Szukaj:
PL EN ES
PolecamyKalendarz treningów


Alfaholicy_SimRacingPL Server

rfactor 2: polecane, eventy i sezony ligowe

stare 12-04-2018, 01:30   Post #3 (permalink)
modlicha
Administrator rFactor 2
Awatar modlicha
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Skąd: Jarosław
Postów: 6.650
rfactor 2: polecane, eventy i sezony ligowe

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że niektórzy starzy wyjadacze z którymi śmigaliśmy ostatnie lata sezony na rf2 na SMP naprawdę myślą, że nie ma się już gdzie pościgać.

Pisze więc ten wątek tutaj aby wam uświadomić, że polskie ligi na rf2 i to ze sporym gridem jak najbardziej dalej funkcjonują.

Na portalu IRG odbyła się właśnie 2. runda Formuły 1 na autorskim modzie IRG (nawiasem mówiąc maczałem tam swoje paluchy przy modowaniu i "produkcji" ogumienia ) - możecie sobie obejrzeć transmisje tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=XclsMDzp9_M

Natomiast w tym tygodniu rusza liga GT3. I nieco więcej o tym modzie (w którym również maczałem palce).Mod GT3 bazuje na wersji 1.20 od Simteka. Jak zawsze teoretycznie był już wstępnie zbalansowany przez twórców, jednak biorąc pod uwagę wymagania ligowe przedział 1 sekundy to za dużo.
Aby dostosować go do naszej ligi został poddany dalszemu procesowi BoP. Obecnie auta na długim 5-6 km torze mieszczą się w przedziale 0.4 s.

Gruntownym zmianom poddane zostało ogumienie i zarówno opony wet jak i slick w niczym nie przypominają opon z oryginalnego moda. Został zmieniony grip oraz proporcje oddawania ciepła przez oponę.
W chwili obecnej opony temperaturę optymalną do pracy osiągają po około 3-4 okrążeniach, co powoduje, że wykręcenie hotlapa w kwalifikacjach będzie nie lada wyzwaniem. A według regulaminu w kwalifikacjach będziemy mieć do dyspozycji maksymalnie tylko 4 okrążenia pomiarowe.Testując kierowcy pewnie odkrywają, że każde z aut nadal posiada swoją własną charakterystykę. Jedne dobrze się czują na prostych i oferują większy Vmax, inne za to lepiej trzymają w zakrętach. Każde auto wymaga innych ustawień, aby czuć się w nich dobrze i było posłuszne kierowcy. Nie należy się więc zniechęcać, że nasza ulubiona marka, na domyślnym secie odstaje. Domyślne sety są po to aby posłuchać dźwięku silnika, natomiast aby zbliżyć do limitu należy poświęcić trochę czasu. Biorąc to pod uwagę nie powinno być samochodu, który zdominuje każdy tor. Raczej każdy sektor na poszczególnych torach będzie preferowany przez inne auto.
W sezonie 2018 czeka nas 7 wyścigów 90-minutowych, w których będziemy stosować przyspieszony czas, więc pora dnia i oświetlenie będzie się zmieniało, niektóre wyścigi zakończymy już po zachodzie słońca.
Runda 6 na Spa, będzie symulacją wyścigu 24-godzinnego. Zapisy do sezonu są już rozpoczęte, do startu pierwszego wyścigu pozostał tydzień, zachęcamy do testowania aut

modlicha jest offline  


Rating: 50649 | Skill: 4.06 | OpenRating: 0
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
 

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

Facebook
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren
Senior Admin
lelu0
Summer RC Cup 2018
lelu0
Admins
SirDuncan - Historic (GiW) Admin
Moderators
Dmnick - Super Moderator
sobol - Moderator