Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

TrackIR z czym to się je i po co to komu?

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-06-2012, 20:48   Post #21 (permalink)
Awatar Avipunk

Hmmm... Ja śmigam na FaceTrackNoIR 1.60. Kamerę mam jakąś badziewną za 15 zyla z TESCO i śmiga bez problemu, nawet w nocy przy zwykłym oświetleniu.

Wg. mnie najlepsza alternatywa dla tych, którzy nie chcą wydawać kasy na TrackIR, albo bawić się w majsterkowicza z FreeTrackiem Polecam!

EDIT:
Używałem tego programu również w symulatorze Ił-2 Sturmovik 1946 i muszę przyznać, że na rFactorze śmiga o niebo lepiej.
Avipunk jest offline  

Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-2012, 12:44   Post #22 (permalink)
Awatar gorzasty

Avipunk - chciałem spróbować to rozwiązanie co je podesłałeś, ale nie mogę go w Rfactorze odpalić. Podejrzewam, że problem leży we właściwym umiejscowieniu pliku dll. Gdzie Ty go wrzuciłeś?
gorzasty jest offline  
Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-2012, 20:31   Post #23 (permalink)
Awatar Avipunk

Kurde, się rozpisałem i nie zapisało mi posta :/ Nic to, napiszę jeszcze raz.

Ogólnie, jeśli chodzi o FaceTrackNoIR jedyny problem jest z instalacją.

Najpierw w głównym menu programu znajdź coś takiego, co nazywa się "Game Protocol" i ustaw na "Fake TrackIR". Jeśli dalej nie działa, musisz przeinstalować program w taki sposób, w jaki ja to zrobiłem.

1. Wejdź na tę stronę:
LINK

2. Ściągnij i zainstaluj wersję 1.30

3. Ściągnij dwie aktualizacje: Update4 i Update5 i po prostu podmień pliki z tych folderów w folderze programu (tak jakbyś instalował jakąś trasę lub moda w rFactorze nie używając ModMana)

4. Ściągnij i zainstaluj wersję 1.60

Jeszcze dwie WAŻNE rady:

1. Jeśli odinstalowujesz FaceTrack'a, KONIECZNIE odinstaluj też Intel(R) IPP Run-time (znajdziesz to w panelu sterowania, tam gdzie zwykle odinstalowuje się programy).

2. Przed instalacją zwróć uwagę na dwie instalki: "setup" oraz "SetupFaceTrackNoIR". Instaluj program tylko plikiem, który nazywa się "setup", gdyż automatycznie instaluje wszystkie potrzebne runtime i c++ potrzebne do działania programu.

Jeśli wciąż nie działa, nie poddawaj się Spróbuj przeinstalować program z dwa, trzy razy, albo spróbuj przeinstalować pomijając Update4 i Update5, a za którąś próbą będzie działało jak trzeba. Trochę to uciążliwe, ale myślę, że mimo wszystko się opłaca Jeśli będziesz miał jeszcze jakiś problem, pisz. Używam tego programu dość długo i znam jego grymasy przy instalacji

EDIT:
Tak powinny wyglądać podstawowe ustawienia w programie (nie mam akurat podłączonej kamerki, dlatego, jej nie wykryło)
Avipunk jest offline  

Ostatnio edytowane przez Avipunk : 14-06-2012 - 20:48

Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-2012, 06:41   Post #24 (permalink)
Awatar gorzasty

Wow, bardzo doceniam ilość pracy jaką w to włożyłeś! Instrukcja godna przylepienia

Najbardziej pomógł mi screen - w moim przypadku problemem było ustawienie emulacji freetracka zamiast fakefreetrack.

Do tego jeszcze niepotrzebnie mieszałem z jakimiś dll'kami

Teraz wszystko odziała jak ta lala. Dzięki jeszcze raz.
gorzasty jest offline  
Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-2012, 13:59   Post #25 (permalink)
Awatar ylid

A ja sobie ustawiłem to cudo w FSX dla Cessny 208B i działa rewelacyjnie. Czuję się mniej więcej tak. Do symulatorów lotniczych z dedykacją do VC też można to rozwiązanie polecić

W GTR2 też działa dobrze, chociaż na dłuższym dystansie trzeba przypisać "zerowanie widoku" pod guzik czy klawisz. W sumie nie jest źle i aż dziw mnie bierze, że taki TrackIR lub jego klony zyskały taką popularność.

Może z czasem kiedy ludzie zaczną kalkulować cenę Face-track (freeware plus kamerka) vs sprzętowe gadżety powoli zaczną się przestawiać na sam soft, zamiast wywalać po kilka setek PLN na TrackIR lub majstrować elektrykę na czapce za kilkadziesiąt PLN.
ylid jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-2012, 22:37   Post #26 (permalink)
Awatar Avipunk

Cieszę się, że mój mini poradnik pomógł

EDIT:
Również używałem tego programu w FSX, ale najdłużej w Ił-2 Sturmovik, gdzie do walki powietrznej bez tego typu programu lepiej nie startować
Avipunk jest offline  

Ostatnio edytowane przez Avipunk : 18-06-2012 - 22:48

Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-2013, 14:24   Post #27 (permalink)
Awatar FIK 2012

Witam Panowie mam pytanie odnosnie tego wlasnie cudenka ze tak nazwe .Gram na 42 calowym Tv i zastanawialem sie nad kokpitem z 3 monitorow 27calowych ,ale zauwazylem i poczytalem wlasnie o tym urzadzeniu jak Track Ir i znalazlem takiego:
Sklep Pilots.pl: TrackIR 5
Cena dosyc spora jak na kawalek zabawki ,ale jak policze koszt 3 monitorow to to by sie o wiele lepiej oplacalo i teraz pytanko czy lepszy efekt uzyskam na 3 monitorkach czy to by mi w zupelnosci do 42 calowego tv wystarczylo no i jak sie to sprawdza w Iracing dodam ,ze wyscigi to moja pasja i scigal sie bede do poki beda sily Pozdrawiam Fik
FIK 2012 jest offline  
Rating: -146 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-2013, 14:35   Post #28 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
jako ze dlugo latalem na FreeTracku (DYI odpowiednik TrackIRa) a teraz smigam na 3 monitorach to moge powiedziec ze 3 monitory wygodniejsze. Ale tak jak mowisz - 3 monitory to duzo wiekszy koszt. Nie tylko 3 monitory ale trzeba miec karte i CPU a moze i PSU, ktore to uciagna.

ALe trzeba od razu szczerze powiedziec ze 3 monitory nie musza dac takiego zakresu jak TrackIR, szczegolnie jak sie dazy do realistycznego FOVa. Wtedy sie okazuje ze mamy 3 monitory a widok taki jak wczesniej na 1dnym tyle ze perspektywa duzo realistyczniejsza i wszystko jest wieksze.
Oczywiscie to kwestia kompromisow.
Mozliwe ze najlepszym rozwiazaniem by byly 3 monitory + TrackIR.

Jeszcze jedna uwaga: Im wiekszy mointor/y tym traciIR sie sprawdza lepiej. Przy jednym malym monitorze, orbacasz glowe tracac monitor z pola widzenia. Im wiekszy monitor, tym mniej ucieka z pola widzenia. Taki paradoks, bo wydawalo by sie ze trackIR powinien bardziej pomagac wlasnie przy malych monitorach.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-2013, 14:51   Post #29 (permalink)
Awatar Butch Stein

Cytat: Napisał FIK 2012 Zobacz post
Witam Panowie mam pytanie odnosnie tego wlasnie cudenka ze tak nazwe .Gram na 42 calowym Tv i zastanawialem sie nad kokpitem z 3 monitorow 27calowych ,ale zauwazylem i poczytalem wlasnie o tym urzadzeniu jak Track Ir i znalazlem takiego:
Sklep Pilots.pl: TrackIR 5
Cena dosyc spora jak na kawalek zabawki ,ale jak policze koszt 3 monitorow to to by sie o wiele lepiej oplacalo i teraz pytanko czy lepszy efekt uzyskam na 3 monitorkach czy to by mi w zupelnosci do 42 calowego tv wystarczylo no i jak sie to sprawdza w Iracing dodam ,ze wyscigi to moja pasja i scigal sie bede do poki beda sily Pozdrawiam Fik
Ja mam Tracka 5 i korzystałem z niego jak grałem w etsa. Było fajnie miło i przyjemnie dawało dużą frajdę z zabawy tym urządzeniem. Niestety przy R07 użyłem tylko raz. Pierwsze to, że podczas wyścigu rzeczy dzieją się dużo szybciej niż w 40-sto tonowym kolosie. Ciężko mi było się przyzwyczaić. Druga i najważniejsza rzez w R07 to to że samochód kończy Ci się równo z drzwiami. Tak więc tył auta z widoku "kokpit" nie istnieje. To mnie powaliło i zabaweczka za 1000PLN leży i się kurzy.

Cytat: Napisał MaXyM Zobacz post
Jeszcze jedna uwaga: Im wiekszy mointor/y tym traciIR sie sprawdza lepiej. Przy jednym malym monitorze, orbacasz glowe tracac monitor z pola widzenia. Im wiekszy monitor, tym mniej ucieka z pola widzenia. Taki paradoks, bo wydawalo by sie ze trackIR powinien bardziej pomagac wlasnie przy malych monitorach.
Obrót głowy w stosunku do obrazu można ustawić, co oczywiście podnosi czułość urządzenie. Ja latam na TV 32 cale.
Butch Stein jest offline  

Rating: 3257 | Skill: 1.99 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-2013, 15:15   Post #30 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Oczywiscie ze mozna. Ale jak podniesiesz to musisz uwazac z ruchami glowy aby ci obraz nie latal przy byle mrugnieciu powieka. Ja np. mialem tak ustawiona czulosc ze w prawo moglem ppatrzec na prawe lusterko i czesc drzwi. Wiecej nie potrzebowalem i nie chcialem. Ale mam monitor 26". Przy duzo mniejszym monitorze bym musial ustawic wieksza czulosc albo obracac galkami oczu w przeciwnym kierunku.

Podlaem ogolna zasade. To ze mozna sobie rozne rzeczy dostosowac to inna sprawa, ale zasada jest wspolna.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
czym, komu, się, trackir

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania