Szukaj:
PL EN ES
PolecamyKalendarz treningów


Alfaholicy_SimRacingPL Server

Triple screen Vs VirtualReality

stare 06-07-2018, 15:48   Post #9 (permalink)
Kowalski
Awatar Kowalski
 
Zarejestrowany: May 2018
Skąd: Warszawa/Bournemouth
Postów: 126
Dyrektor londyńskiej kliniki okulistycznej Dr Allamby twierdzi, że gogle VR mogą uszkadzać wzrok: "Bliskość dwóch ekraników VR może prowadzić do poważnego obciążenia wizji i neurologicznych zaburzeń, które musimy lepiej rozpoznać".
"W przypadku VR potencjalnie może dojść do odcięcia ludzi od ekspozycji słonecznej, a wiemy że to wpływa w pewien sposób na rozwój oczu i może prowadzić do rozwinięcia krótkowzroczności. (...) W związku z tym, że VR nie pozwala oku na uzyskiwanie ostrości w normalnej, dalekiej odległości, to może również przyspieszyć postępowanie krótkowzroczności"
Oprócz potencjalnie postępującej krótkowzroczności doktor z londyńskiej kliniki okulistycznej zaznacza też, że gogle VR wywołują u wielu osób przeciążanie oczu i zespół suchości oka, który wywoływany jest przez zbyt rzadkie mruganie przy obserwowaniu akcji na ekranikach VR.

Problemem może być też upośledzenie "naturalnej konwergencji akomodacyjnej", czyli zdolności szybkiego przechodzenia od obiektów znajdujących się blisko przed obserwatorem do daleko położonych obrazów.

Dla mnie VR to coś a la 3D... technologia nie warta zupełnie uwagi, już na starcie jest przegrana ze względu na nienaturalną i szkodliwą bliskość ekraników względem oczu. Wolę zdecydowanie monitory, ale kto co lubi oczywiście. Za parę lat poznamy pewnie nowe określenie medyczne... zespół VR. A w sumie co tam, przecież teraz wszystko jest szkodliwe, życie jest szkodliwe.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
 

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

174 osób online
173 Gości
1 Zalogowanych
Facebook
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren
Senior Admin
lelu0
Summer RC Cup 2018
lelu0
Admins
SirDuncan - Historic (GiW) Admin
Moderators
Dmnick - Super Moderator
sobol - Moderator