Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Szkoła jazdy

proszę o weryfikacje moich ustawień kierownicy G27 i Project Cars

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Szkoła jazdy Dział przeznaczony dla osób chcących powiększyć swoją wiedzę z zakresu SimRacingu

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-07-2015, 23:25   Post #1 (permalink)
Awatar takpoprostu

proszę o weryfikacje moich ustawień kierownicy G27 i Project Cars

Witam wszystkich serdecznie, jestem od niedawna posiadaczem Logitecha G27. Gram na komputerze.

Wszystko super pięknie - ale walcze cały czas z ustawieniami kierownicy a bardziej force feedbacka. Coś mi nie leży i chciałbym byście zerkneli fachowym okiem co można jeszcze zmienić by FFB stał się przyjaźniejszy - bardziej mięsisty i nei taki narwany jak jest teraz. proszę pamiętać że jestem początkujący w ProjectCars i niezbyt młody - więc wiedze przyswajam wolniej ;]

Aktualnie niby wszystko ok, ale gdy najadę na pobocze to kierownica strasznie trzaska wali aż mi się dziecko budzi w drugim pokoju, to takie troszkę mało naturalne, chociaż wiem że drganie i szarpanie kierownicy powinno w takim wypadku występować.

Kolejna kwestia to gdy jadę prosto i delikatnie ruszam kierownicą czuję jak tam te silniki tak dziwnie pracują, tak jak by chciały dać opór ale same nei widziały co zrobić - czy można to jakoś zniwelować ? By ta praca silników w G27 była płynniejsza przy delikatnych ruchach kierownicą ?

Ostatnia kwestia to niezbyt czuję gdy auto ucieka na bok... Gdy traci przyczepność jest jak najbardziej ok, kierownica staje się luźna - ale gdy ucieka mi autko nie czuje tego zbytnio na kierownicy... Staje się luźna i koniec.

Co Waszym zdaniem warto zmienić w moich ustawieniach by poprawić komfort jazdy ?

Oto moje ustawienia:

FFB

Aktualnie ostro trenuje Renault Clio Cup - może warto coś i w nim zmienić jeżeli chodzi o FFB ? oto moje ustawienia:

Proszę uprzejmie o pomoc w poprawieniu ustawień.

Pozdrawiam
takpoprostu jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-2015, 23:38   Post #2 (permalink)
Awatar Zenon

Na tłuczenie się tej kierownicy być może niewiele poradzisz - to gupie kółko, i się tłucze, bo jest gupie, dodatkowo force feedback ma kiepski, bo jest gupie - mówiłem już, że to gupie kółko? - ale może spróbuj podnieść wartości Wygładzanie F, i Czułość Filtrowania, żeby się trochę przymknęła.

Jeśli Cię wciągnie ściganie się, to mając taką gupią kierownicę możesz rozważyć RaceRoom Racing Experience - zauważyłem, że tam jest chyba najmniej tłukacy się FF, a jednocześnie nadal bardzo dobry. W Assetto Corsa za to kierownice hałasują najbardziej.
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-2015, 00:00   Post #3 (permalink)
Awatar takpoprostu

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Zdaje sobie sprawę że G27 to nie sprzet wysokich lotów... Oczywiście pokombinuje z tymi opcjami o których wspomniałeś.

A co z pozostałymi opcjami które mam ustawione ? Czy Twoim zdaniem są ok ?
takpoprostu jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-2015, 00:16   Post #4 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

Jutro dam ci linka na PW do mojego turtoriala jak ustawić FFB. Co prawda ja mam fanateca ale skoro podpisywał dla posiadaczy DFGT to i powinny dla G27

Wysłane z mojego I213 przy użyciu Tapatalka
MariuszB35 PL jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Własna sekwencja | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-2015, 14:56   Post #5 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

Wiadomość prywatna poszła
MariuszB35 PL jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Własna sekwencja | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
cars, g27, kierownicy, moich, project, proszę, ustawien, weryfikacje

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania