Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Nowości
Wróć   SimRacing wyścigi online > Wortal SimRacingPL > Off Topic > Kupię / Sprzedam

Ktoś tu kiedyś sprzedawał wieńce kierownic:)

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kupię / Sprzedam Ogłoszenia

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-08-2017, 16:50   Post #1 (permalink)
Awatar fkkamil

Ktoś tu kiedyś sprzedawał wieńce kierownic:)

Witam,

Szukałem ale nie mogę odkopać tematu użytkownika, który sprzedawał wieńce kierownic. Nie wiem czy to były znane marki czy repliki, pamiętam że jedna była obszyta różowym/fioletowym zamszem, były też inne obszyte innym kolorem. Ktoś pamięta i może pomóc?

Możliwe, że za jakiś czas przesiądę się na OSW i powoli patrzę za ciekawym wieńcem, a tamte były całkiem spoko.
fkkamil jest offline  
Rating: -153 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2017, 16:59   Post #2 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017
rF2 ALMS 2016 GTE

Jak chcesz tani fajny wieniec to trzymaj
https://inter-rally.pl/product-pol-2...mm-plaska.html
lub
https://inter-rally.pl/product-pol-2...mm-plaska.html
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 2991
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2017, 17:50   Post #3 (permalink)
Awatar Komar

Tutaj masz wątek o który pytałeś [S] 4 kierownice + adapter DSD
Komar jest offline  
Rating: 1142 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Logitech G25
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-2017, 09:06   Post #4 (permalink)
Awatar FIK 2012

Tutaj tez fajne koleczka 30cm jak cos

SSRG | Solid Sim Racing Gear
FIK 2012 jest offline  
Rating: -146 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-2017, 15:41   Post #5 (permalink)
Awatar pawels

Jakby było kilku chętnych na kierownicę Sportline to prosto od producenta da się kupić taniej, tylko trzeba to robić przez fimrę - w razie czego służę pomocą.
pawels jest offline  
Rating: 925 | Skill: 2.33 | OpenRating: 96
Fanatec Clubsport Wheel | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-2017, 20:07   Post #6 (permalink)
Awatar fkkamil

Dzięki Panowie. QSP Wydaje się być spoko, a cena jest naprawdę atrakcyjna. Sportline ma ciekawe wieńce w też dobrej cenie. Kiedyś można się przesiąść na sparco lub momo ale w momencie kiedy się dokupuje monitory i osw w tym samym czasie to koszty rosną szybko w góre

Znacie jakieś dobre patenty na button plate?
fkkamil jest offline  
Rating: -153 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-2017, 22:32   Post #7 (permalink)
Awatar Glaniu

Cytat: Napisał pawels Zobacz post
Jakby było kilku chętnych na kierownicę Sportline to prosto od producenta da się kupić taniej, tylko trzeba to robić przez fimrę - w razie czego służę pomocą.

Co oznacza taniej ?
Jestem potencjalnie zainteresowany
Glaniu jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-2017, 08:43   Post #8 (permalink)
Awatar sebna

Cytat: Napisał fkkamil Zobacz post
Dzięki Panowie. QSP Wydaje się być spoko, a cena jest naprawdę atrakcyjna. Sportline ma ciekawe wieńce w też dobrej cenie. Kiedyś można się przesiąść na sparco lub momo ale w momencie kiedy się dokupuje monitory i osw w tym samym czasie to koszty rosną szybko w góre

Znacie jakieś dobre patenty na button plate?
Kiedyś w miarę optymalną drogą był zakup uni huba od Fanateca i przeróbka pod USB. Za 200e z hakiem dostawało się zmianę biegów plus sporo guzików ale te czasy już odeszły bo teraz hub kosztuje znacznie więcej.

Jak chcesz tanio to można w tych czasach kierownice Thrusta używać pod USB z niewielką inwestycją (EDIT: nie jestem pewny, wydawało mi się, że widziałem gdzieś takie przeróbki ale teraz nie mogę znaleźć) albo Fanateci ale to już trochę droższa i trudniejsza zabawa ze względu na trudność dostępności adaptera na bazę kierownicy (właśnie jeden sprzedałem więc jak by co to wiem od kogo można jeden kupić)

Ewentualnie kiery fanateca z innym QR wtedy sprawa jest prosta szczególnie że te kiery łatwo wyrwać używane jeżeli ktoś chce zaoszczędzić trochę kasy.

Jest też sporo customowych rozwiązań ale ceny są dość zaporowe.

Jest też Polska manufaktura która sprzedaje w dość atrakcyjnej cenie gotowe kiery ala F1.

EDIT:
Tu masz kilka przykładowych rozwiązań:

Gotowe button platey z biegami lub gotowe zestawy cały (kiera + buttony). Jedne z tańszych z customowych setupów:

https://www.simracingcoach.com/en/tienda/

Poniżej masz bardzo zgrabny sposób na podłączanie ekosystemu Fanateca do OSW. Z plusów: bardzo atrakcyjne cenowo rozwiązanie jak byś chciał mieć kilka wieńców ale wybierasz jedynie z oferty Fanateca, do tego kierownice nie wymagają żadnych przeróbek i wszystko na nich działa (co ułatwia też odsprzedaż ewentualną bo powiększa grono zainteresowanych o bazę użytkowników Fanateca). Z minusów to QR w użyciu pozostaje OE QR Fanateca czyli z czasem mogłyby się wyrobić drobne luzy jak byś używał OSW na bardzo dużych siłach oraz tak jak wspomniane wcześniej trudność dostępności adaptera na stronę bazy bo z tego co wiem jedyna osoba które je obecnie produkuje (mogę się mylić) to Tomo (który z kolei sprzedaj je jedynie swoim klientom, jedynie podczas zakupu OSW od niego (tak ja swój kupiłem, który sprzedałem kilka dni temu).

Co do tego trudno dostępnego adaptera to mój sprzedałem właśnie Simonowi (link poniżej) a on na pewno kupił go, żeby sprzedać swoim klientom więc póki co u niego jest jeden dostępny

Działa to tak, że adapter 1 montuje się na OSW a na niego adapter 2 i od tego momentu kiery Fanateca wpina się na OSW tak jak by to była po prostu baza Fanateca. Jeden kabel USB od bazy OSW do PC i wszystkie kiery działają bez dalszych modyfikacji.

Oba poniższe potrzebne:

1. (Simon) Adapter który pozwala podłączać kiery Fanateca na żywca bez modyfikacji:
https://www.simracingmachines.com/We...conversion-kit

2. (Tomo) Adapter na OSW
https://www.simracingbay.com/product...quick-release/

Polska manufaktura z kółkiem ala F1 i też normalnym widzę (za f1 chcą 390 USD ale trzeba by było mieć się zastanowić na QR plus pytanie czy wytrzyma kiera siły DD ale wygląda na taką co by nie miała z tym mieć problemów):

http://polsimer.pl/index.html

Te powyżej to tylko kilka propozycji z wielu ale moim zdaniem tych ciekawszych i o których nie każdy wie. Oprócz tego jest cała plejada innych rozwiązań zaczynając od własnoręcznych przeróbek kierownic Fanateca (najtańsza opcja dająca dobrą jakość bez tworzenia na własną rękę) albo biżuteria czyli przeróżne pod klucz customowe rozwiązania od np Sam Maxwell itp itd. (ale tam ceny idą w tysiące albo pod tysiące USD / Euro )

Pozdrawiam
sebna jest offline  

Ostatnio edytowane przez sebna : 20-08-2017 - 09:50

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-2017, 09:41   Post #9 (permalink)
Awatar sebna

Edytowane

Inna droga ale to już do własnego dłubania (drukowanie 3d):

https://www.thingiverse.com/thing:1678086
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-2017, 13:28   Post #10 (permalink)
Awatar michalb

W moim poście sprzedaję 1 taką.Sam zrobiłem.Łopatki metalowe końce można wymienić.Mogę zrobić taką z elektroniką od wieńca z tx ale cena wyniesie 550 z obrèczą zamszową i rozstawem przycisków jaki komu pasuje zeta bezpośrednio montowana do bazy.
michalb jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
kiedyś, kierownic, ktoś, sprzedawał, wieńce

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania