Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

T150 - jak ustawić?

stare 07-03-2017, 00:19   Post #5 (permalink)
modlicha
Administrator rFactor 2
Awatar modlicha

Ja jeżdżę głównie na rf2 i pod tego sima mam ustawione ffb na T150.
Z tego co poczytałem powyżej i z własnych odczuć najważniejsza siła to periodic bo daje najwięcej informacji co się dzieje z autem w zakręcie, na kerbach, na nierównościach oraz z kołami na hamowaniu itd. Dlatego trzeba ją z T150 wyeksponować, bo demonem siły to ta kierownica nie jest. Chodzi o to, żeby siły Constant tej siły Periodic za bardzo nie "przykrywały" (bo one się nakładają w efekt końcowy), i żeby FFB pozostał nadal mocny. Ustawiam to tak:

Overall Strength 100% (bo to sobie wole w simie zmniejszać do każdego auta)
Constatnt 60%
Periodic 100%
Spring 0% - siła centrująca kierownicę , przy ustawieniu na 0% polegam na tym co wygeneruje mi symulator.
Damper 0% - siły tarcia, podobnie jak wyżej dlatego na 0%

Jednemu koledze z ligi (rexowi) jak podpowiedziałem te ustawienia i wykorzystał je w T500 ( z modyfikacjami bo T500 to dużo większa moc) to był zachwycony i nie mógł uwierzyć, że można w simie jeszcze więcej wyczuć niż mu się zdawało do tej pory

W interniecie przeważnie można spotkać ustawienia C100% i P100% albo nawet C100% a P80%. Ja tak jak pisałem Periodic uznaje za najważniejszą siłę i ją eksponuje.

W Assetto od czasu do czasu upalam, raczej na próbę, ale nie jestem zadowolony z FFB - w każdym razie przy takich ustawieniach nie czuć auta tak jak w rf2. Być może trzeba by kombinować i poświęcić na to trochę czasu, ale nie bardzo go teraz mam. Spróbuj na tych jako wyjściowych i coś kombinuj dalej. Podziel się efektami. Może uda Ci się na AC coś spektakularnego uzyskać to chętnie sam skorzystam.

W rf2 w samej grze nie ustawia się prawie nic FFB jest bardziej bezpośredni. W AC jest sporo tych suwaków i efektów do włączenia i podejrzewam, że jeszcze tam trzeba by dużo poeksperymentować, ale to już muszą Ci podpowiedzieć użytkownicy AC+T150.
modlicha jest offline  

Ostatnio edytowane przez modlicha : 07-03-2017 - 00:44

Rating: 48870 | Skill: 4.08 | OpenRating: 1696
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

271 osób online
270 Gości
1 Zalogowanych