Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Nowości
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Real Racing

IV Wyjazd na Nordschleife pod patronatem SimRacingPL 2017

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Real Racing Wszystko co dotyczy prawdziwych sportów motorowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-02-2017, 23:40   Post #21 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Wojtek dopisany.

Proponuję też abyśmy już powoli zaczynali liczyć pieniądze w portfelach. W marcu rezerwujemy
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 24459 | Skill: 2.40 | OpenRating: 2965
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-2017, 20:43   Post #22 (permalink)
Awatar debek007

złotòwka, dwa złote, dwa pięćdziesiąt, eee
ciekawi mnie temat zatrzymajek, nie wiem czy nie zamontowac sobie dodatkowego chlodzenia, mieliscie z tym problem w przeszlosci ?(pytanie do starych wyg). Osobiscie mam zamiar pobic rekord toru, z tad moje zmartwienie
debek007 jest offline  
Rating: 1629 | Skill: 3.60 | OpenRating: 0
Fanatec Porsche 911 GT3 RS Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-2017, 22:03   Post #23 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Jeśli "zatrzymajki" to hamulce, to tak, ja miałem problem. Przed Adenau są cztery mocne dohamowania. Jedno przed Aremberg, drugie przed Adenauer Forst, potem Kellenhard, koleje to po Dreifach-Rechts ten ciasny w lewo tam już pedał hamulca wchodził dość głęboko i na wiadukt w Adenau wchodziłem z pełnymi gaciami, bo pedał hamulca parzył przez podeszwę. Na szczęście za Adenau jest długi podjazd i tam hamulce trochę stygną, bo jest szybko i prawie bez hamowania. A potem od Hohe Acht też dość ciężko mają hamulce, bo hamuje się często, ale już nie mocno.
SirDuncan jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2017, 10:17   Post #24 (permalink)
Administratur Historic
Awatar Szczepan

Debek, czym jedziesz?
Szczepan jest offline  
Rating: 137990 | Skill: 8.25 | OpenRating: 3039
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2017, 13:28   Post #25 (permalink)
Awatar debek007

Mazda mx5, ale nie taka zwykła, bo czerwona
debek007 jest offline  
Rating: 1629 | Skill: 3.60 | OpenRating: 0
Fanatec Porsche 911 GT3 RS Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2017, 13:57   Post #26 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

A to nie, to spoko. Jak jeszcze masz czerwone zaciski, to już nic Ci nie grozi Mój samochód jest srebrny, to może dlatego nie dawał rady.

A tak serio, to pojechałem na Norda z nowym układem hamulcowym (przewody, płyn, klocki, szczęki) a i tak nic to nie pomogło
SirDuncan jest offline  

Ostatnio edytowane przez SirDuncan : 16-03-2017 - 14:11

Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2017, 18:47   Post #27 (permalink)
Administrator rFactor 2
Awatar modlicha

modlicha jest offline  

Ostatnio edytowane przez SirDuncan : 16-03-2017 - 21:42 Powód: Huehuehue

Rating: 49868 | Skill: 4.06 | OpenRating: 1217
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2017, 13:11   Post #28 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Ok, posłuchajcie, bo sprawa jest.

Pierwsza sprawa:

Dopisałem się do listy, ale pod warunkiem postawionym przez Kasię. Otóż pod koniec wakacji jadę na urlop i ten urlop niestety koliduje mi z pierwszym zaproponowanym terminem czyli 21 - 23 sierpnia. Dlatego pytam, czy nie będzie problemu jeśli przesuniemy wyjazd na:

1. 3 - 5 września
lub
2. 10 - 12 września
lub
3. 17 - 19 września

TuTu i Szczepan wpadli dodatkowo na całkiem dobry plan, żeby na tor dotrzeć już w niedzielę.
1. Nie trzeba będzie brać urlopu od poniedziałku do środy;
2. TF w niedzielę, to raczej tzw. musik i trzeba zobaczyć tłumy, korki, kolejki, świetne samochody żeby w pełni poczuć atmosferę Norda. A że będzie na wyjeździe kilka nowych osób, to myślę, że trzeba taką atrakcję zafundować;
3. Nie będziemy jechać w nocy.

Więc ww. daty obejmują okresy niedziela - wtorek. Wyjazd z Polski wcześnie rano i spokojnym tempem na Norda dotrzemy około 16 czyli pozostanie nam ewentualnie do upalania po torze ze 3 godziny.

Ale...

1. 3 - 5 września - niestety ten przedział może wciąż "zahaczać" o moje wakacje.
2. 10 - 12 września - 12 września tor jest zamknięty (pewnie z powodu jakiegoś prywatnego trackdaya), więc trzeba by było pojeździć w niedzielę i poniedziałek. Z tym, że w pierwotnych dniach czyli pn-śr też w sumie mielibyśmy tylko dwa dni jeżdżenia i mniej więcej po tyle samo czasu. Dodatkowo we wtorek będzie można ewentualnie pooglądać jakieś fajne samochody. Szczerze mówiąc mi ta data by najbardziej pasowała.
3. 17 - 19 września - tu mamy pełny komfort datowy, ale z kolei to już jest druga połowa września i pogoda może nam nie sprzyjać. W zeszłym roku w tych datach rano tor był mokry a mgła była jak mleko. Potem się wypogodziło i tor przesechł. Z kolei dwa lata temu pogoda była piękna.

Wiem, wiem. Kombinuję jak koń pod górę. Dlatego w tej kwestii zdaję się całkowicie na Was.

Druga sprawa:

Noclegi. Szczepan znalazł bardzo fajny dom jakieś 15 kilometrów od toru w mieście Ulmen, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie, jak np. w Adenau. Ze wstępnych wyliczeń Booking.com wychodzi, że dla 8 osób na dwa dni koszt będzie wynosić około 140 zł. Oczywiście Ulmen to nie jakaś dziura, ale całkiem fajne miasteczko, a dojazd z niego na tor jest prosty. Jedyna niedogodność to, że Pinokio daleko Zanim zarezerwuję, to jeszcze dla spokojności, żebyśmy mieli referencję, zapytam o cenę w naszej stałej miejscówce w Adenau i po otrzymaniu ich oferty będę rezerwować.

Dlatego proszę osoby, które wciąż się wahają czy pojadą, aby dały znać do końca tej niedzieli (do 19 marca) czy jadą, abym miał najpełniejsze informacje co do liczy uczestników. Osoby z listy "na sto procent" będą miały zapewnioną miejscówkę. Osobom, które zgłoszą się po terminie rezerwacji nie gwarantuję miejsca w tej samej lokalizacji i tej samej cenie. Należy pamiętać, że im nas więcej tym cena będzie niższa.

To dwie sprawy - terminy i hotele... Przy okazji:

Poszukuję zmiennika do mojej Laleczki:

Na zachętę dodam, że koszt paliwa od Szczepana, na Norda i do Zabrza wyniósł dla zmiennika 240 zł. i to były jedyne koszty jakie ponosił zmiennik w związku z podwózką. Oczywiście do tego dochodzą gratisowe kółka po Nordzie na fotelu pasażera. Co do reszty można się ugadać.

Tak więc trzy sprawy - terminy, hotele i zmiennik... Proszę osoby z listy o potwierdzenie przeczytania posta.

To cztery sprawy...

Idę za karę usiąść w wygodnym fotelu
SirDuncan jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2017, 16:49   Post #29 (permalink)
Administratur Historic
Awatar Szczepan

Nie Tutu ze mną wpadł na pomysł tylko Tutu sam . Ja za to chce zaproponować, jak zwykle, żebyśmy przyjechali w piątek albo sobotę nad jezioro. Piotrek pewnie wie i dlatego chce wyjechać wcześnie rano w niedziele, ale reszta niekoniecznie o tym wie . Kiedy my mamy po torze jeździć? W poniedziałek i wtorek i we wtorek w nocy wracać czy jak?
Szczepan jest offline  
Rating: 137990 | Skill: 8.25 | OpenRating: 3039
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2017, 18:38   Post #30 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Chciałbym żebyśmy mieli dwa dni na jazdę.

Pierwotnie miał być to poniedziałek i wtorek a we środę powrót. Gdyby coś nie zadziałało w poniedziałek i wtorek, to na uparciucha mielibyśmy jeszcze środę i powrót nocą.

Ale jeśli będziemy na torze od niedzieli, to możemy zacząć już w niedzielę i dokończyć w poniedziałek. Wtedy dniem ratunkowym byłby wtorek. No ale to się kłuci trochę z zaproponowanym terminem nr 2. Pozostałe terminy po tym względem są lepsze.
SirDuncan jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2017, nordschleife, patronatem, pod, simracingpl, wyjazd

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania