Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor Level0 > Wrażenia z Wyścigów

[16/02/2014] Poznań & Megane Trophy

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wrażenia z Wyścigów Na gorąco z wyścigów Ligowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-02-2014, 19:25   Post #1 (permalink)
Awatar thooorn

[16/02/2014] Poznań & Megane Trophy

Jak się bawiły moje "zera"?
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 20:20   Post #2 (permalink)
Administrator rFactor 2
Awatar modlicha

Ja?

R1 od zera do bohatera i z powrotem do zera w R2

W R1 ostro walczyłem mam nadzieje, że nikomu nie zrobiłem nic złego. Upewnię się na powtórkach.
modlicha jest offline  
Rating: 50649 | Skill: 4.06 | OpenRating: 0
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 20:30   Post #3 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

Bez Ciebie - smutno

Dziękuję za możliwość pojeżdżenia w rFactorze wyjątkowym dla mnie combem. To właśnie Meganką na Poznaniu przywiozłem moje pierwsze w życiu P1 na SRPL - tylko że na... rF2

Dziś było bardzo dobrze, choć nie obyło się bez kwasów. Po kolei:

QUAL - P1.
Coś, co w sumie wydawało mi się pewne, okazało się nerwówką, a wszystko przez Szczepana (nie będę taki jak Ty i będę pisał Twój nick poprawnie). Po koniec treningu poradziłem wszystkim, żeby wzięli 9l i pojechali tylko 3 pomiarowe. Zrobiłem tak, ponieważ testowałem wcześniej różne kombinacje i ta z 3 pomiarowymi dawała najlepsze rezultaty - ale oczywiście "mądre głowy" musiały zaraz zaczepić, że przecież są 4 pomiarowe. Tak, wiem, że są 4 pomiarowe, ale nie o to tam chodziło. Na wyjeździe z pitu już w sesji Q Szczepan napisał na otwartym czacie wiadomość do mnie, która mnie zdekoncentrowała i nie mogłem skleić dobrego kółka. Jakimś cudem wystarczyło to, co pojechałem, ale jakby pewnie był Sadek, to PP by nie wpadło.

R1 - P1.
Samotna jazda od startu do mety.

R2 - P1.
Start niezły, ale rywale również ruszyli dobrze. T1 bezpieczne po wewnętrznej, wkrótce jechałem na P5. Spokojne wyprzedzanie aż do momentu, jak zostałem za Szczepanem. Chwile powalczyliśmy, ale Szczepan popełnił błąd na Romanie i mogłem go wyprzedzić. Później chyba pogubił się po pitstopie, bo nagle znaleźli się za mną bodaj Finidi i Adakar. Wystarczyło trzymać tempo, pod koniec trochę miałem nerwówki i omal nie wyspinowałem na wyjściu z kukurydzy, miałem jeden problem z dublem, ale ostatecznie P1 zostało dowiezione.

Te zwycięstwa chciałbym zadedykować mojemu dobremu koledze, Bartkowi Mireckiemu, który dziś nie mógł pojechać.
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 20:36   Post #4 (permalink)
Administratur GiW
Awatar Szczepan

R1 - Start z P17. Jak ktoś nie wie jak jeździć na pierwszym okrążeniu to sobie zobaczcie rep z mojego kokpitu L1 skończyłem na P8. Utknąłem na trochę za Cortezem, ale udało się go wyprzedzić i pojechałem dalej. Dogoniłem jeszcze mikemonkey i go wyprzedziłem na ostatnim okrążeniu, finalnie P5.

R2 - Było dobrze i pewnie bym dojechał na P2, ale złapałem kare DT podczas pitstopu, a potem jeszcze zespinowałem w miejscu którego bym się nie spodziewał i dojechałem na P7.

@Diderus nigdy nie będziesz miał dobrego startu jak będziesz wbijał jedynke i wkręcał silnik dopiero jak się zielone światło zapali.
Szczepan jest offline  
Rating: 137755 | Skill: 8.22 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 20:52   Post #5 (permalink)
Awatar Diderus

Dzięki Szczepan - głupi nawyk ruszania ze sprzęgłem (bieg już mam wbity) jak puszczę sprzęgło (tak niby to z wyczuciem) silnik łapie muła a potem zaczyna mielić kołami. Popracuję nad tym.
Q - takie sobie
R1 - zbyt optymistyczny atak Jacka Zająca na T1 w połowie wyścigu i obaj polecieliśmy. Fajnie się tam zmieściłem i lekkim bokiem auto ustawiłem - niestety Jacek mnie się tam nie spodziewał wjechał do wewnętrzej i mnie "wyprostował". Zdarza sie. Skończyłem daaaaleko w tyle.
R2-Start z końca i zaraz po T1 złapałem pobocze, bo nie chciałem pchać się do wewnętrznej, złapałem pobocze i tak zacząłem od dużej straty P17. Jakimś cudem po pierwszym (tak były dwa) PIT byłem P10. Potem nawet na moment wskoczyłem na P9 i o co to opony zmieniłem, ale PIT za wcześnie i mi chłopaki dotankowali 1 litr (słownie jeden). I na jakieś 5 minut przed końcem znów odwiedziłem mechaników na 9 sekund. Spadłem tylko za Jacka Zająca i na metę wjechałem na P9. Pozostał niedosyt.
Diderus jest offline  
Kierownica: zablokowana | Hamowanie: w ostateczności | Zmiana biegów: a po co?

Rating: 14374 | Skill: 1.30 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 20:59   Post #6 (permalink)
Awatar J Zając

Koledzy POMOCY! Piąty raz z rzędu wywaliło mnie pod koniec R1. R2 przebiega bezproblemowo. Dziś rano zainstalowałem na nowo system i nie pomogło. Czy to jest możliwe, żeby to był przypadek? Jak tak to lece puścić Totolotka.
J Zając jest offline  
Moja zabawka

Rating: 34833 | Skill: 4.50 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 21:03   Post #7 (permalink)
Awatar Adakar

rF2 SMP DTM 2017
rF2 SMP GT3 2017

Q: P5
R1: P3
Nie mając pojęcia jak Wojtek takie czasy robi, skupiłem się bardziej na jeździe po podium, a kandydatów było chyba z sześciu spokojnie.
Start nie najlepszy, wybrałem złą stronę asfaltu i gdy już się napędzałem na wyjściu z T1 nagle Aleksandrowicz i Nawrocki odjęli nogę z gazu i momentalnie się zbliżyłem niebezpiecznie. Nie miałem jak uniknąć kontaktu z Nawrockim i zahaczyłem swoim prawym przednim rogiem o jego tylny lewy. Sorry.

Później udało się w miarę szybko uporać z Aleksandrowiczem i słabnącnym Bryczkiem i doganiałem Finidiego ... i się zaczęło. Przez R1 i R2 nie pamiętam nic innego jak tył zielonej Meganki
Na żyletki, walka fair, lap after lap, to ja jego, to on mnie. Pod koniec R1 udało się nawet wyjść na P2, ale niewielki błąd, wytracenie speeda i już Finidi przedemną. Byłeś wolniejszy na okrążeniach, ale miałeś świetny constans.
Wojtek poza zasięgiem

R2: P2
Znowu się pogubiłem na starcie, znowu wybrałem złą stronę, otwierając jak noob drzwi dla Finidiego i Zhinio. Zacząłem gonić zieloną Megankę znowu, spowalniali go walczący między sobą wolniejsi zawodnicy z R1, więc mogłem nadrobić stracony czas ze startu.
Ciągle byłem jednak na P7 czy 8 i nie chciało mi się ciężkim autem przebijać i jeszcze go głupio uszkodzić, więc poczekałem tylko na moment, który zagwarantuje mi pełen bak paliwa do mety i zjazd.
Wyjechałem samotnie na końcu stawki, mogłem jechać swoim tempem, ale pojawiło się inne zagrożenie -> "Darek Pieda and the gang"
Utworzył się kociołek 4-5 aut walczących o pietruszkę i straciłem kilka sekund na przebiciu się bez obrażeń przez nich. To pozwoliło wyjechać spokojnie przede mną Wojtkowi. Finidi też przede mną. Szczepan dostał karę przejazdu z tego co widziałem, jednak po wszystkich boksach wylądowałem na P3.
I znowu Finidi przede mną. Doganiam go, wyprzedzam, to on mnie, znowu ja. Wmieszali się jeszcze zawodnicy dublowani, którzy w konsekwencji ostudzili zapały Finidiego, który musiał się bronić jeszcze przed Nawrockim.
Japa się cieszyła cały czas jak walczyłem z zieloną Meganką , zakręt w zakręt praktycznie bez kontaktu.

Do zobaczenia za tydzien
Adakar jest offline  
Screw You guys ... I am out of here ...

Rating: 112440 | Skill: 9.70 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 21:23   Post #8 (permalink)
Administratur GiW
Awatar Szczepan

Jacek router ci sie resetuje.
Szczepan jest offline  
Rating: 137755 | Skill: 8.22 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2014, 22:19   Post #9 (permalink)
Awatar byru

rF2 SMP GT3 2017

to teraz ja

Q (P4) muszę coś popracować nad nerwami z taka ilością paliwa mogłem spokojnie P2 ujechać Wojtek po za zasięgiem

R1 (P4) dobry start przebiłem się na P3 i próbowałem tak dojechać jednak adakar po kilku kółkach mnie dogonił popełniłem błąd w nawrocie w S2 i spokojnie mnie objechał do końca raczej samotnie na P4

R2 (P5) ehhh za mało odważnie na pierwszym lapie i utknąłem w korku. Coś tam się przebijałem do przodu ale za wolno, podium dawno odjechało Spokojna równa jazda i nagle patrze P5 tylko ze szczepan mocno z tyłu naciska. Byłem wolniejszy wiec mnie łyknął ale klika okrążeń później zaliczył spina. Do końca samotnie Bodzony nadrabiał ale to ja zwolniłem bo chciałem bezpiecznie na P5 dojechać o P4 mogłem zapomnieć.

Gratki dla Zihno bezkonkurencyjny był dzisiaj
byru jest offline  
Rating: 97712 | Skill: 9.89 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-2014, 01:01   Post #10 (permalink)
Administrator ACC
Awatar Shpon

Q - P13 norma u mnie. Czwarty tydzień z rzędu mam P13 na qualu.

R1 - Fajna walka z kolegą Wagnerem przez większość wyścigu. Na początku wszyscy mnie objechali. Długo jechałem na P15. Ale pod koniec kiedy opony już nie trzymały tak dobrze odegrałem się. Cały wyścig w dość zwartej grupie między 11 a 17. P12

R2 - Pierwszy stint to była ciągła walka z kilkoma kierowcami i co chwila przetasowania. Nawet 3W się zdarzyło na prostej S/M z kolegą Bilenkowickim i Szumskim. Pod koniec stintu dogonili mnie Pieda i Adakar. Po zjeździe na którym wymieniałem wszystkie opony, wyjechałem na pusty tor. Jadąc samotnie zrobiłem sporą przewagę nad kolegami z którymi walczyłem z pierwszym stincie. P11

Ogólnie to miałem słabe tempo podczas tego weekendu. Coś na tej Megance mi nie idzie. Na Laguna Seca było to samo. Do zobaczenia na Kyalami
Shpon jest offline  

Ostatnio edytowane przez Shpon : 17-02-2014 - 12:24
Rating: 29788 | Skill: 4.52 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
megane, poznań, trophy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania