Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Real Racing

Track Day - przygotowania, wrażenia.

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Real Racing Wszystko co dotyczy prawdziwych sportów motorowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare Wczoraj, 13:16   Post #221 (permalink)
Awatar gorzasty

Kurcze fajny ten tor. Chętnie bym na czymś takim pośmigał... szkoda, że tak daleko od Wrocka. Ile tam się płaci za taką pojeżdżawkę? Póki co mi musi starczyć stare lotnisko w Oleśnicy i amatorka. Choć patrząc na fury, które tam się kręcą to z amatorką nie raz nie ma nic wspólnego. Wczoraj byłem, ciężko powiedzieć czy pogoda dopisała, bo każde warunki są ciekawe. Najważniejsze, że pojeżdżone i nowe znajomości nawiązane. Dowiedziałem się tez kilku bardzo ciekawych spraw odnośnie dalszego tuningu
gorzasty jest offline  
The perfect curves: 90-60-90
90km/h, 60 pulse, 90° drift angle

Rating: 10307 | Skill: 4.86 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare Wczoraj, 13:23   Post #222 (permalink)
Awatar feels3

Lesiu, klocki mi śmierdziały niesamowicie po każdej sesji, ale na sucho system działa bardzo fajnie

Myślałem o Wavetrac, ale ktoś musiał by mi przeprogramować soft żeby się systemy nie "nakładały" na siebie.

gorzasty, impreza kosztowała 250z za cały dzień jazdył, ale było to w ramach klubu seat-racing, wszystko bardziej w formie zlotu niż komercyjnej imprezy
feels3 jest offline  
Rating: 28473 | Skill: 6.27 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare Wczoraj, 13:50   Post #223 (permalink)
Awatar gorzasty

Dzięki. Dobra cena. Ja za wczorajsze w sumie 5h jazdy, gdzie miałem 7 przejazdów po 3km (mogłem mieć więcej, ale też sporo gadałem i jeździłem z ludźmi w międzyczasie) zapłaciłem 210. Jaki to rodzaj imprezy dla mnie nie ważne. Byle śmigać. O pudło póki co nie zamierzam walczyć, bo widzę, że studnia bez dna jeśli chodzi o inwestycje. Nauczyło mnie to żeby znaleźć sobie kogoś z podobnym autem jak Twoje i konkurować z nim na podobnych warunkach. Wczoraj np spotkałem gościa z autem jak moje tylko w budzie e36 co włożył już w silnik ponad 15 tysięcy. Nie mówię o reszcie podzespołów. Fakt, że konkuruje z niektórymi autami klasę wyżej, ale nawet w swojej grupie nie ma lekko i na pudło póki co widoków brak Szaleństwo.

Żeby nie było offtopa wrzucam mój jeden przejazd z wczoraj. Jak będę miał czas to kiedyś opisze koje wrażenia po Poznaniu.

gorzasty jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare Wczoraj, 15:56   Post #224 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Cytat: Napisał gorzasty Zobacz post
włożył już w silnik ponad 15 tysięcy
Rozmawiałem z Włochem, który zbudował silnik 1.2 do Czinkłeczento za 10 tys. euro. A potem wyszło, że zamiast 150 ma 138 KM i wala mu się tera po garażu

A żeby nie było offtopu, to powiem, że modyfikacje, które wymieniłem jakiś czas temu sprawdziły się znakomicie i poprawiłem osiągi samochodu. Tak więc polecam każdemu, kto ma niemodyfikowany samochód zacząć od tego samego.
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 24459 | Skill: 2.40 | OpenRating: 2965
Odpowiedź z Cytatem
stare Wczoraj, 16:18   Post #225 (permalink)
Awatar gorzasty

Jasne, w jego wypadku jednak to miało przełożenie na osiągi. Wiem, bo jechałem "na prawym" i choć ta sama klasa co moje auto to przepaść między nimi
Oczywiście każdy sobie dłubie co lubi i za ile chce, ale piszę tylko, że nawet najbardziej amatorskie ligii mają zawodników, którzy wydają na auta bardzo duży hajs - kilku lub kilkunastu krotność tego co jest warte auto w cywilu.
Tam jest pełno ludzi z pasją, których to jedyna zajawka, nie mają rodzin, mają za to dobrze prosperujące średniej wielkości firmy, więc dla nich wydać 50 tysięcy na badanie aero swoje cieniasa to pikuś
Trzeba sobie wyznaczyć w tym wszystkim własny cel i do tego dążyć.
gorzasty jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare Wczoraj, 16:42   Post #226 (permalink)
Awatar feels3

To jest fakt, nawet na amatorskim poziomie, wyścig zbrojeń to chleb powszedni, niby nic w tym złego, w dodatku jak ktoś ma kase to przecież to super hobby, ale ciężko jest czasem rywalizować bo nigdy nie wiadomo jaki jest potencjał auta z którym próbujesz się mierzyć
feels3 jest offline  
Rating: 28473 | Skill: 6.27 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare Wczoraj, 20:05   Post #227 (permalink)
Awatar Thoo24Mass

Niestety moje modyfikacje hamulców póki co to porażka. Na Kielcach to nie wyszło, bo i hamowania jak na lekarstwo.
Na Nordzie wyszło, że podstawowe seria tarcz Brembo pomimo 330mm szerokości i 32mm grubości i tak się zwichrowała pod koniec pierwszego okrążenia. Po ostudzeniu tarcze prostują się. Niestety na chwilę. Na drugim kółku już w pierwszej sekcji problem powrócił. Teraz mam zgryz co z tym zrobić. DBA nie robi takich tarcz. Black Diamond ma różne opinie. Chyba pozostanie mi zrobić nowe adaptery na tarczę 310mm i spróbować Zimmerman Sport.
Thoo24Mass jest offline  
Rating: 121617 | Skill: 8.96 | OpenRating: 2053
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec CSR Elite Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą
Odpowiedź z Cytatem
stare Wczoraj, 20:07   Post #228 (permalink)
Studio 397 veh. engineer
Awatar LesiU

Może pływające, od Brembo albo AP Racing?
LesiU jest offline  
Studio 397, rFactor 2: KLIK
PC: Intel i7 7700K; Asus ROG Strix Z270G Gaming; Kingston HyperX Fury 2x16GB 2400 CL15; MSI GTX 1080 Armor OC 8GB; SSD Samsung 256GB SM961 m.2 NVMe; HDD WD 2,5" 1TB 5400rpm; be quiet! Dark Power Pro P11 750W; LG 37,5" 38UC99
OSW: Lenze MCS12H15-, SimuCube, IONI Pro HC, Meanwell SDR-960-48
Pedały: Fanatec CSP v2

Rating: 108480 | Skill: 7.97 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj, 10:25   Post #229 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Tomek, a może w Twoim przypadku nie rozchodzi się o tarczę, tylko o klocki. Nie pamiętam jakie masz założone, ale jeśli jakieś typu Ferodo 2500, to może tu leży przyczyna wyginania tarcz, bo przy większym tarciu mocniej ją nagrzewają.
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 24459 | Skill: 2.40 | OpenRating: 2965
Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj, 12:23   Post #230 (permalink)
dRk
Awatar dRk

Cytat: Napisał feels3
Ostatnia runda 4nano w tym roku i nie tylko, cykl kończy działalność, szkoda, ale co zrobić.

Pogoda dopisała choć nie było sucho, rano padało, po południu świeciło słońce, było mega ślisko, szczególnie na środkowej części toru, jak na lodzie albo w rfactorze .
Byłem w Kielcach w połowie września i też pogoda nie dopisała. Sekcja w lesie, mimo że tor tam wolniej przesychał okazała się bardziej przyczepna niż mała pętla. Szczególnie ślisko było na tzw. pętli gokartowej, gdzie przyczepność była mniejsza niż na płycie poślizgowej. Co ciekawe lepiej spisywała się opona semi slick niż drogowa z bieżnikiem.
Na podsumowaniu rundy widać jak wszyscy walczyli z brakiem przyczepności.

Cytat: Napisał górzasty
Oczywiście każdy sobie dłubie co lubi i za ile chce, ale piszę tylko, że nawet najbardziej amatorskie ligii mają zawodników, którzy wydają na auta bardzo duży hajs - kilku lub kilkunastu krotność tego co jest warte auto w cywilu.
Obserwując samochody na imprezach amatorskich można odnieść wrażenie, że są bardziej doinwestowane niż w cyklach, gdzie wymagane są licencje i obowiązują regulaminy budowy auta. Brak jakichkolwiek regulacji w amatorkach prócz samego podziału na klasy, który na niektórych imprezach też jest daleki od ideału, powoduje, że rywalizacja staje się wypaczona.

Cytat: Napisał Thoo24Mass
Niestety moje modyfikacje hamulców póki co to porażka. Na Kielcach to nie wyszło, bo i hamowania jak na lekarstwo.
Na Nordzie wyszło, że podstawowe seria tarcz Brembo pomimo 330mm szerokości i 32mm grubości i tak się zwichrowała pod koniec pierwszego okrążenia. Po ostudzeniu tarcze prostują się. Niestety na chwilę. Na drugim kółku już w pierwszej sekcji problem powrócił. Teraz mam zgryz co z tym zrobić. DBA nie robi takich tarcz. Black Diamond ma różne opinie. Chyba pozostanie mi zrobić nowe adaptery na tarczę 310mm i spróbować Zimmerman Sport.
Miałem ten sam problem z Brembo. Podczas pierwszego zapoznania z torem na Aremberg skończyły mi się klocki, w połowie okrążenia skrzywiły się tarcze i zaczeła bić kierownica.
Na drugi wyjazd pojechałem na Brembo myśląc, że wcześniej do skrzywienia przyczyniły się klocki, ale po dwóch okrążeniach zwichrowały się i te.
Na taki zacisk i mocne klocki jak masz w alfie to coś z górnej półki trzeba
dRk jest offline  
Rating: 16461 | Skill: 10.83 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
day, przygotowania, track, wrazenia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania