Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

Oceniamy kierownice [szablon oceny]

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-12-2015, 08:20   Post #21 (permalink)
Administrator Assetto Corsa
Awatar LKRISS

Ważne, że masz swoje zdanie w tym temacie. Nie zmienia to jednak mojej wizji tego zestawienia. Dziękuję wszystkim za wypełnienie szablonu oceny i zachęcam kolejnych.

Tak jak wspominałem w tym podsumowanie oceny wystawiają gracze dlatego zaprosiłem również inne zaprzyjaźnione portale aby wyniki były jak najbardziej wiarygodne. Postaram się tutaj wstawić inne oceny abyście widzieli pełny obraz.
LKRISS jest offline  
Rating: 4703 | Skill: 7.39 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2015, 14:37   Post #22 (permalink)
Awatar byru

rF2 SMP GT3 2017

Zinho czy mógłbyś wytłumaczyć dlaczego oceniasz niżej g27 od DFGT?
byru jest offline  
GT3 Qjawy Racing Team

Rating: 97712 | Skill: 9.89 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2015, 17:33   Post #23 (permalink)
Awatar LKRISS

Logitech G920

Thrustmaster TX

autor Danteze

Logitech G25

autor: adamwsb
LKRISS jest offline  
Thrustmaster T300 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2015, 17:43   Post #24 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

ffb? Bo w mojej ocenie jest nieco gorszy, zwłaszcza, jak ktoś lubi cięższe ustawienia. Zwłaszcza "w środku" bardziej czuć luz na G27 niż DFGT. Nie da się natomiast ukryć, że generalnie G27 jest cichsza i szybsza od DFGT.

byru ja miałem do wyboru dwie opcje kilka lat temu, po kupieniu CSP V1:

1. Zostać z G27 i sprzedać od niej pedały
2. Sprzedać G27, kupić DFGT

Wybrałem opcję nr 2 i nie żałuję - od niej zaczął się progres moich umiejętności. Żeby nie było, jeździłem na combie G27 base + CSP V1 i po zmianie na DFGT odczułem małą różnicę na plus (minus w czasach )
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2015, 17:43   Post #25 (permalink)
Awatar mataman

Ten ranking w kwestii kompatybilności będzie delikatnie mówiąc bez sensu
mataman jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-2016, 18:36   Post #26 (permalink)
Awatar some1pl

Logitech G27

Cena zakupu 5 - 1000 PLN. Nie ma na rynku tańszego zestawu kierownica + shifter + 3 pedały. I taniej nie będzie bo następca już droższy.

Jakość wykonania 4 - Sprzęty Logitecha są ergonomicznie zaprojektowane i dobrze wykonane, czy to myszki, czy joysticki, czy kierownice (mam na myśli obudowę, bo z tym co w środku bywa różnie). Skórzaną kierownicę trzyma się wygodnie a przyciski są łatwo dostępne. Shifter trochę mały i zabawkowy ale da się używać, bonus za dodatkowe przyciski. Pedały poprawne. Bardzo łatwy montaż na biurku. Ogólnie w tej cenie nie mam się do czego przyczepić.

Niezawodność 5 - nic mi się nie popsuło ale używałem jej tylko około pół roku.

Serwis 4 - Kierownicy nie serwisowałem. Kiedyś naprawiałem na gwarancji myszkę Logi i było ok.

Kompatybilność 4 - duża popularność więc prawie każda współczesna gra ją obsługuje i ma gotowe profile. Z konsolami obecnej generacji chyba nie działa, nie jestem w temacie.

Modularność 2 - Żeby coś poprawić trzeba rzeźbić na własną rękę. Jest trochę modów na rynku ze względu na popularność kółka, ale często ich cena stawia opłacalność zabawy pod znakiem zapytania.

Force feedback 1+ - Beznadziejny. Cały czar po wyjęciu z pudełka prysł kiedy podłączyłem kółko do komputera i włączyłem symulator. Toż to w niczym nie przypomina prawdziwego auta. W centrum mega deadzone FFB. Można go trochę niwelować podbijając gain w profilerze albo minforce w grze (jeśli obsługuje), ale jak damy za dużo to z kolei kierownica tłucze podczas jazdy na wprost. FFB nie jest płynny, czuć "ziarnistość" wynikającą z pracy zębatek. Bardzo głośna podczas jazdy po kerbach i nierównościach, kiedy koła zębate uderzają o siebie. Mocno nieliniowa odpowiedź na sygnał ffb z komputera (można znaleźć w internecie wykresy: przy niskim sygnale kierownica nie reaguje, potem najpierw liniowo ale powyżej 75% siła FFB zmienia się już w niewielkim stopniu).
Plusik daję bo może tanie supermarketowe kierownice mają gorszy FFB, ale z markowych kierownic to chyba każda inna jest pod tym względem lepsza, nawet inne kierownice Logitecha.

Pedały 3 - prawie nie używałem bo szybko kupiłem CSPv2, ale chyba poprawne jak na pedały dołączane razem z kierownicą.

Oprogramowanie 3 - Profiler trochę przestarzały i mało wygodny w użyciu, można zdefiniować jeden profil per gra, ograniczone możliwości szybkich ustawień.

Fanatec CSW v2 + CSP v2 + CSS SQ v1.5

Cena zakupu 2 - 1800 Euro z dwiema obręczami. Teraz chyba jeszcze drożej. Ciężko ocenić czy to dużo czy mało, bo nie ma konkurencji w tym segmencie. Tańsze kierownice są gorsze a lepsze kierownice są dużo droższe. Chyba, że budujemy je sami.

Jakość wykonania 5
- Stal, aluminium, skóra, alkantara, plastik też . Ergonomia bdb, choć ze względu na rozmiary już nie wszystko jest tak wygodne jak u Logitecha. To już jest kawał sprzętu, swoje waży i trochę miejsca zajmuje.

Niezawodność 3 - Pedały naprawiałem na gwarancji (problemy z czujnikiem położenia gazu). W kierownicy ostatnio coś mi piszczy jeden z wentylatorów (sterowanie PWM) i po przerwie świątecznej też będę reklamował. Shifter na razie przez rok od zakupu nie sprawia problemów.

Serwis 5 - Reklamowałem już trochę sprzętu elektronicznego w Polsce i jeszcze nikt nie naprawił mi niczego tak szybko jak Fanatec. 3 dni paczka szła do Niemiec, 1 dzień w serwisie, 3 dni + weekend i jest z powrotem. Do tego przy naprawie gwarancyjnej producent zwraca koszt przesyłki do serwisu więc lokalizacja nie jest problemem.

Kompatybilność 4 - Sprzęt popularny wśród entuzjastów ale względnie nowy i nie mainstreamowy, więc gry mogą nie mieć gotowych profili, ale od strony software jeśli gra obsługuje Logitecha, to prawie na pewno obsługuje też Fanateca. Z dodatkowymi bajerami typu LEDy i LCD pomaga dodatkowe oprogramowanie Fanaleds. Żeby używać z konsolą trzeba sypnąć groszem i kupić dedykowaną obręcz.

Modularność 5 - Wymiana obręczy zajmuje kilka sekund, nawet nie trzeba wyłączać bazy. Przełączenie pomiędzy sekwencją i H-pattern 2 sekundy plus kilka na przykręcenie drugiej gałki, nic nie trzeba rekonfigurować w grze. Cała oferta Fanateca polega na sprzedawaniu osobno poszczególnych komponentów, z których można sobie wybrać czego się potrzebuje i na co ma się budżet. Pedały i shifter mogą działać niezależnie podłączone bezpośrednio do PC.

Force feedback 5- - kompletne przeciwieństwo Logitecha: płynnie, cicho, liniowo i bez deadzone. Siły FFB wystarcza z nawiązką do większości zastosowań. Pewnie kierownice direct drive są lepsze, ale sam nie miałem okazji spróbować, a z tego co czytałem różnice są, ale nie jakieś gigantyczne. Prawo malejących przyrostów.

Pedały 4 - Byłaby piątka, ale loadcell z wagi łazienkowej precyzją szału nie robi, a hydrauliczny tłumik to raczej dla picu. Do tego trzeba samemu całość nasmarować, bo w fabryce oszczędzają.

Oprogramowanie 5- - Soft jest aktualizowany, najczęściej jak pojawia się nowy hardware z którym trzeba zapewnić kompatybilność. Problemów nie stwierdziłem. Duże możliwości daje rozwijany niezależnie od Fanateca program Fanaleds. Wiele parametrów konfiguruje się z poziomu kierownicy, ale jest tylko 5 slotów na profile i każdy update firmware resetuje pamięć, za to minus.
some1pl jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-2016, 11:58   Post #27 (permalink)
Awatar LKRISS

kolejne oceny sprzętu, czekamy na więcej! powoli robię podsumowanie

Ocenia Rauf:

Fanatec Forza Motorsport 4 CSR

Thrustmaster TX Ferrari 458 Racing Wheel [zestaw z obręczą Ferrari oraz 2 elementowymi pedałami]

Fanatec Clubsport Wheel V2 w skrócie CSW

LKRISS jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2017, 00:45   Post #28 (permalink)
Awatar powietrze

Trochę dziwnie oceniacie bez większego opisu kierownicy właściwej,Jaki jest opór, hałas , wielkość koła kierownicy właściwej (oczywiście wszystko bez FF). Ja mogę dodać że w G27 jest za małe koło kierownicy, opór jest trochę za duży jak i hałas. No i nitka z prwej strony potrafi wrzynać sie w palec.Ale to raczej przy dłuższej jeździe. Opisujcie bardziej głównie wrażenia kręcenia kierownica bo to jest główny element wirtualnego samochodu, a jest właśnie element pominięty. No i szkoda że nie ma wersji bez ff, bo i po co, przecież tego w realu nie ma.
powietrze jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2017, 08:25   Post #29 (permalink)
Awatar barthezz

No to ogólniebjesteś w błędzie. Większość tutaj się ściga autami przygotowanymi do sportu. W takich autach wspo.oagania nie ma lub jest bardso słabe. Kierownica stawia znaczny opór w porównaniu do aut cywilnych. FFB ma na celu przekazać kierowcy jak w normalnym aucie wyścigowym jakie siły działają na auto. Człowiek czuje zachowanie auta całym sobą plus informacje na kierownicy. Tutaj do prawdziwych sygnałów są dodawane tak jakby pomocnicze mówiące o uślizgu itd. G27 jest kierownicą o najmniejszym oporze bez włączonego ffb jaką miałem rękach. Jest też kierownicą słabą względem innych ze względu na zębatki, które powodują straszny hałas i pogarszają odczucia.
barthezz jest offline  
Rating: 11351 | Skill: 2.85 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Logitech G27 | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2017, 10:17   Post #30 (permalink)
Awatar Marcin H

Z drugiej strony warto dodać, że najszybszy człowiek w Polsce jeździ na G27
Marcin H jest offline  
.

Rating: 12300 | Skill: 3.87 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
kierownice, oceniamy, oceny, szablon

Narzędzia wątku
Wygląd