Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery > Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu

DIY hełmofon

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu Wszystko o akcesoriach wykonanych we własnym zakresie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-09-2013, 16:23   Post #21 (permalink)
Awatar gorzasty

Tak i nie. Ja chciałem wykorzystać część mechaniczną tego projektu, ale ekran fona użyć jako rozszerzenie ekrany PC. Nie mamy wtedy problemu z wydajnością najnowszych gier o ile PC daje radę.

Niestety wszystko stanęło na braku softu do czegoś takiego. Przetestowałem kilka apek i to nie to. Mechanicznie nawet to sobie poukładałem (wykorzystałem do testów soczewki z zestawu optic cabinet jeśli ktoś pamięta takie cuda ) i efekt 3D był całkiem fajny.
Co do trackingu ruchów głowy, nawet wciąż koresponduję z jednym z twórców podobnego softu - i być może za jakiś czas pojawi się wersja aplikacji z fajnymi możliwościami w tym względzie. Niestety kiepsko wygląda możliwość przesyłu video przez USB w telefonie
gorzasty jest offline  
Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-09-2013, 20:04   Post #22 (permalink)
Awatar J@zzu

A "mocniejsze" Smarty nie mają mini-micro HDMI ?
J@zzu jest offline  
Prędkość nie zabija, zabija nagłe zatrzymanie...

Rating: 13307 | Skill: 6.25 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-09-2013, 20:21   Post #23 (permalink)
Awatar gorzasty

Są takie jak piszesz J@zzu, ale z tego co czytałem HDMI służy tam do przeniesienia kontentu z telefonu na TV. Podejrzewam, że po podłączeniu do PC system nie wykryłby nowego ekranu. Osobiście też nie posiadam, a kupować nie za bardzo się opłaca, jak zaraz Oculus będzie
gorzasty jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-09-2013, 09:20   Post #24 (permalink)
Awatar Drzymek

Note 2 (któy jest nota bene jednym z najnowocześniejszych smartów) ma wyjście hdmi. Żaden obecny smart nie ma wejścia. Co do transmisji strumienia dancych z PC na smarta (typu strumieniowanie obrazu gry), to tylko przez kabel. Wifi ma za słabą wydajność i jest podatne na błędy w pakietach transmisji danych.

Gorzasty, a dał byś radę wykonać takie ustrojstwo jak to podane przeze mnie powyżej z tego projektu?

To by była genialna rzecz. Zrobić z telefonu prywatny wyświetlacz o szerokiej przekątnej.
Drzymek jest offline  
Rating: 4275 | Skill: 6.53 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Własna sekwencja | Hamowanie: Lewą nogą
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-09-2013, 11:24   Post #25 (permalink)
Awatar gorzasty

Czyli Drzymek potwierdził moje obawy. Ludzie robią sobie sami oculusy, ale z dedykowanych małych wyświetlaczy HDMI (to niestety kosztuje).

Czy dałbym radę? Nie wiem. Do pomysłu podszedłem ostrożnie żeby nie generować sobie od razu niepotrzebnych kosztów. Chciałem wybadać temat z tym co mam i konkluzje są takie.

- Ekran s3, a tym bardziej s3 mini, się nie nadają (za bardzo widać pixele), może niedłuygo będę miał s4 to zobaczę jak tam to wygląda
- szkła muszą mieć odpowiednią ogniskową, te co miałem pod ręką były tak na 70% wygodne - ekran był zbyt odsunięty przez co nie było wrażenia jak w oculusie z powodu widoczności czarnych boków. Miałem też inne soczewki, ale z kolei były zbyt mocne i trzeba był tak ekran przysunąć, że widać był zbyt mała jego część.
- obraz 3d - tutaj też jest myk - żeby był fajny efekt to obraz dla lewego i prawego oka powinien być lekko odseparowany. Gotowe filmy na YT mają te obrazy zbyt blisko siebie. Gdyby korzystać z PC i sterownika np. Tridef to można wszystko ustawić fajnie tylko patrz punkt kolejny
- nie da się przesłać obrazu po kablu na fona (niektórzy to zrobili hakując sterowniki USB, ale mi się nie udało)

Podsumowując to co osiągnąłem - dzięki gotowym, darmowym, apkom przygotowanym pod 3d na androida (z zaimplementowanym headtrackingiem) i moim soczewkom oraz telefonowi miałem przedsmak Oculusa

Filmu bym tak nie dał rady obejrzeć. Potrzebny co najmniej lepszy wyświetlacz i lepiej dopasowane soczewki, które musiałbym kupować i próbować... co sądzę, że mogłoby mocno podrożyć koszt mojego egzemplarza testowego

Gdyby po moich doświadczeniach dalej ktoś chciał się w to bawić to na koniec podrzucę mu linka: http://bitcortex.com/oculus-libre-op...y-oculus-rift/
gorzasty jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-2013, 17:33   Post #26 (permalink)
Awatar Spyx

jako bazę do zamocowania ekranu mozna by wykorzystać kask rowerowy. lekki i pewnie trzyma sie glowy
Spyx jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
diy, hełmofon

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania