Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga Race07

Liga Race07 - Przed wyścigiem na torze Pau

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Liga Race07 Liga Race07

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-11-2009, 20:02   Post #1 (permalink)
Awatar SebaOnePL

Liga Race07 - Przed wyścigiem na torze Pau

Liga Race07 w sezonie 2009 powoli zbliża się do końca, pozostały nam dwa wyścigi na francuskim torze w Pau i brytyjskim Brands Hatch.

W kwestii mistrzostwa sprawa jest jasna – zwycięzcą w indywidualnej klasyfikacji generalnej został Marcin "Kobe191" Skrzypczak, a w klasyfikacji zespołowej nie miał sobie równych team "Roaring Pipes Maniacs" gdzie punkty zdobywali Kobe oraz Dominik "RaceMaster" Furmaniak. Na gratulacje przyjdzie jeszcze pora po zakończeniu sezonu, a teraz zobaczmy co dzieje się niżej w tabeli, bo tam jest sporo niewiadomych co gwarantuje emocje do samego końca. Zobaczmy co kierowcy mówią na ten temat.

1. Grzesiek jesteś trzeci w klasyfikacji generalnej i przed wyścigiem na Road America miałeś do RaceMastera 20 pkt straty. Ponieważ RM nie wystartował mogłeś zmniejszyć tą różnicę ale nie zjawiłeś się na mecie, co się stało?
Tak to prawda, przed Road America miałem ogromne chęci na odrobienie choć w niewielkim stopniu straty do RaceMastera tym bardziej, że do tego wyścigu byłem naprawdę solidnie przygotowany lecz problemy ze sprzętem pokrzyżowały mi plany. Miałem coraz większe lagi i nie byłem w stanie bezpiecznie kontynuować wyścigu więc po kilku okrążeniach musiałem podjąć chyba najtrudniejszą decyzje dla każdego kierowcy, mianowicie o wycofaniu się.

2. Zostały dwa wyścigowe weekendy, do zdobycia 60 pkt, rozumiem że RM ma się mieć na baczności?
Co do pozostałych wyścigów to na pewno nie mama zamiaru odpuszczać lecz trzeba pamiętać, że Dominik jest naprawdę bardzo doświadczonym i równo jeżdżącym zawodnikiem z którym jest trudno wygrać jeśli nie popełnia on błędów. Jedno jest pewne, jeśli tylko nadarzy się okazja to postaram się ją wykorzystać.

3. Ponieważ wcześniej nie było oficjalnej okazji to teraz chciałbym Ci serdecznie pogratulować Twojego pierwszego zwycięstwa na portalu SimRacingPL które odniosłeś na torze Vara Raceway. Jadąc Formułą BMW zostawiłeś za sobą BzYczka, Kobego, RM'a czy thuGG'a, czyli bardzo szybkich kierowców. Czy wobec tego w przyszłym sezonie będziemy mogli zobaczyć Cię w jakiejś lidze OW (F1'79, F3, F1) czy Twoim priorytetem będzie WTCC na platformie Race07?
Dziękuje. Wygrana na Vara Raceway jest dla mnie bardzo cenna i pozwoliła mi uwierzyć w własne możliwości. W FBMW zawsze dobrze się czułem i daje mi sporo przyjemności z jazdy. Sezon 2010 jest jeszcze dość odległy i nie wiem na chwile obecną w jakiej serii wystartuje, na pewno jedną z nich będzie coś związanego z Race07.

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia na torze.

1. Przed Nami wyścig w klasie Mini gdzie zawsze walczyłeś o najwyższe lokaty. W wyścigu na Manfeild w zeszłym sezonie podczas kwalifikacji pierwsza ósemka zamknęła się w czasie 0,1 sek, czy teraz też przewidujesz podobne atrakcje?
Raczej na pewno będzie zaciekła walka podczas kwalifikacji bo na torze w Pau nie jest łatwo wyprzedzać. Do tego im wyżej się będzie tym większe są szanse na przeżycie pierwszych zakrętów Ja ze swojej strony liczę na bardzo fajną walkę z Marcoonem. Oczywiście nie przekreślam innych zawodników, Trelikk czy Kobe (który odpuścił treningi w celu trenowania do Mistrzostw Polski) zapewne również nieźle zamieszają Do tego dojdą zawodnicy, którzy ukrywają się z formą. Na pewno będą to bardzo ciekawe dwa wyścigi.

2. Marku sezon 2009 powoli dobiega końca. Prowadzisz w klasyfikacji ligi WTCC ale Twoja przewaga nad SnikerS'em to kilka pkt więc będziesz się musiał jeszcze trochę napocić, czy wobec tego liga Race07 zejdzie na dalszy plan?
Z ligą WTCC jest niezłe zamieszanie... co chwile zmienia się zawodnik, który jest na P2, a co za tym idzie różnica punktowa pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Z tego co mi wiadomo to SnikerS nie wystartuje chyba w dwóch eliminacjach więc raczej nie będzie się liczył już w klasyfikacji generalnej (wielka szkoda i cały czas mam nadzieję, że jednak uda mu się wystartować ). Jazda w WTCC na szczęście nie wpływa znacząco na jazdę w lidze R07, którą w tym sezonie traktuję i tak bardziej jako przyjemność ze ścigania się w bardzo fajnej grupie zawodników (nie sposób się nie zgodzić - red.).

3. Sezon 2010 będzie dla Nas sezonem zmiany. Z dwóch lig w których startujesz (WTCC i Race07) powstanie jedna. Twoje doświadczenie to będą dwa sezony WTCC i dwa Race07, to musi zaprocentować w przyszłym roku i automatycznie staniesz się jednym z kandydatów do mistrzostwa. Czy będziesz chciał o nie powalczyć z "wiadomo kim" w przyszłym roku czy może masz inne plany?
Co do przyszłego sezonu to jeszcze nie wiem jak się sprawy potoczą. Czekają mnie zmiany w życiu osobistym i nie wiem czy będzie czas na systematyczne ściganie się w jakiejkolwiek lidze. Do tego dochodzi jeszcze fakt łączenia pewnych innych obowiązków związanych z simracingiem. W każdym bądź razie na pewno gdzieś się spotkamy na wirtualnych torach

Dziękuję za rozmowę i cała liga Race07 trzyma za Ciebie kciuki abyś zdobył mistrzostwo WTCC 2009. Powodzenia!

1. Radek każdy kto z Tobą jeździł wie że jesteś bardzo szybkim kierowcą i potwierdzają to Twoje występy w lidze Race07 gdzie jesteś czwarty w klasyfikacji generalnej. Jednak strata do pierwszej trójki jest już nie do odrobienia. Czy wobec tego będziesz bronił tej czwartej pozycji czy skupisz się na zdobyciu mistrzostwa w FIA GT gdzie obecnie jesteś drugi?
[Śmiech] Czy szybkim? No nie wiem, staram się jak mogę, ale niestety nie potrafię osiągnąć takiego pułapu jaki reprezentuje chociażby Marcin Skrzypczak. Nie ukrywam, że tacy zawodnicy bardzo motywują mnie do treningu, staram się jak najbardziej zbliżyć do topowych wyników, czasem się udaje a czasem nie. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną to będę starał się utrzymać swoje czwarte miejsce. Podczas trwania sezonu zawsze kręciłem się w okolicy top 6-8, ale widziałem, że różnica do P4 nie jest duża i to było moim celem. Teraz udało się to osiągnąć i trzeba utrzymać tą pozycję. Jeśli chodzi o FIA GT, to postaram się powalczyć o P1, jednak wiem, że będzie bardzo ciężko, bo Jacek Dybowski jest mega szybkim zawodnikiem i nawet 70kg ziemniaków nie potrafi go powstrzymać.

2. Miałeś okazje jeździć autami GT w lidze FIA GT, w Race07 oraz ostatnio w międzynarodowym wyścigu na Nordschleife. Czy któryś mod szczególnie przypadł Ci do gustu?
Hmm, to się zmienia jak w kalejdoskopie. Pamiętam jak w zeszłym sezonie pojawił się mod GT_All, którym się zachwyciłem na początku, a pod koniec sezonu te emocje opadły, bo znałem już niedociągnięcia i wady. Jest to mod, który wiele wybacza, choć czasem potrafi zaskoczyć nagłą nadsterownością, która może zakończyć się spinem. Ostatnio z tym modem miałem do czynienia podczas wyścigu na Nordschleife i czerpałem ogromną radość z jazdy, ale myślę że w dużej mierze była to zasługa tego fantastycznego toru.
Obecny mod FIA GT, w którym jeżdżę Porsche RSR GT2 bardzo mi się podoba, ustawiam auto tak, że prowadzi się dosyć ostro, dosyć gwałtownie reaguje na zdjęcie nogi z gazu, co pozwala dosyć agresywnie brać zakręty (choć czasem potrafi się to obrócić przeciwko nam). Bardzo przyjemnie prowadzi się auto operując gazem w zakrętach. Niestety ma też swoje wady, jak np. dosyć duże zużycie opon i dziwne bujanie niezależnie od tego jak się ustawi zawieszenie. Najlepiej jednak jeździ mi się w Race07, gdzie czucie auta jest rewelacyjne a FFB przekazuje dużo informacji. M3 GTR na SPA to jest to! (Potwierdzam – red. )

3. Wracając do aktualnych spraw przed Nami wyścig w Mini na torze Pau. Mini to zupełnie inne auto od mocnych GT i można to również wywnioskować po Twoich wynikach w Mini wyścigu na Varano de'Melegari w R1 byłeś 17-ty, za to R2 nie ukończyłeś. Czego możemy spodziewać się teraz?
Nie były to dla mnie udane wyścigi i coś czuję, że podobnie będzie teraz. Kompletnie nie umiem jeździć autami z przednim napędem, wyjścia z zakrętów są dziwne, jak ostro przyspieszam to koła buksują i auto jest podsterowne, gdy staram się ograniczać gaz, to z kolei mam wrażenie, że przecież mógłbym szybciej wyjechać z tego zakrętu. Taka dziwna huśtawka, nie lubię tego. Do tego dochodzi dość gwałtowna reakcja na ujęcie gazu w zakręcie. To będzie największa bolączka na tym torze, bo jest tam szykana do której dojście jest kręte i w którymś momencie trzeba zdjąć nogę z gazu i zacząć hamować, bardzo często auto wpada tam w poślizg z którego ciężko wyjść. Także kiepsko to widzę i najchętniej opuściłbym ten event, ale trzeba walczyć o P4 w generalce jak i o możliwie najlepsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Dziękuję za rozmowę i podobnie jak u BzYczka życzymy zdobycia mistrzostwa w FIA GT. Powodzenia!

Jak widać każdy z kierowców ma coś do osiągnięcia, o tym czy im się uda dowiecie się śledząc ich wyniki na portalu.

A oto co Nas czeka w najbliższym wyścigu 9 listopada 2009

Zapraszamy!

Sebastian "SebaOnePL" Huba
SebaOnePL jest offline  

Ostatnio edytowane przez Misiu : 16-11-2009 - 20:49
Rating: 21893 | Skill: 3.25 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 20:47   Post #2 (permalink)
Awatar michaljg

Fajny artykuł.

BzYczek, czyżby potomek
michaljg jest offline  

Rating: 21811 | Skill: 8.12 | OpenRating: 0
Logitech DFP
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 23:34   Post #3 (permalink)
Administrator
Awatar BzYczek

Jeszcze nie... ale chcą mnie zaobrączkować ale nie dam się... będę twardy

EDIT: Fajny newsik Seba
BzYczek jest offline  
MSI Z77-G45|i5 3570K@4,5|Macho 120|Corsair Vengeance 8GB|Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB
3xDell U2312HM|HDD1TB|Plextor M5P 128GB|Corsair HX80 +Gold 650W|Laptop Acer 5930G

F E E L the S T I N G

Rating: 78964 | Skill: 10.60 | OpenRating: 0
| Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 23:39   Post #4 (permalink)
Awatar Albi

Cytat: Napisał BzYczek Zobacz post
Jeszcze nie... ale chcą mnie zaobrączkować ale nie dam się... będę twardy :mrgr
Tak....Ta wszechobecna emancypacja, do czego to doszło...
Albi jest offline  

Rating: 4299 | Skill: 1.20 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-2009, 11:33   Post #5 (permalink)
Awatar pati1974

super - prosimy o więcej newsów i wywiadów - nawet z tymi z końca stawki
pati1974 jest offline  

3x24 Triple Screen

Rating: 14335 | Skill: 3.65 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
liga, mini, mini@pau, pau, przed, race07, torze, wyścigiem

Narzędzia wątku