Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

Oceniamy kierownice [szablon oceny]

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-12-2015, 18:03   Post #11 (permalink)
Awatar Quelxes

Cytat:
Kompatybilność -5 Nie ma chyba obecnie popularniejszej kierownicy wsrod graczy wiec z wiadomych wzgledow ocena nie moze byc inna. Sterowniki powszechnie dostepne, obsluga konsol, PC itd.
G25 dziala z Xbox One i PS4? O_o
Quelxes jest offline  
Rating: 18928 | Skill: 9.15 | OpenRating: 0
Fanatec CSR Wheel | Fanatec CSR Elite Pedals | Fanatec CSR Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 20:46   Post #12 (permalink)
Awatar mataman

Oczywiście że nie

Tak samo ocenianie pedałów od g25 wyzej niz t3pa, jest lekkim nieporozumieniem.
mataman jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 21:24   Post #13 (permalink)
Awatar Race_Master

Porownujac G25 do T300 to ta pierwsza powinna dostac wszedzie max 1 pkt. Tak samo jak przyrownac T300 do najwyzszego modelu Fanateca...
Po prostu trzeba rozpatrywac to w danym wymiarze czasowym (kiedy dana kierownica wchodzila na rynek) i porownywac do dostepnej wowczas konkurencji bo inaczej sie nie da. Ewentualnie zrezygnowac z ocen punktowych i skupic sie tylko na opisowych.
Race_Master jest offline  

Rating: 130938 | Skill: 7.96 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Act Labs | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 22:06   Post #14 (permalink)
Awatar boban666

Cytat: Napisał Quelxes Zobacz post
G25 dziala z Xbox One i PS4? O_o
Działa z XBOX tylko bez FFB i trzeba mieć przejściówkę/sterownik za parę stówek .
http://www.ebay.pl/itm/MaxRace-F-1-F...-/281244550125
boban666 jest offline  
MSI Geforce 1060 6GB , Asrock B85 Pro IV , 8GB Kingston 9CL , Intel I5 4570 3,20 Ghz , Goodram SSD Iridium 250 GB

Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 22:23   Post #15 (permalink)
Awatar Quelxes

Z pierwszego postu

Cytat:
Projekt powstał wspólnie z portalem simrace.pl i na koniec planowane jest podsumowanie całości w formie czytelnej tabelki, która być może pomoże innym w wyborze kierownicy swoich marzeń?
Jeżeli to ma faktycznie komuś pomoc to oceny powinny być adekwatne do tego co jest dzisiaj dostępne na rynku. Jak ktoś przyjdzie i zobaczy, ze pedały Fanateca V3 będą miały taka sama ocenę jak pedały od Logiego czy Thrustmastera to można już teraz zaprzestać tego projektu

Dlatego tez przy kompatybilności powinno widnieć z jakim współczesnym sprzętem kiera współpracuje.
Quelxes jest offline  
Fanatec CSR Wheel | Fanatec CSR Elite Pedals | Fanatec CSR Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 22:44   Post #16 (permalink)
Administrator Assetto Corsa
Awatar LKRISS

Czemu? W podsumowaniu zaznaczymy, że dany produkt był dostępny na rynku w latcha itd. Zawsze można kupić sprzęt uzywany więc czemu to ograniczać?
LKRISS jest offline  
Rating: 4703 | Skill: 7.39 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 22:56   Post #17 (permalink)
Awatar Quelxes

No dobra, przychodzi taki Janek jak ja co sie nie zna w ogole na sprzecie ale zalozmy, ze ma 10K drobnych i widzi (interesuja go te trzy rzeczy bo reszta nie ma znaczenia). Jako ktos kto ma cos kupic, obojetnie czy uzywane czy nie, wazne by dzialalo dzisiaj i z dzisiejszym sprzetem. Malo mnie obchodzi jak dobre to bylo 5-10 lat temu jak bylo nowe.

Chodzi o to, ze jak cos robic, to robic to dobrze bo inaczej wprowadzicie w zamet, ktory to z kolei wprowadzi ludzi w blad. Jak na razie to z tego wynika, ze G25 jest prawie tak dobre jak OSW i nie trzeba inwestowac w pedaly, a T500 jest nawet lepsza... WTF?

T500
Kompatybilnosc: 5
Force Feddback: 5
Pedaly: 4

Fanatec Forza
Kpmpatybilnosc: 5
Force Feedback: 5
Pedaly: 0 - trzeba dokupic

G25
Kompatybilnosc: 5, 5
Force Feedback: 3, 4
Pedaly: 5, 5

OSW
Kompatybilnosc: 4
Pedaly: 0 - trzeba dokupic

T300
Kompatybilnosc: 4
Pedaly: 4
Quelxes jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 23:10   Post #18 (permalink)
Awatar Race_Master

Quelxes to odpowiedz mi na pytanie co jest lepsze Porsche 911 czy Toyota LandCruiser?
Race_Master jest offline  

Rating: 130938 | Skill: 7.96 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Act Labs | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 23:28   Post #19 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

Czy jeśli Mr. Q nie udzieli Ci odpowiedzi, to ja bym mógł?

Nazwa, producent - Clubsport Wheelbase V2, Fanatec

Cena zakupu - 3(1) - jak na zakup tak wysoce wyrafinowanego sprzętu, pierwotna cena przed podwyżkami fanateca była w sam raz. Obecnie trzeba do samej bazy dopłacić ponad 800zł względem starej ceny - dlatego w nawiasie 1. Oczywiście, wcześniej 2200, teraz 3000zł to są ceny, za które można nabyć wypasionego po brzegi, acz plastikowego i słabo modowalnego thrustmastera.

Jakość wykonania - 5 - to i tak za niska ocena. Top quality - choć z Chin - zarówno jeśli chodzi o obudowę - cnc mc alu, fajnie wyglądająca, zadymiona przysłona z plexi, dobrej jakości łożyska, śruby itd. Silnik ma niewiele mniej niutków niż ten w Accufarsie. Ogólnie robota warta starej ceny.

Niezawodność - 5 - ja do tej pory uświadczyłem jedynie małe różnice w kalibracji między wieńcami - 10 sekund roboty z centrowaniem, nawet nie trzeba uruchamiać do tego podglądu na kierownicę. W jeździe bez najmniejszych problemów.

Serwis - 5 - z serwisem fanateca miałem do czynienia jedynie przy zamawianiu spare parts do pedałów - jeden mail z reguły załatwia sprawę.

Kompatybilność - 5 - działa z PC, XONE i PS4.

Modularność - 5 - można zamontować buttonboxy, np. od DSD, można zmieniać dowolnie kierownice, usprawniony mechanizm quick-release, możliwość zmiany ustawień OTF i zapisywania 5 konfiguracji, tego nie oferuje żaden sprzęt do 5k

Force feedback - 4 - oczywiście najlepszy w klasie pasków, T500RS ma moim zdaniem dużo bardziej jałowy, z mniejszą ilością informacji i większym opóźnieniem. Ocena tylko 4, bo 5 należy się direct drive, które ma ffb w trochę innej lidze (lagowej).

Pedały - 0 - trzeba dokupić

Oprogramowanie - 5. Nic do zarzucenia, baza do wydania nowej na pewno będzie mieć support, od premiery wyszły 3 wersje sterów i firmware, każda coś poprawiała, choć były to detale.

Jeśli ktoś jest zaskoczony taką oceną ffb, to informuję, że z posiadanych i testowanych przeze mnie kierownic:

MOMO RACING FORCE: 2 (posiadałem)
DFGT: 3 (posiadałem)
G27: 2,5 (posiadałem)
Accuforce: 4,5 (testowałem)
T500RS: 3,5 (posiadałem)
T300: 3,5 (testowałem)
Zinho jest offline  

Ostatnio edytowane przez Zinho : 30-12-2015 - 00:03
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-2015, 23:48   Post #20 (permalink)
Awatar Quelxes

Niesamowicie nietrafione pytanie. Raz, ze oba służą do czego innego, a dwa jakie masz z nimi doświadczenie? Kierownica jako kontroler do gier ma służyć zawsze do tego samego.

Zadajcie sobie pytanie czy tworzycie ta tabelkę dla siebie, by sobie ja wydrukować i powiesić w sypialni by przed snem podziwiać owoc waszej pracy czy by pomoc komuś kto nic nie wie o tego typu kontrolerze. Podpowiem, ze wam taka tabelka do szczęście potrzebna nie jest.

Nie wiem jak często bywacie na innych forach związanych z grami. Ja na tyle by zauważyć wręcz gloryfikacje produktów logitecha. Kierunek, w którym idzie ten projekt tylko utwierdzi takie osoby w ich błędnym stanie, a powinien im otworzyć oczy i pomoc zauważyć, ze na rynku są produkty lepsze ale tez droższe.

Nie wiem, moze się czepiam ale jak na razie w moich oczach idzie to w złym kierunku. Pomysł fajny tylko pytanie czy będzie to rzetelny informator czy sztuka dla sztuki.
Quelxes jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
kierownice, oceniamy, oceny, szablon

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania