Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga NR2003 Nascar

Summer League 2007 - Runda 3 - Zapowiedź

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Liga NR2003 Nascar Liga NR2003 Nascar

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-07-2007, 11:46   Post #1 (permalink)
Awatar szymon.to

Summer League 2007 - Runda 3 - Zapowiedź

Już za 2 dni 140 tysięcy osób szczelnie wypełni trybuny toru Michigan International Speedway. Wszyscy przyjdą tam w jednym celu - będą śledzić zmagania najlepszych polskich kierowców NASCAR. Wszyscy liczą też na to samo - na ogromne emocje związane z trzecią rundą sezonu Summer League 2007. Tor który położony jest w połowie drogi pomiędzy Jeziorem Michigan, a Jeziorem Erie został wybudowany pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku i jest bliźniaczym obiektem Texas World Speedway wybudowanego w tym samym czasie. Kariera Michigan International Speedway trwa jednak do dziś, a na Texas World Speedway wyścigi NASCAR nie odbywają się już od 1981 roku.

Klasyczny 2-milowy D-Shaped Oval słynie z zawrotnych prędkości. Idealnie wyprofilowana prosta startowa, oraz zakręty nachylone pod kątem 18 stopni pozwalają przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na osiągnięcie prędkości dochodzącej do 220 mph (354 km/h). Obiekt znany jest także z szerokości prostych i zakrętów. Stwarza to warunki do jeszcze bardziej zaciętych wyścigów. 3-wide w zakrętach, oraz 4-wide lub 5-wide na prostych jest całkowicie możliwe.

Tor w Michigan stawiany jest w grupie tzw. "cookie-cuterów". Obok niego można zaliczyć do niej takie tory jak California Speedway, Chicagoland Speedway, Kansas Motor Speedway, Lowe's Motor Speedway czy też Texas Motor Speedway. Jednym z najważniejszych czynników na tych torach jest aerodynamika samochodu. Oznacza to, że najmniejsze otarcie o bandę skutkuje natychmiastową stratą szans na dobrą pozycję w wyścigu. Drugą rzeczą ważną na tych torach są opony. Kierowcy jeżdżący optymalnym stylem jazdy równomiernie zużywają obie prawe opony, co skutkuje lepszymi czasami w końcówce stinta.

Wyścig na Michigan International Speedway ma bardzo prestiżowy charakter dla koncernów motoryzacyjnych wystawiających swoje marki NASCAR. Miasto Brooklyn gdzie mieści się tor znajduje się bowiem zaledwie kilkanaście mil od amerykańskiej stolicy motoryzacji - miasta Detroit. Nie ma faworytów. Poziom stawki w sezonie Summer League 2007 jest tak wyrównany, iż każdy kto przystępuje do wyścigu ma szanse na odniesienie zwycięstwa. Wyścig już za 35 godzin. Zapraszamy !

Trzy okrążenia toru Michigan International Speedway:

Wywiady:
Adam "Gul Dudo" Kobel

Pierwsze dwa wyścigi nie poszły Ci zbyt dobrze, nie byłeś w stanie rywalizować o najwyższą lokatę. Sądzisz, że na Michigan może się to zmienić ?

"Ściślej mówiąc, nie poszło mi na drugim wyścigu, na pierwszym było całkiem dobrze i nie wiem czy pójdzie mi lepiej, bardzo bym chciał."

Z którym odcinkiem toru w Michigan miewasz największe problemy ?

"Jak zwykle będzie to wjazd do pit-ów [śmiech]"

Co sądzisz o poziomie stawki ?

"Jak widać po punktacji stawka jest dość wyrównana, no może poza pierwszym miejscem. Widać szykuje się teatr jednego aktora"

Szymon "szymon.to" Tworz

Czy zamierzasz wygrać ponownie ?

Ja nie miałem w planach nawet poprzednich dwóch zwycięstw. [śmiech] Oczywiście, chciałbym wygrać, ale myślę, że jest to raczej niemożliwe w Michigan. Michał, Adam, Andrzej, Tomasz czy Mateusz są naprawdę szybcy.

Z którym odcinkiem toru w Michigan miewasz największe problemy ?

"Jest to wyjście z drugiego zakrętu, za szerokie lub zbyt wąskie wyjście kończy się albo uderzeniem w bandę albo spinem, naprawdę ciężko przejechać ten fragment idealnie."

Kto wygra w Michigan ?

"Jak już mówiłem ciężko to ocenić, jednak na szybko wydaje mi się że będzie to ktoś z Fiorgh Racing - Mateusz Pytlak lub Andrzej Owsianka."
szymon.to jest offline  
Rating: 29986 | Skill: 5.94 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2007, league, runda, summer, zapowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania