Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Wortal SimRacingPL > Off Topic > Kupię / Sprzedam

[S] Symulator EMS 6DOF + OSW + V3i

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kupię / Sprzedam Ogłoszenia

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-02-2019, 12:29   Post #1 (permalink)
Awatar electro18

[S] Symulator EMS 6DOF + OSW + V3i

Witam

Dziś do zaoferowania mam symulator 6DOF własnej produkcji, link do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/symulator-...osw-7868518229

Istnieje także możliwość wynajmu na eventy lub zakup voucherów na treningi. Cennik w informacjach na stronie link poniżej.

https://www.facebook.com/Electro-Sim...5173103690158/

Tutaj więcej informacji o samej platformie i jej budowie:

6DOF Motion Platform - Electro SimMotion
electro18 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-2019, 12:59   Post #2 (permalink)
Awatar sebna

LOL jaka cena! Powodzenia
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-2019, 14:18   Post #3 (permalink)
Awatar Arcson

Czyli całą tą maszynę od początku budowałeś pod sprzedaż, a nie do użytku własnego? Cena dla Kowalskiego dość zaporowa ale coś czuję, że szybko znajdzie się jakaś firma chętna na odkupienie
Arcson jest offline  
Rating: 3593 | Skill: 4.26 | OpenRating: 0
Logitech Formula Force EX | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-2019, 14:59   Post #4 (permalink)
Awatar electro18

Cytat: Napisał sebna Zobacz post
LOL jaka cena! Powodzenia
Cena wcale nie jest wysoka jak za taki sprzęt, przykładowo PROSIMU swój model T6 w promocji sprzedawało za 49999 EUR, a mieli bardzo podobną konstrukcję tylko o gorszych parametrach i z T500 na pokładzie.

Cytat: Napisał Arcson Zobacz post
Czyli całą tą maszynę od początku budowałeś pod sprzedaż, a nie do użytku własnego? Cena dla Kowalskiego dość zaporowa ale coś czuję, że szybko znajdzie się jakaś firma chętna na odkupienie
Rzeczywiście od samego początku był pomyśl, żeby wystawić ją z czasem na sprzedaż, ale to tylko dlatego, że wiedziałem, że przy budowie wpadnę na kolejne pomysły aby jeszcze coś usprawnić. Uważam, że aktualnie sprzęt jest już na tyle dopracowany, że spokojnie może służyć komuś za źródło rozrywki lub dochodu.

Oprócz sim racingu zawsze interesowałem się elektroniką i dla tego chętnie zajmę się kolejnym projektem, ale do czasu kiedy nie sprzedam platformy codziennie mogę pojeździć, zresztą dla osób chętnych wprowadziłem oferty wynajmu w wielu opcjach, więc każdy może spróbować jak to działa.

Aktualnie projektuje już kolejną platformę, ale koszt jej budowy jest już sporo wyższy, a nie mam policzonych jeszcze wszystkich elementów. Przy kolejnym projekcie obiecałem sobie, że będę prowadził foto relacje, z wykonywanych prac, aby każdy mógł zobaczyć jak to wygląda od strony kuchni.

Jeżeli chodzi o klienta to tylko kwestia czasu, w ciągu tygodnia, miałem kilka propozycji za 100-120 tys, ale wszystkim zainteresowanym odpowiadam: "Podana cena ostateczna"
electro18 jest offline  

Ostatnio edytowane przez electro18 : 26-02-2019 - 15:28
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-2019, 17:02   Post #5 (permalink)
Awatar sn4il

Latwiej chyba by Ci bylo to sprzedac pod sima czegos latajacego.
Pozdrawiam
sn4il jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-2019, 17:43   Post #6 (permalink)
Awatar electro18

Cytat: Napisał sn4il Zobacz post
Latwiej chyba by Ci bylo to sprzedac pod sima czegos latajacego.
Pozdrawiam
Platforma jak najbardziej może współpracować z większością symulatorów lotniczych, ale potrzebował bym do tego jakiegoś pilota, aby zrobić dobre ustawienia, dzięki którym by była jak największa immersja. Przy wyścigach czy rajdach nie miałem z tym problemu, bo sam kilka razy zasiadałem za kółkiem różnych mocniejszych pojazdów i dodatkowo posiłkowałem się zaprzyjaźnionymi kierowcami rajdowymi.

6DOF może spokojnie działać bez riga, można na nim zamontować praktycznie każdy kokpit do 550 kg i mamy wtedy prędkość na osi HEAVE prawie 300mm/s. Przy symulatorach lotniczych nie potrzeba takich prędkości przesuwania, dlatego ramiona w dość prosty sposób można przestawić, przez co zmniejsza nam się prędkość i zakres ruchu, ale za to masa kokpitu jaki chcemy zamontować jest dużo większa, więc istniej możliwość zamontowania części kadłuba samolotu. Oczywiście prędkość można także regulować programowo, ale trzeba pamiętać, iż silnik przy niższych częstotliwościach bardziej się grzeją.

Sprzedaje w całości, bo platforma została stworzona głownie do simracingu, jeżeli ktoś by chciał coś w tym stylu, ale głównie pod simy lotnicze to zapraszam do kontaktu. Przy tym więcej zajęło mi programowanie i ustawienia niż projekt i budowa (łącznie trwało to 10 miesięcy). Program już mam, ustawienia to jakieś 2-3 godziny na każdy tytuł z którym ma współpracować. Czas projektu i budowy takiego bądź podobnego 6DOFa na zamówienie liczę, że powinien zamknąć się w granicy 2 miesięcy.

P.S.

Opisałem tylko oś HEAVE, z tego powodu, iż jest ona najprostsza do opisania i przedstawienia różnic.
electro18 jest offline  

Ostatnio edytowane przez electro18 : 26-02-2019 - 17:58
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-2019, 16:07   Post #7 (permalink)
Awatar electro18

Platforma przeszła kolejny mały upgrade tym razem głównie wizualny. Zabudowana została dolna rama oraz zmontowane zostały antypoślizgowe podesty.

Galeria: https://1drv.ms/f/s!As9gN-BASDAis2ZvaO4zi9MVH3Xh
electro18 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-2019, 09:05   Post #8 (permalink)
Awatar electro18

Kolejny film prezentujący działanie platformy, tym razem nauka DRIFTU:

https://www.youtube.com/watch?v=BMHic8nfN_w
electro18 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
6dof, ems, osw, symulator, v3i

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania