Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor F1 1979 > Wrażenia z Wyścigów

[F1'79] Grand Prix Monako 04.07.2010

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wrażenia z Wyścigów Na gorąco z wyścigów Ligowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-07-2010, 11:19   Post #1 (permalink)
Administrator F1'79
Awatar coro2000

[F1'79] Grand Prix Monako 04.07.2010

Grand Prix Monako

Tor:
  • Monaco '76
Długość wyścigu:
  • 76 okrążeń
Rozkład sesji:
  • Trening - 19:00
  • Kwalifikacje - 20:30
  • Rozgrzewka - 20:55
  • Wyścig - 21:00
Sprawy organizacyjne:
  • Prosimy o zachowanie ostrożności podczas okrążenia formującego.
  • Przed nami 76 okrążeń. Przypominam o zachowaniu szczególnej ostrożności na pierwszym okrążeniu po starcie! Jakikolwiek przejaw głupoty będzie sprawdzany przez administrację.
  • Przypominamy o nowej zasadzie na kwalifikacjach -> ROZBIJASZ BOLID = KOŃCZYSZ KWALIFIKACJE.
  • Serwer będzie uruchomiony cały dzień. Osoby, którym brakuje parę okrążeń do wymaganych 30, będą miały ostatnią szansę to zrobić przed 19:00.
  • Po wyścigu zostaną rozesłane wywiady, proszę na nie jak najszybciej odpowiedzieć (najlepiej na następny dzień), z góry dziękuję... a jeżeli ktoś nie będzie w stanie tego zrobić proszę o informację zaraz po wyścigu.
  • Hasła na wyścig zostały rozesłane.

Powodzenia!
coro2000 jest offline  

Rating: 82386 | Skill: 8.04 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 11:32   Post #2 (permalink)
rex
Administrator rFactor2
Awatar rex

niech Wyborowa będzie z Nami
rex jest offline  

Rating: 45674 | Skill: 4.48 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 21:27   Post #3 (permalink)
Awatar Signum

Ehh, już na samym początku otarłem się o barierę i skrzywiona kiera, trzeba było naprostować uderzając w drugi bok, potem jakoś się jechało, trzymałem dobre tempo aż tu nagle na szykanie dublowany Krzysiek mnie spowolnił, thuGG z rozpędu we mnie wjechał i koniec, tragiczne prowadzenie auta, jeszcze próbowałem jechać, ale po spinie na nawrocie zrezygnowałem...
2 razy szansa na podium i 2 DNF, odechciało mi się jeździć ...
Signum jest offline  
Rating: 67699 | Skill: 8.42 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 21:38   Post #4 (permalink)
Awatar Sewer

Coz ja pechowo startowalem z 13 pozycji bo znowu w qualu sie rozbilem na swoim 2gim kółku wyjazdowym !
No i pecha chcial ze ze 2 razy przylozylem lekko w bande i juz tak sie licho prowadzil samochod ze na szykanie za tunelem przydzwonilem ze malo nie wpadlem do wody hehehe
LIPA
Sewer jest offline  
ASROCK Z77 PRO3 Extreme 4 , i7 2600K@ 4.8 GHz , Thermalright MACHO HR-02, Corsair DominatorGT 2x8GB 1866@2133 , Palit GTX 1070 JetStream,Crucial MX100 256GB, Crucial M4 64 GB, Samsung F3 500GB, Seagate Barracuda 12 500GB, Barracuda 2TB ST2000DM006, Corsair RM650X , Logitech G25, DELL 2209WA

Rating: 33274 | Skill: 2.24 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 21:42   Post #5 (permalink)
Awatar TommyWu

No ja juz tez dziekuje. Czas na dluuuuugie wakacje. Jakos w zeszlym sezonie wyscigi krotsze, a ja nie myslalem tyle o robocie w poniedzialek.

Czulem ze cos malo tych miniracow bylo. Chyba kiedys bylo wiecej trenowania jazdy w tlumie. Wiedzialem ze jak utkne za jakims slabszym autem to bedzie ciezko.
Ale strzala na L1T1 sie nie spodziewalem. Ladny mierzony. Auto jechalo ale cos lekko kuperek nerwowy sie zrobil. Potem jazda za Dr Drausem. I ten sam scenariusz co z treningow doganiam w tunelu odpuszczam na szykanie i gonienie.
Na tym torze slabo sie mozna poscigac. Na L6 Dr Draus hamuje wczesniej, ja pozniej. I konczy sie to strzalem. Sorry za to ale tu decydowaly minimetry.
Wyjezdzajac z zatoczki z predkoscia 9kmh trace przedni spojler. A potem to juz myslalem o tym zeby juz wysiasc z auta i napic sie soku.

Dzieki za jazde. Mam nadzieje ze po przerwie wroce bardziej zmotywowany.
Powodzenia.
TommyWu jest offline  
Mam całkiem nieźle poukładane w głowie.Wszystkie blaszki i rurki są równiutko przymocowane i to nieprawda jest, że jakiś kabelek wystaje. Mam radziecki atest, ważny do 2026 r.

Rating: 27476 | Skill: 5.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 22:00   Post #6 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Ech to T1. Zachowałem się jak crash-baby i puknąłem z tyłu TommyWu. Na szczęście nie wypadł z toru, ale pewnie mu zawieszenie uszkodziłem.
Kompletnie bezmyślna jazda z mojej strony więc przepraszam. Dobrze, że teraz będzie przerwa, bo słowo daję, jest mi potrzebna.

Potem miałem akcję z Larusem - wydawało mi się, że we mnie uderzy w T1 i odpuściłem hamulec, ale trochę z tym przesadziłem i zdemolowałem bolid na bandzie. Larus wyrobił się w zakręcie na styk.

