Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Real Racing

Infrastruktura Polskich torów.

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Real Racing Wszystko co dotyczy prawdziwych sportów motorowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-09-2011, 11:35   Post #11 (permalink)
Awatar Boszczu

o fuck
Automobilklub Kielecki - PRZETARG OFERT

Dopiero teraz to zobaczyłem!

Kurde szykuje sie pierwszy remont od xx lat!
Normalnie jestem w szoku!

Edit; Sory za wykrzykniki ale prawie spadlem z fotela jak to przeczytalem
Boszczu jest offline  
Racing is in my blood....

Rating: 6566 | Skill: 6.47 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 12:23   Post #12 (permalink)
Mah
Awatar Mah

Cytat: Napisał Podkręcony_Ziutek Zobacz post
Z tego co ja słyszałem, to jednym z głównych powodów dla których powstrzymano budowę portu lotniczego, były protesty okolicznych mieszkańców(głównie tych z Domu Spokojnej Starości).
Nic nie wstrzymano bo wszystko się rozbiło o kasę i celowość budowy lotniska pomiędzy Wrocławiem a Pyrzowicami

Mam nadzieję że podobny los nie spotka toru wyścigowego.
Tak jak pisałem, już są protesty ekologów. Podobno obok jest siedlisko susłów a to podobno ciekawskie zwierze i tor wyścigowy może być dla nich zagrożeniem

PS: Czy jest na Opolszczyźnie jakiś prawdziwy tor kartingowy?
Kiedyś był w K-K. W Opolu jest jeden z częścią zamkniętą pod dachem i drugą otwartą w sezonie letnim.
Mah jest offline  
Rating: 3867 | Skill: 3.11 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 12:34   Post #13 (permalink)
Awatar SebaOnePL

Napiszę kilka zdań o torze w Lublinie bo to sprawa z mojego miasta.
Od jakiegoś czasu ogólnie zaczyna się coś więcej ciekawego dziać w Lublinie i dotyczy to również toru. Czasami jest jakaś impreza driftowa, czasami jakieś pokazy stuntu na motorach a na codzień wiele osób po prostu sobie tam trenuje, w tym sporo moich kolegów, którzy cenią sobie możliwość bezpiecznej jazdy gdzie można bardziej podkręcić manetkę zamiast próbować robić to na ulicach.
I to faktycznie działa a nie jest to tylko puste hasło. Kiedyś kierowcy spotykali się w centrum miasta i w piątkowy wieczór było żyłowanie silników na kilku ulicach w centrum miasta. Teraz tego zjawiska już prawie w ogóle nie ma bo większość przeniosła się na tor.
Niestety z przykrością stwierdzam że w Lublinie jest dość sporo ciemnoty która najchętniej by siedziała w domach i słuchała Radia Maryja i takie też "grupy mieszkańców" domagają się likwidacji toru który był tam zanim developer postawił obok bloki a mieszkania zostały sprzedane.
Wkurzają mnie strasznie takie zachowania bo widać że jest zainteresowanie torem i kiedy jest na nim jakaś impreza to tłumy ludzi są ogromne a zaparkowanie w okolicy kilkuset metrów od toru to jakiś cud bo jest tyle aut. Niestety podejście władz jest takie że bezpieczniej zamknąć i mieć to z głowy zamiast zastanowić się jak zrobić z tego atut dla miasta.

Cieszę się że sprawa jest coraz bardziej nagłaśniana jak właśnie na blogu Mikołaja Sokoła, w programach informacyjnych w TV czy ma być na TVN Turbo. Mam nadzieję że cała sprawa skończy się pozytywnie dla fanów motoryzacji.

PS. Sorry za trochę chaotyczny post ale pisałem go w nerwach
SebaOnePL jest offline  
Rating: 21893 | Skill: 3.25 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 14:34   Post #14 (permalink)
Awatar mrmario

Czy Tor Lublin przeniesie się do Jawidza?
mrmario jest offline  
Rating: 45203 | Skill: 4.20 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 16:21   Post #15 (permalink)
Sev
Awatar Sev

Jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie można szybko i bezpiecznie pojeździć na różne sposoby, czyli tor Redeco przy ul. Rakietowej też ma być (albo już jest) sprzedany pod... magazyny

...póki jest to jeździmy ile się da.

Niskie Łąki to tor kartingowy, krótki bo krótki ale jest. Też może niedługo przekształcić się w domki jednorodzinne - tak wynika z planu zagospodarowania terenu.

Przykre.
Sev jest offline  
Ale po co te nerwy...

Rating: 8859 | Skill: 6.26 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 17:51   Post #16 (permalink)
Administratur Historic
Awatar Szczepan

w Starym Kisielinie spokojnie by mozna posmigac autem w ramach jakiegos kjs to za nic nie chcą osobówek wpuscic
Szczepan jest offline  
9:45

Rating: 137990 | Skill: 8.25 | OpenRating: 3039
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 18:08   Post #17 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Zastanawia mnie jedno. Co za problem, aby w umowie sprzedaży gruntów miejskich, obojętne czy z torem gokartowym, kiblem miejskim czy kinem, zobowiązać kupującego do postawienia np. w innym miejscu toru gokartowego, kibla czy wygospodarowaniu 200 m2 na kino. Ale to trzeba mieć w sercu a nie w dupie potrzeby miasta i jego mieszkańców.
Zazwyczaj bardziej dba się o potrzeby tego co ma kasę i to pod przykrywką beneficjów dla mieszkańców. Że niby np. zapewniają mieszkania czy pracę w biurowcu. Ciekawe ile kosztuje niewpisanie do umowy zobowiązania
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 24459 | Skill: 2.40 | OpenRating: 2965
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 18:15   Post #18 (permalink)
Awatar debeo

Miałem kiedyś podobne przemyślenie do Sokoła. Orlików, po 1 mln zł każdy, sam mogę w okolicy kilka naliczyć. Sport narodowy! A może ja bym chciał, żeby moje potencjalne potomstwo miało mini tor kartingowy pod domem? Ale nie, przecież piłka dumą naszą jest, a z tych kartingów to tylko potem będą rajdować po ulicach, przecież ostatnio taki jeden pijany rajdowiec przystanek skosił

Się zdenerwowałem, przepraszam. Inna sprawa, że po postu jesteśmy za biedni na sporty motorowe. Jest to smutne, ale prawdziwe. Mało kogo stać, żeby sklecić auto i pojechać w WPP czy RPP, nie mówiąc już o mistrzostwach. Kto sobie kupi używkę S1600, żeby naprawdę pojeździć? Jedyne 30 tys. euro kilkuletnia. S2000 - 3 latek po kilkunastu rajdach - 200 tys. euro. Utrzymanie toru z prawdziwego zdarzenia - nie mam pojęcia, ale pewnie bym się nawet i zdziwił. 12 zawodników w kartingowych mistrzostwach? No a ilu więcej rodziców skłonnych pakować tyle w pasje małego się znajdzie? Sam chciałem prawie 20 lat temu, ale stanęło oczywiście na kasie. Dać się ludziom wyszaleć na torze? A po co, jak można tam nowoczesną, wielorodzinną zabudowę z pustaków postawić.

Przykre.
debeo jest offline  
Rating: 7380 | Skill: 3.14 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 18:32   Post #19 (permalink)
Awatar Marcoone

Bo żeby mieć tor to trzeba mieć plan jego utrzymania.
Jak widać łatwiej realizować hasła "aquapark w każdej gminie" niż "3 porządne tory w Polsce". Ale spokojnie ... za te aquaparki to zapłacimy za jakiś czas. I to wszyscy.

Ale żeby nie było tak pesymistycznie. Patrząc za naszą granicę i to nie w kierunku zachodnim mamy iskierkę nadziei - Slovakiaring.
Jeśli w tak małym kraju o bez porównania mniejszym potencjale niż Polska (nie polemizować z tym bo to fakt) buduje się nowoczesny tor to widać, że to może się opłacać.

A jak jeszcze Kubica wróci i zdobędzie majstra to co i rusz będą nas atakować informacje o kolejnych torach "Formuły Pierwszej". Z tego bełkotu może jakiś jeden powstanie

"Torami" kartingowymi w miastach obrodziło i był to "efekt Kubicy". Faktem jest, że to zazwyczaj kawałki terenu zaadoptowane do ścigania się, ale nie od razu Kraków zbudowano.

A z piłką kopaną to raczej żaden sport nie ma co konkurować. Utwierdziłem się w tym już dawno, gdy zaobserwowałem że po serii przegranych z średnimi i dobrymi zespołami oraz zwycięstwie nad San Marino lub Wyspami Owczymi, optymizm i wiara w naszą kadrę w narodzie nie ginie
Marcoone jest offline  
NAD nigdy nie był szybki - Kimi

Rating: 49418 | Skill: 5.07 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-2011, 18:42   Post #20 (permalink)
Administrator DRM
Awatar sztott

Marcoone - co do tej piłki nożnej... Co jest tańsze? Piłka do nogi to 20zł, a najtańszy gokart wraz z osprzętem... Kosmos w takim państwie, jak Polska. Nie mówię też o tym, że aby utrzymać ten cały sprzęt, to też wiedza się przyda. A piłkę do nogi to każdy może napompować
sztott jest offline  

Rating: 23675 | Skill: 6.67 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
infrastruktura, polskich, torow

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania