Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Newsy > SimRacingPL > Portal SimRacingPL

Vorra Buggy 2009 - podsumowanie

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Portal SimRacingPL Portal SimRacingPL

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-10-2009, 03:40   Post #1 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Vorra Buggy 2009 - podsumowanie

W wakacje bieżącego roku, SimRacingPL zorganizowało wyjątkowe rozgrywki. Po raz pierwszy w historii portalu wyścigi nie kojarzyły się z twardym, niskim zawieszeniem, pojazdami pędzącymi po asfalcie czy ścinającymi kerby. Eksperyment się nazywał Liga Buggy.

Kierowcy ścigali się autami Vorra Buggy z 2 litrowym silnikiem od VW Golfa. Wszystkie 21 wyścigów rozegranych podczas siedmiu wyścigowych wieczorów. Na znanych crossowych torach w Stanach Zjednoczonych stawiło się łącznie prawie 50 kierowców.

Seria wyścigowa zorganizowana została jako "luźniejsza" dzięki czemu przyciągnęła wielu kierowców. Luźniejsza nie znaczyło jednak całkowicie bez zasad. Charakter wyścigów typu "dirt" z definicji dopuszcza kontakty miedzy pojazdami. Jednak sędziowie byli wyłapując manewry wykraczające poza ramy sportowego ścigania, rozdając bezpardonowo kary dyskwalifikacji.

Nie zepsuło to jednak zabawy. Auta "latały" bokami, skakały do nieba, robiły fikołki i gubiły koła. Jednym słowem hard-core. Walka o punkty w klasyfikacji trwała do samego końca - do ostatniego wyścigu

Zwycięzcą całej serii wyścigowej został Adam Kuźmiński. Byliśmy ciekawi czy zwycięstwo było poparte wcześniejszymi doświadczeniami czy to tylko wyjątkowe, właśnie odkryte zdolności.

SRPL: Wygrałeś serie wyścigową w dość nietypowych jak na SimRacingPL autach. Czy pomogło Ci zamiłowanie do rajdów ew. innych wyścigów typu dirt?

AK: Jestem kibicem żużla i pod pewnymi względami rywalizacja tam i w buggie jest do siebie podobna. Szczególnie podobała mi się możliwość bliskiej walki bok w bok przy jednoczesnym poślizgu, co możemy zaobserwować właśnie na torach żużlowych. Tak więc myślę, że w jakimś stopniu to zamiłowanie mogło pomóc. Dodatkowo swego czasu przejechałem sporo km w RBR co na pewno w tej rywalizacji nie zaszkodziło.

SRPL: Bardzo mała różnica punktów dzieli Cie od drugiego zawodnika w klasyfikacji Łukasza Marcinkiewicza. Przejechaliście tyle samo wyścigów (21), każdy z Was wygrał 4 wyścigi i podobnie, każdy z was wywalczył po jednym Pole Position. Powiedz nam coś o walce z tym zawodnikiem.

AK: Na rywalizacji z Łukaszem skupiłem się bodaj dwa eventy przed końcem, gdy zauważyłem szansę na wygranie ligi. Zacząłem wtedy podczas wyścigu kontrolować jego pozycję i skupiałem się by tracić jak najmniej gdy był przede mną oraz nie popełniać głupich błędów gdy był za mną. Najbardziej nerwowy okazał się dla mnie ostatni wyścig, gdy myśląc, że mam już wszystko pod kontrolą, popełniłem błąd i wyprzedził mnie właśnie Łukasz. Stan auta nie pozwalał mi już nikogo podgonić i pozostało mi tylko obserwować jak Łukasz wyprzedza kolejnych rywali i nadrabia do mnie punkty. Muszę przyznać, że wtedy myślałem, że tytuł powędruje w jego ręce, ale na szczęście czasu mu zabrakło i mogłem się cieszyć ze zwycięstwa w lidze.

Jak już wspomniał sAdi, wygrał ze Snikersem różnicą pojedynczych punktów a ostatnie wyścigi punktowali "łeb w łeb". Ciekawe czy bardziej stresujące jest kogoś ścigać czy przed kimś uciekać. Na pewno jednak przegrać tak małą różnicą musi być frustrujące. Oto, jak to odebrał Łukasz Marcinkiewicz, zdobywca drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

SRPL: Snikers, Przegrałeś pierwsze miejsce zaledwie 3ma punktami. Czy jesteś rozczarowany?

ŁM: Na początku sezonu nie myślałem w ogóle o tej lidze w kontekście jakiejś walki w generalce, jednak po kilku dobrych występach, z wyścigu na wyścig apetyt na wysokie miejsce ciągle rósł. W efekcie 2 miejsce na finishu rozgrywek z pewnością jest pewnym rozczarowaniem, zwłaszcza, że zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Szkoda, że się nie udało, chociaż to tylko liga wakacyjna, to i tak bardzo fajne byłoby zwyciężyć w klasyfikacji indywidualnej na tak wielkim portalu jakim jest SimRacingPL Zapewne kolejna taka okazja prędko się nie nadarzy.

SRPL: Co sądzisz o takich seriach wyścigowych (dirt) - czy powinny wejść na stałe do kalendarza SimRacingPL? A może są lepsze tylko jako przerywnik.

ŁM: Z początku byłem mocno nieprzekonany do takiej ligi. Wydawało mi się, że nie takich wyścigów oczekuje od SRPL, jednak z biegiem czasu taka jazda coraz bardziej mi się podobała. Po ostatnim wyścigu zaczęło mi nawet brakować Buggy, ze smutkiem trzeba było się z nim rozstać Z pewnością w przyszłości z wielką chęcią wystąpiłbym w podobnej lidze. A czy na stałe powinna zagościć w kalendarzu? Wydaje mi się, że nie. Taka liga bardzo fajnie spisała się jako odskocznia od regularnego ścigania i jako luźniejsza liga wakacyjna, więc według mnie tak to powinno również wyglądać w przyszłości.

Wyścigi mają to do siebie, że aby ktoś wygrał inny musi być pokonanym. Trzecie miejsce, jednak, przy 50ciu startujących na pewno nie można nazwac przegraną. Tu uplasował się Grzegorz Wójcikiewicz, kierowca, który mimo iż na SimRacingPL jest dośc niedługo, od początku pokazuje, ze może walczyć o czołowe miejsca.

SRPL: Wiele razy pokazałeś nam że jesteś bardzo szybkim kierowcą. Czy liczyłeś na więcej w lidze, w której prowadzenie pojazdu różni się od tego znanego z wyścigów drogowych?

GW: 3cie miejsce na pewno nie jest porażką. W końcu nie często się zdarza kończyć sezon w pierwszej trójce. Było kilku kierowców lepszych ode mnie i w pewnych momentach walka była zacięta. Na moje szczęście udało się ukończyć sporo wyścigów w miarę wysoko, a jak coś nie szło po myśli to mimo wszystko straty nie były duże. Krótko mówiąc był to dla mnie bardziej sukces niż porażka

SRPL: W wyścigach jak buggy na pewno się prowadzi auto inaczej niż po asfaltach. Sprawiło Ci to frajdę czy raczej była ciągła walka z samochodem.

GW: Szczerze mówiąc, wychowałem się na oesach, w większości szutrowych. Na zamkniętych torach o twardym gruncie zacząłem jeździć dopiero tutaj, na SimRacingPL. Także ta liga sprawiła mi dużą frajdę łącząc rajdowy styl jazdy i bezpośrednią walkę z innymi graczami.

Znamy już kierowców którzy stanęli na podium w klasyfikacji generalnej. Kompletne jej zestawienie umieszczamy poniżej. Mimo, iż nie było takiego obowiązku, niektórzy kierowcy postanowili się połączyć w zespoły. W tej klasyfikacji wygrał zespół Tux Racing w którym jeździł zdobywca P2 - Łukasz Marcinkiewicz. Pozostali kierowcy zespołu to Jakub Borucki i Marek Jarmolowicz. Tabela klasyfikacji zespołów także znajduje się poniżej.

SimRacingPL gratuluje zwycięzcom a uczestnikom dziękuje za udział w tej serii wyścigowej. Jak wspomniałem na początku był to swego rodzaju eksperyment, który możemy nieskromnie uznać za udany. W planach mamy kontynuowanie tej nowej tradycji. Kierowcy portalu mogą liczyć w przyszłości na "dzikie" wyścigi kosiarkami lub w najlepszym przypadku gokartami

Klasyfikacja generalna
PozImię i nazwiskoNickZespółPunkty
1Adam KuźmińskisAdi260
2Łukasz MarcinkiewiczSnikerSTux Racing257
3Grzegorz WójcikiewiczGrigorjiApex Competition II186
4Maciej Pasnickimastablasta164
5Dariusz Rycewiczsparcodarco145
6Szymon Stróżyńskisimon999Outlawz Racing Team144
7Marcin StefaniakRavixFuerte Acero GT 129
8Jakub NiedźwiedźQbekbear119
9Marcin PawlicaSignumFuerte Acero GT 113
10Jakub BoruckidodgersTux Racing104
11Michał KożusznikMaXyM84
12Maciej MielczarekdraconApoliptico Racing78
13Paweł Lewandowskilevant76
14Paweł JanusiewiczHelionFuerte Acero GT 75
15Kajetan OreckiElPolaco73
16Robert KaźmierczakeRKaGimme Fuel Racing72
17Tomek WadasTommyWuGimme Fuel Racing68
18Tadek Bicz959Gimme Fuel Racing65
19Marcin Cebulamemku55
20Marek JarmołowiczBzYczekTux Racing53
-Marcin Buczekbuczu53
22Jakub Dziemidowiczinmate43
23Artur KazimierskiTeliss39
24Jacek JarosińskiJakusaBioHazard Racing Team32
25Mateusz StoparekXerdApoliptico Racing29
26Sebastian GrabiasG.Mark28
27Robert SobotaRobb21
-Mateusz GorzelańczykShakurBioHazard Racing Team21
-Krzysztof TylekmicroOutlawz Racing Team21
30Łukasz GudelggucioBioHazard Racing Team20
31Maciek Gruskosoops2k16
-Krzysztof SzczechKrzysztof_Szczech16
33Michał AndrzejczakTaKe210
-Dariusz Gawrysiakdark2NoName10
35Marek LeśniakLesiUOutlawz Racing Team8
36Tomasz Kotowskijet4
-Dawid Barandavbar854
38Marcin SokołaMarcin851
39Tomasz GołbatomG0
-Roman BarzykTango0
-Rafał KaczmarekJojo0
-Przemek Dynowskidynek0
-Paweł PostrachStraszek0
-Patryk Gawrońskipatgaw0
-Michał Mroczekmajeklth0
-Michał Jakusz-Gostomskimichaljg0
-Mariusz Ziębamrmario0
-Mariusz Marekmariano0
-Konrad FilipowiczFIFEK0
-Adam SipReVo0

Glasyfikacja zespołowa
PozZespółPunkty
1Tux Racing414
2Fuerte Acero GT 295
3Gimme Fuel Racing205
4Apex Competition II186
5Outlawz Racing Team173
6Apoliptico Racing107
7BioHazard Racing Team73
8NoName10

Na koniec, tym co jeszcze nie widzieli, 3-częściowe sprawozdanie z eventu na torze Forrest County. Autorem tych filmów jest Maciej Paśnicki.

Wyścig 1

Wyścig 2

Wyścig 3

MaXyM jest offline  

Ostatnio edytowane przez MaXyM : 09-10-2009 - 13:36
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 09:14   Post #2 (permalink)
Administrator
Awatar BzYczek

Fajne podsumowanie MaXyM Szkoda tylko, że nie wymieniłeś pozostałych zawodników z Tux Racing

Gratulację dla zwycięzców i wszystkich uczestników "wariackiej" ligi choć i tak wiadomo, że gdyby Dodgers się nie wycofał klasyfikacja wyglądałaby inaczej.

Dzięki Dodgers i SnikerS za przygarnięcie do teamu i za porady wraz z załącznikami w postaci setupów Fajnie razem zwyciężyć w generalce zespołowej
BzYczek jest offline  
MSI Z77-G45|i5 3570K@4,5|Macho 120|Corsair Vengeance 8GB|Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB
3xDell U2312HM|HDD1TB|Plextor M5P 128GB|Corsair HX80 +Gold 650W|Laptop Acer 5930G

F E E L the S T I N G

Rating: 78964 | Skill: 10.60 | OpenRating: 0
| Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 12:12   Post #3 (permalink)
Awatar Teliss

Fajna literówka na początku, Stany Sjednoczone
Teliss jest offline  

Rating: 79880 | Skill: 6.54 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 12:35   Post #4 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
@Bzyczek - uzupelnilem
@Teliss - poprawilem.
Dzieki
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 12:45   Post #5 (permalink)
Awatar dodgers

No fajne podsumowanko Ale w sumie nie żałuję, że nie dojechałem do końca, bo drifterskie F1'75, dawało wiele więcej frajdy Mam nadzieję, że na przyszły sezon coś tam nowego funowego Maxym wynajdziesz Jakaś Skoda na Most Ale w sumie jedno wspomnienie z tej 'ligi' będę miał, a mianowicie lot 2W z Qbkiem nad Darkiem i ściągnięcie mu kołem tego kawałka dachu
dodgers jest offline  
Liczę sanki...

Rating: 33693 | Skill: 4.55 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Fanatec Clubsport Pedals | Act Labs | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 13:06   Post #6 (permalink)
Awatar simon999

Bardzo fajne podsumowanie.

2 polowa funligi byla swietna, stawka sie przetasowala i "desktruktorzy" porezygnowali
simon999 jest offline  

Rating: 71017 | Skill: 8.13 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Sim-Sport Pedals | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 16:13   Post #7 (permalink)
Awatar Sparrow

Swietne podsumowanko Bedzie takie z PCC P
Sparrow jest offline  

http://prs.simracing.pl/forum/image.php?type=sigpic&userid=5778&dateline=1241210  011
To finish first, first you have to finish...
http://sparrow199.digart.pl/

Rating: 25742 | Skill: 8.80 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 16:15   Post #8 (permalink)
Administrator
Awatar BzYczek

Sparrow nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie napisać.... chętnie poczytamy
BzYczek jest offline  
MSI Z77-G45|i5 3570K@4,5|Macho 120|Corsair Vengeance 8GB|Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB
3xDell U2312HM|HDD1TB|Plextor M5P 128GB|Corsair HX80 +Gold 650W|Laptop Acer 5930G

F E E L the S T I N G

Rating: 78964 | Skill: 10.60 | OpenRating: 0
| Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 19:52   Post #9 (permalink)
Administrator GT3
Awatar mastablasta

No no Maxym miło poczytać i wrócić wspomnieniami do tych wyścigów. Szkoda, że ostatniego 3race-owego weekendu nie mogłem pojechać, bo może to ja był bym na P3 ( Grigorij wyprzedził mnie punktami właśnie po ost. weekendzie). Nie wspomnę o karze DQ (słuszna/niesłuszna było minęło ) która zabrała mi bardzo dużo punkciaków.

Myślę że to była fajna wakacyjna odskocznia od asfaltu.
THX

PS: aż sobie obejrzę filmiki

edit: Maxym wrzuć jeszcze raz ten wyścig 3 bo coś się nie odpala na tej stronie, a chyba jest najlepszy z tych z buggies
mastablasta jest offline  

Ostatnio edytowane przez mastablasta : 10-10-2009 - 00:15
Hera Koka Hasz LSD

Rating: 154822 | Skill: 8.87 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2009, buggy, podsumowanie, vorra

Narzędzia wątku
Wygląd