Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga Race07 WTCC > Wrażenia z Wyścigów

WTCC 09.11.2008 Oulton Park

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wrażenia z Wyścigów Na gorąco z wyścigów Ligowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-11-2008, 22:12   Post #1 (permalink)
Awatar RafQ

WTCC 09.11.2008 Oulton Park

Zakładam ten temat ponieważ chyba najwcześniej ze wszystkich ukończyłem R2 na Oulton i to z własnej winy.
Chciałbym przeprosić Qbekbeara,któremu zepsułem weekend na dohamowaniu do nawrotu w R2.Jedynym usprawiedliwieniem może być to że nie zrobiłem tego umyślnie ale popełniłem po prostu głupi błąd.
Hamuje prawą nogą i nie trafiłem w pedał hamulca przez co przestrzeliłem całkowicie zakręt i ściąłem Qbka
Moja wina nie podlega dyskusji i przyjmę ze skruchą każdą karę jaką nada mi administracja po tym wyścigu.
Mam dość,nie wiem co więcej mogę powiedzieć
RafQ jest offline  

Ostatnio edytowane przez RafQ : 09-11-2008 - 22:24
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:32   Post #2 (permalink)
Awatar dodgers

Masakra....

Qual P4, jest dobrze. Po starcie R1 procesja, ale oczywiście jeszcze chyba na początkowych kółkach zahaczyłem trawę za łukami rozpoczynającymi S3, kasacja prawej zawiechy, minuta w boksie... szlag.... R2 start z P19, L1, szykana, jakiś zamęt, ale niestety nie widze co, bo jest zakręt o 150 stopni.... jak się okazało stał tam KeyGe, którego już nie dałem rady ominąć... pokrzywiona zawiecha... ale uszło jechać jeszcze.... Tzn do czasu, aż mną motnęło między wspomnianymi wcześniej łukami i całkowita kasacja... se pojeździłeem....
dodgers jest offline  
Liczę sanki...

Rating: 33693 | Skill: 4.55 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Fanatec Clubsport Pedals | Act Labs | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:34   Post #3 (permalink)
Awatar Ponte15

No cóż start w R2 to było mistrzostwo świata, na nawrocie jakaś masakra i wyszedłem z niej lekko poobijany, chwilę później na szykanie spinujący bodajże KeyGe nie zdołał wyhamować i mnie uderzył- nie mam żalu choć straciłem jakieś pozycje i miałem mocno obity prawy bok. Ogólnie przy wyjściu z nawrotu zwolniłem nie chcąc wyprzedzić przy żółtej fladze, a tu Szczepan jak gdyby nigdy nic mnie wyprzedza (nie oddał pozycji nawet gdy mu migałem). Potem skorzystałem na zamieszaniu między Lesiem, a Rosomakiem i wyprzedziłem żółtego Accorda. Miałem dosyć agresywną strategię na pierwszy stint i zależało mi by wyprzedzić Rosomaka, niestety się nie udało. Po pitach straciłem trochę czasu za wolniej jadącymi i znalazłem się około 2 sekund za Rosomakiem. Szkoda, że po raz kolejny złapałem trochę trawy na szybkim prawym i zakończyłem udział w wyścigu bo był bym za chwilę po pitach innych na 8 pozycji. W R1 prawie nie zgasiłem silnika na starcie co przeszkodziło Marcinowi 89 i dałem się wyprzedzić 2 kierowcom potem długa jazda za Artem... i tu nagle za szybko wszedłem w prawy łuk(ten sam na którym się rozwaliłem w R2), myślałem, że już poradziłem sobie z problemami na tym zakręcie, niestety po raz pierwszy od dawna złapałem tu trawę. Jazdą z kierą skręconą o 45 stopni stanowiła duże wyzwanie, porównywalne z jazdą bolidem F1 z 79 roku. Miałem szczęście, że na torach wyścigowych nie stoi policja, bo został bym zatrzymany za jazdę po pijaku. 2 czy 3 okrążenia zajęło mi przystosowanie do tak prowadzącego się Seata i pod koniec wyścigu już nie jechałem eskami.
Szkoda, że tak to się zakończyło miałem potencjał na wysokie pozycje dzisiaj, przynajmniej będę lżejszy na Charade. Współczuje dodgersowi i innym szybkim, których przechytrzył ten tor.
Ponte15 jest online  

Ostatnio edytowane przez Ponte15 : 09-11-2008 - 22:49
Rating: 126314 | Skill: 10.03 | OpenRating: 0
Logitech G27
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:37   Post #4 (permalink)
Awatar Rossi46

ale jestem zly

Qual: P6

Race1: P3
troche wialo nuda caly wyscig za mna Art ok 3s a z przodu SnikerS ok 8s

Race2: jechalem na bezpiecznym P3 bo Marcin89 byl jakies4s z tylu, 2 okrazenia przed meta cos mi przycielo w kompie na S3, jak sie odcielo to juz lecialem prosto na bande wiec walnalem w nia tak mocno ze zgasl silnik i nie dalo sie nawet dojechac do mety

ehhh a ja tak nie lubie DNF, a tutaj jeszcze nie z mojej winy

gratulacje dla Qbekbeara za dopelnienie formalnosci w R1 i Zyryxa za to ze sie obronil do mety w R2
Rossi46 jest offline  

Rating: 41621 | Skill: 7.68 | OpenRating: 856 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:43   Post #5 (permalink)
Awatar Qbekbear

Brak mi słów.

Wszystko układało się świetnie - PP wywalczone po fantastycznym qualu, bezbłędny R2 i zastanawianie się, jak będzie wyglądała generalka, jak dopiszę sobie do niej 40 punktów za dublet, na który miałem szanse. Niestety wszystko szlag trafił po masakrze spowodowanej przez RafQ - dwa okrążenia w plecy, na szczęście naprawa względnie się udała i dało się jechać jakoś. Plan był taki, żeby na kilka lapów przed końcem zmienić opony i na minimalnej ilości paliwa wykręcić FL. Niestety. Przeszkodził mi Robb (oczywiście nie ma tu żadnej Twojej winy) hamując niespodziewanie wcześnie i powodując moje awaryjne hamowanie, które skończyło się zakończeniem wyścigu na bandzie.

Najbardziej boli mnie to, że ostatni miesiąc przez który jeździliśmy na Oulton był dla mnie naprawdę czymś fantastycznym, to niesamowite uczucie być najszybszym w tak prestiżowych rozgrywkach jak liga na PRS. Każda sekunda spędzona na Oulton dostarczała mi niesamowitej radości, nie spędziłem tego miesiąca na liczeniu dziesiątych sekundy straty do lidera, lecz na trenowaniu (skutecznym) regularności, pewności siebie i szybkości na pojedynczym okrążeniu. Po zaciętym qualu wybuch radości był niesamowity, większy niż po pierwszej wygranej, gdyż tam przez parę minut byłem "przygotowywany" na wygraną prowadząc w wyścigu. Tutaj pokonałem nerwy przed mierzonym kółkiem i udało mi się o te 0.09 sec wyprzedzić SnikerSa, co było niesamowite. Później bezbłędny R1 i wysokie oczekiwania przed R2. No ale niestety - shit happens, that's racing.
Qbekbear jest offline  

Rating: 26003 | Skill: 6.62 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:44   Post #6 (permalink)
Awatar WojtekA

dla mnie połączenie długiej przerwy w ściganiu+nerwy+OultonPark spowodowało kompletną klęskę. Nerwowa jazda w kilku momentach doprowadziła do straty pozycji i uszkodzenia alfy. w R1 pomimo mocnych uszkodzeń udało mi się dowieźć ją do mety jednak w R2 już nie.

Przepraszam ponte za kontakt w R2 na nawrocie, domela za kontakt w pierwszym zakręcie chociaż nie jestem pewien czy to ja ci pomogłem czy spowodowane to było złapaniem przez ciebie trawy tylnym lewym kołem.
WojtekA jest offline  
Rating: 5660 | Skill: 3.17 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:44   Post #7 (permalink)
Awatar morte666

Uhh ledwo udało mi się na quala zdąrzyć - dzięki tato za pożyczenie samochodu xD

R1: Awans z P26 na P15 - pierwszy punkt w WTCC xD
R2: Awans na P11, mogło być P10 ale cóż w końcu musiałem zrobić jakiś błąd

Mam nadzieję, że nie sprawiłem nikomu kłopotu
Gz dla top 3 !

Yuhu punkciki
morte666 jest offline  

Rating: 2649 | Skill: 1.61 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:49   Post #8 (permalink)
Awatar Robb

Sora Qbek, po wypadku na L1 jechałem praktycznie cały wyścig na jednym komplecie gum. W momencie wyścigu, w którym się spotkaliśmy, już prawie nie miałem opon i ogólnie wszędzie wcześnie hamowałem, nawet nie zamierzałem się przed Tobą bronić, bo wiedziałem że w takim stanie nie mam szans.
Robb jest offline  
Rating: 27624 | Skill: 7.99 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:52   Post #9 (permalink)
Awatar Qbekbear

Absolutnie nie masz za co przepraszać. Ja popełniłem błąd niepotrzebnie naciskając, FL można było zrobić na następnym okrążeniu
Qbekbear jest offline  

Rating: 26003 | Skill: 6.62 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2008, 22:52   Post #10 (permalink)
Awatar Zyryx

Kwalifikacje poszły tragicznie p18 i przez cały wyścig modliłem się, żeby doczołgać się jakoś do 10 pozycji co ostatecznie się udało . Dzięki domel31 za walke. Przez cały wyścig męczyłem cię, próbowałem cię wyprzedzić z każdej możliwej strony i nie dałeś się . Tak trzymaj

Wyścig 2. Po pierwszym kółku widziałem już za sobą G.Marka i Marcina89 więc sytuacja nie wyglądała za ciekawie . Na szczęście jakoś udało mi się obronić i zjechałem do pitów na pierwszej pozycji. Dzięki temu, że mój Leon pije mało ropy obsługa szybko mnie obsłużyła i wyjechałem z ok 4 sekundową przewagą nad G.Markiem i tak doturlałem się spokojnie do mety. Ech już myślałem, że w sezonie 2008 na PRS nie wygram żadnego wyścigu, ale w końcu dojechałem na wymarzonej pozycji i to na Oulton Park
Zyryx jest offline  

Rating: 48019 | Skill: 10.25 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
oulton, park, wtcc

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania