Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz trening闚

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wr鵵   SimRacing wy軼igi online > Archiwum > Liga rFactor F1 > Newsy F1

Powiedzieli, napisali.... Grand Prix W這ch

Zarejestruj si Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Newsy F1 Newsy F1

Odpowiedz
LinkBack Narz璠zia w徠ku Wygl康
stare 10-09-2013, 23:42   Post #1 (permalink)
Administrator Wszystkiego
Awatar lelu0

Sk康: Bi貪oraj / Wroc豉w
Post闚: 3.407
Post Powiedzieli, napisali.... Grand Prix W這ch

Jako 瞠 wy軼ig na torze Monza ju za nami, pora dowiedzie si co s康z o nim sami kierowcy. Przy okazji postara貫m si podpyta ich r闚nie o samochody jakimi przysz這 im je寮zi, cele na przysz這嗆 oraz ich pozycj w zespole.

Na pierwszy ogie Robert Rybarski, kierowca McLaren Mercedes (P7):
- By貫 na pewno pozytywn niespodziank w kwalifikacjach, podczas transmisji wymieniali鄉y ci w gronie faworyt闚 do zwyci瘰twa. W wy軼igu jednak nie by這 ju tak dobrze. Jak my郵isz, co mia這 decyduj帷y wp造w na ten wynik, czy po prostu bolid dobrze spisuje si tylko podczas pojedynczych okr捫e, czy mo瞠 zawiod豉 strategia?
- No tak, w kwalifikacjach pokaza貫m bardzo dobre tempo, zreszt tak jak na SPA, gdzie zdoby貫m Pole Position. Tam zabrak這 jednak bolidu ustawionego pod wi瘯sze ilo軼i paliwa. Na Monzie pr鏏owa貫m wyeliminowa ten efekt jednak jak wida nie uda這 mi si. Wraz z in篡nierem i drugim kierowc b璠 teraz pracowa by lepiej zbalansowa ustawienia bolidu gdy w nich widz g堯wnego winowajc kiepskich wynik闚.
- W tej chwili zajmujesz pi徠 pozycj w klasyfikacji generalnej, jaki jest tw鎩 cel na dalsza cz窷 sezonu?
- Na pewno chcia豚ym jeszcze cho raz wjecha na podium. W klasyfikacji generalnej 4 miejsce by這by dla mnie w obecnej sytuacji satysfakcjonuj帷e, chyba 瞠 forma b璠zie rosn望 to wtedy b璠 mia chrapk na P3
- Czy w przysz造m sezonie chcia豚y pozosta w ekipie McLaren, czy raczej planujesz przeprowadzk?
- Wszystko zale篡 od sytuacji na rynku oraz od tego kim mia豚y by m鎩 team mate. Je郵i b璠 mia szans na do陰czenie do silniejszej ekipy, na pewno rozwa輳 tak opcj, jednak jestem ca趾iem zadowolony z rozwoju bolidu i nieuzasadnione opuszczenie ekipy, kt鏎 podnios貫m z do趾a na jaki tam w miar zadowalaj帷y poziom by這by po prostu g逝pie

Jako kolejny wypytany zosta Robert Sadowski, pozostaj帷y w cieniu Dawida Mroczka kierowca RBR (P9)
-Jak b璠ziesz wspomina tegoroczny wy軼ig na Monzy? Na pewno nie mog貫 narzeka na nud
- Mimo wszystko, dobrze. Liczy貫m co prawda na lepszy wynik, bo nasz bolid by tutaj naprawd mocny. Zacz掖em od twardej mieszanki opon i po starcie wszystko szlo po mojej my郵i. Niestety na 7 okr捫eniu mia貫m ma陰 kolizje i przez chwile bylem poza torem. Sporo na tym straci貫m, bo znalaz貫m sie za zawodnikami w wolniejszych autach i musia貫m mocno si napoci, 瞠by pozycje odzyska. Na pewno Panowie Splott (by造 mistrz ligi F1) i Lukke zafundowali mi wy軼ig 篡cia je郵i chodzi o walk. Za co chcia貫m im podzi瘯owa . Pod koniec by豉 szansa na kolejna pozycje, ale silnik ju raczej b豉ga, 瞠bym odpu軼i. Jazda w drafcie przez wi瘯szo嗆 wy軼igu do嗆 znacznie odbi豉 si na jego kondycji i by豉 du瘸 szansa, ze po prostu wybuchnie.
-Tw鎩 zespo這wy kolega jest w tej chwili numerem jeden w stawce. Czy czujesz si "drugim kierowc", jak uk豉da ci si wsp馧praca z Dawidem?
-To troch bardziej skomplikowane, 瞠by odpowiedzie w kilku zdaniach. Przez kilka sezon闚 zanim Dawid do陰czy do zespo逝, samoch鏚 by rozwijany pod indywidualne mistrzostwo kierowc闚. Robili鄉y to we trzech ( JA, wielki i retT) pod kierownictwem naszego managera. Z racji niskiego skilla ka盥ego z nas generowa這, to odpowiednie przychody na rozw鎩. Oczywi軼ie trzeba by這 doje盥瘸 do mety, bez przyg鏚 i kupowa odpowiednie cz窷ci, kt鏎e zapewnia przewag nad konkurencj. 畝den z nas nie mia i nie ma umiej皻no軼i na mistrza, wiec wiadome by這, ze kiedy nadejdzie pora na atak, to trzeba b璠zie zwerbowa talent, kt鏎y o to mistrzostwo powalczy. Tak pad這 na Dawida Mroczka z kt鏎ym wsp馧pracuje nam si doskonale. Jestem przekonany , ze d逝gofalowa strategia naszego managera w ko鎍u zapewni nam indywidualne mistrzostwo na koniec sezonu.
- Czy w鈔鏚 wy軼ig闚 pozosta造ch do ko鎍a sezonu masz jaki ulubiony, w kt鏎ym czujesz si na si豉ch uzyska naprawd dobry wynik?
My郵, 瞠 Suzuka jest torem na kt鏎ym marzy mi si walka o pierwsz sz鏀tk. Cho musz przyzna, 瞠 w lidze mamy ju tylu alien闚, ze nawet najlepszym autem w stawce, kierowca mojego pokroju, powinien si cieszy z ka盥ego zdobytego punktu.

Na moje pytania zgodzi si odpowiedzie r闚nie Kamil ㄊ篤a, tegoroczny nabytek teamu Williams (P4):
- Przede wszystkim gratuluj uzyskanego wyniku, chocia m闚i si 瞠 czwarte miejsce jest najgorsze dla ka盥ego sportowca. Czy czujesz 瞠 podium by這 w twoim zasi璕u?
- Dzi瘯i. My郵, 瞠 wynik na Monzy jest naprawd dobry. Realistycznie ocenia貫m nasze szanse na pozycje od 4-6 i ciesze si, 瞠 mog貫m wyci庵n望 maksimum. Do podium my郵, 瞠 brak這 mi bolidu szybszego o 0.250s na k馧ku , ale nie by這 najgorzej. Jestem przekonany, 瞠 w Singapurze b璠ziemy jeszcze bli瞠j podium, a mo瞠 nawet na nie wskoczymy.
- Jak oceniasz dyspozycj samochodu Williams podczas GP W這ch, pomaga czy wr璚z przeszkadza w uzyskaniu jak najlepszego wyniku?
- Generalnie nasze auto sporo odstaje od czo堯wki, jednak staramy si nadrabia ustawieniami i umiej皻no軼iami. Sporo jest jeszcze pracy do zrobienia, szczeg鏊nie w obszarze docisku i stabilno軼i auta, ale my郵, 瞠 na torze Marina Bay pojawimy si ze znacz帷ym pakietem poprawek.
- Co jest twoim celem w ko鎍闚ce sezonu, skupiasz si na walce z jakim konkretnym kierowc czy b璠ziesz stara si jecha z wy軼igu na wy軼ig?
- Patrz帷 na tabel mistrzostw my郵, 瞠 mog jeszcze powalczy o czwart lokat w klasyfikacji generalnej. Mimo 瞠 trac 46pkt do Tomasza Masio to jestem dobrej my郵i . Dwa razy dopad mnie pech przez co straci貫m ponad 20 pkt. wi璚 jak to w F1 wszystko jest mo磧iwe i trzeba walczy do ko鎍a. Cel na pozosta貫 Grand Prix to doje盥瘸j帷 regularnie w pierwszej 5 i w kilku wy軼igach pokusi si o podium. Pozdrawiam wszystkich

Kr鏒kiego udzieli udzieli nam r闚nie Dominik Wasie鎥o (P2):
- Jak ocenisz GP W這ch w swoim wykonaniu, czy uwa瘸sz ze mog貫 pewne rzeczy zrobi lepiej?
-Ju przed weekendem wy軼igowym wiedzia貫m, 瞠 b璠zie bardzo ci篹ko o dobry rezultat na tym torze, gdzie szczeg鏊nie wychodz braki bolidu. Niestety tak szybkie tory nie odpowiadaj naszej Marussi.
My郵, 瞠 wyci庵n瘭i鄉y maximum z naszego setupu oraz bolidu w kwalifikacjach oraz wy軼igu je瞠li chodzi o pozycje. Nie oby這 si bez kilku problem闚 technicznych oraz moich b喚d闚. Na pewno mog貫m dojecha ze znacznie mniejsz strat do zwyci瞛cy, ale to i tak nie zmieni這by mojej pozycji. Nie by貫m wstanie zagrozi Unikalnemu na 瘸dnym etapie.
Samoch鏚 RedBulla jest niesamowicie szybki co Unikalny potrafi wykorzysta i odni鏀 przekonywuj帷e zwyci瘰two czego mu gratuluj .
- Powiedz nam co o swoim bolidzie, jak oceniasz go na tle reszty stawki, czy jeste zadowolony z rozwoju?
- Powiedzmy, 瞠 jestem zadowolony tylko po這wicznie. W 2012 roku stan瘭i鄉y na starcie pierwszego wy軼igu razem z Ponte z prawdopodobnie najs豉bszym bolidem w stawce. Dzisiaj wg mnie jest to ju drugi bolid w stawce. Do pewnego etapu sezonu byli鄉y konkurencyjni w stosunku do RedBulla, jednak b喚dy, kt鏎e powodowa造 straty finansowe odbi造 si na dalszej cz窷ci sezonu i RBR znacz帷o oddali si od nas. Szczerze m闚i帷 na Monzie z niedowierzaniem patrzy貫m jak szybko ten bolid przy酥iesza i jak dobre jest jego tempo. Nie s康zi貫m, 瞠 przewaga RedBulla jest a tak du瘸. Jednak brawa dla nich, poniewa zapracowali na taki rozw鎩 i s w tym po prostu lepsi od nas.
- W tej chwili jeste numerem 2 w klasyfikacji generalnej. Nie spos鏏 nie zapyta jak oceniasz swoje szanse w walce o mistrzostwo, do ko鎍a sezonu pozosta這 jeszcze sporo wy軼ig闚.
- Na chwil obecn moje szanse oceniam na 0. Niestety na Albert Park i w Chinach gdzie zaliczy貫m connection lost mieli鄉y sporego pecha i stracili鄉y do嗆 du膨 liczb punkt闚, kt鏎 ci篹ko jest odrobi przy tak zaci皻ej walce. Naszym przeciwnikiem jest 鈍ietny kierowca w - na ten moment i my郵, 瞠 to si nie zmieni ju do ko鎍a sezonu - bezkonkurencyjnym bolidzie.
Do ko鎍a sezonu pozosta這 jeszcze kilka wy軼ig闚, kt鏎e bardzo lubi, jak – Singapur, Suzuka, Korea czy Abu Dhabi, ale nie wybiegam tak w przysz這嗆 i skupiam si na najbli窺zym wy軼igu. Mo磧iwe, 瞠 bolid b璠zie wystarczaj帷o konkurencyjny, aby powalczy o zwyci瘰two w Singapurze, chocia patrz帷 na tempo bolidu RedBulla na Monzie nie robi sobie zbyt du篡ch nadziei, ale zawsze daj z siebie wszystko, wi璚 pojad na maximum mo磧iwo軼i naszego setupu i bolidu i zobaczymy jak pozycj nam to przyniesie.
lelu0 jest offline  

Ostatnio edytowane przez McLaren : 14-09-2013 - 19:36
Forged in Valhalla by the hammer of Thor

Rating: 4475 | Skill: 2.02 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lew nog | Zmiana bieg闚: υpatki
Odpowied z Cytatem
stare 14-09-2013, 20:31   Post #2 (permalink)
Awatar Unikalny.Nick

Sk康: Rybnik
Post闚: 441
Lelu
Unikalny.Nick jest offline  

Rating: 133953 | Skill: 14.63 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Logitech G25 | Act Labs | Hamowanie: Praw nog | Zmiana bieg闚: Uk豉d H
Odpowied z Cytatem
stare 14-09-2013, 21:12   Post #3 (permalink)
NAD
Awatar NAD

Sk康: gdzie tam
Post闚: 3.713
A gdzie wywiady z menagerami .
GJ Leluo
NAD jest offline  
And I have to drive this shit?

I love Sebastian Vettel

Rating: 54693 | Skill: 5.95 | OpenRating: 0
Odpowied z Cytatem
stare 14-09-2013, 21:15   Post #4 (permalink)
Awatar Larus

Post闚: 5.897
Wy郵ij wiadomo軼 poprzez ICQ do Larus
安ietnie poczyta znowu wywiady w lidze F1 Dzi瘯i lelu0.
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lew nog | Zmiana bieg闚: υpatki
Odpowied z Cytatem
stare 14-09-2013, 23:10   Post #5 (permalink)
Awatar tomasz

Sk康: Lubacz闚
Post闚: 317
安ietne wywiady, nice work lelu
tomasz jest offline  
Rating: 43356 | Skill: 8.35 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lew nog | Zmiana bieg闚: υpatki
Odpowied z Cytatem
stare 15-09-2013, 11:06   Post #6 (permalink)
Awatar FisherFighter

Sk康: Lipowa/Bielsko
Post闚: 697
Oby wi璚ej wywiad闚!
FisherFighter jest offline  

Rating: 55065 | Skill: 9.91 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lew nog | Zmiana bieg闚: υpatki
Odpowied z Cytatem
stare 15-09-2013, 15:41   Post #7 (permalink)
Awatar Piter432

Sk康: Zawiercie
Post闚: 200
Wy郵ij wiadomo軼 poprzez MSN do Piter432
Piter432 jest offline  

Rating: 7477 | Skill: 5.70 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lew nog | Zmiana bieg闚: υpatki
Odpowied z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
grand, napisali, powiedzieli, prix, w這ch

Narz璠zia w徠ku
Wygl康

Zasady Postowania
Nie mo瞠sz zak豉da nowych temat闚
Nie mo瞠sz pisa wiadomo軼i
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB Code jest W陰czony
Emotikony s W陰czony
[IMG] kod jest W陰czony
HTML kod jest Wy陰czony
Trackbacks are W陰czony
Pingbacks are W陰czony
Refbacks are W陰czony

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:59.