Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery > Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu

MSI RTX 2080Ti|| wybór karty graficznej POMOCY!

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu Wszystko o akcesoriach wykonanych we własnym zakresie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-09-2018, 09:31   Post #21 (permalink)
Awatar sebna

Jeszcze dwie sprawy jak już wałkujemy temat.

Konfiguracja Ramu (4x 8GB), którą wybrałeś (nie wnikam już w same parametry bo to inna sprawa) będzie znacząco więcej obciążać kontroler pamięci w procesorze ograniczając jego podkręcanie.

Taka konfiguracja da Ci nieco szybszy ram ale potencjalnie mocno ograniczy OC potencjał proca.

Ja bym brał 2x 16GB (co z kolei ograniczy możliwości RAMu w podkręcaniu ale podkręcania RAMu Ci nie proponuje dotykać - lepiej kup szybsze kości i na tym pozostań jak byś chciał więcej z RAMu wycisnąć).

I co do obudowy jeszcze. Do tej podlinkowanej widzę, że też wejdzie Twoje chłodzenie bez problemu. Jak byś myślał, o tej której ja mówiłem to ona ma gorsze wiatraki niż Twoja bo nie PWM ale ma też własny kontroler więc to poniekąd niweluje problem. Jeszcze lepiej jak kupisz płytę ASUSa bo one mają możliwości kontrolowania wiatraków nie PWM jak by były PWM bezpośrednio z poziomu softwareu płyty...

Oczywiście nie ma co wybierać budy po wiatrakach, które z nią przychodzą. Wiatraki zawsze można kupić inne. To już groszowe sprawy przy takich wydatkach (ja używam z powodzeniem tych, które przyszły z budą dają mi 0db komputer przy pracy na pulpicie).

EDIT: HDD kupował bym coś w stylu WD Green i większy (wolniejszy ale cichy i chłodny) - rozumiem, że to będzie tylko jako magazyn na zdjęcia, filmy, muzykę itp itd? Jeżeli tak to wtedy prędkość nie ma znaczenia za to pozostałe opisane parametry tak.

Pozdrawiam
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-2018, 10:49   Post #22 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Cytat: Napisał Wyjebany12 Zobacz post
Co do zasilacza to w przyszłości będę myślał nad drugim RTX 2080Ti
wtedy 850W starczy
Nie wiem jak to bedzie w przypadku RTX, ale do teraz SLI jest nieoplacalna konfiguracja. Moze szczegolnie w swiecie simracingu gdzie ta konfiguracja nie tylko jest daleka od optymalnych rezultatow ale i czesto powoduje problemy
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-2018, 12:53   Post #23 (permalink)
Awatar Sewer

Ogólnie to na razie radze sie wstrzymac z zakupem karty graficznej.
Sewer jest offline  
ASROCK Z77 PRO3 Extreme 4 , i7 2600K@ 4.8 GHz , Thermalright MACHO HR-02, Corsair DominatorGT 2x8GB 1866@2133 , Palit GTX 1070 JetStream,Crucial MX100 256GB, Crucial M4 64 GB, Samsung F3 500GB, Seagate Barracuda 12 500GB, Barracuda 2TB ST2000DM006, Corsair RM650X , Logitech G25, DELL 2209WA

Rating: 33274 | Skill: 2.24 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-2018, 14:32   Post #24 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

jaka wydajność RTX 2080 Ti hmm nikt jeszcze nie wie ,trzeba poczekać jeszcze kilka dni na benchamrki i będzie wszystko jasne. Na razie to może być szybsza od GTX 1080ti o około 40/60% wedle nVidia ,a wedle przecieków od 10 do 40% więc tak naprawdę widać spore rozbieżności
MariuszB35 PL jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Własna sekwencja | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-2018, 14:50   Post #25 (permalink)
Awatar sebna

Zależy jak na to patrzeć. Jak kupuje kartę na kilka lat i chce mieć najlepsze co jest na rynku to nie ma na co czekać - 2080Ti spełnia wymogi bez względu na wahania w wynikach testów.
sebna jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-2018, 20:22   Post #27 (permalink)
Awatar Wyjebany12

znak zapytania dalej pozostaje przy procesorze i ewentualnie płycie głównej.
Co do karty graficznej to biore tego rtx'a, napewno będzie lepsza niż moja 1080Ti gigabyte
Wyjebany12 jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-2018, 23:44   Post #28 (permalink)
Awatar sebna

Dobry wybór z Krakenem . Jak bym miał brać AIO to bym wybrał właśnie Krakena. Czego nie wersja 72 (3 wiatraki)?

Seagate-y są najbardziej zawodnymi HDD. Ja bym brał coś z WD albo Hitachi (chociaż WD też obniżyło loty w ostatnich latach niestety). Hitachi jest już częścią WD ale z tego co wiem zmienił się tylko właściciel a nie technologia.

EVGA z serii P2 pracuje pół pasywnie ale do niższego progu poboru mocy niż seria T2. Tak czy siak rzadko o ile w ogóle będzie Ci się wiatrak w nim włączać.

Płyta to najtrudniejszy wybór zawsze. Musisz wylosować albo odrobić zadanie domowe i poczytać lub znaleźć kogoś kto zrobił cały research bo dla siebie kupował tą generację i Ci poleci konkretny model

Ram bardzo dobry teraz.

Będzie fajna maszynka ale jak przesiadasz się z 1080ti (I pewno mocnego proca) to może nie być efektu WOW jeżeli chodzi o wydajność VR, będzie lepiej, może nawet dużo lepiej ale pewno ciągle nieidealnie. Jaki masz teraz CPU?

Pozdrawiam
sebna jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-2018, 00:11   Post #29 (permalink)
Awatar Sewer

Jak poskładasz nie zapomnij sie pochwalić fotkami zestawu i wynikami sprzętu
Sewer jest offline  
ASROCK Z77 PRO3 Extreme 4 , i7 2600K@ 4.8 GHz , Thermalright MACHO HR-02, Corsair DominatorGT 2x8GB 1866@2133 , Palit GTX 1070 JetStream,Crucial MX100 256GB, Crucial M4 64 GB, Samsung F3 500GB, Seagate Barracuda 12 500GB, Barracuda 2TB ST2000DM006, Corsair RM650X , Logitech G25, DELL 2209WA

Rating: 33274 | Skill: 2.24 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-2018, 17:13   Post #30 (permalink)
Awatar Wyjebany12

Cytat: Napisał sebna Zobacz post
Dobry wybór z Krakenem . Jak bym miał brać AIO to bym wybrał właśnie Krakena. Czego nie wersja 72 (3 wiatraki)?

Seagate-y są najbardziej zawodnymi HDD. Ja bym brał coś z WD albo Hitachi (chociaż WD też obniżyło loty w ostatnich latach niestety). Hitachi jest już częścią WD ale z tego co wiem zmienił się tylko właściciel a nie technologia.

EVGA z serii P2 pracuje pół pasywnie ale do niższego progu poboru mocy niż seria T2. Tak czy siak rzadko o ile w ogóle będzie Ci się wiatrak w nim włączać.

Płyta to najtrudniejszy wybór zawsze. Musisz wylosować albo odrobić zadanie domowe i poczytać lub znaleźć kogoś kto zrobił cały research bo dla siebie kupował tą generację i Ci poleci konkretny model

Ram bardzo dobry teraz.

Będzie fajna maszynka ale jak przesiadasz się z 1080ti (I pewno mocnego proca) to może nie być efektu WOW jeżeli chodzi o wydajność VR, będzie lepiej, może nawet dużo lepiej ale pewno ciągle nieidealnie. Jaki masz teraz CPU?

Pozdrawiam
Procek na tą chwilę mam taki: i7 6800K @3.40 podkręcony do 4.6Ghz
z płytą główną X99A Gaming Pro Carbon MSI
Wyjebany12 jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2080ti||, graficznej, karty, msi, pomocy, rtx, wybór

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania