Szukaj:
PL EN ES
PolecamyKalendarz treningów


Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 21-09-2008, 00:23   Post #1 (permalink)
Awatar rafalgt
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 359
Relacja z Monza GP

Witam wszystkich po emocjonującym wyścigu, który odbył się we Włoszech na torze Monza.
Ostatni wyścig na torze Spa-Francorchamps 2007, który dzieliło tylko tydzień czasu wygrał Karas. Było to jego czwarte zwycięstwo z rzędu a w całym kalendarzu szóste. Czy tym razem znów stanie na najwyższym stopniu podium? Czy Gul_Dudo odbierze mu aktualne pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców? Tego dowiemy się po relacji ze słynnego wyścigu na torze Monza.

Kwalifikacje do wyścigu wygrywa Karas z przewagą 0.06s nad rafal`emgt. Trzeci na polu startowym stanie NAD. Czwarte pole dla Rossiego46. Na trzeciej linii staną Focus oraz simon999. Czwarta linia to kierowcy Gul_Dudo i Race_Master. Dziewiąte miejsce dla Cab`a a tuż za nim stoi micro. Dalsze pola to kolejno: Larus, Marcel, MiDioM, dracon, SiD, decode, kszymon, Xerd, chavess oraz na końcu Misu.

Ruszyli. Micro za dużo dodaje gazu i jego bolid obraca się o 180 stopni. Rafalgt z drugiej pozycji awansuje tuż po starcie na pierwsze miejsce po znakomitym starcie. Rossi46 stojący w tej samem linii co NAD odbiera mu trzecią pozycję z kwalifikacji.Simon999 startujący z szóstej pozycji przebija się szybko do przodu, ale na dojeździe do pierwszego zakrętu zbyt późno hamuje i wylatuje poza tor, puszcza paru kierowców i zostaje na 4 pozycji. NAD również skraca drogę po trawie, ale ustępuje parę miejsc i jedzie dalej już na 6 pozycji. Dojeżdżając do kolejnego zakrętu najbardziej awansował Cab oraz decode. Gul_Dudo na dojeździe do zakrętu atakuje Race_Mastera i gładko go wyprzedza zabierając mu 7 pozycję. Race_Master po tej sytuacji musi się bronić przed Fokusem, ale po zaciętej walce przegrywa i spada z siódmej na dziewiątą pozycję. Dracon jadący na 12 pozycji zostaje wyprzedzony przez MiDioM`a a po chwili na wyjeździe z zakrętu dostaje w tył bolidu od SiD`a i ląduje w piachu. Po wyjeździe z niego spada na ostatnia pozycję

To samo spotyka Xerd`a który dostaje w tył od kszymona. Spada przez to na 18 pozycje.
Rossi46 przesadza z prędkością i wypada z toru, co przekłada się na stratę dwóch pozycji.
Na tym samym zakręcie Marcel jadący na dziesiątej pozycji dostaje w tył swojego bolidu od MiDioM`a i obaj wylatują do piachu. Niestety najgorzej ucierpiał na tym Marcel, ponieważ jedzie dalej dopiero z ostatniej pozycji. MiDioM traci w tej sytuacji pięć pozycji.
Niestety nie wszyscy kierowcy kończą pierwsze okrążenie. Focus na ostatnim zakręcie na hamowaniu blokuje koła i wylatuje z toru uderzając w opony. Uderzenie było tak duże, że bolid ucierpiał na tym bardzo tracąc przednie zawieszenie.
Na 2 okrążeniu Xerd ścina szykaną, lecz nie zyskuje na tym pozycji, więc zgodnie z regulaminem może jechać dalej.
Micro z dwunastej pozycji atakuje chavess`a i zabiera się za decode i oba te manewry wychodzą mu idealnie.
Misiu ma poważne problemy z prowadzeniem bolidu. Niewiadomo co się stało. Na kolejnym dohamowaniu uderza przodem w bandę i traci przy tym skrzydło.
Marcel cały czas stara się wyprzedzić dracona i tym samym wskoczyć na osiemnastą pozycję, ale Dracon bardzo dobrze się broni przed tymi atakami.Czołówka wyścigu zaczyna się powoli rozciągać i na pierwszych trzech miejscach nic ciekawego się nie dzieje. Dalej prowadzi rafalgt przed karasiem i simonem999.
Jednak tuż za nimi walczą ze sobą NAD i rossi46. NAD jadący na piątej pozycji dobrze wychodzi z ostatniego zakrętu i przed prostą start meta udaje mu się wysunąć pół bolidu przed Rossiego i na dohamowaniu do szykany NAD zyskuje pozycję nad Rossim46.
Na tym samym trzecim okrążeniu na prostej startowej bardzo blisko siebie jadą decode(11), chavess(12) i MiDioM(13). Na dojeździe do szykany chavess atakuje decode lecz ścina zakręt. Wiemy, że jeśli nie odda zyskanej pozycji może zostać ukarany przez sędziów. Na szczęście oddaje pozycję niestety zbyt wolno wychodzi z zakrętu i spada aż na 14 pozycję.
Misiu zjeżdża do boksu by naprawić bolid.
MiDioM po małym błędzie decode awansuje na jedenastą pozycję.
Decode jednak nie poddaje się i na następnym zakręcie atakuje rywala co kończy się wypadnięciem poza tor. Wyjeżdżając z piachu traci kolejną pozycję i Larus go wyprzedza.
Na 5 okrążeniu decode przesadza z gazem i na wyjściu z zakrętu spinuje i uderza w bandę. Traci przy tym oba skrzydła co bardzo pogorszy jego dalszą jazdę. Na pewno będzie zjeżdżał do boksu, ale przez to z 14 pozycji może spaść pod koniec stawki.Tak jak się spodziewaliśmy decode zjeżdża do pitstopu i wyjeżdża już na osiemnastej pozycji. Niestety zdążyło go już zdublować 10 kierowców.
Kolejny raz decode wlatuje w mur z opon i traci przednie skrzydło. Chyba ten wyścig kierowca zaliczy do pechowych. Jednak nie zjeżdża do boksu by naprawić auto co niestety skutkuje tym, że każde hamowanie jest bardzo niebezpieczne. Kolejny kierowca Misiu wyprzeda go i spada na ostatnie miejsce.
NAD jadący na 4 pozycji zjeżdża na pierwsze tankowanie już na 8 okrążeniu. Już wiemy dlaczego taki dobry trzeci czas udało się uzyskać mu w kwalifikacjach.Tuż za nim zjeżdża chavess dotankotwać bolid oraz założyć przedni 4 spojler, który gdzieś podczas jazdy stracił.

NAD po wyjeździe z pitstopu jest na 12 pozycji i stara się jak najszybciej odzyskać stracone punkty. Skutecznie przeszkadza mu w tym MiDioM blokując go co zakręt.
Micro na 10 okrążeniu jadąc w tunelu aerodynamicznym SiDa zbyt mocno kręci silnik i pod koniec prostej startowej silnik nie wytrzymuje i wybucha. Na tym kończy się rola kierowcy Sauber-BMW.
Race_Master stara się zyskać pozycję nad Rossim46, ale ten się dobrze broni i nie popełnia błędów. Dzięki temu utrzymuje 6 pozycję.
Również NAD stara się wyprzedzić MiDioM`a ale jednak gdy tylko się zbliża do niego zawirowania powietrza utrudniają mu hamowanie i traci cenne sekundy.
SiD jadący na siódmej pozycji zjeżdża na trzynastym okrążeniu do boksu na tankowanie i wyjeżdża na trzynastej pozycji.Na okrążeniu 14 lider wyścigu rafalgt i jadący tuż za nim Karas zjeżdżają na dotankowanie. Mechanicy uwijają się jak tylko mogą. I rafalgt wyjeżdża na 4 pozycji a tuż za nim na stanowisko toyoty wjeżdża drugi z kierowców tego teamu Cab.
Karas wyjeżdżając z boksu nie wyhamował na pierwszej szykanie i musiał się ratować bocznym torem. Jednak nikogo w pobliżu nie było więc sędziowie nie zwrócą na to uwagi.
Na prowadzenie wychodzi Gul_Dudo za nim jedzie simon999 a kolejnym kierowcą jest Race_Master, którzy jeszcze nie zjeżdżali na tankowanie.
Na piętnastym okrążeniu do boksu zjeżdżają simon999 liderujący wyścig oraz Gul_Dudo. Przy zjeździe do pitstopu dochodzi do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji. Gul_Dudo prawie uderza w simona999, który zbyt szybko włączył ogranicznik prędkości. Na szczęście refleks kierowcy Super Aguri-Honda jest dobry?.
Na tym samym okrążeniu zjeżdża do boksu Marcel jadący na 11 miejscu.
Za nim to samo czyni Xerd z teamu Honda.
MiDioM jadący na szóstej pozycji na okrążeniu siedemnastym na hamowaniu do pierwszej szykany uderza w Cab`a i obaj kierowcy wypadają z trasy. A za nimi simon999 stara się wyprzedzić NAD`a i udaje mu się to. NAD ratuje się jadąc przez trawę.
Do boksów zjeżdżają kierowcy Larus oraz kszymon.
Na prowadzeniu nadal jest Race_Master ale na 18 kółku zjeżdża po paliwo do swoich mechaników.
Wyjeżdża tuż za plecami Cab`a na 4 pozycji.
Do boksów na tym samym okrążeniu zawitał MiDioM i wyjeżdża na 11 pozycji.
Decode jadący na 18 pozycji po raz kolejny traci panowanie nad bolidem i uderza w opony. Po raz kolejny jego skrzydło przednie zostaje urwane. Pech kierowcy jak widać nie omija.
Race_Master na dwudziestym okrążeniu popełnia błąd i traci pozycję 4 na rzecz simona999, który broni się cały czas przed napierającym NAD`em.

NAD nagle po wyjeździe z zakrętu traci prędkość i przez to jadący za nim Gul_Dudo awansuje na 6 pozycje. Czy bolid NAD`a został w jakiś sposób uszkodzony?
Race_Master po raz kolejny na kolejnym okrążeniu w tym samym miejscu wypada z toru i traci tym razem dwie pozycje. Do przodu przesuwają się Gul_Dudo i NAD
Do boksów zjeżdża MiDioM, Misiu oraz decode i robi się tam dość ciasno.
Z każdym okrążeniem do lidera rafalagt zbliża się Karas lider klasyfikacji generalnej kierowców.
Na 23 okrążeniu Gul_Dudo traci 6 pozycję na rzecz NAD`a który korzysta z błędu kolegi.
Zaczyna się robić dość ciasno na torze i przeplatają się kierowcy dublowani z prowadzącymi wyścig. Wiadomo ze wtedy liderzy maja dość utrudnioną jazdę i muszą bardzo uważać na inne bolidy.
To samo okrążenie staje się ostatnim w tym dniu wyścigu dla kierowcy zespołu Spiker MiDioM`a traci kontrolę na wyjściu z zakrętu i uderza w bandę. Bolid jest na tyle uszkodzony, że dalsza jazda była by zbyt niebezpieczna.
Kolejnemu z kierowców nie wytrzymuje silnik i kończy wyścig. Tym kierowcą jest Xerd.
Coś się dzieje z kierowcą NAD`em. Widzimy go jak zaczyna hamować tuż przed linią mety. Nagle się cofa! Przyznam, że rzadko widzę bolidy formuły 1 które na wyścigu jadą do tyłu. No i stało się. Sędziowie wykluczają kierowcę z dalszej rywalizacji. Prawdopodobnie kierowca za późno dostał informacje z boksów o zjeździe na tankowanie i gdy by jechał dalej nie przejechałby już tego okrążenia. Co za pech.
Stawka bardzo się rozciągnęła i a torze przez długi czas nic się nie działo.
Widzimy ruch w boksach McLaren-Mercedes. Kierowca Rossi46 na pozycji 7 zjeżdża do mechaników na tankowanie.
Kolejni mechanicy wybiegają z garażu. Tym razem są to mechanicy STR-Ferrari i już widzimy jak do pitstopu zjeżdża jadący na 12 pozycji chavess.Niektórzy z kierowców czują oddech rywala na plecach. Jednym z nich jest rafalgt, który prowadzi cały czas wyścig od początku startu, ale za nim jak cień jedzie Karas. Wiadomo że ten kierowca nie poddaje się tak łatwo. Rossi46 na hamowaniu do szykany przejeżdża bardzo wolno pomiędzy pachołkami bocznym torem i przepuszcza tym samym liderów wyścigu rafalgt oraz Karasia.
Mija 33 okrążenie i do boksu zjeżdża kierowca teamu Toyota Cab jadący na dobrej 3 pozycji. Wyjeżdża już za Race_Masterem na 6 pozycji. Realizator pokazuje nam powtórkę gdzie Larus kierowca zespołu ING Renault traci panowanie nad autem i ląduje w piachu, na nieszczęście jego silnik gaśnie i kończy wyścig a mógł zdobyć swoje pierwsze 2 punkty. Ruch w boksach zespołu mercedes-Mclaren i jadący na 2 pozycji Karas zjeżdża do boksu na tankowanie. Wyjeżdża tuż za kierowcą simonem999. Kolejni kierowcy zjeżdżają do boksów. Tym razem jest to Gul_Dudo. Szybka zmiana opon i już jest na torze. Wyjeżdża na szóstej pozycji.
Marcel również zawitał u swoich mechaników. Widzimy zjeżdżającego do boksu lidera wyścigu rafalagt. Czy uda mu się utrzymać prowadzenie po wyjeździe. Czekamy aż mechanicy skończą czynności serwisowe. Bardzo długi postój. Lizak zostaje podniesiony w górę i rusza. Już nadjeżdżają simon999 oraz Karas. Jednak nie! Rafalgt spada na 3 pozycję. Liderem zostaje simon999 lecz on jeszcze na pewno zjedzie do boksu na tankowanie. A więc Karas w jest w najlepszej sytuacji.
Z ósmej pozycji do boksu zjeżdża kszymon. Wyjeżdża tuż za Marcelem i ląduje na dziesiątym miejscu. Lider wyścigu simon999 na szykanie zbyt gwałtownie dodaje gazu i obraza bolidem. Karas korzysta z tego i wychodzi na prowadzenie wyścigu.
Na 38 okrążeniu Race_Master jadący na doskonałej 4 pozycji uderza w bandę i traci panowanie nad bolidem. Uderza z dużą siłą w mur opon i uszkadza bolid. Kierowca wysiada i kończy wyścig niestety zły tylko i wyłącznie na siebie.
W tym samym czasie do boksu zajeżdża Misiu kierowca teamu Spiker.
Widzimy jak mechanicy zespołów ING Renault oraz Ferrari wybiegają by obsłużyć swoich kierowców. W tym samym czasie do boksu zjeżdżają simon999 oraz Dracon. Dracon jest zdublowanym zawodnikiem więc mamy nadzieję że nie przeszkodzi kierowcy Ferrari w wyjeździe. Na szczęście Dracon szybciej wyjechał z boksu i nie było problemu. Simon999 wyjeżdża na piątej pozycji.
Na prowadzeniu jest Karas za nim jedzie rafalgt a w znacznej odległości od nich Cab. Czy rafalgt zdoła dojechać do Karasia. Czy Cab zbliży się do tej dwójki? Trudne pytania ale odpowiedź poznamy niebawem.
Kierowca Toyoty Cab jest w coraz groźniejszej sytuacji bo za nim z każdym okrążeniem zbliża się Gul_Dudo. Jadący na 6 pozycji SiD jest w boksach. Małe problemy przy hamowaniu by włączyć ogranicznik prędkości i jechać zgodnie z regulaminem. Wyjazd i kierowca jest już na 9 pozycji. Zimne opony nie prowadza się dobrze przez co chavess dogania go i na hamowaniu wyprzedza. Zaraz za nim robi to rafalgr który wiadomo dubluje.
45 okrążenie jest pechowe dla kierowcy SiD`a. Coś się chyba dzieje z jego bolidem bo zaczyna często popełniać błędy na hamowaniu. Może to hamulce przestają działać. Na ostatnim zakręcie okrążenia wylatuje w piach i uderza w bandę. Silnik gaśnie i koniec wyścigu dla tego kierowcy. Kszymon i chavess walczą o ósmą pozycje.
Również Cab musi się bronić przed Gul_Dud`ą ponieważ ten jest coraz bliżej prowadzącego ten duet. Cab popełnia błąd na wyjściu z zakrętu i Gul_Dudo wykorzystuje to tym samym awansuje na 3 miejsce. Cab stara się mu to miejsce odebrać lecz nie daje rady i powoli się oddala . W tym samym czasie mieliśmy w boksach kierowcę Misia, który awansuje na 11 pozycję ponieważ wyprzedza nie zjeżdżającego już SiDa.Na pozycji 5 mamy simon999 który popełnia błąd na zakręcie i urywa przedni spojler. Na pewno zjedzie do boksu by się naprawić. I tak jak mówiłem widzimy go już na wjeździe do pitstopu. Dość długa naprawa bolidu ale rusza dalej do wyścigu. Wyjeżdża tuż przed nosem Karasia. Na szczęście obywa się bez problemów.
Już po chwili za kierowcę simon999 bierze się Rossi46 który z łatwością omija kolegę. Prawdopodobnie simon999 ma nadal uszkodzony bolid i ciężko jest mu prowadzić swoim rytmem.
Nagle na ostatnim zakręcie tego 48 kółka Rossi46 przesadza z prędkością i ledwo co się mieści na torze. Simon999 od razu to wykorzystuje i znowu jest na piątej pozycji.
Kierowcy dojeżdżają do szykany i już Rossi46 wciska się od wewnętrznej by wyprzedzić kierowcę Ferrari. Ostre hamowanie i wpada na krawężniki. Jednak simon999 nie może nic zrobić i pozostaje na 6 pozycji. Powinien zerknąć w lusterka bo do niego zbliżył się bardzo szybko Marcel który na pewno będzie starał się wyprzedzić go.
Kolejny raz simon999 zaczyna wyprzedać na prostej Rossiego46 i udaje się to mu bez problemowo i wychodzi znów na piątą pozycję.
Rossi46 wylatuje nagle z toru na dohamowaniu do szykany i ścina ją po trawie wyprzedzając simona999. Oczywiście zna zasady i od razu odpuszcza gaz by oddać tę pozycję.
Kolejny zakręt i znowu Rossi46 wylatuje poza tor. Chyba coś się dzieje z bolidem niedobrego.
W tym samym miejscu Marcel jadący tuż za Rossim46 wpada w poślizg.
Widać gołym okiem że bolid Rossiego46 nie hamuje wcale. Prawdopodobnie kolejny kierowca traci hamulce. Kierowcy wjeżdżają na szykanę po starcie i Rossi46 nawet nie próbuje jechać zgodnie z wytyczonym torem tylko spokojnie przejeżdża bocznym asfaltem. Tym samym oddaje 6 pozycję na rzecz Marcela.
Po tych wszystkich błędach do wyżej wymienionych kierowców zbliżył się bardzo szybko chavess.
Cab stara się dojechać do Gul_Dudo ale niestety ten jest zbyt szybki. Dochodzi do małego poślizgu Cab`a .Przyznam że nie jeden drifciaż by się od niego uczył?
Chavess wyprzedza Rossiego46 ale po chwili dostaje od niego w tył bolidu i robi obrót. Rossi46 znowu poza torem. kszymon korzysta na tym zamieszaniu i zyskuje dwie pozycje. Rossi46 spada na 9 miejsce. Ciekawe czy dojedzie. Do mety zostało niecałe okrążenie.
Rossi46 na każdym z zakrętów jest po za torem. Jak na razie broni się przed uderzeniem w bandę ale czy wytrzyma jeszcze te kilka zakrętów. Emocje są niewiarygodne.Karas lider tego wyścigu rozpoczyna ostatnie okrążenie. Za nim jedzie rafalgt który raczej nie powinien wyprzedzić Karasia.Trzeci jest Gul_Dudo a tuż za nim Cab lecz i oni prawdopodobnie zostaną na swoich dobrych miejscach.
Kamery są skierowane na Rossiego46. Czy dojedzie? Czy utrzyma swoją 9 pozycję? Nagle niestety to czego można było się spodziewać. Rossi46 uderza w bandę i urywa przedni spojler. Ale bolid nadal jedzie. Jednak nie. Kierowca zatrzymuje się na poboczu i wysiada wściekły na maszynę. Brakowało bardzo niewiele.
Ostatnie metry wyścigu i Karas przemknął nam przed oczyma kończąc wyścig w pięknym stylu.
Tuż za Karasiem metę mija simon999 na piątej pozycji który na pewno żałuje że nie zajął wyższego miejsca.
Drugi na metę wpada rafalgt któremu nie udało się utrzymać pierwszej pozycji ale też na pewno jest zadowolony.
Trzeci kierowca który widzi flagę w biało czarną szachownicę jest Marcel który zajmuje dobrą 6 pozycję.
Siódme miejsce przypada kierowcy Williams-Toyota kszymonowi. Dosłownie o długość bolidu za nim jedzie chavess i to on zajmuje ósme ostatnie miejsce punktowane.
Na linie mety dociera nasz trzeci zawodnik w tym wyścigu Gul_Dudo któremu po fantastycznej walce udało się wskoczyć na „pudło”. Trzecie miejsce i 6 punktów dla niego.
Czwarte miejsce przypada kierowcy Toyota Cab`owi który cały wyścig jechał prawie bezbłędnie.
Kolejnym kierowca na mecie jest zdublowany Misiu zajmujący 11 pozycję.
12 miejsce przypadło kierowcy Williams-Toyota decode.
I ostatnim na linii mety jest dracon który zajął w tym wyścigu 9 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich kierowców którzy dojechali do mety a w szczególności dla tych którzy powiększyli swoje dorobki punktowe.
A więc Karas powiększa swój dorobek zwycięstw i jest liderem klasyfikacji kierowców.
rafalgt jest offline  


Rating: 39123 | Skill: 7.81 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
monza, relacja

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
SimRacingPL

no new posts

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

219 osób online
218 Gości
1 Zalogowanych
Facebook
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren
Senior Admin
lelu0
Summer RC Cup 2018
lelu0
Admins
SirDuncan - Historic (GiW) Admin
Moderators
Dmnick - Super Moderator
sobol - Moderator