Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Newsy > SimRacingPL > Portal SimRacingPL

2016 - Zapowiedź sezonu

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Portal SimRacingPL Portal SimRacingPL

Zamknięty Temat
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-10-2015, 01:18   Post #1 (permalink)
Administrator Wszystkiego
Awatar lelu0

2016 - Zapowiedź sezonu

Wszystko ma kiedyś swój koniec. I tak powoli zbliżamy się do zakończenia sezonu 2015. A wraz z nim do zakończenia pewnej ery w ponad już 10-letniej historii SimRacingPL. I pomimo, że do sylwestrowej zabawy pozostały jeszcze dwa miesiące, to jako administratorzy uznaliśmy za stosowne was, drodzy użytkownicy, poinformować o nadchodzących zmianach już teraz.

Good bye, rFactor!
Właśnie tak. Staruszek udaje się na zasłużoną emeryturę. Przez wiele lat platforma od ISI bawiła, uczyła, denerwowała, niszczyła więzi międzyludzkie i klawiatury wściekłych graczy, zapewniała przede wszystkim jednak niezapomniane emocje. Niestety swoje lata już ma, i mało kto będzie chciał się tam ścigać. Tak więc postanowiliśmy razem z kolegami Administratorami odłączyć naszego kochanego trupa od respiratora i przesiąść się na simy nowej generacji.

Go to the future!
Rozwiązujemy zatem podstawowy problem: kochanie, a co ty byś chciał pod choinkę? Czas bowiem się zbroić. Wszystkim zainteresowanym ściganiem z nami zalecamy już teraz rzut oka na sklepowe półki z rFactor'em 2 i Assetto Corsa. W planach naszych przewija się również RRRE. Jest to jednak plan dalszy i ze względu na specyfikę zakupów nie polecamy kupowania na gwiazdkę całego contentu

Na to przyjdzie bowiem czas. Doszliśmy po burzliwych debatach do wniosku, że rok to zdecydowanie za długo. Dlatego też sezon 2016 zostanie na SimRacingPL podzielony na trzy czteromiesięczne "podsezony". Układają się one następująco:
  • Sezon I - Styczeń - Kwiecień
  • Sezon II - Maj - Sierpień
  • Sezon III - Wrzesień - Grudzień

Kolejną znaczącą zmianą jest liczba serii wyścigowych. Będą tylko dwie pełnoprawne ligi w każdym z sezonów. Na ten moment trudno jest nam zagwarantować, co tak naprawdę pojedziemy w sezonie I. Powiedzieć mogę na 100%, że jechać będziemy jedną ligę na rFactor 2. Co to będzie za liga, i co ją uzupełni, to na razie tajemnica.
Ligi będą odbywały się naprzemiennie. Oznacza to, że każda z nich będzie mieć zapewniony wyścig co 2 tygodnie. Wszystkie wyścigi odbywać będą się w niedzielne wieczory. Poza wyjątkiem.....
Wyjątkiem będą krótkie, 3-4 rundowe cupy organizowane na symulatorach, które aktualnie nie będą wykorzystywane. Dla przykładu:
Załóżmy, że w sezonie I jedna z lig regularnych jedzie na rF2, druga na Assetto Corsa. W takiej sytuacji w terminie "środkowotygodniowym" postaramy się zorganizować jakąś krótką serię na R3E. Ma to duże znaczenie dla administracji, która będzie w stanie odnotować stopień przygotowania sima do rywalizacji w "dużej" lidze.
A co, jeśli któraś z niedzielnych lig nadzwyczajnie przypadnie wszystkim do gustu?
O tym też pomyśleliśmy. Jeżeli liga będzie cieszyć się przez cały sezon, a zwłaszcza na jego końcu, wysoką frekwencją, wówczas pozostanie z nami przez kolejne 4 miesiące. Jeżeli natomiast ostatnie wyścigi będą świeciły pustkami, wtedy liga zostanie zastąpiona inną serią.

Mamy nadzieję, że zmiany te przyczynią się do odwrócenia równi pochyłej i portal nasz złapie nowy wiatr w żagle. Oczywiście poza symulatorami czeka nas także szereg innych zmian. Ale o tym poinformujemy już kiedy indziej

#keepcalmandraceonSRPL
lelu0 jest offline  
Forged in Valhalla by the hammer of Thor

Rating: 4475 | Skill: 2.02 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
stare 26-10-2015, 09:37   Post #2 (permalink)
Awatar thuGG

Orientujecie się może czy spadek popularności simracingu to tylko tu na portalu, czy raczej globalny trend? Czy może model zupełnie się zmienia i zmierza właśnie w kierunku iR i R3E?
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
stare 26-10-2015, 12:42   Post #3 (permalink)
Awatar thooorn

Free2Play, Pay2Race. Torturowałbym człowieka, który wymyślił to.
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
stare 26-10-2015, 13:49   Post #4 (permalink)
Awatar gorzasty

Nie do końca... na innym polskim portalu zajmującym się simarcingiem tłoczno, że ciężko w qualu wycisnąć dobry czas. Dodam, że na RF2. Słyszałem, że AC podobnie. Ja nie widzę trendu w kierunku iR i R3E. Był chyba przestój gdy kończył się RF1 i nie było dopracowanych alternatyw, ale wszystko wraca do świetnej formy.
gorzasty jest offline  
The perfect curves: 90-60-90
90km/h, 60 pulse, 90° drift angle

Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
stare 26-10-2015, 14:44   Post #5 (permalink)
Awatar byru

rF2 SMP GT3 2017

Radek mi się wydaje że świat zmierza w kierunku RF2, widać to po innych portalach i wydaje mi się że to na razie jedyny słuszny kierunek. Nie było by spadku popularności na SPRL gdyby ten news był opublikowany rok temu.
byru jest offline  
GT3 Qjawy Racing Team

Rating: 97712 | Skill: 9.89 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
stare 26-10-2015, 14:47   Post #6 (permalink)
Awatar Marcin H

No proszę - PiS dochodzi do władzy i kilka godzin później takie ogłoszenie. Nie wnikam w szczegóły, żarty na bok.
Wg mnie to dobra decyzja, i popieram ją w prawie całej rozciągłości. Każdy z trzech proponowanych tytułów ma swoje zady i walety, i każdy z nich posiada zbliżone wymagania.
Aby pojeździć w każdym z nich potrzebny jest w miarę mocny komputer.

Moja propozycja jest taka - dajmy szansę pojeździć osobom, które nie dysponują sprzętem zdolnym uciągnąć powyższą trójcę (a zapewniam was, trochę ich jest). Osoby, których nie stać na modernizację kompa pozostają aktualnie na lodzie.
Na szczęście jest rozwiązanie - Stock Car Extreme! Lista posiadaczy wiele miesięcy temu liczyła parędziesiąt osób i myślę że jeszcze się powiększyła. Genialny wybór nieoklepanych torów, aut tyle że można by zrobić 4 ligi i nie było by nudy + multum innych zalet.
Komuś, kto nie może sobie pozwolić na wydanie 1800 na nowy komputer z pewnością łatwiej będzie wydać 80zł na SCE i brać udział w ściganiu. Nie trzeba ściągać żadnych modów, żadnych wtyczek - sim jest praktycznie gotowym narzędziem ligowym.

Podsumowując - uważam że o wiele bardziej sensownym wyborem "na trzeciego" jest SCE - nextgenowy sim (wg mnie duużo lepszy/tańszy od RRRE) dostępny dla osób dysponujących słabszymi komputerami.
Marcin H jest offline  
.

Rating: 12300 | Skill: 3.87 | OpenRating: 0
stare 26-10-2015, 14:49   Post #7 (permalink)
jet
Awatar jet

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do jet
świat zmierza raczej dwukierunkowo
rF2 i iR
wystarczy zobaczyć ile ludzi (niekoniecznie z Polski) ściga się na obu platformach
na portalach raczej dominuje rF2 wiadomo czemu - tworzone są ligi i ludzie się ścigają
w iR ligi tworzą się samodzielnie lub w oparciu o system iR - portale simracingowe nie są do tego potrzebne

większość osób ściga się tam gdzie bardziej im odpowiada
(względy są b. różne - feeling, grafika, odczucia, społeczność, posiadany sprzęt ect. )
jet jest offline  
pozdrawiam >>jet->

Rating: 4934 | Skill: 1.48 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
stare 26-10-2015, 14:59   Post #8 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Cytat: Napisał Marcin H Zobacz post
No proszę - PiS dochodzi do władzy i kilka godzin później takie ogłoszenie. Nie wnikam w szczegóły, żarty na bok.
Wg mnie to dobra decyzja, i popieram ją w prawie całej rozciągłości. Każdy z trzech proponowanych tytułów ma swoje zady i walety, i każdy z nich posiada zbliżone wymagania.
Aby pojeździć w każdym z nich potrzebny jest w miarę mocny komputer.

Moja propozycja jest taka - dajmy szansę pojeździć osobom, które nie dysponują sprzętem zdolnym uciągnąć powyższą trójcę (a zapewniam was, trochę ich jest). Osoby, których nie stać na modernizację kompa pozostają aktualnie na lodzie.
Na szczęście jest rozwiązanie - Stock Car Extreme! Lista posiadaczy wiele miesięcy temu liczyła parędziesiąt osób i myślę że jeszcze się powiększyła. Genialny wybór nieoklepanych torów, aut tyle że można by zrobić 4 ligi i nie było by nudy + multum innych zalet.
Komuś, kto nie może sobie pozwolić na wydanie 1800 na nowy komputer z pewnością łatwiej będzie wydać 80zł na SCE i brać udział w ściganiu. Nie trzeba ściągać żadnych modów, żadnych wtyczek - sim jest praktycznie gotowym narzędziem ligowym.

Podsumowując - uważam że o wiele bardziej sensownym wyborem "na trzeciego" jest SCE - nextgenowy sim (wg mnie duużo lepszy/tańszy od RRRE) dostępny dla osób dysponujących słabszymi komputerami.
Pomijajac fakt ze obecnie zaden sim nie mozna nazwac nexgenowym w 100%, to SCE juz na pewno na taka nazwe nie zasluguje. To jest przeciez rf1 z platnym modem.
Natomiast moim zdaniem nie ma sie co zatrzymywac. platforma rf1 ma juz ponad 10 lat. W swiecie gier to przepasc. Kazdy juz mial czasupdatowac kompa wiele razy. No chyba ze myslal ze kazdy kolejny nowy sim bedzie mial takie same wymagania. Ale w ten sposob to by mozna bylo otworzyc lige GPL.
Ja wiem ze to moze niektorych zabolec (finansowo), ale tylko wprowadzenie nowych tytulow i odciecie od starych moze ich zmotywowac do update'u sprzetu. W przeciwnym razie za kolejne 5 lat bedziesz musial rozwiazac ten sam problem, bo zawsze sie znajdzie paru ktorym sprzet niedomaga.

Trzeba isc do przodu bo nie robiac kroku w przod cofamy sie.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
stare 26-10-2015, 15:05   Post #9 (permalink)
Awatar thuGG

Popieram.
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
stare 26-10-2015, 15:15   Post #10 (permalink)
Awatar Marcin H

Cytat: Napisał MaXyM Zobacz post
SCE - To jest przeciez rf1 z platnym modem.
To jest nieprawda.

Czy Project Cars to Shift z płatnym modem? (Zdanie absurdalne, no ale niech już będzie że brnę w tę logikę).

Poza tym tak jak pisałem - SCE bije na głowę RRRE więc co w tym zestawie robi produkt Sector 3? Wybierajmy najlepsze.
To może administracja zrobi ankietę (nawet nie wiążącą - RRRE vs SCE)?
(przypominam założenie - zostawmy jeden sim dla ludzi ze słabszym kompem).
Marcin H jest offline  
.

Rating: 12300 | Skill: 3.87 | OpenRating: 0
Zamknięty Temat

Bookmarks

Tagi
2016, sezonu, zapowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania