Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
SimRacing wyścigi online

SimRacing wyścigi online (http://simracing.pl/forum/)
-   Liga Cenega Cup (http://simracing.pl/forum/f161/)
-   -   FCY na LongBeach R1 (http://simracing.pl/forum/f161/fcy-longbeach-r1-5309/)

MaXyM 06-02-2008 21:12

FCY na LongBeach R1

Kierowca Rybek, zglosil ze ze 4 kierowcow (nevo, waskiw, zbooy i Ravix) wyprzedzali podczas Full Course Yellow, kiedy to ten manewr jest zabroniony.
Stalo sie to na poczatku 2 okrazenia.

chcialbym sie dowiedziec co maja CI kierowcy na obrone.

Ravix 06-02-2008 21:54

kierowałem sie komunikatami jakie otrzymałem od gry, dodatkowo na owym zakrecie Rybek oraz inni zawodnicy których wyprzedziłem zwolnili tak bardzo że wygladało jakby przepuszczali kierowców za nimi,

obejrzałem powtórke i rekonstrukca zdarzen dla mnie wyglada tak, że w momencie ogłoszenia FCY zamrożone były pozycje gdy waskiw był pierwszy , ja drugi, rybek w tym momencie 5
komunikat jaki wtedy dostałem oznajmiał że mam trzymać sie za waskiwem, miedzy nami jechał nevo, nie miałem mozliwosci przeskoczyc go aż do prostej s/m , co uczyniłem na wysokości lini startu, jechałem za waskiwem , cała stawka sie wtedy zatrzymała niemal w miejscu czekałem w szeregu jak inni , kolejność jednak była nieprawidłowa bo waskiw nie prowadził stawki, przypuszczam że został przesuniety na koniec linii, skutkiem czego ja dostałem komunikat ze mam prowadzic stawke, ponieważ wszyscy sie niemal zatrzymali , wyszedłem na czoło wyscigu, ale po kolejnych 2 zakretach dostałem spowrotem komunikat że mam jechać za waskiw , on był zaraz za mną wiec przepusciłem go na poczatku S3 i tak zostało aż do "green"

jeszcze drobna dygresja mi sie nasuwa, że w przypadku zażalenia któregoś z kierowców o wypadkach na późniejszych lapach napisałeś MaXyM , że nie rozpatrujecie tego bo byłoby nie fair wobec innych kierowców którzy nie zgłaszali takich sytuacji we wczesniejszych wyścigach, czy w tym przypadku nie powinno być podobnie, w końcu Ja nie zgłaszałem protestów po pierwszym wyscigu na Indianapolis, pomimo że na FCY wyprzedziła mnie wtedy niemal cała stawka jadących

waskiw 06-02-2008 22:21

Całą sytuację doskonale opisał Ravix, zastosowałem się do poleceń gry czyli jazda za SC gdyż prawdopodobnie podczas ogłaszania żółtej flagi na całym torze byłem na czele natomiast po T1 spadłem chyba na 4 pozycję. Chciałem jednak być fair i jechałem całe okrążenie na 4 miejscu.Na początku drugiego okrązenia pod koniec prostej start-meta czołowka bardzo zwolniła wrecz się zatrzymała jakby przepuszczjąc tych którzy powinni jechać na czele wedle poleceń gry.Pierwszy pojechał Ravix ja natomiast za nim.Na usprawiedliwinie tylko tyle że miom zdaniem był to błąd gry a nie chęc zyskania pozycji.

nevo 06-02-2008 22:51

Ja częściowo wytłumaczyłem się już w innym poście

Cytat:

Napisał nevo (Post 154596)
Ja miałem komunikat jazdy za Ravixem, a za kim on miał jechać to mnie kompletnie nie obchodzi, po doświadczeniach z Indianapolis, chciałem trzymać się go jak najbliżej, co zresztą po raz kolejny mi nie wyszło :(

Razem ze zbooyem ewidetnie zwolniliscie i nie byliście na bestline, jak na moje oko to nie my Was wyprzedziliśmy, tylko Wy nas przepuściliście.

A tak gwoli ścisłości, to zaraz na prostej po podjeździe przpuściłem Ciebie, zbooya i chyba krzysia, więc o co halo ?

Sam miałem dylemat czy nie zgłaszać pewnych naruszeń podczas ostatniego wyścigu, ale ostatecznie stwierdziłem że jeśli nie potrafiłem wygrać z kimś na torze przez 6 wyścigów, to roztrzyganie spraw przy zielonym stoliku będzie nie fair.

Uważam, że protest rybka jest nie na miejscu w szczególności do jego zachowania względem krzysia podczas R1 na Long Beach, krzys protest odpuścił.

PS. Tak się zastanawiam czy jest jeszcze szansa złożyć protest do wyścigów na Silverstone, bo może miałbym coś do powiedzenia ?

zbooy 07-02-2008 07:37

Jak pojawiła się żółta flaga do jechałem do rybka i jechałem za nim (mimo, że prawie stał w miejscu - bo nie wolno wyprzedzać ) później tak jak inni - zastosowałem sie do komunikatów z gry, juz teraz dokładnie nie pamiętam ale miałem trzymać sie za nevo (albo wąskiw) więc gdy oni mnie wyprzedzili to ruszyłem za nimi - to tyle.

MaXyM 08-02-2008 00:25

w zwiazku z powyzszym oceniamy ze kierowcy zachowali sie poprawnie, a wyniki zostaja utrzymane.

rybek 08-02-2008 20:16

System demokratyczny 4 na 1 wiadomo kto ma racje….. Admini nie mogą przecież przyznać się do własnego błędu (w końcu zajmują się tym już 10 lat), który poprawili po pierwszym wyścigu na Long Beach. Co do pojawienia się flagi to z tego co pamiętam pojawiła się ona po tym jak skręcałem w lewy zakręt po nawrocie i byłem pierwszy. Straciłem przez własną chęć bycia fair w stosunku do pozostałych, jeżdzę około 7 miesięcy i zawsze było mówione, że jeżeli jesteś 2 gdy w prowadzą flagę to masz być drugi, a nie ścigać się podczas FCY. Proszę mi tu nie pisać o sytuacji z Krzyssiem, którego pozdrawiam, bo zdecydowana większość w mojej sytuacji niewytrzymała by nerwowo.

MaXyM 08-02-2008 20:29

mozliwe. ale my nie mamy mozliwosci sprawdzic kiedy byla YF. a FCY jest pozniej niz zwykla YF. Dalej kierowcy musza wykonywac polecenia gry, inaczej dostaliby kary za to ze nie pojechali tam gdzie mieli.

co do nerwow - jestes zbyt nerwowy. pojechales pare wyscigow i myslisz ze to juz najwieksza tragedia ktora moze spotkac. zapewniam Cie ze sie mylisz. Ale tez jest mi przykro ze czujesz sie pokrzywdzony. niestety nie mozna tej sytuacji inaczej ocenic.

rybek 08-02-2008 20:34

Na swoim koncie mam ponad 20 wyścigów, z czego około 4 nie ukończyłem z powodu rozbicia bolidu, jazda na TC i skrzyni automat reszta off no i klawiatura, dystans 75% reala brak niezniszczalności oczywiście. Wiadomo na początku człowiek inaczej myśli i wierz mi ja jestem aktualnie na innym etapie.

Ravix 08-02-2008 21:56

A ja jestem troche zdziwiony rybek tym twoim protestem i uporem, wyglada to tak jakbys próbował na koniec cos wymusić, nie spodziewałem sie tego po Tobie bo bezpośrednio po sobotnim wyscigu wypowiadałeś sie w innym tonie, ale fakt że odrobiłeś w niedziele straty zmienił twoje nastawienie i ocene sytuacji

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:26.