Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery > Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu

DIY Motion Platform - razem łatwiej

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu Wszystko o akcesoriach wykonanych we własnym zakresie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-01-2016, 20:20   Post #141 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

Zobacz Gorzastego diy o nazwie butcher 3000, ma chyba wszystko opisane

Wysłana z Tapatalka
Dab_Dudek jest offline  

Thrustmaster T500 RS | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2016, 09:33   Post #142 (permalink)
Awatar gosc2009

Dzięki chłopie Jakoś nie zauważyłem, że Pan Piotr w tym swoim poście tyle ukazał z budowy motion. Cały czas "trawie" Wasze wpisy To będziesz miał chwilkę to podeślij mi proszę to co masz, na pewno będzie prościej.
gosc2009 jest offline  

Thrustmaster T500 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2016, 19:32   Post #143 (permalink)
Awatar gosc2009

Panowie może wiecie co poszło nie tak. Złożyłem całą elektronikę z arduino. Wszystko spiąłem wg pewnego schematu, tj:

Arduino - H-Bridge 1
2 - 7and8
3 - 4and9
9 - 5and6
Arduino - H-Bridge 2
4 - 7and8
5 - 4and9
10 - 5and6

Do obu H-Bridge miałem podłączone kable zasilające (zasilacz na razie wyłączony) - prawidłowa polaryzacja. Na wyjściu na silniki podczas próby nic nie było podłączone aby najpierw sprawdzić polaryzację wyjść.

Zasilacz to Dell 7000814 i mam go przerobiony wg schematu Wevets ze strony rcgroups. Po przeróbce daje napięcie 12,55V (na zdjęciu widać więcej kabli wyjściowych, ale to tylko kosmetyka aby lepiej zarządzać wyjściami - przeróbka jest dokładnie wg schematu)

Co się stało. Zaraz po włączeniu zasilacza strzeliły wszystkie kondensatory, w odstępach ok. sekundowych (wybuch jak kapiszona i trochę dymu).

Co mogło być przyczyną? Wszystko mierzyłem. Każdy kabelek, połączenie miałem sprawdzone, wszystko robiłem, każdy krok, po wcześniejszym dwukrotnym sprawdzeniu.

Ja sam mam dwa podejrzenia (niestety po fakcie)
1. Pierwsze to że radiator zrobił zwarcie (jednak raczej mało prawdopodobne). Radiator jest wklejony na taśmę termo przewodzącą. Otoczenia nie dotykał, może coś pod sobą, zwarł jakieś nóżki układów. Ale mało prawdopodobne.
2. Druga, raczej pewna przyczyna to zawinił zasilacz. Tylko nie wiem czemu. Co prawda podczas pomiarów dzieje się coś dziwnego. Tzn po przytknięciu elektrod miernika dosłownie na ułamek sekundy pokazuje prąd stały 21V, a następnie 12,55V. I tak jest za każdym razem jak dotykam elektrodą miernika - tylko mignie 21V i pokazuje 12,55V. I nie wiem czy ten skok nie rozwalił kondensatorów (zakładałem że to błąd miernika i niestety to zignorowałem). Tylko, że kondensatory strzeliły może sekunda, może dwie po włączeniu, a miernik po tym czasie już dawno pokazuje prąd 12,55V.

Macie jakieś pomysły? Bo i tak już 150zł w plecy za mostki, ale ważne aby tak samo nie strzeliły następne. A myślcie, że skoro wizualnie strzeliły tylko kondensatory, to można je wymienić? Czy raczej mostek już nadaje się tylko do śmietnika?

Z góry dzięki za pomoc. No i szkoda, bo soft zainstalowany, silniki czekają a tu lipa
gosc2009 jest offline  

Thrustmaster T500 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2016, 19:51   Post #144 (permalink)
Administrator Forum
Awatar sobol

Dostały za duże napięcie, ale tak dużo, dużo za duże, albo odwrotna polaryzacja. Od zwarcia kondy mi jeszcze nigdy nie strzeliły i na moje to w ogóle nie możliwe.

Zasilacz żeby pewnie sprawdzić trzeba czymś obciążyć. W ogóle zalecam wszystko sprawdzać pod odpowiednim obciążeniem. Bez obciążenia to nie jest sprawdzenie.

Nie wiem jak jesteś za pan brat z elektroniką, ale zdejmij radiatory, obejrzyj elementy wykonawcze tych mostków czy noszą fizyczne ślady uszkodzenia, sprawdź czy nie ma zwarcia między +/-, wymień kondy i próbuj jeszcze raz. Tylko sprawdź polaryzację.
sobol jest offline  
Rating: 14167 | Skill: 3.98 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2016, 20:13   Post #145 (permalink)
Awatar gosc2009

Z elektroniką tak sobie, coś wiem, coś umiem, ale raczej jest to najsłabsze ogniwo dla mnie tego projektu. Widząc poradniki i proste schematy umiem je odczytać i przebrnąć przez proste układy. I chyba tyle Ale...
Już wiem co zrobiłem źle. Wstyd się przyznać. Kupiłem sobie nowiutki, super miernik. Taki może nie za 300zł, ale taki za 90zł. Więc całkiem ok. Z tym że w instrukcji (którą co prawda tylko liznąłem w minutę) nie było którą elektrodę gdzie włożyć (widocznie jest to oczywiste). Trzy gniazda są tego samego koloru, opisane 10A max, v Ohm mA oraz ostatnie COM. I nierozważnie podłączyłem odwrotnie elektrody. Tak więc miałem odwrotny odczyt polaryzacji. Głupio nie sprawdziłem miernika np na bateryjce. No trudno za głupotę się płaci. Dzięki Sobol za naprowadzenie na odwrotną polaryzację. Teraz jedynie nadzieja, że płytka jest cała i strzeliły tylko kondensatory. A jak już mi kolega z forum podpowiedział są to kondensatory SMD więc da się je wymienić.
gosc2009 jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2018, 12:06   Post #146 (permalink)
Awatar debek007

siema, mam problem z ustawieniem x sim conwertera, a konkretnie ustawieniem siłowników w tym programie. Są one wykrywane, kalibrują się przy włączeniu, ale nie mogę wejść w zakłatke "open setting" w której chciał bym pogrzebać. Poniżej zrzut ekranu
https://zapodaj.net/8eb53d00d0a3c.jpg.html
debek007 jest offline  
Rating: 1629 | Skill: 3.60 | OpenRating: 0
Fanatec Porsche 911 GT3 RS Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2018, 18:35   Post #147 (permalink)
Awatar electro18

Cytat: Napisał debek007 Zobacz post
siema, mam problem z ustawieniem x sim conwertera, a konkretnie ustawieniem siłowników w tym programie. Są one wykrywane, kalibrują się przy włączeniu, ale nie mogę wejść w zakłatke "open setting" w której chciał bym pogrzebać. Poniżej zrzut ekranu
https://zapodaj.net/8eb53d00d0a3c.jpg.html
Musisz najpierw kliknąć w SCN5Serial, aby się podświetlił i wtedy Open setting
electro18 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-2018, 14:25   Post #148 (permalink)
Awatar pawels

Cześć,
jakiś czas temu obejrzałem film Sim Racing Garage https://www.youtube.com/watch?v=bU7TJG8PUSk w którym Bary recenzował system D-BOX 4400i. Wszystko wygląda fajnie, tylko to kosztuje 17 tys zielonych!

Zacząłem się interesować czy można zrobić to trochę taniej, zacząłem grzebać i zastanawiam się czy kupując własne siłowniki, zasilanie itd oraz wykorzystując do sterowania tym wszystkim SimTools https://www.xsimulator.net/ da się zrobić to odrobine taniej.

Możecie ktoś z was ma jakieś doświadczeni i może mi podpowiedzieć czy dobrze kombinuje i czy znacie jakieś siłowniki, które udźwignął kokpit z osobą (pewnie w sumie z 200kg) są szybkie i ciche. Co jeszcze byłoby mi potrzebne?
pawels jest offline  
Rating: 925 | Skill: 2.33 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
diy, motion, platform, razem, łatwiej

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania