Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Nowości

Direct Drive - stepper vs servo

stare 11-10-2017, 18:27   Post #7 (permalink)
sn4il
Awatar sn4il

Cytat:
Gdybym miał kupować DD ponownie to bym kupił kit od SimRacing Coach z hiszpani ze względu na kompaktową i estetyczną obudowę kontrolera (plus kilka innych smaczków), którą można przykręcić bezpośredni do 80/20 i łatwo zmniejszyć footprint całego zestawu.
Bardzo ciekawa opcja o ktorej wczesniej nie wiedzialem. Co bym nie wybral to musze zaczac od budowy nowego biurka. Z racji na obecne mieszkanie dedykowana platforma do simracingu nie wchodzi w gre. Zamierzam zbudowac nowe biurko wlasnie z 80/20. Mam tego sporo w domu, zostalo mi po innym projekcie.

Cytat:
Jak już zaczniesz inwestować to szybko koszty rosną . Tu DD tam jakieś dobre pedały, trzeba stelaż, może jakiś buttkickery i 10k euro poszło... Piszę z własnego doświadczenia. Tak żebyś wiedział na jaką ścieżkę wkraczasz jeżeli marzy Ci się podobny zestaw jaki testowałeś.
O dobrych pedalach to juz mysle Nie wiem na czym w sumie jezdzilem ale zakochalem sie w hamulcu. Zero play. Podejrzewam, ze zastosowany byl load cell
O kosztach juz troche wiem Sam sim bym ogarnal tanio bo to zadna filozofia. Budowalem kilka lat temu. To byly troche inne czasy ale z tego co widze wszyscy ciagle uzywaja tych samych aktuatorow.
Z sima swiadomie w tym momencie rezygnuje. Moze kiedys ale wtedy to tylko 6DOF.
Chce postawic na dobry set, kiera/pedaly/oculus.
Dzieki za info. Pozdrawiam
sn4il jest offline  
Odpowiedź z Cytatem

Facebook
Administratorzy