Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

Naprawa paddlesów w kierownicach Logitech

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-01-2007, 12:29   Post #1 (permalink)
Awatar scoobie

Naprawa paddlesów w kierownicach Logitech

W kierownicach Logitecha zdarza się, że po pewnym czasie użytkowania, jedna z "łopatek" do zmiany biegów zaczyna działać wadliwie. Polega to na tym, że naciskamy łopatkę raz, a w symulatorze wrzucają się (lub redukują) dwa biegi naraz, zamiast jeden.
Taki efekt wynika z dość normalnego w przełącznikach zjawiska, jakim jest tzw. "odbijanie/drganie styków".

W kierownicy DFP możemy ten problem usunąć przy użyciu Logitech Profilera. Załóżmy, że podwójnie reaguje prawa łopatka.

Krok 1

W Profilerze klikamy "Right Paddle" (bo ją chcemy naprawić), a następnie "Select Command", "New Command...".

Krok 2

W okienku, które się pojawi, wpisujemy nazwę naszego "przypisania" ("commanda"). UWAGA! Proszę nie pisać wyrazów, które oryginalnie są w Prolierze (np. "paddles" "L2", Start", "Select"). Ja nadałem przypisaniu nazwę "command_A", bo chcę przypisać prawą łopatkę do klawisza "A" na klawiaturze, tzn. kiedy nacisnę łopatkę, to Windowsowi będzie się wydawać, że nacisnąłem na klawiaturze literę "A". (Oczywiście można wybrać inny klawisz.)

Po wpisaniu nazwy, klikamy przycisk "Options...".

Krok 3

Do naprawy podwójnie reagującego paddlesa, nasz command musi mieć specyficzne opcje - pokazane na rysunku. Musimy zaznaczyć "Record Pauses" i ustawić "Repeat Rate" na "Off". Po ustawieniu tego klikamy "OK" i wracamy do poprzedniego okienka.

Krok 4

Teraz najważniejsza część zabawy. Kilkamy przycisk "Record", uderzamy klawisz "A" na klawiaturze, a następnie klikamy przycisk "Stop", który pojawił się w miejscu przycisku "Record".

Profiler zarejestruje wciśnięcie klawisza jako sekwencję 3 "zdarzeń" widocznych na liście: "A Press" (wciśnięcie klawisza A), "Pause 0.1" (pauza 0.1 sekundy), "A Release" (puszczenie klawisza A).

Od tej pory, za każdym razem, kiedy Profiler wykryje zwarcie mikroprzełącznika w prawej łopatce, to spowoduje "sztuczne wciśnięcie" klawisza A na klawiaturze, poczeka 0.1 sekundy, po czym puści ten klawisz.

Jeśli nasz styk w łopatce drga w tym czasie, to zauważcie że nie ma to znaczenia - Profiler zobaczy pierwsze zwarcie i zainicjuje całą sekwencję - naciśnij klawisz A, poczekaj, puść klawisz A. Dopiero kiedy ta sekwencja się skończy, Profiler znowu zacznie "patrzeć" na styk w łopatce. Czyli w trakcie trwania całej tej sekwencji styk może sobie drgać i nie ma to żadnego znaczenia.

Po kliknięciu "OK" w powyższym okienku, wracamy do głównego okna Profilera i, jak widać, teraz zamiast "Right Paddle" mamy tam "command_A".

Krok 5

Teraz pozostaje jedynie nauczyć naszą grę, że prawa łopatka, to nie jest już prawa łopatka, tylko klawisz "A". Wywołujemy okienko z przypisywaniem funkcji do przycisków/klawiszy i zmieniamy przypisanie. Sytuację przed i po tym przypisaniu widać na poniższym obrazku.

Trochę więcej informacji na temat "commandów", jakie można definiować w Profilerze oraz o tym, jak można usprawnić działanie krzyżaka w DFP znajdziecie tutaj
scoobie jest offline  

Rating: 19406 | Skill: 10.61 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-2010, 18:59   Post #2 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Działa idealnie! Dzięki.
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 608
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-2010, 19:55   Post #3 (permalink)
Awatar Marcoone

Cheater
Marcoone jest offline  
Rating: 49418 | Skill: 5.07 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-2010, 20:00   Post #4 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Makra do iR też już porobione
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 608
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-2012, 13:28   Post #5 (permalink)
Awatar kolosm

Odkopię kotleta, ale mam problem przy RF2, czy ktoś sprawdzał działanie powyższej metody? Robię wszystko jak w/w (zresztą przy rf1 to właśnie działało), odpalam rf2 i ... prawa łopatka (w moim przypadku akurat ta wadliwa) nie działa, nie reaguje, natomiast naciśnięcie na klawie przycisku A oczywiście biegi zmienia
Ma ktoś jakiś pomysł?
kolosm jest offline  

SUZUKI GSX 750 f

Rating: 10287 | Skill: 4.79 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-2012, 13:29   Post #6 (permalink)
Art
Awatar Art

utworz profil pod rF2 w Logitech Profiler... bo pewnie jedziesz na tym z rF1

edit:
... to znaczy ze profiler nie wykrywa Ci kiery pod rF2
mam w podobny sposob utworzony skrypt do stroboskopow - HIGH BEAM
i dzialaja pod przyciskiem na G27 w rF2
Art jest offline  

Ostatnio edytowane przez Art : 12-01-2012 - 13:51
Rating: 147953 | Skill: 7.34 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-2012, 13:32   Post #7 (permalink)
Awatar kolosm

Art nie, rf1 nie mam od roku (nowy system, nowy komp), właśnie specjalnie utworzyłem nowy profil, i czy odpalam rf2 z ikony, czy też spod profilera (play rf) to nic nie zmienia

EDIT:
No nic, poddaje się, eng na tyle też nie znam aby zadać pytanie na forum isi z tym problemem, poczekam, może kiedyś wyjdzie jakieś rozwiązanie, ale strasznie to irytujące jest jak biegi przeskakują na widzimisię:/

Thx Art
kolosm jest offline  

Ostatnio edytowane przez kolosm : 12-01-2012 - 13:43

SUZUKI GSX 750 f

Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-2012, 11:50   Post #8 (permalink)
Awatar Kawaretti

Być może profiler wcale nie jest podpiety do wlasciwego pliku exe i tak naprawde mimo ze masz utworzony profil to on mimo odpalenia gry z profilera i tak (nawet z poziomu profilera) nie dziala. Ja tak mialem gdy skojarzylem profilera z luncherem. Problem implikowania do gry ustawien profilera rozwiazalem ustalajac staly profil dla wszystkich gier (to jest w ustawienia w profilera w Options->Global Profiler Settings wybrać Apply Persistent profile i wbrać na stałe profil, który narprawiał działanie łopatek).
Kawaretti jest offline  

Ostatnio edytowane przez Kawaretti : 17-01-2012 - 16:29
Rating: 42661 | Skill: 8.98 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-2012, 17:15   Post #9 (permalink)
Awatar kolosm

Kawaretti, thx masz w tym sporo racji. Dzięki spostrzegawczości kolegi Larusa udało mi się rozwiązać problem własnie ustawiając dokładne dane w zaawansowanych ustawieniach profilera
kolosm jest offline  

SUZUKI GSX 750 f

Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2012, 21:18   Post #10 (permalink)
Awatar pawel1550

Witam. Mam pewien problem związany z tym rozwiązaniem sprawy. Otóż co drugie uruchomienie profilera ten trick działa. Gdy go włączę, muszę wejść do gry, wyłączyć grę, wyłączyć i włączyć profiler i znów odpalić grę - wtedy dopiero mogę normalnie jeździć.

Dziś podczas wyścigu zauważyłem też drugi problem, bardziej flustrujący : W czasie wyścigu paddles po prostu odmówił posłuszeństwa. Po restarcie gry i profilera wszystko znów było w porządku...
pawel1550 jest offline  
Rating: 3123 | Skill: 2.77 | OpenRating: 0
Logitech Formula Force EX | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dfgt, dfp, g25, kierownicach, logitech, naprawa, paddlesów

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania