Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor Historic > Newsy Historic

Gdzie kucharek sześć... - 15 runda Ligi GTL

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Newsy Historic Newsy Historic

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-11-2007, 14:12   Post #1 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Gdzie kucharek sześć... - 15 runda Ligi GTL

- Bon jour Alessandro.

- Buon Giorno Jean-Pierre.

- Witamy Państwa na naszym kursie gotowania. Dziś razem z Alessandro przygotujemy coś niebywale pysznego, ne c’est pas Alessandro…

- Si, si… Jean-Pierre. Ale i okazja jest niczego sobie. Molto kierowców przyjedzie z ziemi polskiej do włoskiej. Całe squadra corse Lega Grande Turismo Leggende. Sami przystojni chłopcy… no tak my tu gadu gadu a masełko się przypala, że tak powiem.

- Oui. Dla naszych amis z Pologne przygotujemy dziś danie leciutkie ale przyprawione. Pełne smaku i tej wyrazistości jaką posiadają wina z francuskich piwnic, coś czego nie można znaleźć nigdzie indziej na Świecie…

- Si, si… ale nie zapominaj o słynnym salsa pomodoro. Ale dla visitatore danie musi być wyjątkowe i musi mieć, że tak powiem, mocną podstawę, pozwól więc Jean-Pierre, że zajmę się tym właśnie. Wezmę trochę tego i tego i już biorę się do pracy.

- Oui… tomate contre vin… ha, ha…

- Co mówiłeś przyjacielu?

- Rien Alessandro. I ja biorę się do pracy. Wezmę trochę stali dla aby zrobić centralną ramę, podaj mi proszę kochanieńki, ta tacę z częściami do Renault 8.

- Nie mogę właśnie mieszam asfalt… buono asfalt z 1972 roku. Weź sobie sam.

- Koła, elementy wnętrza, zawieszenie… ahh… Renault 8 to dobre lekkie części. I ich wielka zaleta to dostępność i niewielka cena… szybciutko zmieszamy to i wsadzamy to na wcześniej przygotowaną ramę. A teraz dodamy coś, co podkreśli smak i doda trochę ognia do dania. Sięgamy po moteur 1.6 z Renault 17. Oczywiście jeśli nie posiadacie akurat takiego moteur to możecie dodać coś innego par exemple 1.1 z Renault 8, moteur nie musi być mocny może być 65 cv. Ten, który zastosujemy jest mocniejszy i seryjnie ma 140 cv ale podczas przygotowania potrawy wzmocni się jeszcze o dodatkowe 10 cv. Magnifique. Jak ci idzie Alessandro?

- Si, si… jeszcze ugniatam ale zaraz wszystko pięknie uformuję.

- Bon… a tymczasem odstawiamy to co zrobiliśmy i na stolnicy wyrabiamy trochę błękitnego włókna szklanego… ugniatamy… taki materiał ma wielką zaletę jest leciutki i cała potrawa będzie ważyła mniej niż 700 kg. Rzeźbimy ostry przód, niewysoki dach i długi opadający tył. Całość ma wyglądać jak poisson… mała, pyszna rybka. Zwinna, błyszcząca. Nie daje się łatwo złapać. Wyraźnie zaznaczony przód z mocnymi, obłymi błotnikami i takim samym dachem. I teraz to wszystko nakładamy na ramę z przymocowanym z tyłu silnikiem…

- Przesuń się, przesuń się presto złociutki…

- Merde…

- Co mówiłeś przyjacielu?

- Rien… tu patate.

- Potrzebuję stolnicy. Asfalt mam już pięknie wyrobiony. Układam to wszystko w piękną wstęgę. Szeroka musi być, piano, piano… gładka. Dwa łagodne zgięcia, potem trochę ostrzej… i w tym miejscu układamy długi brzeg… kończy się miejsce więc zawracamy… i znów zakręcamy potem szybki zawijas i znów zawracamy… teraz symetrycznie znów zawijas i rogalik i już wszystko łączymy aby zamknąć w całość. To przepis mojej nonna. Pamiętam jak dziś kiedy byłem bambino. 1972 pierwszy raz poczęstowała wszystkich, danie było trochę mniejsze i miało mniej zawijasów. To co teraz zrobiłem to już współczesna wersja. Chętnie ją robię na wyścigi motocyklowe ale także i kierowcy ciężarówek nie pogardzą taką wersją. Finto!

- No, no, no, mon dieu! Qu´est-ce que c´est?

- Pasta Misano!

- No, no… jak to teraz połączyć? Misano i Alpinie…

- Non so… niech martwią się ci z Polonia, ja muszę odebrać Alfę z warsztatu.

- Myślałem, że mnie podwieziesz, wiesz związkowcy na kolei i lotniskach strajkują…
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
gdzie, gtl, kucharek, ligi, runda, sześć

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania