Szukaj:
PL EN ES
PolecamyKalendarz treningów


Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga Race07 WTCC > Newsy WTCC

Relacja z piątej eliminacji WTCC BigRaceSim 2011 na torze Algarve

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Newsy WTCC Newsy WTCC

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-06-2011, 12:54   Post #1 (permalink)
Awatar madnomad
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Postów: 402
Relacja z piątej eliminacji WTCC BigRaceSim 2011 na torze Algarve

Tak późne relacje z wyścigów jak ta mają swój niewątpliwy plus - wynikająca z czytania o zmaganiach na torze chęć złapania za kierownicę i wzięcia udziału w rywalizacji nie ma szans wygasnąć w ciągu dwóch tygodni a drgające w niekontrolowanych ruchach przy oglądaniu filmów stopy można od razu zaangażować w trening na kolejnym torze. Bo następny wyścig w WTCC jest już jutro a warto przypomnieć - może wystartować w nim każdy kto posiada jakąkolwiek z licencji lig SRPL. O szalonym torze Knutstop będzie jednak następnym razem. Teraz spójrzmy na to, co działo się na Algarve - torze przypominającym dzieło projektanta kolejek górskich, który po tym, gdy przejażdżka na kolejnym zaprojektowanym przez niego rolercoasterze ponownie zakończyła się kilkoma ofiarami śmiertelnymi i kilkunastoma ciężkimi uszkodzeniami ciała klientów parku rozrywki - postanowił przerzucić się na tworzenie torów wyścigowych.

Tor Algarve przywitał zawodników WTCC deszczem, który szczególnie intensywnie lał na koniec sesji rozgrzewkowej przed kwalifikacjami. W kwalifikacjach tor jednak już przesychał i dobrym wyborem było przejechanie okrążeń pomiarowych na slickach. Kwalifikacje wygrał Marcin "kobe191" Skrzypczak z Roaring Pipes Maniacs. Na następnych polach ustawili się: Jakub "Ponte15" Strumidło z NoRest Racing, Darek "trelikk" Trela i jego nowy partner z zespołu BT Racing Jacek "BabyJack" Osuchowski. Świetną piątą pozycję w kwalifikacjach osiągnął Krystian "Krystik' Nalepa z Eat Sleep Race Team. W kwalifikacjach ze względu na nałożone kary nie startowali Wiktor "victor79" Nowakowski i Michał "Stiepek" Stefanik.

W momencie, gdy zawodnicy ustawiali się na starcie do pierwszego wyścigu z zaciągniętego chmurami nieba lał lekki deszcz a dostępna w panelu prognoza zawierała tylko jedno słowo: raining. Będzie padać. Ale jak długo? Umieszczona na forum przed wyścigiem prognoza szczegółowa mówiła, że w czasie pierwszego wyścigu pogoda będzie w większość słoneczna, spaść może jednak trochę mocnego deszczu. Ale czy ten deszcz, który już lał z nieba to był mocny deszcz, o którym mówiła prognoza? Czy dopiero miało się rozpadać? Czy może w ogóle nie przestanie padać a prognoza się myliła... Zakładać slicki czy "wety"? Te wszystkie pytania wypełniały głowy kierowców przez dwie regulaminowe minuty przed startem. Teraz już wiemy, że deszcz miał przestać lać już na drugim okrążeniu i dlatego najlepszym wyborem były slicki. Wybrali je kobe191, trelikk, BzYczek, victor79, SebaOnePL i Bienio. Pozostali zawodnicy założyli opony na mokrą nawierzchnię.

Gdy zgasły czerwone światła i rozległ się sygnał do startu kobe191 wystrzelił do przodu i natychmiast w widoczny sposób oddalił się od reszty stawki, zamieniając się w rozmazany, oddalający się punkt skondensowanego skilla. Świetnie udało się również wystartować stojącemu na piątym polu Krystikowi, który od razu wyprzedził obu ruszających przed nim kierowców BT Racing, w pierwszym zakręcie zrównał się z Ponte a na czwartym zakręcie pokonał go zdobywając drugą pozycję, którą jednak chwilę później stracił na T5. W tym samym czasie pomiędzy drugim i trzecim zakrętem jadący na ósmym miejscu Tomasz "wicek1" Wiciński stracił kontrolę nad swoim Seatem, zespinował i zgarnął ze sobą na pobocze Tomasza "tombo" Bożko oraz autora tej relacji Łukasza "madnomada" Matlaka. Następnie piszący te słowa madnomad w skutek nagłego napadu sztywności powięzi karku oraz bezwładu mięśni gałek ocznych a przede wszystkim bezmyślności nie rozglądając się wokół wrócił na tor z impetem uderzając w przejeżdżających J@zzu oraz SebęOnePL, który następnie wpadł na Seweryna "Sewera" Mioduchowskiego. W wyniku uderzenia Sewer i SebaOnePL wypadli na pobocze a ich samochody doznały uszkodzeń.

Walka po starcie w R1:


Po pierwszym okrążeniu prowadził kobe191, na drugim miejscu jechał Trelik, na trzecim Krystik a na czwartym BabyJack. Zaraz za nimi pędził Marcin "Marcin89" Maliński, który jednak widząc rozjaśniające się niebo po drugim okrążeniu zjechał do boksu aby pozbyć się "wetów" i na piąte wskoczył jadący na slickach Paweł "Bienio" Bieńkowski. Również na slickach jechał szósty Trelik, który wybór ten przypłacił gorszym startem ale teraz na przesychającej nawierzchni zaczynał nabierać tempa. Na czwartym okrążeniu łupem rozpędzających się Bienia i Trelika padł Baby Jack, który w efekcie spadł na szóste miejsce. Dwa okrążenia później BabyJack wyprzedzony został również przez Radka "Kojota" Bogusza, który po świetnym starcie z trzynastego miejsca trzymał się teraz zaraz za czołówką. Bienio i Trelik tymczasem kontynuowali swoją wspinaczkę w górę wyprzedzając najpierw Krystika a następnie Ponte i zapewniając sobie w ten sposób dwa niższe stopnie podium.

W tym samym czasie rozpoczęła się niezwykła szarża jadącego na dziesiątej pozycji Wiktora Nowakowskiego. Victor79 - dotąd wspólnie z kolegą z zespołu Monster Energy Adamem "J@zzu" Alickim walczący z "Seniorami" Markiem Jarmołowiczem i Tomaszem Bożko - na dziewiątym okrążeniu wyprzedził BzYczka i ruszył w pogoń za zawodnikami jadącymi na kończących się wetach. Na dziesiątym okrążeniu victor79 wyprzedził Stiepka i finałowe okrążeniu rozpoczął na pozycji ósmej. W chwilę później na T1 Wiktor wyprzedził BabyJacka i znalazł się bezpośrednio za walczącymi ze sobą Kojotem i Krystikiem. Na T14 kierowcy "Monsterów" udało się po wewnętrznej wyprzedzić Krystika a na T15 zrównał się z Kojotem - na wyjściu na ostatnią prostą doszło jednak do kontaktu pomiędzy zawodnikami i Kojota wyrzuciło na asfaltowe pobocze. Wiktor Nowakowski po tak udanych trzech ostatnich okrążeniach na metę wjechał piąty z 5 sekundami straty do czwartego Ponte.

Szarża Victora79 w R1:

Poza Marcinem89 żaden inny jadący na wetach zawodnik nie zdecydował się na zjazd do boksu w celu wymiany opon. Marcinowi Malińskiemu nie udało się odrobić strat spowodowanych wizytą w pitach i wyścig skończył dopiero na pozycji czternastej.


Wyniki pierwszego wyścigu:
PozImię i nazwiskoNickZespółSamochódGridOkr.Status
1Marcin Skrzypczakkobe191Roaring Pipes ManiacsBMW 320si E9011121:48.171
2Paweł BieńkowskiBienioActuares Daemonii RacingBMW 320si E90511+10.077
3Darek TrelatrelikkBT Racing Chevrolet Lacetti1611+10.245
4Jakub StrumidłoPonte15NoRest RacingChevrolet Lacetti211+14.206
5Wiktor Nowakowskivictor79Monster EnergySEAT Leon11+19.894
6Krystian NalepaKrystik27Eat Sleep Race TeamSEAT Leon411+20.878
7Radek BoguszkojotMiauu Team RacingChevrolet Lacetti1311+21.276
8Michał StefanikStiepekRoaring Pipes ManiacsBMW 320si E9011+21.726
9Marek JarmołowiczBzYczekSenior Racing TeamChevrolet Lacetti911+22.209
10Jacek OsuchowskiBabyJackBT Racing Chevrolet Lacetti311+23.334
11Tomasz BożkotomboSenior Racing TeamChevrolet Lacetti711+24.571
12Adam AlickiJ@zzuMonster EnergySEAT Leon1211+31.768
13Tomasz Wiciński1wicekNIN R07SEAT Leon811+44.713
14Marcin MalińskiMarcin89Baltic Coast RacingBMW 320si E90611+45.280
15Sebastian HubaSebaOnePLAuto GT Team PolandHonda Accord Euro R1711+45.284
16Jan FilipekFinidiMiauu Team RacingChevrolet Lacetti1111+52.669
17Łukasz MatlakmadnomadRorschach RacingHonda Accord Euro R1011+1:21.386
18Krzysztof SobczakKrzysztof SobczakEat Sleep Race TeamSEAT Leon1411+1:44.628
19Seweryn MioduchowskiSewerNIN R07SEAT Leon1510+5.513 +1l


W drugim wyścigu po obróceniu pierwszej dziesiątki na Pole Position ustawił się BabyJack. Za Jackiem Osuchowskim startowali kolejno: Bzyczek, Stiepek, kojot, krystik, victor, ponte, trelik, bienio i kobe. Przez pierwsze dwa okrążenia po starcie działo się tak wiele, że może zamiast opisywać pokażmy to na filmie:

Walka na dwóch pierwszych okrążeniach R2:

Trzecie okrążenie pierwsza dziesiątka rozpoczęła więc w następującej kolejności: Stiepek, Kojot, kobe191, BabyJack, Trelik, wicek1, Ponte, BzYczek, Bienio i Paweł "Boszczu" Boszczyk, który w drugim wyścigu wystartował jako trzeci dodatkowy kierowca BT Racing. Na T1 Boszczu nie zauważył jednak zrównanego z nim na wejściu w zakręt J@zzu, uderzył w niego i dachował. Skorzystał na tym Marcin89, który wskoczył na dziesiąta pozycję. Na T1 doszło również do wymiany pozycji między kolegami z zespołu BT Racing - Darek Trela wyprzedził Jacka Osuchowskiego. Chwilę później piąta pozycja BabyJacka padła łupem Tomasza Wicińskiego. Na trzecim kółku stracił pozycję również BzYczek - najpierw wyprzedził go Bienio a następnie Marcin89, który jak cień podążał za Pawłem Bieńkowskim.

Na trzecim zakręcie czwartego okrążenia doszło do starcia między drugim Kojotem i trzecim kobe191, w efekcie którego Kojot obrócił się i na chwilę wyleciał na pobocze. Kobe191 zyskał druga pozycję a na tej sytuacji skorzystał też Trelik, który wskoczył na miejsce trzecie. Kojotowi udało się wrócić na tor na czwartej pozycji. Na nawrocie T5 ósmy Bienio zaatakował siódmego Ponte, ale przestrzelił dohamowanie i dał umknąć Jakubowi Strumidło, sam mało nie tracąc pozycji na rzecz Marcina89. Na koniec czwartego kółka Kojot dogonił Trelika i odebrał mu pozycję trzecią.

Kolejne sześć okrążeń to zmiana na pozycji lidera - kobe191 dogonił i bez problemu wyprzedził kolegę z zespołu Roaring Pipes Maniacs Stiepka - seria strat pozycji BabyJacka na rzecz kolejno Ponte, Bienio i Marcina89 oraz walka o trzecią pozycję pomiędzy Trelikiem i Kojotem, którą Darek Trela przegrał przed zjazdami do boksu. Piękną walkę toczyli ze sobą również Bienio i Marcin89, która kulminacyjny moment osiąga na dziewiątym i dziesiątym okrążeniu.

Ostra walka Bienio i Marcina89:

Marcin89 wygrał w boksach z Bieniem. Na następnym okrążeniu w boksach rozstrzygnęła się również walka między Trelikiem i Kojotem, którą Darek Trela wygrał. Najdłużej na pierwszych oponach na torze pozostał Tomasz Bożko, przez co prowadził przez całe 12 okrążenie i wzbudził tym małą sensację wśród podglądających LiveView. Po serii pitów kolejność stawki na 13 okrążeniu wyglądała następująco: kobe191, Steipek, Ponte, Marcin89, wicek1, Trelik, J@zzu, Bienio, Victor79, BabyJack i na jedenastej pozycji Kojot.

Ponte po bardzo udanych pitach niestety na torze zaczął tracić zyskane w boksach pozycje: na szesnastym okrążeniu przegrał z Marcinem89, na dziewiętnastym z Trelikiem a na finałowym kółku - z Bieniem i spadł ostatecznie na szóstą pozycję. Bienio po wyprzedzeniu J@zzu, wicka1 i Ponte zakończył wyścig jako piąty. Na dwóch czołowych pozycjach wyścig ukończyli oczywiście kierowcy Roaring Pipes Maniacs - Marcin Skrzypczak i Michał Stefanik. Trzeci stopień podium zajął Marcin89 a na czwartej pozycji dojechał Trelik.


Wyniki drugiego wyścigu:
PozImię i nazwiskoNickZespółSamochódOkr.Status
1Marcin Skrzypczakkobe191Roaring Pipes ManiacsBMW 320si E902140:18.052
2Michał StefanikStiepekRoaring Pipes ManiacsBMW 320si E9021+11.858
3Marcin MalińskiMarcin89Baltic Coast RacingBMW 320si E9021+30.588
4Darek TrelatrelikkBT Racing Chevrolet Lacetti21+33.048
5Paweł BieńkowskiBienioActuares Daemonii RacingBMW 320si E9021+36.524
6Jakub StrumidłoPonte15NoRest RacingChevrolet Lacetti21+36.902
7Tomasz Wiciński1wicekNIN R07SEAT Leon21+41.661
8Wiktor Nowakowskivictor79Monster EnergySEAT Leon21+41.799
9Radek BoguszkojotMiauu Team RacingChevrolet Lacetti21+45.763
10Adam AlickiJ@zzuMonster EnergySEAT Leon21+49.428
11Krystian NalepaKrystik27Eat Sleep Race TeamSEAT Leon21+51.648
12Jacek OsuchowskiBabyJackBT Racing Chevrolet Lacetti21+53.993
13Marek JarmołowiczBzYczekSenior Racing TeamChevrolet Lacetti21+1:655
14Tomasz BożkotomboSenior Racing TeamChevrolet Lacetti21+1:14.173
15Sebastian HubaSebaOnePLAuto GT Team PolandHonda Accord Euro R21+1:38.283
16Łukasz MatlakmadnomadRorschach RacingHonda Accord Euro R21+1:38.408
17Seweryn MioduchowskiSewerNIN R07SEAT Leon21+2:672
18Krzysztof SobczakKrzysztof SobczakEat Sleep Race TeamSEAT Leon21+2:39.983
-Jan FilipekFinidiMiauu Team RacingChevrolet Lacetti12DNF
-Paweł BoszczykBoszczuBT Racing Chevrolet Lacetti4DNF


W relacji wykorzystano zdjęcia z galerii autorstwa SebyOnePL i Bienia.
madnomad jest offline  

Ostatnio edytowane przez McLaren : 11-06-2011 - 15:13
Rating: 10551 | Skill: 3.80 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2011, 15:40   Post #2 (permalink)
Administrator
Awatar BzYczek
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Racibórz
Postów: 7.155
No Łukasz dałeś radę

Świetne filmiki... tyle się działo, że aż trudno skomentować. Wyprzedzanie Victora79 i walka Marcina z Bieniem świetne

Dzięki za relację
BzYczek jest offline  
MSI Z77-G45|i5 3570K@4,5|Macho 120|Corsair Vengeance 8GB|Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB
3xDell U2312HM|HDD1TB|Plextor M5P 128GB|Corsair HX80 +Gold 650W|Laptop Acer 5930G

F E E L the S T I N G


Rating: 78964 | Skill: 10.60 | OpenRating: 0
| Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2011, 15:48   Post #3 (permalink)
Awatar Bienio
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 691
No, wreszcie Bardzo miło wspominam walkę z Marcinem, więcej pewnie takie coś się nie zdarzy, bo Marcin miał wtedy problemy techniczne W normalnych okolicznościach od razu by mi uciekł
Bienio jest offline  
Rating: 17001 | Skill: 9.34 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2011, 16:23   Post #4 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 7.675
Ach, tym bardziej żałuje, że nie udało mi się wyrobić na Algę, lubię ten tor i jak widze, walka była przednia, ale na Knucie tez będzie ciekawie, może tak dużo wyprzedzania nie będzie, ale każdy najmniejszy błąd oznaczac bedzie koniec szans na dobre miejsce...
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2011, 18:51   Post #5 (permalink)
Awatar victor79
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Szczecin
Postów: 2.749
Bardzo miło wspominam R1 zwłaszcza że nie mogłem wyjechać na Qual i startowałem z końca. Dziękuje za tyle miejsca w relacji Do zobaczenia na torze - jutro

PS. Bienio z Marcinem89 w R2 - fajnie się to ogląda.
victor79 jest offline  


Rating: 21237 | Skill: 4.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-2011, 01:01   Post #6 (permalink)
Awatar SebaOnePL
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Lublin
Postów: 2.556
Fajna relacja. Dla mnie akurat pechowe wyścigi ale przyjemnie poczytać że inni byli zadowoleni. W relacji z Knutstorp poproszę więcej o mnie
SebaOnePL jest offline  
Rating: 21893 | Skill: 3.25 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-2011, 01:20   Post #7 (permalink)
Awatar trelikk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kielce
Postów: 991
Świetna relacja Łukasz To był dla mnie chyba najlepszy weekend w tym sezonie
Mam nadzieje, że jakoś poradzę sobie z problemami z łączem, bo coś ostatnio cinko to wygląda.
trelikk jest offline  
Rating: 25256 | Skill: 8.47 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2011, algarve, bigracesim, eliminacji, piątej, relacja, torze, wtcc

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Włączony


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://simracing.pl/forum/f202/relacja-piatej-eliminacji-wtcc-bigracesim-2011-a-12575/
Dodane przez For Type Data Hits
Relacja z piątej eliminacji WTCC BigRaceSim 2011 na torze Algarve | Facebook This thread Refback 20-07-2011 08:40 2


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
SimRacingPL

no new posts

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

462 osób online
459 Gości
3 Zalogowanych
Facebook
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren
Senior Admin
lelu0
Summer RC Cup 2018
lelu0
Admins
SirDuncan - Historic (GiW) Admin
Moderators
Dmnick - Super Moderator
sobol - Moderator