Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

A do rajdów? T300 alcantara? T500 RS? A może... ?

stare 14-11-2017, 12:30   Post #1 (permalink)
snookie
Awatar snookie

A do rajdów? T300 alcantara? T500 RS? A może... ?

Witam,

Miałem się dołączyć do tematu "Kolejna kierownica 2000 - 3000", ale nie chcę tam robić bałaganu, więc nie bijcie za nowy temat.

Mianowicie, od jakiegoś czasu zanosiłem się z zamiarem kupna kierownicy aby:
1. pograć w RBR (w Ryśka świetnie mi się pykało, niestety tylko na padzie i strasznie dawno temu)
2. nauczyć się Nurburgringu, Hungaroringu i toru w Brnie, myślałem do tego wykorzystać pcars które dostałem kiedyś w prezencie albo assetto corsa, ale widzę, że jest jeszcze rfactor 2. Co byłoby najlepszym wyborem? Grafika i inne bajery nie są dla mnie ważne, chodzi mi o samą fizykę i odwzorowanie toru.
3. pokręcić kółkiem, bo strasznie mi ręce zardzewiały a nie mam teraz żadnego auta którym mógłbym coś potrenować, więc potrzebuje coś na czym będę mógł się zmęczyć

Poczytałem trochę tematów i wstępnie zastanawiam się nad T300 alcantarą i T500 RS. Byłem już prawie zdecydowany na 300 i ewentualnie dokupienie pedalsów pro, ale piszecie dużo o tej awaryjności a nie uśmiecha mi się wysyłać, odsyłać i czekać...
Nie znalazłem nigdzie porównania T300 i T500 odnośnie rajdów. Czyli co będzie lepsze do szybkiego kręcenia? T300 nie bedzie za delikatna skoro lubi się zepsuć?
I tak ogólnie, jest zauważalna różnica między 300 a 500? W razie wyboru 300 warto podmienić pedały na wersję pro? Widzę, że polecacie CSP V3, ale czy grając głównie w RBR wykorzystam ich potencjał?

Do kierownicy mam zamiar dokupić TH8A (raczej używkę), potrzebował będę jeszcze monitor/telewizor. W co powinienem celować? Przede wszystkim jaki rozmiar i na co zwrócić szczególną uwagę? Tak jak już pisałem, nie potrzebuje wodotrysków, lecz coś sprawdzonego.

Mam ambitny plan sam wyrzeźbić sobie rig i handbrake. Jakiś tam kubełek mam na stanie, więc może uda się zrobić pod niego stelaż. No chyba, że trafi się coś używanego w przystępnej cenie, ceny nowych jakoś do mnie nie przemawiają...

Wiem, że strasznie dużo pytań ale będę mega wdzięczny jeśli podzielicie się swoimi spostrzeżeniami

Pooozdrawiam
snookie jest offline  
Odpowiedź z Cytatem

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

Facebook
Administratorzy