Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Infrastruktura Polskich torów.

stare 21-09-2011, 12:11   Post #7 (permalink)
Podkręcony_Ziutek
Awatar Podkręcony_Ziutek

Cytat: Napisał Boszczu Zobacz post
PZMOT zrobił z toru BAZAR! i to jest najwiekszy skandal! Tymbardziej, że w Polsce są tylko dwa tory wyścigowe...ehhha nasz w niczym nie ustępował temu w Poznaniu
Smutny temat
To raczej nie PZMot, a właściciel toru czyli Automobilklub. Ja się im nie dziwie, w końcu muszą z czegoś utrzymać istniejącą infrastrukturę.

Cytat: Napisał Boszczu Zobacz post
Piekne czasy i wcale nie tak dalekie, a teraz tor kielce wedlug PZMOT jest torem kartingowym; Tory i Trasy - Karting - Polski Związek Motorowy
Dziwne ze na torze kartingowym jeszcze 5 lat temu scigały sie turystyki
Tak się dzieje, bo główna nitka toru straciła homologacje(a co za tym idzie, została wykreślona z rejestru), podczas gdy nitka kartingowa jest ciągle w użytku. Gdy właściciel toru zrobi wymagany remont, to Kielce odzyskają homologację i powrócą tam wyścigi

PS: Po torze kartingowym nie ścigały się żadne turystyki

Cytat: Napisał Mah Zobacz post
Pod Opolem, w Kamieniu Śląskim jest plan budowy toru wyścigowego zamiast lotniska, które pierwotnie było w planach.

"Ma tu powstać profesjonalny tor wyścigowy o długości ponad 5 km, dwa place postojowe, 32 boksy z tarasami widokowymi i trzykondygnacyjna wieża kontrolna."
Krapkowice: Kamień Śląski: Auta zamiast samolotów? - 7 września 2011

Już się odezwali ekolodzy... zobaczymy co będzie.
Z tego co ja słyszałem, to jednym z głównych powodów dla których powstrzymano budowę portu lotniczego, były protesty okolicznych mieszkańców(głównie tych z Domu Spokojnej Starości). Mam nadzieję że podobny los nie spotka toru wyścigowego.

PS: Czy jest na Opolszczyźnie jakiś prawdziwy tor kartingowy?
Podkręcony_Ziutek jest offline  
Rating: 963 | Skill: 1.55 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem

Facebook
Administratorzy