Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Hardware

TrackIR z czym to się je i po co to komu?

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware Wszystko o sprzęcie do simracingu (kierownice i nie tylko)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-12-2018, 18:59   Post #41 (permalink)
Awatar Sadek

Daj se spokoj. Mam, i tylko do symulatorow lotu to sie nadaje. Do simracingu, tylko i wylacznie VR, jesli mamy isc w te strone.
Sadek jest offline  
Rating: 57353 | Skill: 6.38 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Fanatec CSR Elite Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-2018, 19:09   Post #42 (permalink)
Awatar xarturr

Też mam freetrack z ps3 eye i też twierdzę, że klapa, co chwilę punkt "centralny" się gdzieś przesuwa, strasznie to niewygodne i niedopracowane. Leży w szafie. W dzisiejszych czasach lepiej celować w VR.
xarturr jest offline  
| Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-2018, 19:09   Post #43 (permalink)
Awatar Podkręcony_Ziutek

Cytat: Napisał Sadek Zobacz post
Daj se spokoj. Mam, i tylko do symulatorow lotu to sie nadaje. Do simracingu, tylko i wylacznie VR, jesli mamy isc w te strone.
Tutaj, to nie do końca bym sie zgodził.

Ciągle nie każdy z nas ma maszynę która może bezproblemowo obsłużyć VR. Same okulary to ok 2 tyś zł, podczas gdy zestaw do Opentracka to mniej niz 200zł. Nie wspominając że są tacy, którzy ciągle maja zainstalowane tytuły, które nie obsługują VR.

PS: Po spróbowaniu latania w VR, to ja już nie chcę patrzeć na zwykły monitor.

Cytat: Napisał xarturr Zobacz post
Też mam freetrack z ps3 eye i też twierdzę, że klapa, co chwilę punkt "centralny" się gdzieś przesuwa, strasznie to niewygodne i niedopracowane. Leży w szafie. W dzisiejszych czasach lepiej celować w VR.
To masz go źle skonfigurowanego. Bo ja mam PS3 Eye + Proclip i nie mam żadnych problemów(zamiast freetracka używam opentracka). A używam tego do latania, gdzie ciągle kreci się głową.
Podkręcony_Ziutek jest offline  
Rating: 963 | Skill: 1.55 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-2018, 19:49   Post #44 (permalink)
Awatar Arcson

Ja sobie zrobiłem czapeczkę z 4 diodami IR o szerokim kącie świecenia. Wraz z PS3 Eye i Freetrackiem działa bez zarzutu, nie gubi się, wszystko cacy. Jeśli dobrze wszystko skonfigurujesz, to można sobie trochę rozszerzyć pole widzenia na boki, ale cudów przy tym nie ma.

Największym problemem jest fakt, że odwracając głowę w celu ruszania kamerą wciąż musisz wpatrywać się w monitor stojący przed Tobą, co nie jest ani trochę naturalne. Jeśli ruch kamery względem ruchu głowy jest niewielki i masz monitor (ultra)panoramiczny, to da się do tego przyzwyczaić, ale przy bardziej "radykalnych" ustawieniach i węższych monitorach efekt nie jest zbyt ciekawy.

W ramach ciekawostki, do kupienia jest też tzw. EdTracker. Jest tańszy od TrackIR iwyykorzystuje żyroskop. Podobno działa bardzo dobrze
Arcson jest offline  
Rating: 3593 | Skill: 4.26 | OpenRating: 0
Logitech Formula Force EX | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-2018, 22:05   Post #45 (permalink)
Super Moderator
Awatar Dmnick

Cytat: Napisał xarturr Zobacz post
Ja budowałem sam swojego freetracka i działał elegancko. Trzeba tylko dobrze skonfigurować, no i jest też troszkę nowszych trackerów, które działają jeszcze lepiej.
Dmnick jest offline  

Rating: 16581 | Skill: 6.74 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-2018, 16:44   Post #46 (permalink)
Awatar f1driver

Widzę, że zdania nadal podzielone. Faktycznie ten TrackIR trochę drogi jak na takie urządzenie, zwłaszcza, że różne słychać opinie o tego typu urządzęniach w simracingu, ale ten edtracker myślę, że wart uwagi (cena ok 250zł). Używał ktoś z Was tego edtrackera? Jakieś porównanie z tym TrackIR'em?

PS. VR napewno lepszy ( z tego co piszecie i widać na YT, ja jeszcze nie miałem okazji przetestować niestety) , tylko że do okularów musiałbym cały sprzęt wymienić :/ (mam i5 6600 i gtx 970) Na razie szukam tańszego rozwiązania co by polepszyło trochę jazdę na jednym monitorze. Jeździłem ostatnio na 3 monitorach i jakoś nie porwało mnie takie rozwiązanie na tyle, żeby dokupić monitory i wzmocnić grafę..
f1driver jest offline  
Rating: 17967 | Skill: 5.77 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-2018, 17:10   Post #47 (permalink)
Awatar Podkręcony_Ziutek

A edtracker, nie jest przypadkiem ograniczony do 3dof? Bo jeśli tak, to jednak lipa. Na alledrogo są gotowe zestawy pod freetracka/opentracka/itd. Wystarczy to kupić, zainstalować stery do kamerki, soft do śledzenia i mamy taniego TrackIR'a
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-2018, 16:42   Post #48 (permalink)
Awatar f1driver

Cytat: Napisał Podkręcony_Ziutek Zobacz post
A edtracker, nie jest przypadkiem ograniczony do 3dof? Bo jeśli tak, to jednak lipa. Na alledrogo są gotowe zestawy pod freetracka/opentracka/itd. Wystarczy to kupić, zainstalować stery do kamerki, soft do śledzenia i mamy taniego TrackIR'a
A do simracingu nie wystarczy 3d0f?
f1driver jest offline  
Rating: 17967 | Skill: 5.77 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2018, 17:09   Post #49 (permalink)
Awatar Podkręcony_Ziutek

Cytat: Napisał f1driver Zobacz post
A do simracingu nie wystarczy 3d0f?
Wystarczy, ale nie będzie tak naturalnie, jak z 6dof.
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
czym, komu, się, trackir

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania