Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor Level0 > Level0

Blue Flag - dyskusja

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Level0 Wszystko co związane z Ligą Level0

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-01-2009, 14:17   Post #21 (permalink)
Awatar szostol

Wtedy to dopiero by masakra była, bo np. ty byś nigdy nie puścił mnie czy Bibika i usiłował dalej blokować.
szostol jest offline  
Rating: 15411 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 14:20   Post #22 (permalink)
Awatar KeyBi

Cytat: Napisał TommyWu Zobacz post

Problem jest po prostu szczegolnie wyrazny na ekstremalnie krotkich trasach.
Nie wiem jak sie np. sedziuje w Nascarze bo tam jest sporo takich "short trackow" i z tego co wiem dublowany ma prawo ignorowac (w ramach rozsadku) blue flag. Poza tym pokazuje mu sie ja jesli doganiaja go liderzy.
Wystarczyło przeczytać punkt 4.1 artykułu, który podałem, to aż tak boli czy aż tak się nie chce? MaXyM tego dla siebie nie pisał.
KeyBi jest offline  
Rating: 4365 | Skill: 3.64 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 14:36   Post #23 (permalink)
Awatar TommyWu

Dzieki KB, czytalem artykul MaXyma juz dawno i faktycznie teraz do tego punktu nie zajrzalem. No ale tam w czesci o NASCARZE to jest o YF i o neutralizacji a nie dokladnie o tym o czym pisalem.

W lvl0 i tak z tego nie skorzystamy. Takie neutralizacje sa kontrowersyjne a jak je dac do zrobienia AI to dopiero wyjdzie kaszana.
Ale oni tam w NASCARZE jezdza setki kolek i maja prawdziwych sedziow.
TommyWu jest offline  
Rating: 27476 | Skill: 5.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 14:41   Post #24 (permalink)
Awatar eRKa

@szostol, napisałeś, że skoro BF miga co 2 zakręty to "jesteś" wolniejszy, to chyba nie do końca prawda. Rozpatrując wciąż Taupo - jest ostre dohamowanie do T2 (nawrót) kiedy siłą rzeczy musisz zwolnić, zapala sie BF, bo dublujący znacznie się zblizył. Wychodzisz z zakrętu i gaz do dechy, BF gaśnie aż do szerokiego nawrotu przed prosta S/F kiedy znowu jest dohamowanie i znowu pojawia się BF wychodzisz z zakrętu i gaśnie. Zakładając, że zawodnicy mają równe tempo BF pojawia się i znika. Co w takim przypadku?
eRKa jest offline  
Rating: 38503 | Skill: 7.27 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 14:45   Post #25 (permalink)
Awatar szostol

W takim przypadku po jednym max. 2 kółkach dostaniesz karę i będziesz zmuszony puścić...
szostol jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 15:05   Post #26 (permalink)
Awatar TommyWu

@Szostol. Z zadziwiajacym uporem wypowiadasz sie o sytuacjach, w ktorych nie byles. Na Taupo jechales szczescliwie w czolowce. Dostales gratki, wiec o co kaman? Chyba, ze czules sie bardzo blokowany, ale jak Cie prosilem zebys mi na PM przyslal gdzie no nic nie dostalem

eRKa ma racje. To lvl0 i mozesz sie oddalac od dublujacego o powiedzmy 0,1 na zakrecie i mimo, ze twoja przewaga rosnie i masz juz prawie 2s zapasu to np. na T2 mignie ci na moment BF. I z tego punktu widzenia wazne jest znac te zasady, czyt. z jaka tolerancja jezdzimy i ile migniec ?
Alternatywa jest powiedziec, ze w takich sytuacjach jak na Taupo walczac powiedzmy o P16 w polowie wyscigu mozesz odpuscic sobie calkowicie walke, i siedziec cicho bo BF robi to co robi i twoim zadaniem jest tylko caly czas przepuszczac. Takze tych co dopiero wchodza w zakret jak ty juz z niego wychodzisz.
TommyWu jest offline  
Rating: 27476 | Skill: 5.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 15:11   Post #27 (permalink)
Awatar DARULUS

A ja choć nie miałem takich ekscesów jak TommyWu (i całe szczęście) przychylam się do jego toku rozumowania. Niestety kolego wydaje mi się że z systemem nie wygrasz. Zdaje się że maszynie nie przetłumaczysz tego zawiłego tematu. Bo przecież to możliwe: spaść z X powodu a później się ,,oddublować". Racją jest że o p1 nie powalczysz ale w ok 40 min sporo można wyratować.

EDIT: zwłaszcza w LVL0
DARULUS jest offline  
Rating: 21298 | Skill: 4.83 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 15:53   Post #28 (permalink)
Awatar szostol

Tommy, jak ci tak bardzo zależy to: 22.34 po twojej stłuczce, byłem 2w a ty zamiast mnie puścić, dajesz dajesz gaz do dechy i na dodatek uderzasz we mnie i o mały włos nie spychasz poza tor - tracę na tym kilka sekund. Następnie od 24.02 przez te 2zakręty do czasu twojego pitu. Później od 29.03 dwa kolejne T2 muszę jechać szerzej i wolniej. 9.00 zaczynasz blokować Bibika. 18.37 próbujesz cały czas wryć się gdzieś i wyprzedzić Bibika, a taka jazda pod presją nie jest fajna.
szostol jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 16:19   Post #29 (permalink)
Administrator
Awatar matias

ja mialem problemy z BF w qualu. dwa okrazenia stracone.
rFactor na tym wyscigu cos sie nie sprawdzil a moze to ekipa z toru nie przygotowala go wystarczajaco dobrze. prosba do administracji sdpl.nie wynajmowac wiecej tego toru
a teraz serio. zdalem sobie sprawe , ze moga zaistniec sytuacje kiedy to dublowanie moze byc wazniejsze dla dublowanego niz dublujacego .
nie mam duzego doswiadczenia w byciu dublowanym . kiedy ja dubluje z reguly robie to kiedy jest mi wygodnie. uzywam swiatel. nie mrugam jak mam dublowanego 50 m z przodu , mrugam kiedy mam go w odleglosci 5 m.
czyli nie zawsze w moim interesie jest go wyprzedzic jak najszybciej. a teraz sie dowiedzialem, ze opozniajac dublowanie moge spowodowac ukaranie delinkwenta przez gre.ciekawe.
ostatni tor, ze wzgledu na swoja charakterystyke , wymagal niestety dublowania w ciekawych miejscach. i tutaj szacun dla wszystkich , ktorych dublowalem, poniewaz zachowali sie nienagannie.
matias jest offline  

Ostatnio edytowane przez matias : 11-01-2009 - 16:33
http://www.escuadron69.net/v20/foro/public/style_emoticons/default/windows.gif

Rating: 15805 | Skill: 4.99 | OpenRating: 0
Logitech DFGT
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 16:32   Post #30 (permalink)
Awatar Race_Master

Pozwolicie ze sie wtrace... z tego co sie orientuje to aby dostac kare trzeba miec nieprzerwanie wlaczone swiatelko z BF. Szostol chyba nie ma racji piszac ze sie dostanie kare jesli ta flaga sie pojawia i znika. Jesli na przykladzie podanym przez eRKa zgasnie BF to nie ma sie co przejmowac i jechac swoje. Jesli sie znowu zapali i nie bedzie znikala to wtedy trzeba ustapic... ale to chyba logiczne.
Race_Master jest offline  

Rating: 130938 | Skill: 7.96 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Act Labs | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
blue, dyskusja, flag

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania