Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

Thrustmaster TX - moja recenzja

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-07-2014, 08:41   Post #11 (permalink)
Awatar monsteroberto

tak w profilerze tez mi pokazywalo ten skret,
monsteroberto jest offline  
Rating: 3053 | Skill: 6.07 | OpenRating: 0
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-2014, 10:42   Post #12 (permalink)
Awatar retsam

To jeśli FFB ci w grze nie centrował/uje o te piętnaście procent, to znaczy, że wszystko jest w porządku. Jeśli mimo tej kalibracji da się normalnie jeździć, to nie ma się czym przejmować.
retsam jest offline  
Rating: 16598 | Skill: 5.68 | OpenRating: -330
Thrustmaster T500 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-2014, 22:27   Post #13 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

Witam
Nie będę się powtarzał co do recenzji, bo jest opisane wszystko co trzeba.
Pytałem się w wątku o T500 RS o odgłosy FFB w porównaniu do G27.

Więc tak:
Jeśli miał ktoś podobny problemy co ja, czyli nadmierny hałas wieczorny wywołany Logitechem G25/27, to śmiało powiem że w ciemno może brać TX.
Przy g27 mogłem wieczorami poszaleć na 30 % "mocy" FFB - TX jest na 85 % i ani żony ani córki nie budzę w porównaniu do G27 jest po prostu niesłyszalna - nie ma tego wk. chrobotania czy jak to nazwać.

Co do reszty to w 100 procentach zgodzę się z Qusso.
- Kierownica jest tandetna ( choć po miesiącu można się przyzwyczaić ) i przez pierwszy tydzień cholernie śmierdzi plastikiem.
- Pedały po prostu są.
- Baza jest w porównaniu do G27 rewelacyjna i szkoda że nie można jej kupić oddzielnie.

Nie mam doświadczenia w kierownicach z tej półki cenowej - dotychczas używałem Momo, Mad Catz Wireless Force Feedback Racing do x360 oraz G27 i nie można w żaden sposób porównać tego do TX.

Nie mam też doświadczenia w simracingu - od ok roku AC, RRRE + DTM i parę innych... ( nie wymieniam tu NFSa lub pochodnych bo to nie simy )
Dla tych co planują zakup TX i boją się o awaryjność ( jak piszą na forach zagranicznych ) to moja po jednym update żyje miesiąc już/jeszcze

Ciekawi mnie też jaka jest różnica z fanatec csr elite - bo z csr czytałem że wypada gorzej i czy warto wydać te 2k

pozdrawiam
Maciek
Dab_Dudek jest offline  

Thrustmaster T500 RS | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-2014, 20:13   Post #14 (permalink)
Awatar Qusso

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Qusso
Cytat: Napisał Dab_Dudek Zobacz post
Witam
Nie będę się powtarzał co do recenzji, bo jest opisane wszystko co trzeba.
Pytałem się w wątku o T500 RS o odgłosy FFB w porównaniu do G27.

Więc tak:
Jeśli miał ktoś podobny problemy co ja, czyli nadmierny hałas wieczorny wywołany Logitechem G25/27, to śmiało powiem że w ciemno może brać TX.
Przy g27 mogłem wieczorami poszaleć na 30 % "mocy" FFB - TX jest na 85 % i ani żony ani córki nie budzę w porównaniu do G27 jest po prostu niesłyszalna - nie ma tego wk. chrobotania czy jak to nazwać.

Co do reszty to w 100 procentach zgodzę się z Qusso.
- Kierownica jest tandetna ( choć po miesiącu można się przyzwyczaić ) i przez pierwszy tydzień cholernie śmierdzi plastikiem.
- Pedały po prostu są.
- Baza jest w porównaniu do G27 rewelacyjna i szkoda że nie można jej kupić oddzielnie.

Nie mam doświadczenia w kierownicach z tej półki cenowej - dotychczas używałem Momo, Mad Catz Wireless Force Feedback Racing do x360 oraz G27 i nie można w żaden sposób porównać tego do TX.

Nie mam też doświadczenia w simracingu - od ok roku AC, RRRE + DTM i parę innych... ( nie wymieniam tu NFSa lub pochodnych bo to nie simy )
Dla tych co planują zakup TX i boją się o awaryjność ( jak piszą na forach zagranicznych ) to moja po jednym update żyje miesiąc już/jeszcze

Ciekawi mnie też jaka jest różnica z fanatec csr elite - bo z csr czytałem że wypada gorzej i czy warto wydać te 2k

pozdrawiam
Maciek

G25 jest bardzo głośne ale według mnie g27 jest minimalnie cichsza od TXa , hałas lub w tym wypadku cisza jest porównywalna ale mimo to G27 jest minimalnie cichsze od TXa . Może pomylileś G27 z G25 ?

Btw wymieniłem pedały na te od T500 i jestem meeega zadowolony ! O niebo lepsze od tych z G25/G27 i stocków z TXa .
Qusso jest offline  
intel xeon e3 1280 , Sapphire R9 280x , 3x iiyama prolite b2481hs , Thrustmaster TX

Rating: 3459 | Skill: 9.37 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-2014, 20:38   Post #15 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

Nie będę się kłócił - bo nie o to tu chodzi.
Dla mnie miernikiem hałasu jest moja żona

Przy tych samych ustawieniach lub bardzo podobnych na TX może spokojnie spać za ścianą, a przy g27 niestety nie....

tak czy siak bardzo dobra kierownica.
Dab_Dudek jest offline  

Thrustmaster T500 RS | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2014, 19:12   Post #16 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

Cytat: Napisał Qusso Zobacz post
g27 jest minimalnie cichsza od TXa , hałas lub w tym wypadku cisza jest porównywalna ale mimo to G27 jest minimalnie cichsze od TXa .
że co? ten niby ten młot pneumatyczny (G27) jest cichszy od TX?
chyba że z wyłączonym FFb
MariuszB35 PL jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2014, 21:45   Post #17 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

Hej

no i właśnie mój TX umarł....

Po testach nowego RRRE przestawiła sie o parę stopni w lewo i nie można było jej ustawić w pozycji 50 % czyli środek, a po próbie update już nie wstała ( update dochodzi tylko do 43 % po czym wskakuje na 100 % ) a wejście do bootloadera jest jak by nie do końca udane - tzn w programie do update widzi kierownicę ale po win już nie pokazuje jak wcześniej ze jest w trybie boot

Dodam że jakiś czas temu po modach pedałów i podłączaniem kiery parę razy, umarła na jakies 40 min - teraz już pewnie na dobre.

teraz już nie wchodzi do bootloadera a po podłączeniu usb nie widzi win kiery a światełka na bazie mrygają jak stroboskop cały czas
Dab_Dudek jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2014, 21:50   Post #18 (permalink)
Awatar wielki

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do wielki
Do tego jest specjalny program TXWHEEL Calibration v1.01. Też miałem z tym problemy jak miałem kiere z softem v45. Gdy wgrałem v47 to problem znikł.
wielki jest offline  
Rating: 13714 | Skill: 2.05 | OpenRating: 0
Fanatec CSR Elite Wheel | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2014, 21:59   Post #19 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

to pewnie teraz już jest tak zwana dupa blada

chyba że masz coś jeszcze do tx żeby załadować soft na chama
Dab_Dudek jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2014, 23:20   Post #20 (permalink)
Awatar monsteroberto

dab ja mam na to taki sposob bo tez mialem taki problem, ze po uruchumienia windowsa przekrecam kiere na maksa w lewo i podlczam USB od kiery i kiera sie kalibruje bez problemu

edit,
nie doczytalem do konca bo widze ze masz teraz powazniejszy problem
monsteroberto jest offline  
Rating: 3053 | Skill: 6.07 | OpenRating: 0
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
moja, recenzja, thrustmaster

Narzędzia wątku
Wygląd