Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Newsy > SimRacingPL > Portal SimRacingPL

F3 Grande Premio de Macau 2008 - Zapowiedź

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Portal SimRacingPL Portal SimRacingPL

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-02-2008, 20:31   Post #1 (permalink)
Awatar kemp

F3 Grande Premio de Macau 2008 - Zapowiedź

Zimowa Liga F3 dobiega końca… gdzie zatem znaleźć lepsze miejsce na ostatni wyścig, jeśli nie w Macau? Znajdujący się tutaj tor uliczny jest jedyny w swoim rodzaju. Wieżowce okalające go z obu stron, estakady, wiadukty, bliskość band (tor w najwęższym miejscu ma zaledwie 7m szerokości), podjazdy i zjazdy, różnorodność zakrętów – podczas jazdy można poczuć się jak podczas przejażdżki kolejką górska… tyle, że tutaj nie można sobie pozwolić na chwilę nieuwagi. Tor jest niebezpieczny. Pojedynczy błąd często prowadzi do karambolu i skutkuje zakończeniem wyścigu dla wielu kierowców. Wyzwanie rzucane przez charakter Guia Circuit sprawia, że na starcie wyścigów tutaj organizowanych pojawiają się najznakomitsi kierowcy wyścigowi, gotowi do rzucenia wszystkiego na szalę w jednym celu – wygrać w Macau!
Można powiedzieć, że jest to „tor elitarny”, zwycięstwo tutaj ma inny, słodszy smak. Nie na darmo pojedyncze Grand Prix Macau jest nazywane „nieoficjalnymi mistrzostwami świata F3”, a na zwycięzcę zwracają uwagę możni wszystkich liczących się serii wyścigowych na świecie. Lista zwycięzców w historii wyścigów F3 w Macau jest pełna znakomitości. Wygrywali tu. m.in. Ayrton Senna, bracia Schumacherowie czy David Coulthard, a nasz Robert Kubica zajął w 2005 roku znakomite 2-gie miejsce, zdobywając dodatkowo Pole Position i osiągając najszybszy czas pojedynczego okrążenia wyścigu.
Nic dziwnego, że do tak znakomitych nazwisk zamierzają dołączyć już 29.02.2008r najszybsi kierowcy Ligi Zimowej F3 by PRS – Łukasz ‘luk’ Bukowski i Adam ‘Gul_Dudo’ Kobel. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że to wlaśnie pomiędzy tymi dwoma mistrzami kierownicy, na tym właśnie torze, w ostatnim wyścigu sezonu zapadną ostateczne rozstrzygnięcia, które odpowiedzą na pytanie: kto zostanie Mistrzem Ligi Zimowej F3 by PRS 2007/2008? Kto wejdzie do panteonu sław, które zdołały zwyciężyć na trudnym torze Guia?
Trudno wskazać faworyta – Gul_Dudo lideruje aktualnie w klasyfikacji indywidualnej, ale luk pokazał wielokrotnie, jak szybko potrafi jeździć, o czym można się przekonać chociażby patrząc na jego liczbę zwycięstw w tym sezonie. Jednego możemy być pewni – żaden z nich nie odpuści do ostatniego machnięcia biało-czarnej szachownicy! A może któryś z pozostałych zawodników, nie mający nic do stracenia, jadący bez kompleksów na 100% możliwości sprawi niespodziankę? Jutro wszystko będzie już jasne. Grand Prix Ligi Zimowej F3 by PRS po prostu „musi” być emocjonujące. Zresztą… czy trzeba kogoś o tym przekonywac?...

Udało nam się porozmawiać z gwiazdami simracing'u w Polsce, ktorzy dbając o oddanych fanów i PR poświecili nam kilka minut.

Oto, co udało nam się zarejestrować:

Łukasz 'luk' Bukowski:
- Jakie są Twoje oczekiwania co do GP Macau?.. czy sądzisz, że uda Ci się dogonić Gul’Dudo w klasyfikacji indywidualnej i zdobyć tytuł mistrzowski?
- Myślę, że jest to możliwe, ale ciężko cokolwiek prorokować. Po pierwsze trochę punktów jednak tracę i nie stawia mnie to w roli faworyta. Zresztą tor jest bardzo trudny i boje się, że nie tylko bezpośrednia walka pomiędzy pretendentami zadecyduje. Jest tutaj bardzo wąsko i wypadków na pewno nie zabraknie. Radzę również nie zapominać o kempie który zajmuje 3 miejsce i też ma jeszcze szanse na tytuł.

- Tor w Macau jest bardzo specyficznym torem. Czy preferujesz tory uliczne, czy raczej tradycyjne, organizowane na przeznaczonych specjalnie do tego torach?
- Szczerze powiedziawszy jakimś wielkim miłośnikiem torów ulicznych nie jestem. Wole tory techniczne, ale takie na których można powalczyć. Monaco czy Macau się raczej do nich nie zaliczają. Z drugiej jednak strony zawsze dobrze mi szło na tego typu torach wiec nie mogę ich nie lubić

- Ponieważ Liga Zimowa F3 dobiega końca, czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć trochę o Twoich planach startów na przyszły sezon?
- Priorytetem prawdopodobnie będzie F1. Co prawda jazdę bolidem F1 uważam za nieco nudną, ale z racji poziomu kierowców w tej serii i funkcji managera myślę, że warto się w to bawić. Ponadto będę startował w lidze GTL, która daje naprawdę dużo frajdy. Myślę, że 2 ligi na dzień dzisiejszy to dla mnie optimum. Być może wybrałbym jeszcze jedną ligę rozgrywaną na rF, ale w weekendy niestety mam zbyt mało czasu.

Adam 'Gul’Dudo' Kobel:
- Jesteś liderem klasyfikacji indywidualnej. Czy czujesz presję związaną z utrzymaniem 13-punktowej przewagi na luk’iem i czy nie przeszkodzi Ci to w osiągnięciu dobrego wyniku w Macau?
- Hmm praktycznie nie mam przewagi, za mną gość który wygrał wszystkie wyścigi w których startował, więc chyba mogę powiedzieć, że bede czuł presje

- Jakie są Twoje wrażenia z treningowych jazd na torze w Macau? Czy podoba Ci się uliczna charakterystyka toru?
- Sam tor znam z ligi ACC i ogólnie charaktrerystyka mi się podoba. najbardziej obawiam sie jakiegoś "zakorkowania"

- Czy w przyszłym sezonie nadal będziesz startował w lidze F3, czy może masz już podpisany kontrakt na starty w innej serii?
- Mam już podpisane kontrakty, i raczej nie bede uczestniczył w lidze F3. nie mam zamiaru blokować świeżego narybku

Focus:
- Jestes Mistrzem Ligi GP2 i masz juz za sobą debiut w F1. Mozna zatem bez specjalnego ryzyka stwierdzic, ze Liga Zimowa F3 nie spełniła Twoich oczekiwań co do osiąganych wyników. Powiedz, dlaczego pomimo bycia jednym z faworytów ligi przed jej rozpoczęciem Twoja aktualna pozycja w klasyfikacji indywidualnej jest tak daleka od Twojego potencjału?
- Hehe, daleka od potencjału tak ? Dziękuje za komplement Cóż, jak sam powiedziałeś obecna liga F3 to sezon zimowy a wyścig na Macau to jego uwieńczenie. Jednak zimowa F3 miała służyć nauce młodszym stażem kierowcą i cieszyć tych trochę bardziej doświadczonych. Oczywiście nie znaczy to, że do wyścigów tych miałem zupełnie luźny stosunek. Każdy wyścig jest dla mnie ważny i każdy uczy czegoś nowego. Choć wiadomo, że troszkę inaczej przygotowuję się do tych w pełnym sezonie - zwłaszcza w Formule 1. Niepowodzenie wynikało raczej z problemów technicznych i tym samym nieustającego pecha, który prześladuje mnie już od ubiegłego sezonu F1. Wspominając o F1 nie mówię, że był to główny powó. Jednak w samych wyścigach bywały nie miłe incydenty, co skupiało się nie rzadko na mnie. Czasem nie było dane się dobrze przygotować, czy też występowały problemy natury technicznej - co miało miejsce już właśnie w F3 (rezygnacja z 5 wyścigów) i nie było możliwości nawet wystartować. Najważniejsze jednak, że problemy zdrowotne mam już za sobą bo to one najbardziej przyczyniły się do niepowodzeń (w ubiegłym sezonie). Liczę na więcej czasu i szczęścia w nadchodzącym sezonie wyścigowym a co za tym idzie solidną motywację i lepsze wyniki

- Tytuł "Nieoficjalnego Mistrza Świata F3", jak często nazywa się zwycięzców wyścigu o Grand Prix Macau, na pewno byłby osłodą na zakończenie przeplatanego problemami sezonu. Jak przebiegają Twoje przygotowania do tego wyścigu i czy jesteś w stanie powalczyć o ten tytuł ?
- Myślę, że trafi on w ręce odpowiedniej osoby Chciałbym bowiem z tego miejsca szczerze życzyć wygranej teammate'owi z Toyoty F1 - Lukowi, który pokazał już jak potrafi jeździć na torach ulicznych deklasując wszystkich w GP Monaco. Sam nie zdołałem się zbyt dobrze przygotować ale liczę na dobrą pozycję, rozważną jazdę wszystkich kierowców i świetny wyścig. By wygrać ktoś by musiał mieć pecha a ja przy tym trochę szczęścia. Nie życzę tego nikomu a z tym drugim to i tak wątpliwa sprawa Na tym torze liczyć będą się nie tylko szybkość ale i równowaga - doświadczenie. A wygra tylko to i to.

- Jakie masz plany na przyszły sezon? Czy będziesz walczył o obronę tytułu na zapleczu Formuły 1 - w lidze F3 ?
- Ciężko mówić o obronie tytułu w zupełnie innej serii jaką przy GP2 jest F3. Tak czy inaczej chcę skupić się na F1 bo nadal czuję niedosyt po nieudanym sezonie 2007, który rozpocząłem z resztą w połowie jego trwania, debiutując niefortunnie w GP Kandady. Szczerze mówiąc początkowo moje oczy skierowane były na F3 i miałem rezygnować z F1 w sezonie 2008. Było to jednak związane z moim stanem zdrowia, który nie pozwalałby mi efektywnie pokonać dystans na jakim odbywają się wyścigi w królowej sportów motorowych. Nie chciałbym tu teraz zagłębiać się w ten temat ale dla wyjaśnienia powiem, że chodziło o chore stawy. Lekarz stwierdził brak mazi stawowej co powodowało przy dłuższym eksploatowaniu tarcie w kolanach i nadgarstkach a tym samym ból (sprawa znana sportowcom ) Były też krótkotrwałe problemy z kręgosłupem. Jednak jest znaczna poprawa, wszystko już naoliwnione i pora rozpocząć przygotowania do startów w nowym sezonie

Dziękujemy Panom za udzielone wywiady i życzymy wspaniałej walki na torze, a Państwu życzymy udanego weekendu, z Grand Prix Macau...
kemp jest offline  
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high", Ayrton Senna

Rating: 18423 | Skill: 7.49 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2008, grande, macau, premio, zapowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania