Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 10-07-2014, 18:43   Post #1 (permalink)
Awatar gorzasty

DIY Sekwencja

Taki eksperyment - nie wiem co zrobić ze swoją starą sekwencją, którą sam robiłem w garażu. To miał być prototyp, ale tak się sprawdził, że został i grałem na nim przez 3 lata. Byłby ktoś chętny na kupno? Jeśli tak to dawajcie propozycje na PRIVa. Tylko w miarę poważne.

Przesyłkę biorę na siebie.

Dorzucam Elektronikę PADA z polutowanymi kabelkami częściowo, której już nie potrzebuję. Materiał to 95% aluminium. Zerżnięte z Frexa. Całość nie doi zajechania. Jedyne co się może zużyć to przełącznik do kupienia za 5PLN. W razie pytań walcie tutaj.

Cena wywoławcza 99 PLN

elektronika pada:

i obiecany filmik z pracy shifterka:

gorzasty jest offline  

Ostatnio edytowane przez gorzasty : 11-07-2014 - 11:19
Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
stare 10-07-2014, 22:43   Post #2 (permalink)
Awatar brrupsz

Jebitny skurwiel . Podoba mi się. Sam bym łyknął gdybym już nie miał z Alfy.
brrupsz jest offline  
Rating: 8278 | Skill: 13.06 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
stare 11-07-2014, 00:28   Post #3 (permalink)
Awatar FIK 2012

Ja lykam wszystko
Piotrek tylko podlanczam(podłączam) i smigam ? to biore a ja tam sie nie lubie targowac
FIK 2012 jest offline  

Ostatnio edytowane przez Dmnick : 11-07-2014 - 10:47 Powód: ortografia
Rating: -146 | Skill: 0 | OpenRating: 0
stare 11-07-2014, 10:20   Post #4 (permalink)
Awatar gorzasty

Myślę, że minimalne umiejętności w elektronice trzeba mieć żeby to włączyć. Napisałem, że daje elektronikę z pada i o ile jestem pewien, że elektronika jest sprawna to przylutowane tam przeze mnie kiedyś kabelki mogły odpaść lub nie kontaktować. Najlepiej gdyby osoba kupująca potrafiła to ogarnąć w razie czego. Potem trzeba znaleźć masę w tych kabelkach (z tym mogę pomóc) i dokręcić ten przewód do środkowego zacisku w przełączniku, a następnie dwa kable sygnałowe do dwóch kolejnych zacisków. Podłączamy USB do PC, konfigurujemy w simie i działa!

Do tego w elektronice zostaje nam jeszcze kilka wolnych przycisków dla "złotych rączek".

Co do czego podpiąć oczywiście pomogę, ale w razie czego lutownica wskazana w domu i po drugie musicie mieć na uwadze, że jakoś będziecie musieli okryć bebechy PADa (zrobię Wam zdjęcie jak one wyglądają)

Niedługo też wrzucę filmik na YT jak to pracuje.

Sam shifter to rzeczywiście solidna sztuka mechanicznie. Shiftery z plastiku (np. z G25) nie mają tu czego szukać. Poza tym taki jest tylko jeden na świecie Kiedyś spędziłem przy nim z 10 godzin w warsztacie, ale teraz jak już wiem co, gdzie i z czego to poszłoby szybciej.

A i jeszcze mocowanie. U mnie był przykręcony śrubą (widoczną na zdjęciach u spodu) do deski kokpitu. Jedna śruba w zupełności wystarczała żeby była maksymalnie sztywno.

Sorki za długie opisy, ale chcę być maksymalnie uczciwy z Wami i nie chcę żeby ktoś potem czuł się oszukany.

EDIT: dorzuciłem multimedia do pierwszego posta
gorzasty jest offline  

Ostatnio edytowane przez gorzasty : 11-07-2014 - 11:20
stare 11-07-2014, 12:23   Post #5 (permalink)
Awatar B Mirecki

gorzasty nie masz wrażenia, że jest zbyt mały opór na skrzyni ? Chodzi o ten moment "kliknięcia" wg. mnie powinien stwarzać 3x mocniejszy opór, jest szansa tego zmiany ? W jaki to sposób jest wykonane - mówię o tym kliknięciu ?
B Mirecki jest offline  
Rating: 10619 | Skill: 5.41 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
stare 11-07-2014, 13:06   Post #6 (permalink)
Awatar gorzasty

W tego typu konstrukcji nie masz raczej mocno wyczuwalnej zmiany oporu przy wrzuceniu biegu, ponieważ opór jest dawany równy przez 2 sprężyny. Ostatni moment przed wbiciem biegu to już feeling dawany przez przełącznik a tutaj pole manewru się zawęża. Być może są na rynku inne przełączniki i te mogłyby dać inny feeling, ale choć wymiana tego elementu jest prosta to ja już się w to nie chcę bawić.

Ostatecznie tego o czym mówisz Bartek nie ma, ale zależy do czego się jest przyzwyczajonym. Mi brak czegoś takiego nie przeszkadzał. Po prostu na końcu drążek stawia opór nie do przejścia a bieg w simie zmieniony i rura
gorzasty jest offline  
stare 31-07-2014, 19:33   Post #7 (permalink)
Awatar gorzasty

Sprzedane. Dziękuję i do zamknięcia.
gorzasty jest offline  
Zamknięty Temat

Bookmarks

Tagi
diy, sekwencja

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania