Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Nowości

Direct Drive - stepper vs servo

stare 11-10-2017, 14:11   Post #2 (permalink)
sebna
Awatar sebna

Jeżeli nie widziałeś to Barry Rowland (simracing garage) zrobił kiedyś porównanie OSW vs Leo vs Acu. Warto oglądnąć choć oczywiście jest to dość stare porównanie.

Acu jest najgorsze z DD i można się kłócić, ze jednocześnie najtrudniejsze do ustawienia ze względu na tonę regulacji jaką można przeprowadzić a ostatecznie i tak nie da się osiągnąć tego co z OSW czy innymi podobnymi.

Kolejny problem z ACU to mała moc szczególnie jeżeli chcesz jeździć blisko maks mocy silnika. W takiej sytuacji bardzo łatwo o clipping i podejrzewam, że to właśnie czułeś bo samego steppera raczej nie da się wyczuć przynajmniej nie jako skoki.

Nie testowałem nigdy Acu więc to co napisałem powyżej to jedynie opinie innych użytkowników, którzy takie porównania robili lub sami mają / mieli Acu na testy.

Jeżeli szukasz więcej szczegółów to forum iracing jest kopalnią wiedzy ale to co napisałem powyżej to główne wnioski (clipping jest oczywiście mierzalny - to nie są subiektywne odczucia).

Gdybym miał kupować DD ponownie to bym kupił kit od SimRacing Coach z hiszpani ze względu na kompaktową i estetyczną obudowę kontrolera (plus kilka innych smaczków), którą można przykręcić bezpośredni do 80/20 i łatwo zmniejszyć footprint całego zestawu.

Jeżeli chodzi o bebechy to tylko simcube, ioni HC Pro, i 480/720 zasilacz do tego chyba wziął bym tym razem big mige

Jeżeli szukasz możliwie taniego zestawu to Tomo z SimRacing Bay jest podatny na negocjacje i można z nim dogadać się na znaczące zniżki. Jakość i serwis oczywiście pierwsza klasa.

Jest też teraz gotowy kit Lenze na sprzedaż w UK (rynek wtórny) jak chcesz to napisz mi PW to Cię skontaktuje z gościem choć cena nie jest jakaś mega atrakcyjna, prawdę mówiąc, nie mniej jednak taniej niż nowy a te sprzęty się po prostu nie zużywają szczególnie jak sporadycznie używane tak jak w tym wypadku (zresztą nawet jak używane bardzo intensywnie to one pracują grubo poniżej swoich nominalnych norm operacyjnych).

Jak już zaczniesz inwestować to szybko koszty rosną . Tu DD tam jakieś dobre pedały, trzeba stelaż, może jakiś buttkickery i 10k euro poszło... Piszę z własnego doświadczenia. Tak żebyś wiedział na jaką ścieżkę wkraczasz jeżeli marzy Ci się podobny zestaw jaki testowałeś.

Pozdrawiam
sebna jest offline  

Ostatnio edytowane przez sebna : 11-10-2017 - 14:33

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem

Facebook
Administratorzy