Bolidu nie udało się niestety naprawić - cały latał na boki i grzały się potwornie opony z przodu. W końcu podbiło mnie na krawężniku i na prostej startowej urwałem koło.

Trzeba było zostać w domu...
Krzysztof Szczech jest offline  

Rating: 45278 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 22:22   Post #7 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Co za porażka

Wszystko się zawaliło tuż przed wyścigiem. Znowu pad grafy/sterownika. CZarny ekran, ale wróciło. Niestery fps spadł z const 180 na jakieś dziadowskie 70-80 fps i co chwila przycinanie i brak płynności. Nic to, postanowiłem tak jechać i było ok, ale oczywiście jadąc za rexem w tunelu wypluło mnie na bandę i cały bok na żółto, kiera skręcona i pozamiatane. Ale o dziwo po 2 spinach bodaj nauczyłem się z tym jechać, tempo było całkiem ok i zacząłem awansować. Z P15 aż na P9 z dobrymi perspektywami na P7 nawet. Zapomniałem już o tych wszystkich problemach i mówię sobie teraz równo i luźno do mety i tak się kulałem już odprężony, aż tu na L21 na s/f słyszę - ziuuuuuuuuuuuuuuuuum<kaput> : silnik zdechł. Ot tak sobie. Bez żadnego przegrzania nic. W mordę kopany ATS D2 od siedmiu boleści :->

Gratki dla dojechanych!

Edit:
@Krzysiek Szczech
Kurcze, ja nie wiedziałem co się dzieje, czemu jedziesz prosto. Ja miałem jeszcze spory zapas i na początku nie hamowałem na maxa po prostu Na pewno bym w ciebie nie wjechał w każdym razie Niepotrzebna przezorność, szkoda że się tak skończyło.
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 23:13   Post #8 (permalink)
rex
Administrator rFactor2
Awatar rex

dojechalem
zyje tylko ze co to za zycie Masakryczne GP. Najtrudniejsze w karierze. Scigania za wiele nie bylo poza odrobina na poczatku z Larusem i Coro. Za to walka z samym soba i torem to masakra Jak dobrze ze wziałęm ATS-a bo Merzario, którym pierwotnie planowalem jechac, czasy wcale nie byly gorsze, ale o wiele trudniej sie prowadzil. Kurcze szkoda bo byloby p4 gdyby nie spin przed kasynem Na dodatek przy nawracaniu uszkodzilem bolid i musialem zjechac do boksu. Po wyjezdzie nawet sie jakos jechalo ale najwyrazniej chlodzenie hebli musialo ucierpiec bo caly czas przod mi sie studzil do 200'C i kola sie blokowaly na kazdym dohamowaniu i trzeba bylo uwazac. Jednak dojechalem i ide sie napic hasła na wyścig

dla wszystkich dojechanych oraz dla tych, ktorzy mieli JAJA tutaj wystartowac
rex jest offline  

Rating: 45674 | Skill: 4.48 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 23:14   Post #9 (permalink)
Awatar thuGG

Woooohooooo!

Co tu dużo gadać, wygrana w Monaco

Qual - w porządku P3, Phantom i Szczepan byli nie do ruszenia.

Race - start taki sobie, straciłem pozycję, ale wyścig długi, więc się nie przejmuję. Jechałem sobie spokojnie za Signum, gdy nagle na sławnej szykanie coś sie dzieje, Signum i jeszcze ktoś chyba się zderzyli, a ja pełnym impetem wjechałem w szykanę i nie wiem jakim cudem wyszedłem z tego cało, lekko pokrzywiłem zawiechę. Później Phantom rozpiździł się na szykanie, cóż, jadę dalej. Doszedłem Szczepana i jechałem sobie za nim, czekając na jakiś jego błąd, taki też mu się przytrafił na T1, tam go wyprzedziłem, ale nie obeszło się bez kontaktu i znowu pokrzywiłem zawiechę, ale git da sie jechać. I już do końca sobie jechałem na P1, ale żeby nie było za łatwo, zamyśliłem się na 10 okr do końca, przedobrzyłem z gazem, banda i urwane przednie skrzydło, ale luz, bolid był tylko 2-3 sekundy wolniejszy, a przewagę miałem dużą, więc dojechałem na P1.

Gratulacje dla wszystkich, którzy dojechali!
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 23:34   Post #10 (permalink)
Administrator F1'79
Awatar coro2000

Wyniki w SLS'ie.

Mi również udało się dojechać

Q: Pojechałem z pełnym bakiem co dało ostatnią pozycję z tych którzy zrobili mierzone.

R: Na FL obczaiłem, że rF mi strasznie klatkuje. Jakoś udało się dotoczyć na grid i na starcie puściłem wszystkich aby nie narobić bałaganu. W miarę jak stawka się rozjeżdżała było coraz lepiej. I tak od 10 okrążenia mogłem już jechać swoim tempem.
Powolutku zacząłem doganiać Rex'a i gdy przepuszczaliśmy dublujących udało się wcisnąć. Trochę walki koło w koło i byłem z przodu. Starałem się uciec aby mieć spokój i nawet nieźle mi szło ale na przedostatniej szykanie zawadziłem lewym tylnym kołem o bandę i wykręciłem 180*. Zanim udało mi się nakręcić to Rex odjechał a mi zagotował się silnik i było już po zawodach.
Reszta to jazda swoim bezpiecznym tempem i omijanie pechowców.
Ostatecznie P4.

Gratki dla ThuGGa, RafQa, Vipera i Rexa.
Szkoda, że tak mało dotrwało nas do mety ale po wakacjach na pewno będzie lepiej.
Strzała
coro2000 jest offline  

Rating: 82386 | Skill: 8.04 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
f179, grand, monako, prix

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania