Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Nowości
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Real Racing

Infrastruktura Polskich torów.

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Real Racing Wszystko co dotyczy prawdziwych sportów motorowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-09-2011, 09:29   Post #1 (permalink)
Awatar patryksok.

Infrastruktura Polskich torów.

No cóż... SokolimOkiem.TV: Sokolim Okiem Blog smutny artykuł o Polskich torach kartingowych...bo wyścigowych nie ma przecież.

http://www.autoklub.pl/news/ratujmy-tor-lublin,38136
patryksok. jest offline  
Rating: 16913 | Skill: 6.53 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 09:42   Post #2 (permalink)
Awatar Xizor

Euro sie skonczy i cos bedzie trzeba zrobic z tymi stadionami

Ja proponuje tory kartingowe, szybkie do zbudowania bo tylko plyte trzeba zaaorac miejsca siedzace sa, telebimy chyba beda w wersji lux jest zadaszenie rozsiane po kraju nic tylko czekac na koniec euro i budawac lige kartingowa

Edit:
Ja tam widze w Wawie 1 miejsce, ktore mozna by zagospodarowac dla milosnikow wyscigow. To oczym nikt nie mowi a lezy calkowicie odlogiem od wielu wielu lat to byly testowy tor FSO
Przeogromny plac (oczywiscie ktos z du... musial postawic tam slupy energetyczne ehhh) na ktorym mozna spokojnie wygospodarowac wystarczajaco miejsca zeby zbudowac przyzwoity tor z niewielkim zapleczem do zmagan wyscigowych.

Na upartego mozna zrobic tam owal dla kartow

Polecam zerknac na googlemaps (Żerań FSO, Warszawa, Polska)- zdjecia przedstawiaja mase samochodow ktorych tam od lat nie ma, ten obiekt jest calkowicie pusty, jedynie te budyneczki pozostaly no i nawierzchnia
Xizor jest offline  

Ostatnio edytowane przez Xizor : 21-09-2011 - 10:09
Rating: 28708 | Skill: 4.71 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 09:53   Post #3 (permalink)
Awatar Boszczu

pamietam jak 10 lat temu całe trzy dni weekendu wyścigowego siedziało sie w lesie na torze Kielce... Puchar Alfy, Kia Picanto a teraz... co niedziele można na giełde pojechać, zjeść szaszłyka, kupić spodnie, buty, rower, samochód. PZMOT zrobił z toru BAZAR! i to jest najwiekszy skandal! Tymbardziej, że w Polsce są tylko dwa tory wyścigowe...ehhha nasz w niczym nie ustępował temu w Poznaniu
Smutny temat

Edit; Pamietacie http://www.youtube.com/watch?v=2KFeJhIKeQM

W jednym sezonie dwie eliminacje na torze kielce, na inaugracje i zakonczenie sezonu.... Piekne czasy i wcale nie tak dalekie, a teraz tor kielce wedlug PZMOT jest torem kartingowym; http://www.pzm.pl/Tory_i_Trasy/Karting
Dziwne ze na torze kartingowym jeszcze 5 lat temu scigały sie turystyki
Boszczu jest offline  

Ostatnio edytowane przez Boszczu : 21-09-2011 - 10:19
Racing is in my blood....

Rating: 6566 | Skill: 6.47 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 10:24   Post #4 (permalink)
Mah
Awatar Mah

Pod Opolem, w Kamieniu Śląskim jest plan budowy toru wyścigowego zamiast lotniska, które pierwotnie było w planach.

"Ma tu powstać profesjonalny tor wyścigowy o długości ponad 5 km, dwa place postojowe, 32 boksy z tarasami widokowymi i trzykondygnacyjna wieża kontrolna."
Krapkowice: Kamień Śląski: Auta zamiast samolotów? - 7 września 2011

Już się odezwali ekolodzy... zobaczymy co będzie.
Mah jest offline  
Rating: 3867 | Skill: 3.11 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 10:55   Post #5 (permalink)
Awatar debeo

Smutny to jest temat. Najbardziej lubię argument z hałasem. W Poznaniu coś ostatnio się mieszkańcy burzyli. Ale jak stawiał dom koło lotniska i toru, to mu nie przeszkadzało jeszcze.

W Szczecinie jest jeden prawdziwy (czyt. asfalt i otwarta przestrzeń) tor kartingowy. Można na nim pojeździć kartem (ostatnio chłopaki z SRPL jeździli, ja niestety byłem na wyjeździe). Raz w miesiącu (8 rund w roku) jest też mini puchar dla aut na nim. W niedzielę jadę

Układ niezbyt ciekawy wg mnie, może dlatego że nie lubię szerokich nawrotów, a tam to w sumie tylko to jest:

Za to trzyma się nie najgorzej, nie ma dziur, przydałoby mu się małe odświeżenie tarek i pobocza. Tak wygląda teraz (konfiguracja na PAKS różni się od kartingowej i za każdym razem jest inna):
debeo jest offline  
Rating: 7380 | Skill: 3.14 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 11:10   Post #6 (permalink)
Awatar Xizor

No i po torze testowy FSO - jak nie wiadomo co zrobic to najlepiej pierdyknac osiedle
Mennica Polska wybuduje osiedle na torze testowym FSO?
Xizor jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 11:11   Post #7 (permalink)
Awatar Podkręcony_Ziutek

Cytat: Napisał Boszczu Zobacz post
PZMOT zrobił z toru BAZAR! i to jest najwiekszy skandal! Tymbardziej, że w Polsce są tylko dwa tory wyścigowe...ehhha nasz w niczym nie ustępował temu w Poznaniu
Smutny temat
To raczej nie PZMot, a właściciel toru czyli Automobilklub. Ja się im nie dziwie, w końcu muszą z czegoś utrzymać istniejącą infrastrukturę.

Cytat: Napisał Boszczu Zobacz post
Piekne czasy i wcale nie tak dalekie, a teraz tor kielce wedlug PZMOT jest torem kartingowym; Tory i Trasy - Karting - Polski Związek Motorowy
Dziwne ze na torze kartingowym jeszcze 5 lat temu scigały sie turystyki
Tak się dzieje, bo główna nitka toru straciła homologacje(a co za tym idzie, została wykreślona z rejestru), podczas gdy nitka kartingowa jest ciągle w użytku. Gdy właściciel toru zrobi wymagany remont, to Kielce odzyskają homologację i powrócą tam wyścigi

PS: Po torze kartingowym nie ścigały się żadne turystyki

Cytat: Napisał Mah Zobacz post
Pod Opolem, w Kamieniu Śląskim jest plan budowy toru wyścigowego zamiast lotniska, które pierwotnie było w planach.

"Ma tu powstać profesjonalny tor wyścigowy o długości ponad 5 km, dwa place postojowe, 32 boksy z tarasami widokowymi i trzykondygnacyjna wieża kontrolna."
Krapkowice: Kamień Śląski: Auta zamiast samolotów? - 7 września 2011

Już się odezwali ekolodzy... zobaczymy co będzie.
Z tego co ja słyszałem, to jednym z głównych powodów dla których powstrzymano budowę portu lotniczego, były protesty okolicznych mieszkańców(głównie tych z Domu Spokojnej Starości). Mam nadzieję że podobny los nie spotka toru wyścigowego.

PS: Czy jest na Opolszczyźnie jakiś prawdziwy tor kartingowy?
Podkręcony_Ziutek jest offline  
Rating: 963 | Skill: 1.55 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 11:12   Post #8 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Cytat: Napisał Xizor Zobacz post
Ja tam widze w Wawie 1 miejsce, ktore mozna by zagospodarowac dla milosnikow wyscigow. To oczym nikt nie mowi a lezy calkowicie odlogiem od wielu wielu lat to byly testowy tor FSO
Oj Xizor, czy myślisz, że taki fajny uzbrojony plac, z którego nic nie trzeba wywozić, rozbierać i niwelować uchował by się w Wa-wie dłużej niż 10 minut od upadku firmy będącej właścicielem gruntu

Otóż tor wraz przyległościami został już jakiś czas temu opier.....ny (bo inaczej nie można tego nazwać) Mennicy Państwowej za cenę niższą o 30% od ceny rynkowej gruntów w tej okolicy.

Chyba w najbliższy weekend będzie zlot FSO-wskich samochodów na nim. A potem pójdzieeeeee w p...... zdu pod domki ku uciesze ch....ków co się nachapali lewej kaski na tej transakcji.

A że masz uczucia, wspomnienia, kulturę techniczną.... pier... enie... trzeba być twardym nie mientkim... szczególnie w kraju, który dzięki takim decyzjom staje się kundlem i poychadłem całej Europy.

Przepraszam, za emocjonalny ton wypowiedzi.

Edycja:

No właśnie widzę Xizor, że znalazłeś info o deweloperce.
SirDuncan jest offline  
107

Skakałem na Flugplatz

Rating: 24166 | Skill: 2.40 | OpenRating: 2672
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 11:14   Post #9 (permalink)
Awatar Xizor

Cytat: Napisał SirDuncan Zobacz post
Oj Xizor, czy myślisz, że taki fajny uzbrojony plac, z którego nic nie trzeba wywozić, rozbierać i niwelować uchował by się w Wa-wie dłużej niż 10 minut od upadku firmy będącej właścicielem gruntu

Otóż tor wraz przyległościami został już jakiś czas temu opier.....ny (bo inaczej nie można tego nazwać) Mennicy Państwowej za cenę niższą o 30% od ceny rynkowej gruntów w tej okolicy.

Chyba w najbliższy weekend będzie zlot FSO-wskich samochodów na nim. A potem pójdzieeeeee w p...... zdu pod domki ku uciesze ch....ków co się nachapali lewej kaski na tej transakcji.

A że masz uczucia, wspomnienia, kulturę techniczną.... pier... enie... trzeba być twardym nie mientkim... szczególnie w kraju, który dzięki takim decyzjom staje się kundlem i poychadłem całej Europy.

Przepraszam, za emocjonalny ton wypowiedzi.
A zeby ich tam Wisla zalal, 3 razy do roku

Edit:
Zostaje jeszcze Słomczyn i organizowane co roku Mistrzostwa Europy w Rallycrosie.
Xizor jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 11:19   Post #10 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Tak Xizor niech zalewa we tego schematu: Raz od marca do czerwca, drugi raz lipca do września i trzeci od października do grudnia. A od stycznia do lutego niech mróz zetnie wodę z grudniowej powodzi.
SirDuncan jest offline  
107

Skakałem na Flugplatz

Rating: 24166 | Skill: 2.40 | OpenRating: 2672
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
infrastruktura, polskich, torow

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania