Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery > Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu

Pedaly wlasnej konstrukcji na sell

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu Wszystko o akcesoriach wykonanych we własnym zakresie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-03-2019, 06:11   Post #1 (permalink)
Awatar carson

Pedaly wlasnej konstrukcji na sell

Czesc Panowie! Rzadko sie tu pojawiam bo wciagnelo mnie inne hobby aczkolwiek nadal czesto sobie trenuje. Byla tez okazja sprawdzic w zeszlym roku na torze swoje umiejetnosci nabyte w symkach no i udalo sie przywiezc dwa puchary! Noa ale ja nie o tym mialem Ostatnio naszla mnie ochota zeby zmodzic cos nowego dla simracingowej spolecznosci - nadal strugam shiftery jakby ktos potrzebowal Widze, ze na rynku nadal jest spory rozstrzal w pedalach, wiec moze bylibyscie zainteresowani modulowymi pedalami (cos w stylu heusinkvelda)? Raczej oparte na ogolnodostępnych potencjometrach ale sprzeglo mialoby efekt przelamywania, wiec nie to co marketowe plastiki. Do tego hartowane walki i liniowe lozyska zeby wszsytko dzialalo luzno i bylo trwale. Mialem przerobic hamulec na hydrauliczny w swoich ale z racji tego, ze nadal tego nie zrobilem to takiej wersji nie zaoferuje z racji tego, ze nie mam sprawdzonego rozwiązania. Robie rozeznanie bo bez chetnych nie bede poswiecal na to czasu. Ponizej foty moich pedalów, mysle ze mniej wiecej byloby to cos takiego tylko, ze bez "rusztowania" do pedałow. Zastanawiam sie tez w jaki segment cenowy celowac bo od tego zalezy jakosc i poziom skomplikowania konstrukcji.

https://www.flickr.com/photos/146641...57669201965767
carson jest offline  
Rating: 21 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2019, 08:11   Post #2 (permalink)
Awatar sebna

Pikne Gratulacje. Chciał bym mieć takie umiejętności.

Pozdrawiam
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2019, 15:34   Post #3 (permalink)
Awatar Glaniu

Napisz coś więcej. Czy hamulec na LC jak tak to na jakiej. Czy można regulować skok hamulca i jaka cena w przybliżeniu

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
Glaniu jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2019, 15:54   Post #4 (permalink)
Awatar Arcson

Estetyka wykonania na mega plus. Kable pochowane, a sama konstrukcja wydaje się bardzo solidna. W perspektywie za 1,5 roku~ chciałbym wymienić trochę swojego sprzętu i gdybym miał pozytywne, rzetelne recenzje innych osób to całkiem możliwe, że bym się skusił
Arcson jest offline  
Rating: 3593 | Skill: 4.26 | OpenRating: 0
Logitech Formula Force EX | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2019, 17:39   Post #5 (permalink)
Awatar Kowalski

Fajne, fajne.... tylko właśnie czemu to nie na LC? Zrób to tak jak ma HE i będą się pchali do Ciebie drzwiami i oknami....
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2019, 19:04   Post #6 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

Ale jeśli hamulec sprawuje się jak powinien czyli z odpowiednim naciskiem to po co Lc? Pedalsy fajne. Tylko jaka cena?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
MariuszB35 PL jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Własna sekwencja | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2019, 13:19   Post #7 (permalink)
Awatar Kowalski

Po to że LC jest liniowe i trwałe a potencjometr nie. Po to że mierzy precyzyjnie realny nacisk a potencjometr nie. Po to że potencjometr ma zwykle martwe pole bo ma często luz na zębatkach a LC nie ma w ogóle zębatek. Potencjometr nie nadaje się zupełnie na hamulec w wyższej klasie sprzętu, dlatego ludzie przerabiają swoje pedały na LC. HE stosuje to we wszystkich swoich pedałach, również gaz, sprzęgło czy ręczny jest na LC. Raz spróbujesz i nigdy więcej nie wrócisz do potencjometru. Pozdrawiam.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2019, 15:50   Post #8 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

Miałem Elity Fanateca z Lc. Zmieniłem potem kiere i pedalsy na thrusta tx , pedalsy t3pa z conical brake mod i jakoś dyskomfortu nie czuje i nie pluję sobie w brodę że sprzedałem elity. Ale wiadomo każdy ma swoje upodobania i bez Lc to nie jazda. Mi nie przeszkadza brak Lc bo ten mod conical daje podobne wrażenia.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
MariuszB35 PL jest offline  

Ostatnio edytowane przez MariuszB35 PL : 17-03-2019 - 19:12

Thrustmaster TX Racing Wheel | Własna sekwencja | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2019, 21:41   Post #9 (permalink)
Awatar Kowalski

Mod conical nie spowoduje, że potencjometr zacznie pracować liniowo. Nie usunie też luzu na zębatkach który prawdopodobnie masz. Ten mod na pewno jest dobry w bardzo amatorskim sprzęcie, ale w wyższej klasie sprzętu są inne wymagania. Btw, jesteś chyba jednym z nielicznych który przeszedł z LC na potencjometr.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2019, 08:57   Post #10 (permalink)
Awatar carson

Niepotrzebnie demonizujecie potencjometry Potencjometry w pewnym, niezbyt szerokim ale wystarczajacym do takich zastosowań zakresie pracuja prawie liniowo. Wątpie zeby, ktoraś noga byla w stanie to wyczuc. Co do luzu na zebatkach to sie zgadzam dlatego w moich pedalach mam inne rozwiazanie. Ruch przekazuję bezpośerdnio z ramienia pedała na orczyk potencjometru za pomoca popychacza. Luzow nie ma absolutnie zadnych. Liniowosc/expo mozna sobie poustawiac po swojemu w praktycznie kazdym symku. Osobiscie uwazam ze LC w gazie/sprzegle to przerost formy nad trescia, ale jak ktos lubi przeplacac za zbedne gadzety to czemu nie Jesli z drugiej strony idziemy w getreal to na hamulcu rowniez bardziej od LC widzę hydraulike.
carson jest offline  
Rating: 21 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
konstrukcji, pedaly, sell, wlasnej

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania