Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor ACC > Newsy ACC

Każdy orze bokiem na torze - zapowiedź ligi RallyCross 2013

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Newsy ACC Newsy ACC

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-11-2013, 01:04   Post #1 (permalink)
Administratur GiW
Awatar Szczepan

Każdy orze bokiem na torze - zapowiedź ligi RallyCross 2013

Na początek obowiązkowy filmik przed przeczytaniem zapowiedzi

Jak wiemy, motorsport jest zwykle dzielony na dwie odmiany: wyścigi i rajdy. Jednak czasem zapominamy że jest coś... Pomiędzy... Chodzi mi tu oczywiście o RALLYCROSS! Coś co łączy radość walki koło w koło z lataniem bokiem po szutrach.
Ostatnia runda Europejskich Mistrzostw Rallycross w 1988, jak widzieliście zawitała na tor Estering, na którym tacy nieznani wam kierowcy jak Matti Alamäki i Martin Schanche walczyli o mistrzostwo w Dywizji 2 (szybszej). Nie jest łatwo zapanować nad kilkusetkonnym potworem na luźnej nawierzchni kiedy obok jest kilka innych podobnych aut. Tym bardziej zachęcam do udziału w lidze zimowej, gdzie sami będziecie mogli przekonać się jaką frajdę sprawia przejechanie bokiem ślepego zakrętu na torze Lienz, kiedy przez boczną szybę widzimy przeciwnika, który pokonuje zakręt w dokładnie ten sam sposób
Mógłbym dalej smęcić o tym jaki to rallycross jest fajny, ale po co, skoro od środy sami będziecie mogli się o tym przekonać.

Co dla was przygotowaliśmy?
Mod, w którym znajdziecie 10 aut w identycznej specyfikacji technicznej, są to pojazdy które królowały na trasach rallycrossu przez ostatnie 20 lat, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Przekrój od Lancii Delty po nowego Forda Fiestę.

Tory to już grubsza sprawa, razem z Mastą przetestowaliśmy ponad 100() obiektów, które były potencjalnymi kandydatami do ligi. Gwarantujemy że wybraliśmy te, które zapewniają najlepszą zabawę. Wśród torów znajdziecie zarówno szybkie asfaltowe tory, które pozwolą cieszyć się pełną mocą silnika i napędem na 4 koła. Będą też tory szutrowe, gdzie będziecie mogli zakurzyć swoich przeciwników po całości. Wybierzemy się też na Litwę aby pościgać się po śneigu. Runda specjalna, drugiego dnia świąt odbędzie się na ovalu, co oznacza permanentny lot bokiem przez cały wyścig. Na ostatnią rundę przygotowaliśmy dla was połączenie ovalu i toru drogowego, który gwarantuje rywalizację do samego końca.

Jeszcze krótko o zasadach, wyścigi będą podczas każdej rundy trzy i będą trwać 20 minut. Wyjątek stanowią rundy świąteczna i ostatnia, w których będą dwa wyścigi po 30 minut. Będziemy mieli też coś ze współczesnego rallycrossu, a mam tu na myśli joker lap. Krótko mówiąc, podczas większości wyścigów, każdy kierowca będzie musiał minimum jeden raz przejechać przez pitlane. Jest to o tyle ciekawe, że część osób może przy okazji zdecydować się zatrzymać i zmienić opony, bo mimo iż wyścigi będą trwały 20 minut, zużycie będzie bardzo odczuwalne. Pierwszy wyścig już w przyszłą niedzielę i do końca stycznia będziemy się spotykać co tydzień (z przerwą na ROC)

Liga jest zimowa, więc darmowa, wymagana jakakolwiek licencja. Mod i tor do pobrania od środy.

Na koniec: warto wziąć udział, bo może to ostatnia liga na rFactorze, w której można mieć taki fun z jazdy .

Szczepan jest offline  
9:45

Rating: 137755 | Skill: 8.22 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 18:33   Post #2 (permalink)
Awatar Domi

Fajnie
Domi jest offline  
Rating: 86284 | Skill: 13.85 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 18:34   Post #3 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

Super zapowiedź i naprawdę ciekawe ściganie się szykuje Jak znajdę czas, to znajdę się również na torze (poza torem pewnie też )
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 19:10   Post #4 (permalink)
Awatar Qbekbear

Biorąc pod uwagę, że ostatnio trochę mnie znudziły asfalty i zacząłem upalać RBR to chyba będzie jak znalazł Dalibyście tego moda już, bo mi się nudzi
Qbekbear jest offline  

Rating: 26003 | Skill: 6.62 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 19:15   Post #5 (permalink)
Awatar Domi

a gdzie jeździsz Qbek na RBR ? u francuzów ?
Domi jest offline  
Rating: 86284 | Skill: 13.85 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 19:19   Post #6 (permalink)
Administrator Wszystkiego
Awatar lelu0

To masz dzisiaj ACC ^^
lelu0 jest offline  
Forged in Valhalla by the hammer of Thor

Rating: 4475 | Skill: 2.02 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 19:29   Post #7 (permalink)
Super Moderator
Awatar Dmnick

Ja tam biorę Lancera Evo, mam nadzieję, że obrazek nie jest mylący
Dmnick jest offline  
Zalman Z3 Plus | Win 7 x64 | AMD Phenom II x4 965@3,7GHz@Zalman CNPS14x | ASRock 970 Pro3 | AMD Radeon 6950@6970 2GB | Kingston KHX1600C9D3B1RK2/8GX 8GB| Tacens Radix V 650V | Creative Xtreme Music | Superlux HD 681 | Logitech DFGT | Saitek X52 | Saitek Cyborg Evo | Steelseries Rival |

Rating: 16581 | Skill: 6.74 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 19:49   Post #8 (permalink)
Awatar majeklth

Sekundy 16-20 na filmie, jak byście chcieli komuś wytłumaczyc różnicę między efektownie a efektywnie
majeklth jest offline  

Rating: 6658 | Skill: 1.76 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 20:40   Post #9 (permalink)
Awatar Adakar

rF2 SMP DTM 2017
rF2 SMP GT3 2017

COOSIE ! (jak będzie ...)
Adakar jest offline  
Screw You guys ... I am out of here ...

Rating: 112440 | Skill: 9.70 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2013, 22:47   Post #10 (permalink)
Awatar Qbekbear

Cytat: Napisał Domi Zobacz post
a gdzie jeździsz Qbek na RBR ? u francuzów ?
U siebie na kompie, straszna lama ze mnie jak na razie (chociaż na rookie objeżdżam ich bez problemu, nawet kilkukrotnie odstawiany na trasę przez kibiców i zaliczyłem szkółkę na perfectach ). Obił mi się o uszy plugin czeskiego community i się w niego zaopatrzyłem. Ale i tak jeżdżę na normalnym RBR i firmowych oesach póki co
Qbekbear jest offline  

Rating: 26003 | Skill: 6.62 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2013, bokiem, kazdy, ligi, orze, rallycross, torze, zapowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania