Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server

Shifter uniwersalny kilka problemów.

stare 24-01-2015, 18:23   Post #1 (permalink)
rbQ321
Awatar rbQ321

Shifter uniwersalny kilka problemów.

Witam. Zakończyłem budowę samego szkieletu shiftera na bazie shiftera gościa z wolnego kanału na yt (ma tutaj konto, ale nie mogę znaleźć użytkownika) Ma na bank swój temat o tym cacku.

Do sedna:

Shifter ma służyć do gier takich jak rFactor, ETS, AC, no i coś pewnie na przyszłość co wyjdzie. Póki co to jest szkielet (działający poprawnie), ale wersję wykonania oceniam na wczesną alphę, ze względu, iż niektóre materiały nie są zbyt sztywne (np. aluminiowe profile zamiast stalowych), oraz nie są zbyt wytrzymałe (prowadnice z drewna bukowego zamiast POM lub plexy).

Mój problem to już raczej nie elektronika (którą montować będę w przyszłym tygodniu, bo dopiero zamówiłem wszystko co potrzeba (pad, przełączniki krańcowe), a główny problem to główka shiftera. Z racji tego, iż chcę, żeby to było uniwersalne cudo to w wyścigówkach musi grać w układzie H+R, tak w ETS musi grać w układzie 3*pół/ćwierć (typowy układ dla Scani) no i teraz te dwa przyciski są na gałce w realnej Scanii, jeden z przodu, drugi boku od strony kierowcy.

Z czego polecacie zrobić gałkę, żeby prosto mocowało się takie przyciski? Dodam, że zakup oryginalnej gałki mija się z celem, bo jest pełna w środku, a elektroniki tam nie ma w ogóle, żeby to wykorzystać, wszystko pneumatycznie działa.

Kolejną rzeczą jest to, że posiadam pedały od starej kierownicy. Jednak samej kierownicy nie łapie, żeby mogła działać jako sprzęgło. Czy wymontowanie tego pseudo potencjometru i zamontowanie jakiegoś 100-200k podłączonego pod pada z dualshockami zapewni mi sprzęgło?

Przydałby mi się ręczny (nawet 0/1, o pełnym zakresie jak potencjometr nie wspomnę) jakieś pomysły na prosty układ, który będzie działać?

Zapraszam do dyksusji
rbQ321 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

Facebook
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren