Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor F1 79

Gdy wszystko się zdarzy, co stać się nie może

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Liga rFactor F1 79 Liga rFactor F1 79

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-12-2012, 00:40   Post #1 (permalink)
Administratur GiW
Awatar Szczepan

Gdy wszystko się zdarzy, co stać się nie może

Słowa Grzegorza Turnaua, które widzicie w tytule, świetnie pasują do tego co działo się w F1'79 przez ostatnie 6 lat. Krew, pot, łzy, niespodziewane zwycięstwa i niespodziewane porażki, walki od pierwszego do ostatniego okrążenia, wychodzenie z poślizgów, z których wyjść się nie dało i poprawianie czasów których poprawić się nie dało. To wszystko mogliśmy obserwować przez całe 6 sezonów na naszym portalu.

Luty 2007, kierowcy którzy ruszyli do Grand Prix RPA nie mieli pojęcia że ruszyli całą maszynę, maszynę która nie zatrzyma się przez następnych 6 lat.

Sezon 2007

Ten rok odznaczał się nie tylko z tego względu, że był to pierwszy sezon ligi F1'79, ale również dlatego że odbywał się on na wersji 1.1 moda, która miała opinię zdecydowanie trudniejszej do opanowania, od używanej w następnych sezonach, wersji 2.0. Już w pierwszym sezonie administratorzy czynili starania, aby stawka była wyrównana. Dlatego wprowadzili kary wagowe dla najszybszych zawodników.

Inauguracyjny wyścig padł łupem RaceMastera, który tak opisywał swoje przeżycia:

Startowałem wiec patrząc w lusterka aż inni ruszą. Przez to straciłem 4 pozycje. Później świetna walka z Kawarettim o P2. Tasowaliśmy się kilkakrotnie - on wyprzedzał mnie na prostej S/F, a ja mu odgryzałem się w środku okrażenia. Kawa jednak wyleciał, a ja moglem odetchnąć. Jechałem spokojnie wiedząc, że najważniejsze to nie popełnić błędu. Dystans około 1,5 - 2 sek. do prowadzącego Toldiego utrzymywał się gdzieś do polowy wyścigu - wtedy jednak przyspieszyłem i po walce wyprzedziłem lidera.

Pierwszy sezon to także pierwsze Grand Prix Monaco, a z nim pierwsze tragedie, bo tor w Monte Carlo nie ma litości.
Kipilla: Przygotowany byłem naprawdę dobrze, czasy pozwoliły by spokojnie na top 5, ale jak wiadomo, na tym torze nie to się liczy. Błąd na samym początku, nawet nie przeszarżowany zakręt, ani nic w tym stylu, tylko za mało gazu przy redukcji, obróciło mnie, odpadło kółko i spojler i koniec.

Mistrzem pierwszego sezonu został Mlod, bo któż jak nie portalowy alien mógł zdobyć pierwszy tytuł. Drugie miejsce przypadło Kawarettiemu, który przyczynił się do zdobycia tytułu przez zespół Road Runner Team, a trzecie Leonowi, który pokazał się z dobrej strony w całym sezonie.

Sezon 2008

Ten rok przyniósł zmiany, według których każdy kierowca mógł startować dowolnym bolidem w każdym Grand Prix. Jednak kierowcy zawarli ze sobą dżentelmeńską umowę, zgodnie z którą każdy startował danym bolidem maksymalnie dwa razy.

W nowym sezonie pojawili się także nowi kierowcy, którzy nie mieli litości dla "starych wyjadaczy". Najmniej litościwy okazał się Groovy zdobywając tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajął Wujo, a trzecie wywalczył Coro2000. Bracia, Groovy i Lucas, dzięki pomocy KamilCOMa, zdobyli mistrzostwo dla zespołu BROS.

Mógłbym cytować kierowców opisujących jak wyglądało np. Grand Prix Monaco, ale po co... skoro mogę pokazać

W ostatnim wyścigu sezonu, zadebiutował kierowca, który swoją postawą na Watkins Glen pokazał, że sporo namiesza w kolejnym sezonie. Oto co Phantom, bo o nim tu mowa, powiedział po swoim debiucie:
Bardzo się cieszę z tak dobrego i niespodziewanego miejsca w debiucie. Gdybym wiedział, ze Mak będzie tak konkurencyjny, to bym wziął coś słabszego, bo nie chciałem wam mieszać w generalce. Gratuluję Groovy wygranej. Coro podium w swoje urodziny, oraz wszystkim, którzy dojechali do mety, bo szykana, co by nie mówić, była nie lada wyzwaniem.

Sezon 2009

W roku 2009 pojawiły się małe zmiany w modzie, które obejmowały dodanie modeli Kauhsen WK i Alfa Romeo 177 oraz dodanie nowych skinów. Dzięki temu grid stał się bardziej kolorowy. Jednak największą zmianą było wprowadzenie systemu pieniężnego. Każdy kierowca na początku sezonu a potem co wyścig otrzymywał określoną kwotę pieniężną i zależnie od tego jakim bolidem startował, albo zarabiał, albo tracił dostępne fundusze. Wdrożenie systemu wymagało sporego wysiłku od administracji. Najistotniejsze było dokonanie odpowiedniej wyceny każdego bolidu, których było 28 sztuk.

Poniżej możecie zobaczyć skrót z Grand Prix Brazylii, który przygotował Groovy.

Wszyscy spodziewali się zaciętej walki o mistrzostwo, jednak wszystkich do porządku ustawił Rafq, który w połowie sezonu objął prowadzenie w klasyfikacji i nie oddał go do samego końca. Niezwykłe było to, że Mistrz 2009 r. nie wygrał ani jednego wyścigu w całym sezonie. Drugie miejsce zajął Phantom, który był od początku stawiany w roli faworyta. Phantoma do końca próbował dogonić Groovy. Niestety do pełni szczęścia zabrakło mu jedynie 3 punktów. Ostatecznie Groovy stanął na najniższym stopniu podium. Udało mu się za to, razem z Lucasem, zdobyć mistrzostwo w klasyfikacji zespołowej. Drugi rok z rzędu mistrzostwo powędrowało do zespołu BROS.

Sezon 2010

Na początek cytat z zapowiedzi sezonu 2010, którą napisał Groovy:
W poprzednich sezonach uważano, że dystans powinno się ograniczać. Uważano, że nikt przecież nie wytrzyma tak długo w tych szatańskich bestiach. Gdy zaś dystans był znacznie mniejszy, słychać było tylko głosy „WIĘCEJ! WIĘCEJ!”. Widocznie, mod F1’79 jest jak dobry narkotyk – uzależnia już po pierwszym spróbowaniu. Dlatego też w tym sezonie uznaliśmy, że nie możemy trzymać was na takim głodzie... Zwiększamy dystans do 100%! Koniec i kropka! Jeśli jeszcze tego nie czujecie to pomyślcie… Klaustrofobiczne GP Monaco – 2 GODZINY!

Ten krok spowodował, że w lidze zostali tylko prawdziwi mężczyźni. Na szczęście Rafq nie spoczął na laurach, wiedział że jest coś, czego zabrakło w poprzednim sezonie - zwycięstwa. Postanowił, że już na samym początku załatwi zaległą sprawę. Udało się. Wygrywając Grand Prix Południowej Afryki, Rafq wiedział, że kolejne mistrzostwo zdobędzie ze zwycięstwem na koncie. Udało mu się wygrać jeszcze dwa razy i ponownie zdobyć mistrzostwo ligi F1'79. Dramatyczna walka o drugie miejsce, o które walczyli Thugg i Phantom, znalazła swój finał dopiero podczas ostatniej rundy na torze Osterreichring. Thugg musiał zdobyć tylko jeden punkt, aby zagwarantować sobie drugie miejsce. Gdyby wyścig wygrał Phantom, a Thugg nie dojechał, to mieliby tyle samo punktów, ale dzięki ilości zwycięstw, drugie miejsce zająłby Phantom. Do połowy wyścigu prowadził Phantom, Thugg zaś jechał na trzeciej pozycji. Niestety na 27 okrążeniu, podczas walki o drugą pozycję, ThuGG miał wypadek. Jedyne co mu pozostało, to próba dostania się na metę bolidem z pokiereszowanym zawieszeniem. Na metę dotarł. Niestety zabrakło mu jednego okrążenia by zostać sklasyfikowanym i tym sposobem, dzięki większej ilości zwycięstw, drugie miejsce zajął Phantom. Relację z tego dramatycznego wyścigu znajdziecie tutaj:SLS Commerc.

W tym właśnie roku hegemonię w lidze F1'79 rozpoczął zespół Radiophobia Racing Team, który zdobył mistrzostwo deklasując rywali.

Poniżej znajdziecie wykonany przeze mnie skrót sezonu 2010:

Sezon 2011

Ten rok był kryzysowy. Problemy zaczęły się już na początku, gdy okazało się że nie ma żadnego administratora, który mógłby się zająć ligą. Na szczęście Thugg i Rafq dali radę namówić pewnego osobnika na objęcie tego stanowiska (). Mod pozostał ten sam, ale zlikwidowano system pieniężny, a w zamian wprowadzono tak zwany system "11-4-11", który polegał na ty że dana marka bolidu mogła być użyta przez każdego kierowcę tylko jeden raz.

Frekwencja w ciągu sezonu nie należała do największych, w związku z czym zainterweniował eRKa i ogłosił skrócenie dystansu w drugiej części sezonu ze 100% realnego dystansu do 60% oraz ufundował nagrody dla najlepszych kierowców drugiej części sezonu.

Zespół Radiophobia Racing Team powalił wszystkich na kolana, zdobył mistrzostwo klasyfikacji zespołowej i trzej jego kierowcy zajęli miejsca na podium. W kolejności: Thugg, Viper, Larus.

Sezon 2012

W poniższym skrócie, który wykonał Mastablasta możecie zobaczyć co ciekawego działo się w ostatnim sezonie ligi F1'79.

Przed sezonem administracja miała za cel by liga F1'79 wróciła na piedestał. Pozostawiono system 11-4-11, wprowadzono strategie doboru opon na wyścig oraz przeanalizowano kalendarz tak, aby zachować wysoką frekwencję przez cały sezon. Zapowiedź każdego sezonu zawierała piosenkę, które czasem okazywały się prorocze o czym możecie przekonać się tutaj.

Z perspektywy kierowcy muszę powiedzieć, że był to bardzo emocjonujący sezon. Prawie w każdym wyścigu walka koło w koło z innym kierowcą przez kilkadziesiąt okrążeń, wielkie radości i wielkie frustracje. Jestem dumny z tego że mogłem być tego częścią.

Walka o mistrzostwo i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej trwała do samego końca sezonu. Ostatnim mistrzem ligi F1'79 został Viper, 9 punktów za nim uplasował się Figo, a trzecie miejsce zajął Mastablasta. Tym razem mistrzostwo zespołowe zdobył Shell'my Racing.

Powyżej widzicie C4ctu5a, najbardziej rozpoznawalnego kierowcę na naszym portalu, to on właśnie miał zaszczyt jako ostatni przekroczyć linię mety ostatniego Grand Prix. Przypadek? Może.

Teraz połowa osób zastanawia się czemu akurat w tym momencie następuje koniec najbardziej hardcorowej ligi na portalu SimRacingPL, a druga połowa już przygotowała sznury by powiesić administrację. Zespół wynajętych przez nas niezależnych ekspertów przeprowadził analizę wg której przyszły sezon może już nie być taki różowy, a nie o to nam chodzi. Ta liga była na portalu przez 6 lat, należy jej się szacunek i pamięć na lata, dlatego właśnie teraz zamykamy jej działalność. Mod F1'79 odchodzi w glorii i chwale, bo czy nie jest to lepsze od zamykania ligi z powodu trudnośći z uzbieraniem 10 kierowców? GT Legends został zakopany, F1'79 postawmy pomnik.

Chcę w tym miejscu podziękować wszystkim administratorom, którzy przyczynili się do tworzenia czegoś tak wspaniałego jak Liga F1'79, a byli to: Kipilla, Sewer, Bruno, McLaren, Groovy, Lucas, Coro, eRKa, ThuGG, Krystik27 i moja skromna osoba.

Ostatnia wiadomość jaką chciałem przekazać by rozwiać wszelkie wątpliwości, to jeżeli chodzi o nowe ligi na przyszły sezon, nie będzie żadnego historycznego OW, nie ma nic godnego na zastąpienie F1'79, wrócimy najwcześniej w lato 2013.

Zrobiła się trochę grobowa atmosfera, więc zaśpiewajmy wszyscy razem

Szczepan jest offline  

Ostatnio edytowane przez Szczepan : 15-12-2012 - 01:44
9:45

Rating: 137755 | Skill: 8.22 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 01:16   Post #2 (permalink)
Awatar C4Ctu5

NOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Hmm... czyżby trza było zebrc klocki i sobie poszukać innej ligi na 79...
C4Ctu5 jest offline  
POPIEROM BLENDY NA FORÓM

Rating: 113295 | Skill: 5.81 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 01:26   Post #3 (permalink)
Awatar RobRSI

Dwa ostatnie newsy i moje licencje są psu na budę ... czas wrócić do lv0 ...

edit : poszły dwie ligi gdzie jeszcze obrotomierze były normalne ... takie na wskazówkę ... do wyświetlaczy nie wsiąde ...
RobRSI jest offline  

Ostatnio edytowane przez RobRSI : 15-12-2012 - 01:42
.......................................

Rating: 24800 | Skill: 5.56 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 01:28   Post #4 (permalink)
Awatar retsam

dobra panowie... duncanowi się jeszcze udało ale u was to już nie przejdzie. czekam na puentę tej kampanii
retsam jest offline  
Rating: 16598 | Skill: 5.68 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 01:31   Post #5 (permalink)
Awatar feels3

Cytat: Napisał RobRSI Zobacz post
Dwa ostatnie newsy i moje licencje są psu na budę ... czas wrócić do lv0 ...
Ja się załapałem jeszcze na GT...która nie wiadomo czy będzie. To jakaś masakra jakaś normalnie.
feels3 jest offline  
Rating: 28473 | Skill: 6.27 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 01:43   Post #6 (permalink)
Awatar thuGG

Świetny filmik!
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 02:04   Post #7 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Tak, film jest prezio.

O ile jestem sobie w stanie wyobrazić te ujęcia z kamer, to magią jest dla mnie robienie tych efektów ze światłami w oknach tabeli i listą zawodników na końcu.

Gdzież można znaleźć jakiś samouczek do tego programu, w którym Maciek robi te cuda.

A przy okazji. Historyk też ma swój film na koniec. Oporządzimy go i natychmiast pokazujemy.
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 03:15   Post #8 (permalink)
Administrator
Awatar BzYczek

Genialny filmik
BzYczek jest offline  
MSI Z77-G45|i5 3570K@4,5|Macho 120|Corsair Vengeance 8GB|Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB
3xDell U2312HM|HDD1TB|Plextor M5P 128GB|Corsair HX80 +Gold 650W|Laptop Acer 5930G

F E E L the S T I N G

Rating: 78964 | Skill: 10.60 | OpenRating: 0
| Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 03:33   Post #9 (permalink)
Administrator GT3
Awatar mastablasta

Dzięki , fanie że przyuważyliście bo Szczepan tyle tego nawsadzał że myślałem, że zginie w gąszczu intrygującej fabuły
I pytanie za 100pkt: Jak nazywa się pilot F1 który przelatuje w końcówce (w tle napisów)?
Skype milczy bo pewnie wie
mastablasta jest offline  
Hera Koka Hasz LSD

Rating: 154822 | Skill: 8.87 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2012, 08:12   Post #10 (permalink)
Awatar Sewer

No bez jaj jak nie bedzie F1 79 to bedzie przegięcie - no bo zabardzo nie ma czym tej ligi zastąpić. Ta liga to była liga gentlemanow , jazda byla fair i bylo wiadomo co sie mozna po kim spodziewać . Mam nadzieję , że jeszcze sie na torze zobaczymy w tych bolidach.
btw news i filmiki 1sza klasa
Sewer jest offline  
ASROCK Z77 PRO3 Extreme 4 , i5 2500K@ 4.8 GHz , Thermalright MACHO HR-02, Corsair DominatorGT 2x8GB 1866@2133 , Palit GTX 1070 JetStream,Crucial MX100 256GB, Crucial M4 64 GB, Samsung F3 500GB, Seagate Barracuda 12 500GB, Barracuda 7200.10 320GB, Corsair RM650X , Logitech G25, DELL 2209WA

Rating: 33274 | Skill: 2.24 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
gdy, moze, nie, się, stać, wszystko, zdarzy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania