Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Szkoła jazdy

Lekcja - Przepuszczanie dublujących

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Szkoła jazdy Dział przeznaczony dla osób chcących powiększyć swoją wiedzę z zakresu SimRacingu

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-12-2006, 13:22   Post #21 (permalink)
Awatar [shadow]

Hehe, dzięki, ale (jak już pisałem w wątku o kierach) nie mam w ogóle rozglądania się... Ok, koniec, bo już OT...
[shadow] jest offline  
Coś być musi do cholery za zakrętem... < KEEP ON RACING >

Rating: -3503 | Skill: -5.35 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-2008, 12:11   Post #22 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Ad. 1. Mi się to przytrafilo już w moim pierwszym funrace. Jechalem GT1 i na prostej S/M zbliżalem się do lidera GT2. Oboje po BL, zacząlem lapać jego ślad aerodynamiczny, by minąć go jak najsprawniej.
Byliśmy w polowie prostej, kiedy znalazlem się na jego zderzaku i odbilem w prawo. Ku memu zaskoczeniu to Porsche nadal bylo dokladnie przede mną i na dodatek kierowca zdjąl nogę z gazu, by ulatwić mi dublowanie. O żesz k... Dalem po heblach i jakoś udalo się uniknąć kolizji. Kompletnie nie spodziewalem się, że lider GT1 może zrobić taki bląd
Wrócilem na BL, a on zwolnil jeszcze bardziej pozwalając mi daleko odjechać. Na pewno czegoś się wtedy oboje nauczyliśmy. Wszyscy uczymy się na blędach, ale ja zawsze dodaję, że najlepiej na cudzych. Dlatego mam nadzieję, że punkt #1 wszyscy dobrze zapamiętają.

Oddublowywanie zaraz po zdublowaniu to inna kwestia.
Raz mialem wyścig, w którym ktoś mnie puknąl i spadlem ze środka stawki GT1 na sam koniec GT2. Zacząlem się przebijać. Mijam samochody GT2 sprawnie aż dojechalem do grupki 3 walczących ze sobą samochodów.
Mijam pierwszego na prostej, ale zbliżamy się do zakrętu - 2 samochody z przodu walczą, więc czekam na lepszą okazję, a tymczasem samochód z tylu opóźnia hamowanie i atakuje mnie po wewnętrznej. Wpuszczam go (bo jak nie to kraksa), a na wyjściu i tak mu odchodzę, jednak przez calą akcję stracilem trochę dystansu do tych 2 z przodu i zamiast wyprzedzić ich na prostej doganiam ich dopiero przed następnym zakrętem. Nie ma miejsca, więc siadam im na zderzak i chcę zaatakować na wyjściu na prostą - rzut oka w lusterko - znowu jestem atakowany przez tamten samochód z tylu, znów muszę się odsunąć i znów nie daję rady dojść tych 2 przede mną na prostej (to nie byly dlugie proste, ale dość by bezpiecznie wyprzedzić GT2 jeśli na wyjściu z zakrętu jesteś tuż za nim).
Koniec końców bezpiecznie się przebilem, ale trwaloby to krócej, gdyby kierowca GT2 z tylu nie zmuszal mnie do rezygnacji z wyprzedzania samochodu przede mną.

Jeżel GT1 zabiera się za GT2, to dość dobrą metodą jest szersze wejście w zakręt (przez GT1), po to, by przyciąć zakręt na wyjściu i uzyskać większą prędkość przy wyjściu na prostą - przydaje się gdy mamy do dyspozycji tylko krótką prostą - można szybko wyprzedzić GT2 nie zaklócając jego przejazdu. Niestety nie uda się, gdy inny GT2, jadący z tylu będzie się wiskal po wewnętrznej. Tylko po co, skoro wiadomo, że przy wyjściu z zakrętu i tak nie ma szans?

Temat chwilowo nie na czasie, bo w FIA GT mamy teraz rozdzielone klasy ze względu na dużą liczbę kierowców, ale być może będzie wyścig, w którym pojadą 2 klasy naraz.
Krzysztof Szczech jest offline  

Rating: 45278 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-2013, 00:54   Post #23 (permalink)
Awatar knooger

Trochę odkopie

Ale myślę że warto się podzielić takim znaleziskiem
knooger jest offline  
Rating: 26451 | Skill: 5.81 | OpenRating: 0
Logitech G25
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-2013, 01:51   Post #24 (permalink)
Awatar RobRSI

Temat jak najbardziej na czasie , bo za chwile będziemy mieć dwie klasy o których pisał Krzysiek , w DRM
RobRSI jest offline  
.......................................

Rating: 24800 | Skill: 5.56 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dublujących, lekcja, przepuszczanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania