Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

Logitech Driving Force Pro

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-02-2014, 13:30   Post #11 (permalink)
Awatar mikr

Jeśli chodzi o podłączenie do PC to każde DFP będzie działać. Rewizja powinna być na naklejce, ale teraz nie pamiętam gdzie ona jest dokładnie, a swoje DFP dałem znajomemu.
mikr jest offline  

Rating: 25595 | Skill: 8.94 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Prawą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2014, 14:35   Post #12 (permalink)
Awatar niziu

W moich pedałach w DFP (rev B) gaz zaczął chodzić strasznie skokowo, więc je rozkręciłem, popryskałem potencjometry Kontaktem PR i od tej pory pedały nie działają w ogóle :< co mogę zrobić żeby przywrócić je do życia?
niziu jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2014, 18:54   Post #13 (permalink)
Awatar Zenon

Jak długo po popsikaniu sprawdzałeś? Kontakt PR "mrozi", elektronika robi sie zimna, więc dobrze jest chwilę odczekać żeby temperatura powróciła. Sprawdź też połączenie kabla do kierownicy, wtyków w potencjometrach....nie mam innego pomysłu, generalnie chyba nikt nie miał po Kontakcie żadnych kłopotów.....
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2014, 20:22   Post #14 (permalink)
Awatar niziu

Cytat: Napisał Zenon Zobacz post
Jak długo po popsikaniu sprawdzałeś? Kontakt PR "mrozi", elektronika robi sie zimna, więc dobrze jest chwilę odczekać żeby temperatura powróciła. Sprawdź też połączenie kabla do kierownicy, wtyków w potencjometrach....nie mam innego pomysłu, generalnie chyba nikt nie miał po Kontakcie żadnych kłopotów.....
Minęły 2 dni, wszystkie kable i połączenia wydają się być ok, ja też się nieźle zdziwiłem że płyn do regeneracji potencjometrów mi je praktycznie rozwalił
niziu jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-2014, 16:31   Post #15 (permalink)
Awatar pawel1550

Dzień dobry. Orientuje się ktoś czy dfp akceptuje pedały od innych kierownic Logitecha ? Mogę tanio kupić dfp bez pedałów i zbiegiem okoliczności mam pedały od formuły force ex.
pawel1550 jest offline  
Rating: 3123 | Skill: 2.77 | OpenRating: 0
Logitech Formula Force EX | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-2015, 22:19   Post #16 (permalink)
Awatar revar

Witam.
Posiadam DFP od kilku lat lecz leżała nieużywana 90% czasu. Myślałem, że może się nie nadaje, ale z tego co czytam to ludzie grali/grają. Jakiś czas temu chciałem pograć w rfactora, teraz w F1 2014/15 od Codemasters. Przy obu grach i zapewne przy każdej innej także, mam problem z jej ustawieniem. To pewnie nie żadna usterka tylko ja nie potrafię totalnie jej ustawić w żaden sposób gdyż się na tym nie znam. Postaram się opisać najlepiej jak potrafię:

Ogólnie da się na niej jeździć trochę grałem w F1 2010, ale nie ma szans na dobre wyniki. Sprawdzałem rekordowe czasy osób na yt oraz jak jeżdżą - mam po 3-4 sek straty na jednym okrążeniu a jestem pewny, że wyciskam max z tego ustawienia kierownicy. Ich bolid/kierownica skręca bardzo ostro, umożliwia szybkie wchodzenie w zakręt i ma bardzo daleki/duży kąt/zasięg skrętu kół. Ja natomiast mam bardzo ciężko w zakrętach. W niektóre nie jestem w stanie się nawet zmieścić, wchodzę za szeroko, koła jakby tylko lekko skręcały. Jeśli zwiększę czułość skrętu w opcjach gry to z kolei jest to tak czułe, że ścinam mocno zakręty albo koła się blokują. Inni potrafią przy pełnej prędkości nagle szarpnąć w bok i bolid im pięknie, mocno skręca, zaraz szarpną w drugą stronę i znów.

Dodatkowo nie wiem na ilu stopniach ustawić do F1, domyślnie jest 200. Nie wiem też czy powinienem włączyć centrowanie kierownicy i opór czy jeździć na totalnie luźnej, ale ciężko wtedy "czuć" kiedy zrobić i jaki ruch aby dobrze wejść w zakręt. Albo skręcam za późno albo za wcześnie, bo skręt kierownicy jest inny niż skręt bolidu czy coś w ten deseń. Nie mogę ustawić kierownicy tak jak w życiu, że czujemy ile skręcamy i tak samo samochód reaguje ani też żeby mieć dobry skręt w ostrych zakrętach.

Większość ludzi pisała, że nie ustawia w ogóle profilera/opcji i gra na domyślnych lub ma wszystko w grze na 0. U mnie w takim przypadku bolid jest jak czołg, nawet na prostej ledwo skręca na boki, więc ustawiam na 70-90 w grze, ale to i tak daleko do ideału. Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo żal by kierownica leżała, chciałbym zacząć na niej dużo jeździć. Nie wiem czy to kwestia ustawień stopni, profilera, ustawień w grze czy sam nie wiem czego, dzięki z góry.
revar jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-05-2015, 18:17   Post #17 (permalink)
Awatar damianpia

Mi byru czy Adakar też wbili 4s na okrążeniu w GT3 na na Donington Park, mimo tego, że zrobiłem ponad 200 okrążeń treningowych, co jest źle z moją kierownicą :c?

trening, trening, i jeszcze raz trening kolego...
damianpia jest offline  
Rating: 753 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Hamowanie: Prawą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-05-2015, 18:38   Post #18 (permalink)
Awatar revar

Pieprzyć czas, napisałem to tylko dodatkowo dla przykładu. Widzę przecież, jak innym skręca bolid i kompletnie źle mi się jeździ. Trenować można jak jest wszystko ustawione a właśnie z tym mam problem i nie mogę normalnie jechać tylko się katuję na tych ustawieniach i skręcam w ciemno. Albo jest luźna kierownica bez oporu i lata, albo koła ledwo skręcają, na prostej bolid jedzie w jednej linii.
revar jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-05-2015, 21:47   Post #19 (permalink)
Awatar Zenon

O ile pamiętam, w F1 2010 nie szło sensownie ustawić kontrolera, samochód w zakretach najpierw nie chciał skręcać, potem skręcał bardzo gwałtownie. Może ci goście z filmików na YT jeżdżą na padzie? Zresztą większość gier od Codemasters tak miała, zdjae się w GRIDach było podobnie.

Co do rFactora, to może masz źle ustawioną liniowość? W ustawieniach - CONTROLLER 1 i CONTROLLER 2 zobacz, czy wszystkie suwaki są na 50% - takie ustawienie zapewnia liniową reakcję samochodu na impuls z kierownicy. Dodatkowo, Force Feedback ustaw na -100 (minus sto). Ustawianie kąta obrotu kierownicy na 200 to IMO trochę ekstremalne, da się jeździć, ale trzeba się przyzwyczaić. Jeśli nie chesz pełnych 900 stopni, to daj może 540, i wtedy ustawienie Steering Lock w setupie samochodu na okolice ~25.

No i polecam - Kontrolery w simracingu

DFP to bardzo dobra kierownica. I praktycznie niezniszczalna.
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-2015, 21:02   Post #20 (permalink)
Awatar revar

Nie wiem już tydzień próbuję to ustawiać po 2-3 godziny i nic. Albo kierownica jest za wolna i oporowa wtedy bolid słabo skręca albo jest za luźna i skręca za bardzo. Jak grałem w 2010 to właśnie było dużo lepiej. A od 2011 nie gram już w żadne bo się nigdzie nie da ustawić.

Jak w ogóle ludzie grają z wyłączonym centrowaniem na całkowicie luźnej czy z centrowaniem i z jaką siłą? Na 450 stopniach gra się do kitu bo trzeba kręcić jak w tirze, na 200 zaś bolid nie skręca, tego się nie da ustawić w żaden możliwi sposób, ile bym nie próbował to się fatalnie prowadzi, zero precyzji to tak jakbyś dostał kierownicę z autobusu do bolidu albo kierownicę z gokartów do tira.
revar jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dfp, driving, force, kierownica, logitech, logitechdfp, pro

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania