Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor F1 1979

[F1'79 2009] Czas relaksu, czyli Zolder '79

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Liga rFactor F1 1979 Wyścigi na platformie rFactor Liga F1'79

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-02-2009, 04:39   Post #1 (permalink)
Awatar groovy

[F1'79 2009] Czas relaksu, czyli Zolder '79

Co tam? Jak tam? Wszyscy już ochłonęli po superszybkim Kyalami?
Jeżeli nie (cieniasy ) to polecam przejść się po lesie w Zolder.
Jeżeli tak to... zakładamy kombinezony, buty, kaski, zapuszczamy wąsy i jedziemy. Szkoda czasu! Tylko trzy tygodnie do wyścigu.

Ściany się zaskakująco szybko przybliżają do toru, oj tak. Ale to dobrze, będzie to jakieś przygotowanie do Long Beach.

Raport z wyścigu z '79 roku.
groovy jest offline  
Rating: 54326 | Skill: 10.77 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Logitech G27 | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 09:24   Post #2 (permalink)
Awatar bc30se

Ja z Adrianem z trudem urochomiliśmy serwer rfactora i zaczęliśmy ćwiczyć wczoraj, (postaramy się ten serwer w prwyatnych zamieścić, ale jeszcze muszę zmierzyć Upload u adriana, a sam ide do providera prosić żeby mi porty przekierował)

Z relacji żółtodzioba - tor jest super i z drugiej strony wcale nie taki trudny, choć na pewno nie taki prosty jak kyalami.

Najgorsze jest jednak to Panowie... że ja chyba nie dam rady Wczoraj skończyłem robotę o 20, dzisiaj mam na trochę później do pracy więc pisze, ale kończę jeszcze później pracę. Nie wiem jak to zrobić bo do roboty muszę się na następny dzień przygotować i jeszcze z dziewczyną pogadać.

Chyba zacznę brać jakieś dopalacze i zasuwać po nocy. Zależy mi na tej licencji i poniekąd był to też powód dla którego zrezygnowałem z administrowania swojego własnego forum oddając je w inne ręce. Tylko jako osoba niedoświadczona wiem, że cholernie dużo czasu muszę zainwestować w poznawanie torów - a ten rok nie daje mi zbyt na to możliwości

Wczoraj jeździliśmy z Adrianem, mi oczy się kleją, za mną siedzi dziewczyna patrząc się jakbym zwariował na punkcie jakiejś tam gierki..... to był smutny scenariusz...
bc30se jest offline  

Ostatnio edytowane przez bc30se : 24-02-2009 - 09:41
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 09:46   Post #3 (permalink)
The Godfather
Awatar Gared

Ja po zolder pojechałem już po wyścigu w Kyalami - tor zupełnie inny, fajniejszy jakiś taki. Tryelem się jeździ znakomicie, można się fajnie poślizgać, a na uzyskanie jakiegoś sensownego czasu i tworzenie seta nadejdzie jeszcze odpowiednia pora. Tor nie jest jakoś specjalnie trudny, ale wymaga ciągłej koncentracji, bowiem wylot z niego zazwyczaj kończy się niewesoło. Pewnym minusem jest w zasadzie brak miejsc do wyprzedzania - dość trudno będzie sobie wypracować dobra pozycję, łatwo będzie zablokować rywala. Plusem są bardzo dobrze widoczne punkty hamowania, dzięki czemu niezależnie od tego po której stronie toru się człowiek znajduje zawsze wie kiedy depnąć w hamulec. Jest to pewna odmiana na plus po Kyalami

bc30se jeśli masz tak wielki problem ze znalezieniem czasu to proponowałbym Ci inne rozwiązanie. Odpuść sobie Zolder i zacznij już trenować Long Beach. Więcej czasu, można się lepiej przygotować. Tory tak naprawdę nie są jakoś specjalnie trudne, żeby jako tak się po nich kulać starczy kilkanaście okrążeń. Tylko że do takiego stanu najpierw trzeba dobrze poznac moda i rF, nabrać trochę wprawy. To najłatwiej jest uczynić wybierajac jeden tor i tłuc na nim okrązenia tak długo, aż się pozna każdy jego milimetr. Potem opanowanie kolejnych obiektów będzie dużo mniej czasochłonne, a bolid nie będzie stanowił zagadki.
Gared jest offline  
Rating: 74564 | Skill: 7.53 | OpenRating: 4794
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 09:52   Post #4 (permalink)
Awatar bc30se

jeśli chodzi o zagadkowość bolidów to to już mam z głowy, planuje pojechać Ferrari i jako tako widzę co już trzeba z tym autem zrobić, ale na razie się go nie czepiam, dopóki nie wykręcę sensownego czasu na defalutowym setupie
bc30se jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 10:19   Post #5 (permalink)
Awatar morte666

A ja jakoś dalej nie mogę przekonać się do Zolder. Może przez to, iż ten tor nie wybacza błędów Dlatego prawdopodobnie pojadę... Lotusem ale tym biedniejszym pana Hektora
morte666 jest offline  

Rating: 2649 | Skill: 1.61 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 10:53   Post #6 (permalink)
Awatar Podkręcony_Ziutek

Cytat: Napisał morte666 Zobacz post
A ja jakoś dalej nie mogę przekonać się do Zolder.
Za te słowa spłoniesz w ogniach piekielnych

Ja Zolder uwielbiam, tylko muszę sobie przypomnieć jak się tu jeździ
Podkręcony_Ziutek jest offline  
Rating: 963 | Skill: 1.55 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 12:03   Post #7 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
No w końcu normalny tor (...i bolid - przyp. redakcji)! Precz z Kyalami Teraz już same fajne tory

Cytat: Napisał bc30se Zobacz post
jeśli chodzi o zagadkowość bolidów to to już mam z głowy, planuje pojechać Ferrari i jako tako widzę co już trzeba z tym autem zrobić, ale na razie się go nie czepiam, dopóki nie wykręcę sensownego czasu na defalutowym setupie
Nie chcę cię zmartwić, ale T4 to już w tym sezonie raczej nie pojedziesz (kasa) A T3 to tylko dla... hardcorowców.
Larus jest offline  

Ostatnio edytowane przez Larus : 24-02-2009 - 12:17
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 608
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 12:20   Post #8 (permalink)
The Godfather
Awatar Gared

Mówisz? Bo widzisz jakiś wyścig mam zamiar pojechac totalnym złomem i się zastanawiam.. Ensign, Coupersucar, czy też może T3? Albo FW06?
Gared jest offline  
Rating: 74564 | Skill: 7.53 | OpenRating: 4794
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 12:22   Post #9 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Z moich testów te "ubiegłoroczne" bolidy Williamsa i Ferrari nie nadają się do niczego Zdecydowanie Coper i Ensign lepiej mi się prowadziły. Choć może te Kyalami trochę to wypaczało.
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 608
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2009, 12:51   Post #10 (permalink)
Awatar morte666

T3 ma jedyny plus w postaci silnika z tego co pamiętam więc na GP Niemiec w sam raz
morte666 jest offline  

Rating: 2649 | Skill: 1.61 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2009, czas, czyli, f179, relaksu, zolder, zolder79

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania