Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Symulatory > Dostępne symulatory

Moja racja jest najmojsza!

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Dostępne symulatory Wszystko o symulatorach dostępnych na rynku

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-04-2016, 01:45   Post #21 (permalink)
Administrator Wszystkiego
Awatar lelu0

Mem retsama... nie powinienem, ale smiechłem
lelu0 jest offline  
Forged in Valhalla by the hammer of Thor

Rating: 4475 | Skill: 2.02 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 03:52   Post #22 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Cytat: Napisał Klapaucjusz Zobacz post
Może tak, może nie.
Faktem jest że podziwianie grafiki, gdy wszyscy nas dublują jakoś niespecjalnie pomaga
W tej bajce są nieco inne priorytety. Zupełnie inne sprawy rajcują.
No, ale pewnie jestem zacofany i nie wiem co to simracing
Nie.. nie badz tak krytyczny wzgledem siebie. Troche tolerancji.
Ty nie jestes zacofany. Jestes biednym zagubionym dzieckiem dla ktorego simracing to religia. Ktoremu sen z oczu spedza swiadomosc ze simracing moglby sie stac bardziej dostepny/chciany przez zwyklych graczy. Wtedy nie czulbys sie tak wyjatkowy przez nalezenie do malej i zamknietej grupki ludzi probujacych za kazda cene zostac w niszy. Dlatego powtarzasz w kolko i z pogarda, ze chodzi o "podziwianie" grafiki i "rajcowanie".

Pomijajac fakt, ze nie byloby nic zlego w rajcowaniu sie wspaniale i realistycznie wygladajacymi screenami czy wideo z ulubionego simra, to juz wiele razy bylo powiedziane, ze grafika jak i dzwiek sa czescia symulacji. Rownie wazna jak fizyka. Bez nich bys mogl sobie najwyzej cyferki w Excelu wpisywac.
To one wplywaja na to jak bardzo sie gracz "zaglebi" w wirtualnym swiecie. Glownymi zmyslami czlowieka sa wzrok i sluch. Wiec czemu ich nie karmic bodzciami jak najbardziej zblizonymi do rzeczywistosci?
Dzis techniczne mozliwosci sprzetu pozwalaja na duuuzo wiecej niz 15 lat temu. Ale niektorzy developerzy po prostu ten fakt olewaja. Zdrowy na umysle simracer powinien chciec sie scigac w srodowisku odpowiadajacym dzisiejszemu stanu technologicznemu i zadac tego od developerow zamiast usprawiedliwiac ich nieudolnosc, czy wrecz atakowac graczy, ktorzy na ten zastoj ukazuja.

A poza tym, nie oszukujmy sie. Symulacja to ciagle komputerowa gra. I nie ma zadnych powodow aby odstawala graficznie czy dzwiekowo od innych gier.
MaXyM jest offline  

Ostatnio edytowane przez MaXyM : 04-04-2016 - 04:25
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 05:57   Post #23 (permalink)
Awatar retsam

[QUOTE=MaXyM;606086Rownie wazna jak fizyka.[/QUOTE]

A ja się całkowicie nie zgadzam. CARSy zrobiły na mnie łaaaaał! wrażenie i na tym się skończyło. AC okazało się miłą odmianą po ohydnym rf2.

Dlaczego więc to rf2 daje mi syndrom kolejnego kółka? Dlaczego ty potrafiłeś się po takim czasie zaangażować w DRM mówiąc, że rf1 to kupa, ale tego moda nie przepuścisz?
retsam jest offline  
http://simracing.pl/forum/image.php?type=sigpic&userid=14705&dateline=142335  7463

Rating: 16598 | Skill: 5.68 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 06:16   Post #24 (permalink)
Awatar retsam

Cytat: Napisał Marcin H Zobacz post
Nie widziałem. No i?
Więc nie pisz, co ISI obiecywało.
retsam jest offline  
http://simracing.pl/forum/image.php?type=sigpic&userid=14705&dateline=142335  7463

Rating: 16598 | Skill: 5.68 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 11:11   Post #25 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Playability? Tyle, ze grywalnosc nie musi sie rownac symulacja.

Ja nigdzie nie napisalem ze grafika jest najwazniejsza bo taki wniosek mozna wyciagnac z twojego pierwszego zdania. Ja napisalem ze jest rownie wazna. No dobrze, w proporcjach 9:10.
Bez fizyki produkt nie bedzie simem, ale bez grafiki nikt w tego sima grac nie bedzie.
I to nie sa moje wymysly. Dzis juz nikt nie spojrzy na gre z grafika Quake'a mimo w swych czasach robil wrazenie. Popatrz ile ludzi zostalo przy rF2. To jest wprawdzie konsekwencja wielu faktow ale jednym z nich jest pozostawienei tych istotnych aspektow na poziomie z przed 10 laty.

Edit: zeby bylo bardziej o AC.
...dlatego lepsza perspektywe przyszlosci ma AC ze swoja grafika choc pewnymi niedociagnieciami w fizyce niz rF2, ktory podobno ma lepsza fizyke ale z grafika bieda.
MaXyM jest offline  

Ostatnio edytowane przez MaXyM : 04-04-2016 - 13:06

Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 11:52   Post #26 (permalink)
Awatar Marcin H

Nie widziałem relacji więc nie mogę pisać co ISI obiecywało? Znakomite, i jednocześnie zabawne. Dziękuję Michale
Marcin H jest offline  
.

Rating: 12300 | Skill: 3.87 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 12:17   Post #27 (permalink)
Studio 397 veh. engineer
Awatar LesiU

Retsam, a co obiecywało? W sensie, jakiś cytat, fotki z publicznej prezentacji... wiesz, coś "namacalnego", co faktycznie było przedstawione oficjalnie.
LesiU jest offline  
Studio 397, rFactor 2: KLIK
PC: Intel i7 7700K; Asus ROG Strix Z270G Gaming; Kingston HyperX Fury 2x16GB 2400 CL15; MSI GTX 1080 Armor OC 8GB; SSD Samsung 256GB SM961 m.2 NVMe; HDD WD 2,5" 1TB 5400rpm; be quiet! Dark Power Pro P11 750W; LG 37,5" 38UC99
OSW: Lenze MCS12H15-, SimuCube, IONI Pro HC, Meanwell SDR-960-48
Pedały: Fanatec CSP v2

Rating: 108480 | Skill: 7.97 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 12:55   Post #28 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

To musisz byc slepy chyba. Wlasnie w najnowszym magazynie SRPL sa fotki Megane. W bialy dzien swiatla stop odbijaja sie w asfalcie z intensywnoscia jaka w nocy nie uswiadczysz. To jest wlasnie dowod na to ze silnik graficzny ma 20 lat (wtedy sie uzywalo innych technik tworzenia iluzji dla pewnych efektow niz dzis). Niektorym to zwisa inni nie zauwazaja. Ale to fakt ze ISI ma to w powazaniu. Ze uzywa starego silnika i ze w zwiazku rf2 nigdy nie bedzie wygladal realistycznie. Bo to nie chodzi o jeden blad ale ogolnie o konsekwencje uzywania przestarzalego model oswietlenia i sposobu w jaki renderuje sie scena.
MaXyM jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 14:09   Post #29 (permalink)
Awatar Adakar

rF2 SMP DTM 2017
rF2 SMP GT3 2017

ale Michał , kurna już po połowie okrążenia na Macau mam gdzieś czy światła odbijają się od suchego asfaltu czy od czoła dzieciątka Jezus. Skupiam się na jeździe , a nie na podziwianiu zabudowań Macau czy analizie "O żesz kurfa ale te drzewa są świetnie zrobione i jak się gibają na wietrze !"
Adakar jest offline  
Screw You guys ... I am out of here ...

Rating: 112440 | Skill: 9.70 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 14:17   Post #30 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Ty masz gdzies i paru innych tobie podobnych rowniez. Ale tysiace pozostalych sie od tytulu odwrocilo. A z czasem bedzie jeszcze gorzej jesli sie ISI nie obudzi z letargu.

I zrozum ze swiat sie sklada wlasnie ze szczegolow. Kazdy pojedynczy element moze nie jest wazny. Ale bedac czescia calosci decyduja o spojnosci koncowego rezultatu. Dlatego pCars czy AC beda zawsze wygladac bardziej realistycznie niz rF2. Nawet jesli maja przesadzone kolory czy odbicia. Bo calosc jest spojna a swiatlo zachowuje sie poprawnie (poprawniej). Pomijam juz fakt samej wydajnosci gdzie rozwiazania w rF2 zabieraja wiecej mocy obliczeniowej dajac gorszy wizualny wynik.
MaXyM jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
jest, moja, najmojsza, racja, scalenia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania