Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz trening闚

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wr鵵   SimRacing wy軼igi online > Archiwum > Liga rFactor F1 > Newsy F1

Przed GP W這ch - Konferencja prasowa

Zarejestruj si Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Newsy F1 Newsy F1

Odpowiedz
LinkBack Narz璠zia w徠ku Wygl康
stare 10-09-2007, 06:30   Post #1 (permalink)
Awatar mALy

Sk康: Ukuruku
Post闚: 1.785
Przed GP W這ch - Konferencja prasowa

Przed nami emocjonuj帷y weekend na legendarnym torze Monza - trzynasta runda tegorocznych mistrzostw 鈍iata Formu造 1. Tym razem na sobotniej konferencji prasowej pojawili si kierowcy Ferrari, Red Bulla, Toro Rosso i Toyoty. Zobaczmy co mieli nam do powiedzenia.

Udzia:

Wojciech Chmielewski (Gulus) - Ferrari
Krzysztof Drogo (Chavess) - Red Bull
Pawe Go責a (Gofer) - Toro Rosso
Krzysztof Walig鏎ski (Kipila) - Toyota

P: Wojtek, weekend na Monzy jest szczeg鏊nym wydarzeniem dla zespo逝 Ferrari - jeste軼ie u siebie w domu. Czy mo瞠my spodziewa si waszego zwyci瘰twa?

Wojciech Chmielewski: To chyba oczywiste, 瞠 chcemy wypa嗆 jak najlepiej, a to 瞠 b璠ziemy 軼iga si nieopodal siedziby firmy tylko dodatkowo nas motywuje. Jednak, jak to kto powiedzia kiedy: "Znaj proporcjum Mocium Panie". Pierwszy sezon zawsze jest mniejsz lub wi瘯sz niewiadom. Po dotychczasowych wynikach wida, 瞠 nie jeste鄉y - niestety - faworytami.

P: Krzysiek W., Grand Prix W這ch b璠zie Twoim pierwszym wy軼igiem w tym sezonie. Dotychczas startowa貫 w serii FIA GT. Jak oceniasz r騜nic pomi璠zy tymi dwiema seriami?

Krzysztof Walig鏎ski: Trudno to oceni przed moim pierwszym Grand Prix. Przypuszczam, 瞠 ciekawsza walka toczy si jednak w GT. Du穎 豉twiej tam zaplanowa atak i si obroni. Auta serii GT s du穎 bardziej wytrzyma貫 ni bolidy F1, mo積a przeprowadza du穎 odwa積iejsze akcje, a kontakt nie oznacza od razu ko鎍a wy軼igu. Z drugiej strony prowadzenie bolidu F1 to ogromna frajda, szczeg鏊nie na tak szybkim obiekcie jakim jest Monza. Seria F1 to o wiele wi瘯szy presti, wi瘯szy szum medialny no i specyficzny klimat, kt鏎ego nie znajdziemy nigdzie indziej.

P: Krzysiek D., co s康zisz o torze Monza? Lubisz si tutaj 軼iga?

Krzysztof Drogo: Monza to jeden z trudniejszych tor闚 w kalendarzu. Wymaga nie tylko dobrego ustawienia bolidu, ale przede wszystkim du瞠j koncentracji w ca造m wy軼igu od kierowc闚. Najmniejszy b陰d mo瞠 zako鎍zy wy軼ig. Ze wzgl璠u na specyfik toru du瞠 znaczenie b璠zie mia這 do鈍iadczenie kierowc闚. My郵, 瞠 niespodziank nie b璠zie jak czo這we miejsca zajm tutaj weterani F1.

P: Podobno w豉郾ie tutaj po raz pierwszy zasiad貫 za sterami bolidu F1. To prawda?

Krzysztof Drogo: Tak, Monza to jeden z pierwszych tor闚, na kt鏎ym uczy貫m si je寮zi bolidami open-wheel, wiec raczej mam ciep貫 uczucia. Licz te na jakie punkty o ile uda mi si przetrwa pierwsze trzy-cztery zakr皻y.

P: Pawe, to Tw鎩 pierwszy sezon w Formule 1. Wcze郾iej startowa貫 w serii FIA GT, ETCC, a tak瞠 NASCAR. Jak si tutaj czujesz?

Pawe Go責a: Zdecydowanie najgorzej spo鈔鏚 wszystkich serii, w kt鏎ych startowa貫m. Obecny system powoduje, 瞠 w kuluarach toczy si wr璚z walka na no瞠. Wyszukiwanie luk w przepisach, niejasna sytuacja co do zatrudniania kierowc闚 itp. To wszystko psuje atmosfer w lidze i zdaje si by niezauwa瘸ne przez jej w這darzy.

P: Wojtek, w chwili obecnej z dorobkiem trzech punkt闚 znajdujesz si na dwudziestym miejscu w klasyfikacji generalnej. Tego oczekiwa貫 po tym sezonie?

Wojciech Chmielewski: Jestem debiutantem w Formule Jeden, do tego prawdopodobnie najstarszym, je盥膨cym jej uczestnikiem. Propozycja jazdy w tak znamienitym zespole jakim jest Ferrari, by豉 dla mnie zaszczytem. Poza nielicznymi przypadkami frycowe trzeba zap豉ci. Pierwsze starty by造 ca趾owit klap, nie ko鎍zy貫m wy軼ig闚, pocz徠kowo z w豉snej winy, p騧niej z winy incydent闚 na torze. W ko鎍u choroba wyeliminowa豉 mnie z dw鏂h wy軼ig闚. S康z, 瞠 uko鎍zenie dw鏂h wy軼ig闚 i trzy punkty to s豉by wynik, ale ci庵le si ucz i zdobywam do鈍iadczenie.

P: Krzysiek D., wielokrotnie w tym sezonie zajmowa貫 czwarte i pi徠e miejsca. Na Nurburgring by貫 nawet drugi. Zatem kiedy mo瞠my spodziewa si Twojego zwyci瘰twa?

Krzysztof Drogo: Drugie miejsce zaj掖em te w Barcelonie, gdzie wyprzedzi貫m zaledwie o jedn dziesi徠 sekundy Threeda - mojego partnera z zespo逝. Co do P1 to nieskromnie powiem, 瞠 jest to ca趾iem mo磧iwe. Wystarczy do tego tylko jeden warunek - czo堯wka musi polecie w buraczki na T1, wtedy jest to ca趾iem realne. W sumie Monza do tego nadaje si idealnie. Kto wie, kto wie... A troch powa積iej, to okre郵i豚ym siebie jako "solidnego wyrobnika bez b造sku" i o P1 mog powalczy tylko w wypadku k這pot闚 topowych kierowc闚. No mo瞠 poza Nurburgring, na kt鏎ym bardzo dobrze mi si je寮zi. Przy dobrym setupie i bezb喚dnej je寮zie m鏬豚ym powalczy, ale to ju w przysz造m sezonie.

P: Krzysiek W., podobno Toyota wykupi豉 Ci tylko na weekend we W這szech. Jest szansa na kolejny wyst瘼 czy mo瞠 kontrakt tego nie przewiduje?

Krzysztof Walig鏎ski: Tak, to tylko jeden weekend, po kt鏎ym wracam do serii GT. Nie planuj regularnych start闚 w F1 ale nie wykluczam mo磧iwo軼i wykonania chocia瘺y test闚 rozwojowych dla kt鏎ego z team闚. Wszystko zale篡 od tego jak dobrze b璠 si bawi podczas Grand Prix W這ch, wynik闚 tego wy軼igu i oczywi軼ie ilo軼i wolnego czasu.

P: Pawe, obecnie znajdujesz si na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jaki jest Tw鎩 cel na ten rok? Liczysz na wej軼ie do pierwszej dziesi徠ki?

Pawe Go責a: Sezon ko鎍z po Grand Prix Belgii, a wi璚 jedyny cel na ten sezon to zaj璚ie wysokiego miejsca w dw鏂h pozosta造ch GP i utarcie nosa kierowcom w szybszych bolidach.

P: Krzysiek D., kilka dni temu odby造 si testy na torze Monza. Czy Red Bull Racing mia wystarczaj帷o du穎 czasu, by przetestowa nowy pakiet aerodynamiczny i usprawniony uk豉d hamulcowy?

Krzysztof Drogo: Tak, nie by這 z tym 瘸dnych problem闚 tym bardziej, 瞠 manager zdecydowa si na zatrudnienie kierowcy testowego. Cab pom鏬 nam w testach na Monzy i za這穎ny plan wykonali鄉y w stu procentach. Bolid sprawuje si 鈍ietnie, ustawienie na wy軼ig s ju prawie zako鎍zone, jeszcze tylko par 鈔ubek kosmetycznie si pokr璚i i mo積a jecha. Dzi瘯i usprawnieniom mamy teraz wi瘯sze szanse na utrzymanie przewagi w klasyfikacji zespo這wej, a na Monzy postaramy si jeszcze j powi瘯szy.

P: Wojtek, coraz cz窷ciej m闚i si o kontraktowaniu kierowc闚 na przysz造 sezon. Otrzyma貫 ju jakie propozycje, czy mo瞠 ten sezon b璠zie Twoim ostatnim w Formule 1?

Wojciech Chmielewski: Och, nie chcia豚ym zako鎍zy tego wspania貫go do鈍iadczenia, jakim jest Formu豉 Jeden. Oficjalnie nie mam propozycji co do nast瘼nego sezony, ale od czasu do czas闚 spotykam mniej lub bardziej znanych mi ludzi, kt鏎zy podpytuj si, jakie mam plany na rok 2008.

P: Krzysiek W., w chwili obecnej bolidy Toyoty nie nale膨 do najszybszych maszyn w stawce, wiec walka o czo這we pozycje mo瞠 by utrudniona. Jaki jest Tw鎩 cel w nadchodz帷ym Grand Prix?

Krzysztof Walig鏎ski: Nie s najszybsze ale prowadz si bardzo pewnie. Dzi瘯i temu nie mam problem闚 z utrzymaniem r闚nego tempa przez kilkadziesi徠 okr捫e. Poza tym dobra konsystencja zawsze by豉 moim atutem, dzi瘯i kt鏎emu osi庵a貫m wi璚ej ni mo積a by這 si spodziewa po czasach pojedynczych okr捫e. Tym razem moim celem jest punktowane miejsce i wierze, 瞠 jestem w stanie w bolidzie Toyoty tego dokona.

P: Pawe, swego czasu m闚i這 si, 瞠 kierowcy Toro Rosso nie s zadowoleni z obecnego systemu test闚. M鏬豚y to skomentowa?

Pawe Go責a: Mog odpowiedzie tylko za siebie w tej sytuacji: oczywi軼ie, 瞠 nie jestem zadowolony z obecnego systemu test闚. Trzeba nie mie nic innego do roboty poza F1, 瞠by by z niego zadowolonym. Kr璚enie si po torze bez celu przez trzy godziny jest co najmniej 鄉ieszne. I jeszcze gdy pr鏏ujesz powalczy z innymi kierowcami na torze 瞠by zabi nud podczas test闚, oni s oburzeni, 瞠 raczy貫 im przeszkodzi w wykonaniu programu rozwojowego. Poza tym sytuacja gdzie 5 bolid闚 jednej stajni szale鎍zo kr璚i k馧ka w tym samym czasie te nie nale篡 do normalnych. Ale jest to dziewiczy sezon je郵i chodzi o program test闚 i mam nadzieje, 瞠 FIA wyci庵nie z niego odpowiednie wnioski.
mALy jest offline  
Rating: 42340 | Skill: 16.06 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lew nog | Zmiana bieg闚: υpatki
Odpowied z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
konferencja, prasowa, przed, w這ch

Narz璠zia w徠ku
Wygl康

Zasady Postowania
Nie mo瞠sz zak豉da nowych temat闚
Nie mo瞠sz pisa wiadomo軼i
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB Code jest W陰czony
Emotikony s W陰czony
[IMG] kod jest W陰czony
HTML kod jest Wy陰czony
Trackbacks are W陰czony
Pingbacks are W陰czony
Refbacks are W陰czony

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:21.