Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor F1 1979

[F1'79] Uszkodzenie bolidu a rating

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Liga rFactor F1 1979 Wyścigi na platformie rFactor Liga F1'79

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-10-2009, 20:19   Post #1 (permalink)
Awatar dr_aus

[F1'79] Uszkodzenie bolidu a rating

Panowie chciałbym zasięgnąć waszej opinii, ponieważ nie mogłem dojśc do porozumienia z Groovym w tej sprawie. A z tego co wiem to nie jest jedyny tego typu przypadek.

W Zolder na bodaj pierszym lapie dostałem mocnego strzała w lewe tylne koło, które nie odpadło. Sprawa była była rozpatrywana, kara została przyznana sprawcy. Jednakże nie został mi cofnięty ujemny rating, co zauważyłem przeglądając statystyki. Zupełnie nie mogę się zgodzić z argumentacją Grooviego, o którą wreszcie się doprosiłem.

Sytuacja rozwinęła się w ten sposób, że przejechałem ponad 2lapy z uszkodzonym bolidem. To podobno na tyle dużo, że mogłem sobie poradzić z bolidem. Tyle tylko, że F1 79 i Zolder są specyficzne. Są same wolne/średnie zakręty i jest tylko jeden łuk w lewo przejżdzany na pełnym gazie ok 220km.h i jest na nim bardzo niska, prawie zerowa tarka. Zwykle najeżdzałem na nią mniej lub bardziej delikatnie, ponieważ ten łuk kierowcy zacieśniają do prawgo nawrotu. No i za 3cim razem najechałem delikatnie na tę tarkę, po czym, bolid zupełnie mnie zaskoczył, co zresztą po głębszym doświadczeniu w '79 wcale mnie nie dziwi. Wpadłem w nadsterowność, a ponieważ pewnie nie było sprężyn z tyłu to opanowac się nie dało. No a to co było potem to też w sumie jedna wielka bzdura, mianowicie z rozpędu ratując się (nawiasem mówiąć skutecznie) przed zawiśnieciem wjechałem w miejsce, w którym bug toru postawił mnie na spowrotem na kerbie. I tak się skończyło. Może potem wrzuce jakiś obraz sytuacji.

I teraz zastanawiam się. Czy ja miałem przewidzieć to, że bolidem nie da się jechać? Czy miałem się wycofać wcześniej? Czy po prostu mam sobie wbić w głowę, że to moja wina, że nie przewidziałem takiego zachowania bolidu. A może powinienem się po dzwonie wycofać po prostu?

Próbowałem Grooviemu jakoś uzasadnić, że kierowca jadąc uszkodzonym bolidem nie może się spodziewać co się wydarzy. I jako świetny przykład podałem jak Robert Kubica zakończył na łuku w Australii nie zdajac sobie sprzawy z podsterowności na najtrudniejszym łuku na tym torze. Przykładowo trenowaliśmy hardkorową jazde w R01 z wingami 1/1 na aktualnym torze i można się do tego przyzwyczaić, ustawić bolid itp, ale czym innym jest niespodziewana nadsterownośc w uszkodzonym bolidzie...

Może dla niektóych nie ma sensu takie odgrzewanie kotletów, ale sory, naprawde można stracić cierpliwość. Przed przyjsciem do '79 stwierdziłem że nadrobie sobie rating w GP2. Tam niestety sami szaleńcy 3/4 wyscigów wypadki. Potem pojeżdziłem sobie w GT, a tu zonk, administracja wymyśliła sobie, że nie mogłem uczestniczyć w wyścigach. Więc zacząłem jeżdzić sobie w '79, całkiem miło, ale wystarczy drobny kontakt by było ciężko dojechać. Cytując z mądrego filmu "zawsze k. coś".
dr_aus jest offline  

Ostatnio edytowane przez dr_aus : 16-10-2009 - 20:35
1) Statystycznie każdemu może przydażyć się bug.
2) Nie wszyscy podlegają prawom statystyki. Np. moderator.

Rating: 6735 | Skill: 3.27 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 20:27   Post #2 (permalink)
Awatar Sparrow

To samo moge powiedziec o R1 na Taupo w lvl1. Przez laga (koles stal przy bandzie i nagle pojawil sie przed nosem mojego bolidu) uderzylem jakiegos kierowce z lvl0, polecialem w bande i potem mnie jeszcze Jakusa dobil. Wyscig dla mnie byl skonczony i nie widzi mi sie ze oddadza mi rating, choc moim zdaniem moja sytuacja byla bardziej przypadkowa i spowodowana nie z mojej winy. Tyle z mojej strony na ten temat.
Sparrow jest offline  

http://prs.simracing.pl/forum/image.php?type=sigpic&userid=5778&dateline=1241210  011
To finish first, first you have to finish...
http://sparrow199.digart.pl/

Rating: 25742 | Skill: 8.80 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 20:29   Post #3 (permalink)
Awatar krzyss

Ja dodam ze mialem podobna sytuacje w lvl0 sezon 1. Na bodajze MoSport w pierwszym wyscigu (chyba) na T2 dostalem pozadnego strzala, kilku mi poprawilo, samochod jechal bokiem wiec zdecydowalem sie wycofac po przejechaniu kilkudziesieciu metrow zwazywszy na to ze nie moge zapanowac nad samochodem i stwarzam zagrozenie dla innych. Wypadek zglosilem, sprawca zostal ukarany, ale mi przyznano ujemny rating Za cholere sie z tym nie moglem zgodzic bo jak to niby, co jest wazniejsze, dowlec sie jakos a przy okazji nie wiadomo jak namieszac na torze, czy wycofac sie i dac innym w spokoju jechac. Oczywiscie druga opcja, a bralem pod uwage to ze uszkodzenia powstale w skutek wypadku nie pociagna mnie do odjecia punktow rating... Nic bardziej mylnego. Co z tego ze sprawca dostal upomnienie czy nawet cofnal sie w klasyfikacji, ale swoj rating nabil jakis, a ja nie dosc ze poszkodowany to jeszcze wyszlem na tym gorzej niz sprawca, bo kara to pikus w porownaniu z minusowymi punktami rating!

Takze nie wiadomo czy jakbys sie wycofal to Twoj budzet ratingowy tez moglby zmalec.
krzyss jest offline  

...Astra...G...
...Galaxy Racing Team...

Rating: 600 | Skill: 0.98 | OpenRating: 0
Logitech Formula Force EX | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 20:35   Post #4 (permalink)
Administrator
Awatar matias

mi tez sie zdarzaly podobne sytuacje. ja zreszta wiekszosci driverow. ja sobie to wszystko tlumacze przyslowiem ''shit happens'' lub jak kto woli ''c'est la vie''.. rating to system . jako taki nie ma nic wspolnego ze sprawiedliwoscia. jest taki sam dla wszystkich.
no i chyba to nie jest miejsce na tego typu dyskusje . raczej w temacie o samym ratingu.
matias jest offline  

Ostatnio edytowane przez matias : 16-10-2009 - 20:52
http://www.escuadron69.net/v20/foro/public/style_emoticons/default/windows.gif

Rating: 15805 | Skill: 4.99 | OpenRating: 0
Logitech DFGT
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 20:53   Post #5 (permalink)
Awatar majeklth

Miałeś dr_aus wyjątkowego pecha.Głownie ten motyw z postawieniem auta na kerbie.Niestety na Zolder jest ten bug i nic sie z tym zrobić nie da.Nie wiem jak bardzo miałeś uszkodzony bolid ,ale wiem że w F179 z uszkodzonym tyłem można jechać,fakt ,ze jest bardziej nadsterownie,ale można się do tego przyzwyczaić.

W regulaminie jest:
Cytat:
2.2
Gry i mody używane w Lidze zawierają pewną ilość błędów i przystępując do Ligi każdy uczestnik z tym się godzi.
Wina leży po stronie toru,nie administracji,ani tego kierowcy z którym miałeś zderzenie.

Jeśli brakuje ci ratingu do jakiejś ligi to zawsze masz lvl1 ,lub teraz 2 wyścigi na których można sporo zyskać: GT@Spa i Historyki@Tez na Spa
majeklth jest offline  

Rating: 6658 | Skill: 1.76 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 20:55   Post #6 (permalink)
Awatar victor79

Jeśli nie zdecydowałeś się wycofać z wyścigu bo bolid źle się prowadzi to niestety konsekwencje dalszych Twoich poczynań na torze ponosisz jak by wszystko było okej. Następnym razem jeśli z wózkiem po "strzale" jest źle, proponuję wycofać się z wyścigu bo wg. rozmów prowadzonych na temat ratingu jeśli powołasz się na bezpieczeństwo innych na torze to administracja powinna to wziąć pod uwagę i anulować ujemny rating. Tyle zrozumiałem z tamtych rozmów
victor79 jest offline  

Rating: 21237 | Skill: 4.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 21:02   Post #7 (permalink)
Awatar Rochu

Gdybyś dr_aus zapoznał nas bliżej z zasadami (czyt. punktami regulaminu) które obowiązują w takich przypadkach, to byłoby łatwiej. Jeśli zdarzyło się tak, że wypadek był pośrednim wynikiem dzwona z innym kierowcą trzy okrążenia wcześniej, to jak dla mnie sprawa jest przegrana. Wycofanie się z wyścigu okrążenie później mogłoby uzasadniać skasowanie ujemnego rankingu, ale w takiej sytuacji ...
Piszę to świadom faktu, że startuję w tej lidze i także mnie może to spotkać
Rochu jest offline  
Rating: 43120 | Skill: 6.79 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 21:24   Post #8 (permalink)
Awatar dr_aus

YouTube - ice wyp
YouTube - zolder1a

Dobre, dobre... zapamiętam
Kierowca, który ode mnie następnym razem oberwie usłyszy ode mnie ten tekst:

"(...) mi tez sie zdarzaly podobne sytuacje. jak zreszta wiekszosci driverow. ja sobie to wszystko tlumacze przyslowiem ''shit happens'' lub jak kto woli ''c'est la vie''.. Miałeś (...) wyjątkowego pecha. Niestety jest ten bug i nic sie z tym zrobić nie da. Nie wiem jak bardzo miałeś uszkodzony bolid ,ale wiem że w F179 z uszkodzonym tyłem można jechać, (...) można się do tego przyzwyczaić. "

Cytat: Napisał majeklth
Wina leży po stronie toru,nie administracji,ani tego kierowcy z którym miałeś zderzenie.

Moim zdaniem to błedne rozumowanie, chociaż fakt- trudno mi wykazać bezpośredni związek przyczynowo skutkowy z wypadkiem, ale pomijając zawieszenie na kerbie i tak się nie dało jechać, ponieważ to był moment w którym się okazało, że da się jechac warunkowo, po sekundzie od okazania się tego okazało się co innego - jazda dalsza byłaby ryzykowna (dzwon w bande) a jeszcze kilka sekind pózniej - niemożliwa (bug toru)

Cytat: Napisał majeklth
Jeśli brakuje ci ratingu do jakiejś ligi to zawsze masz lvl1 ,lub teraz 2 wyścigi na których można sporo zyskać: GT@Spa i Historyki@Tez na Spa
No włąśnie widze że pojawił się lev1.

Cytat: Napisał victor79 Zobacz post
Jeśli nie zdecydowałeś się wycofać z wyścigu bo bolid źle się prowadzi to niestety konsekwencje dalszych Twoich poczynań na torze ponosisz jak by wszystko było okej. Następnym razem jeśli z wózkiem po "strzale" jest źle, proponuję wycofać się z wyścigu bo wg. rozmów prowadzonych na temat ratingu jeśli powołasz się na bezpieczeństwo innych na torze to administracja powinna to wziąć pod uwagę i anulować ujemny rating. Tyle zrozumiałem z tamtych rozmów
Cóż człowiek się uczy na błędach. Chociaż czasem zwyczaj bywa niesłuszny, o której dowiedział się niedawno pewien taksówkarz, który myślał, że mu ujdzie na sucho wyprzedzenie mnie z prawej strony. O ile policjant stanął po jego stronie, o tyle słabo widzę go po opinii biegłego.
dr_aus jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 21:36   Post #9 (permalink)
Administrator
Awatar matias

Cytat: Napisał dr_aus Zobacz post

....Dobre, dobre... zapamiętam
Kierowca, który ode mnie następnym razem oberwie usłyszy ode mnie ten tekst:

"(...) mi tez sie zdarzaly podobne sytuacje. jak zreszta wiekszosci driverow. ja sobie to wszystko tlumacze przyslowiem ''shit happens'' lub jak kto woli ''c'est la vie''.. Miałeś (...) wyjątkowego pecha. Niestety jest ten bug i nic sie z tym zrobić nie da. Nie wiem jak bardzo miałeś uszkodzony bolid ,ale wiem że w F179 z uszkodzonym tyłem można jechać, (...) można się do tego przyzwyczaić. "....
eeeeeee...
w tym przypadku to raczej wlasciwe bedzie .. ''przepraszam''
matias jest offline  
http://www.escuadron69.net/v20/foro/public/style_emoticons/default/windows.gif

Rating: 15805 | Skill: 4.99 | OpenRating: 0
Logitech DFGT
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 21:40   Post #10 (permalink)
Awatar dr_aus

Żartowałem, przeciez "pretensje" to ja mam do administracji a nie do kierowcy. Ale chciałem żebyście sami siebie posłuchali i się zastanowili nad tym.
dr_aus jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
bolidu, f179, rating, uszkodzenie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania