Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor CART > Wrażenia z wyścigów

[GP2 2011 Lato] 2. GP Australii ( 15.07.2011 )

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wrażenia z wyścigów Na gorąco z wyścigów Ligowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-07-2011, 15:15   Post #21 (permalink)
Awatar Xerd

Alternatywą był wjazd w kuper kontrującego Dodgersa. Imho było poprawnie.

EDIT: Czy nasz 'strażnik teksasu' zrobi coming out czy wszystko idzie na konto 'administracji' ?
Xerd jest offline  

->>Mocna rzecz<<-.................................................. ................

Rating: 35469 | Skill: 4.39 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 15:56   Post #22 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Cytat: Napisał bartasPL Zobacz post
Ciekaw jestem Waszej opini odnośnie mojeg startu do R1. Zrobiłem coś złęgo

&#x202a;start&#x202c;&rlm; - YouTube
Nie, bardzo ładnie
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 16:01   Post #23 (permalink)
Awatar bartasPL

też wydawało mi sie ze było ok, widać administracja wstała z rana lewą nogą
bartasPL jest offline  
Rating: 14453 | Skill: 5.15 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 16:05   Post #24 (permalink)
Awatar decode

Cytat: Napisał Xerd Zobacz post
Wspominam o tym, bo odkąd pamiętam masz ten brzydki nawyk, a w mienionej sytuacji to już byliśmy obok siebie, a mimo to zamykałeś drzwi dalej. Mimo wszystko gratuluję, świetnie pojechałeś z pełnym bakiem.
Może masz rację, że zamykałem. Musiałbym spojrzeć jeszcze raz na repa, ale zdarzenie wydaje mi się na tyle błahe, że nie ma sensu. Prawda jest jednak taka, że mogę pojechać tak aby było trudno mnie wyprzedzić nie robiąc nieprzewidzianych gwałtownych ruchów (np. blokując za późno), a tutaj czegoś takiego nie było, zgadza się? Regulamin nie określa ile miejsca muszę zostawić, a przecież nie zepchnąłem Cię (tym bardziej nagle) na trawę. Tor jazdy miałem ustalony zaraz po wyjściu z zakrętu (zakładałem ciąć łuk) i twój bolid się mieścił na torze, prawda?
Jest to według mnie analogiczne do sytuacji gdy wychodzisz z zakrętu na prostą, obierasz kierunek na zewnętrzną kolejnego zakrętu, czyli jedziesz tą prostą po skosie i wtedy dochodzi Cię po zewnętrznej w stosunku do następnego zakrętu przeciwnik, jedziecie jakiś czas 2W. Nie wolno Ci go zepchnąć poza tor ale możesz go delikatnie naciskać, praktycznie tylko trzymając tak długo jak to możliwe wcześniej ustalony tor jazdy, tak aby wjechać w zakręt po lepszym torze, bardziej od zewnętrznej, a nie ze środka prostej lub całkiem po wewnętrznej.

Pisałem, że zaryzykowałeś, bo może założyłeś, że zmienię tor jazdy na jeszcze gorszy dla mnie i zostawię Tobie więcej miejsca, a akurat jest tam lekki łuk i dlatego trudno było Ci się zmieścić. Fakt - miejsca zostawiłem mało, jednak według mnie wystarczająco. Też zaryzykowałem, bo mogło Ciebie wynieść bardziej i mogłem wtedy złapać spina i polecieć w bandę, ale czasem się ryzykuje

Nie bardzo zatem rozumiem o co Ci chodzi. Może było to agresywne według Ciebie? Sprecyzuj co nazywasz brzydkim nawykiem i dlaczego, jeśli rzeczywiście jest to warte dalszej dyskusji.

Dzięki za gratulacje. Jak mnie wyprzedziłeś myślałem, że już po P3, nie spodziewałem się, że będziesz stopował. Później bałem się, że paliwa braknie więc obniżyłem tempo ale na szczęście się udało i chyba 2 litry zostały.
decode jest offline  

F1 '79
Adrenaline starts to flow...

Rating: 17172 | Skill: 2.04 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 16:28   Post #25 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
też wydawało mi sie ze było ok, widać administracja wstała z rana lewą nogą
Wiesz ryzykownie to jednak było. Ale w takich manewrach tak to już jest, jak wyjdzie, to jesteś genialny i super, jak nie to powieszą wszystkie psy na Tobie
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 16:40   Post #26 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

No to widać, że administracja jest konsekwentna - ma zastrzeżenia zarówno jak wyjdzie jak i nie wyjdzie

W "Szybki jak błyskawica" Tom Cruise najpierw wjechał w wypadek i skończyło się źle, a przy kolejnej takiej okazji zebrał się na odwagę i wcisnął gaz do dechy - ponieważ tym razem się udało, to był bohaterem.
Oczywiście w filmach zawsze się uda właśnie w decydującym momencie...

...ale to nie znaczy, że w ściganiu takie podejście się sprawdza.
Krzysztof Szczech jest offline  

Rating: 45278 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 17:12   Post #27 (permalink)
Awatar Xerd

Cytat: Napisał decode Zobacz post
...
Nie bardzo zatem rozumiem o co Ci chodzi. Może było to agresywne według Ciebie? Sprecyzuj co nazywasz brzydkim nawykiem i dlaczego, jeśli rzeczywiście jest to warte dalszej dyskusji.
...
Historia tego nawyku sięga pierwszej edycji ligi F3, kiedy to pierwszy raz zostałem tak potraktowany przez Ciebie na Nurbie - po wyścigu też wszystko zbagatelizowałeś. Później jeszcze było jeszcze kilka razy i widzę, że jak było na początku, tak jest nadal. Teraz tylko zwracam po raz kolejny Twoją uwagę, że nadal tak robisz i żadnych wniosków z tego nie wyciągasz. Próba opisania tego wydarzenia z rozmaitych perspektyw nijak go nie zmieni. Zdaję sobie sprawę, że w tym łuku najlepiej składać się do szczytu. Jednak miałem miejsce dlatego moja przednia oś była już w połowie Twojego bolidu, gdy wchodziliśmy w łuk. Mając świadomość, że wyszedłeś gorzej z zakrętu, a ten co cię goni zniknął w lusterkach, możesz się spodziewać, że właśnie jedzie obok z wyższą prędkością.
Xerd jest offline  

->>Mocna rzecz<<-.................................................. ................

Rating: 35469 | Skill: 4.39 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 17:19   Post #28 (permalink)
Awatar Jahu

Ciekaw jestem Waszej opini odnośnie mojeg startu do R1. Zrobiłem coś złęgo

&#x202a;start&#x202c;&rlm; - YouTube
Wyprzedzanie po trawie - dyskfalifikacja. I nikogo nie obchodzi że uciekałeś przed bolidem, który ci drogę zajechał, powinieneś zostać za jego plecami i powoli zwalniać do T1 grzecznie jadąc gęsiego i uważając na żółtą flagę. *

* informacja dla adminów: mój komentarz jest ironiczny, tak naprawdę nie uważam, aby bartasPL zrobił coś złego i jak wiadomo od lat (od wyścigu ETCC 2007 na Cadwell) dopuszczam wyprzedzanie po trawie i nie uważam za nic złego w tej sytuacji.

Natomiast osoba z administracji, która pozgłaszała "wypadki" jest proszona o ujawnienie się, ponieważ musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności za zgłaszanie wypadków i zdarzeń na torze, gdzie nie ma winnych, ani też nie ma niebezpiecznych zachowań ze strony kierowców. Jest to marnowanie naszego cennego czasu i sianie niepotrzebnego zamętu na forum. Taka osoba nie powinna być adminem.
Jahu jest offline  

Rating: 20212 | Skill: 4.33 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 17:22   Post #29 (permalink)
Awatar .mst

Jahu, popieram!
.mst jest offline  

Rating: 4817 | Skill: 2.64 | OpenRating: 0
Logitech G25
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-2011, 17:23   Post #30 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
wyprzedzanie jadac po trawie nie jest zabronione. O ile przynajmniej 2 kola znajduja sie na torze. Wiec tu nie widze problemu za bardzo. tym bardziej ze akurat ten manewr byl wymuszony sytuacja.

Mnie sie bardziej nie podoba to ze mimo wszedzie obecnych latajacych czesci kierowca nie zachowuje nalezytej ostroznosci a stara sie wszystkich wyprzedzic. Mimo ze to niebezpieczne zachowanie to kary za to chyba dac nie mozna ale pouczenie powinno byc.

BTW: Nikt sie ujawniac nie bedzie. W razie potrzeby administracja portalu sobie z tym poradzi
MaXyM jest online  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2011, australii, gp2, lato

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania