Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

Logitech G27

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-12-2015, 10:10   Post #61 (permalink)
Administrator Assetto Corsa
Awatar LKRISS

W mojej ocenie skala 0-10 w Fanatecach jest rewelacyjna i każdy tutaj znajdzie kompromis w ustawieniach. Mnie tam więcej do szczęścia nie potrzeba. Ale wróćmy do tematu G27.

Mam takie pytania:
1. Jaki typ silnika zostal wykorzystany w tym modelu? (pewne i w pozostalych taki sam jak G25 czy DFGT)
2. Jak wygląda temat rozbudowy? czy są dostępne oficjalne wymmiene elementy jak shifter, kierownica, czy można bezpośrednio do kierownicy podpiąć inne pedały?
3. Z tego co widzę to model ten został niedawno wycofany ze sprzedaży? ale można go jeszcze kupić z końcówek serii w cenach 1099-1349? Logitech zostapil go modelem G29 DF choc wczesniej oglaszal wycofanie sie z rynku kierownic?
LKRISS jest offline  
Rating: 4703 | Skill: 7.39 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-2015, 11:49   Post #62 (permalink)
Awatar boban666

Napewno można rozbudować o inne kółko bo sam może w niedalekiej przyszłości będę to robił.Z pedałami chyba też nie ma problemu bo gdzieś widziałem poprzerabiane.Co do silnika to wiem ze w tym G29 ponoć jest jakaś nowa konstrukcja tak przynajmniej gadał gości o Logitecha .
boban666 jest online  
MSI Geforce 1060 6GB , Asrock B85 Pro IV , 8GB Kingston 9CL , Intel I5 4570 3,20 Ghz , Goodram SSD Iridium 250 GB

Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-2015, 12:09   Post #63 (permalink)
Awatar barthezz

Jeśli chodzi o oficjalny sprzęt od logitecha to nie. To co dostawałeś od producenta było wszystkim. Oczywiście jest wiele "nieoficjalnych" modyfikacji typu load cell. Patrząc z perspektywy czasu nie kupiłbym g27 drugi raz. Przeskok względem dfgt był, choć niewielki. Lepszą opcją o ile nie najlepszą byłoby t500rs.
barthezz jest offline  
Rating: 11351 | Skill: 2.85 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Logitech G27 | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-2015, 15:19   Post #64 (permalink)
Awatar Luksor

Mechanizm nowych i starych kierownic jest taki sam. Silniki te same - HC685LG-011.
Różnica jest w procesorze oraz układzie od kalibracji. Wstawili halla zamiast enkodera optycznego.

Pedały to zwykła konstrukcja na 3 potencjometrach 10k.

Shifter dwa potencjometry i dziewięć przycisków realizowanych przez rejestr przesuwny.
Luksor jest offline  
Naprawiam kierownice i nie tylko
YT / FB: YouTube / LogitFix

Thrustmaster T300 RS | Logitech G27 + LC | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2017, 00:32   Post #65 (permalink)
Awatar snejki

Mam problem z tym dziadostwem. Do tej pory śmigałem bez podłączonej wajchy od biegów, ale coś mnie kopło żeby dziś ją podłączyć, no i się zaczęło... Przywitało mnie okno że Logitech Profiler ("Program Logitech WingMan Event Monitor przestał działać"). Szybka reinstalacja profilera, dalej to samo. Wydedukowałem metodą prób i błędów, że wadliwy jest jeden profil gry (oczywiście od iR który właśnie był mi potrzebny) tj. Profiler wywala tylko wtedy gdy chce importować owy profil, reszta odpala jak trzeba. W ogólnych ustawieniach mam zaznaczone 900 stopni, w nowo stworzonym profilu do gry również 900. W iRacing kierownica ma zakres tylko 360 stopni! Konfigurując pełny obrót w menu gry również zaznacza mi 340 (wheel range)-360 (map range) stopni

Sorry za chaotyczny post, jest "trochę" późno, jestem już nieco podk*rwiony a mam w zwyczaju, że walczę z tematem do końca. W tym jdnak wypadku odpuszczam i odchodzę w opuszczonymi rękami.... Jak to ugryźć?

EDIT: W Assetto Corsa kierownica kręci idealnie w zakresie 900 stopni
snejki jest offline  

Ostatnio edytowane przez snejki : 11-01-2017 - 00:50

Logitech G27 | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
g25, g27, kierownica, logitech, simracing

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania